Böyle biri anneniz olsaydı

Şöyle bahsedeyim madem.Ben zaten anneme o küçük miktardaki parayı gönüllü vermiyordum ele güne karşı eşime karşı arkamdaymış gibi dursun diye veriyordum.Son yaptığı ki çocuğum daha doğmadı kırmızı çizgimdi.Benden aldı yeterince maddi manevi o ellerini çocuğumun ufak miktardaki parasına uzattı.Parayı keseceğim zaten eskisi gibi de görüşmüyordum en son hastaneye yanına bana taksi tutarsan gelirim demişti taksi çağıramam o zaman gelme demiştim gelmedi.Bir daha ne aradı ne sordu iyileştin mi diye mesaj bile atmadı.Ben de onu arayıp sormadım.Bayramdan bayrama gider görürüm o kadar herkes bana hak vermiş.Çocuğumun parasını da vermemiştim zaten parayı da keseceğim hem zaten verince de vermiyo diyodu vermeyim madem vermedi olsun yine

Bayramdan bayrama bile gitmeyin ne münasebet? Size yapılanlar basit şeyler değil. İyi ki öldürmemiş sizi. Evladınızı uzak tutun o kadından.

Eşim çok zor bi insan.Herkesinki gibi annem babam olsun eşim olsun çocuğum olsun istedim.Ama hepsinden ayrı ayrı çekiyorum
Lütfen tek çocukla yetinin. Belliki evliliğiniz çok iyi gitmiyor. Tek çocukla her yere sığarsınızda iki, üç çocukla zor.
Annenizin de hasta olduğunu düşünüyorum. Ruhsal olarak iyi değil belliki.
Değil para göndermek yüzlerine bakmam ben olsam. Siz de bu cellatına aşık olma psikolojisinden çıkın, uzmandan destek alın.

Anasına zam yapacak, ne sandıydınız? 2000 tl zaten kuştu yeni yılda tırtıla dönecek. Anası 30 yıl cehennem azabı çektirmiş arada zoruna gidiyor, kocası nefes alsa adam öldürmüş sayıyor.
Katip diyor ki konu sahibesi artık şunu demen lazım; Ben bu kadını da kardeşlerimi de ailemi de ,gerekiyorsa kocamı da hayatımdan çıkarıp yoluma bakacağım. Biz burdan bişey yapamıyoruz, çok eziyet görmüşsün,çocuğun olacak ona sağlıklı bir anne olmalısın. Gözünü aç kendine gel dik dur diyor. Artık sesini çıkar diyor.
Şu yaptığınız yorum gerçekten çok iğrenç.Böyle bir insan olduğunuza göre benden daha kötü bir hayat yaşamışsınız aksini asla kabul etmem.Üslup iğrenç yazılanlar iğrenç...Lütfen ama lütfen konuma yorum yazmayın.Anama yeni yılda zam yapacakmışım nasıl çirkin bi insanısınız ya inanamıyorum gerçekten
Yani yazdıklarına gözlerim doldu. Ama bu halinin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Senin bir anneye ya da kocaya ihtiyacın yok ama sağlıklı anneye ihtiyacı olan bir bebek geliyor .

Bu konuları okuyunca üzülemiyorum çünkü aklım almıyor bu ezikliği yani hadi küçük siz kendini koruyamadı yetişkin olunca bile bu kadar yerlerde sürünmeyi nasıl başarıyorsunuz ? Bir de anne olacaksınız sizi bu kadar pasif zavallı gören o çocuk da hayat boyu hep ezilecek kafasına vurulup ekmeği alıncak yazık gerçekten

İnsan düşmanı onu korusun diye para verir mi? Stres olduğumu da nerden çıkardınız, asıl stresi siz oluyorsunuz farkında mısınız? Benim hayatımda bir stres unsuru olmaktan çok uzaksınız. Sizin derdiniz de şu an ben değilim zaten, ah vah etmiyorum, avutmuyorum, gerçeklerinizi söylüyorum. Yoksa ah canım vah cicim çekmek kolay, meraklısı değilim hışmınızın.
Ya insanları bir rahat bırakın. Nerde dertli biri var hemen bir aşağılama eleştirme. Tamam en akıllı sensin, en güzel yorum yapan sensin, en kendini ezdirmeyen, en dik duran en en enler hep sensin. Nolur insanları yorma. Zaten kadının hayati zor bide şu aşağılayıcı ve boğucu üslubunu çektirme bence. ya resmen tartışma çıkarmaya yer arıyorsun. Yorumunla bir yere varabildin mi? Olayı duzelttin mi? Birilerinin hayatına bir güzellik katabildin mi? Bir insana "seni anlıyorum" yada "bir insan olarak sen bunları haketmedin" demek bile kişiye devadır, dermandir. Nolur bi sal artık insanları

Annem üniversiteden sonra bi süre işsiz kalınca evde istemedi beni.30 yaşıma kadar dayak yedim evin en küçük üyesinden bile.Ara ara işe girdim çıktım ama kıdem tazminatı gelmeden hemen önce çıkardılar hep.Şu an çok şükür memurum.Gelelim konumuza.Evde ben salonda oturamazdım kovardı kalkmasam gelip üstüme yüzüme tükürürdü.Evde yemek pişerdi mutfağın balkonuna kilitlerdi ben yemeyeyim diye.pazara giderdik alınanlar balkona kilitlenirdi.Her gün kendime 1 tane ekmek alırdım günde 1 ekmekle 3 yıl geçirdim ben.Çok vitaminsizlik çektim besinsizlikten saçlarım döküldü.Bu arada evlendirmeye kalktılar kuzenimle.Kuzenim yurt dışında 10 yaş büyük benden ve işsiz.Halanla temizliğe gidersin seni kim napsın dediler yıllarca dayak yedim.Pazardan gelince 1 elma aldım yılarken annem gördü 1 elma için dayak yedim ben.Tamam dedim ayrı eve çıkayım anne istemiyosun evinde dedim bu o...u ayrı eve çıkmak istiyor dedi dövdüler.Annem ameliyat oldu yıkadım yedirdim ayaklanınca yine dayağını yedim.Allah yüzüme baktı memur oldum 1 senedir eşimden gizli para veriyorum ama bıktım herkese biz memur ettik para vermiyo perişanım diyor.En son bebeğime parti yaptım 300 400 lira para takmış gelenler o parayı istetti ananem aracılığıyla.Çok bıktım siz olsanız para verir misiniz
Yüzüne bakmazdim.Sana zarar veren insanları çıkar hayatından.

Ya insanları bir rahat bırakın. Nerde dertli biri var hemen bir aşağılama eleştirme. Tamam en akıllı sensin, en güzel yorum yapan sensin, en kendini ezdirmeyen, en dik duran en en enler hep sensin. Nolur insanları yorma. Zaten kadının hayati zor bide şu aşağılayıcı ve boğucu üslubunu çektirme bence. ya resmen tartışma çıkarmaya yer arıyorsun. Yorumunla bir yere varabildin mi? Olayı duzelttin mi? Birilerinin hayatına bir güzellik katabildin mi? Bir insana "seni anlıyorum" yada "bir insan olarak sen bunları haketmedin" demek bile kişiye devadır, dermandir. Nolur bi sal artık insanları
Siz öyle yaparsınız, beni salın. Konuyla ilgili tek satır yok, anca gelin gidin millete parmak sallayın. Bana buyurduğunuz şeyi kendiniz yapın, ben kimsenin işine karışmadım bu güne kadar, vay nasıl öyle yaparsın demedim, size de karışmam, burası bir forum ve herkes fikrini kendi dilerse yazar, kimse kimseye öyle yapma böyle deme diyemez.

Son düzenleme:
Eşiniz savurgansa siz kendiniz birikim yapın ama annenize vermek zorunda değilsiniz ki eşinden niye gizliyorsun eşin para vermeni istemese hiç olmazsa annene istemiyor zor durumdayız borcumuz var onu ödüyoruz falan derdin illa bi açıklama yapman gerekiyorsa

Siz öyle yaparsınız, beni salın. Konuyla ilgili tek satır yok, anca gelin gidin millete parmak sallayın. Bana buyurduğunuz şeyi kendiniz yapın, ben kimsenin işine karışmadım bu güne kadar, vay nasıl öyle yaparsın demedim, size de karışmam, burası bir forum ve herkes fikrini kendi dilerse yazar, kimse kimseye öyle yapma böyle deme diyemez.
Hadi ya insanlara akşama kadar ne yapmalari gerektiğini en kotu üslupla asagilar tarzda yorumlayın tartışma çıkarın sonra biri çıkıp yanlış olduğunu söyleyince kimse kimseye yapma etme diyemez deyin. Çok tutarlısiniz ya 🤣 sizinki fikir değil sizinki insanları aşağılama, rencide etme, yerme. Kimse sizin bu aşağılayıcı yorumlarınız için gelmiyor boşuna parmaklarınızı yormayın. yorumlarınızin zerre faydası yok bana göre

Hadi ya insanlara akşama kadar ne yapmalari gerektiğini en kotu üslupla asagilar tarzda yorumlayın tartışma çıkarın sonra biri çıkıp yanlış olduğunu söyleyince kimse kimseye yapma etme diyemez deyin. Çok tutarlısiniz ya 🤣 sizinki fikir değil sizinki insanları aşağılama, rencide etme, yerme. Kimse sizin bu aşağılayıcı yorumlarınız için gelmiyor boşuna parmaklarınızı yormayın. yorumlarınızin zerre faydası yok bana göre
Sizin fikrinizin hiçbir önemi yok benim için kusura bakmayın, önünüze bakın.

X