Böyle biri anneniz olsaydı

Başka kardeşiniz var mı, varsa onlara da böyle mi davranıyor? Onlara böyle davranmıyorsa öz anneniz olmayabilir, araştırın derim. Para verdiğinizi eşinizle paylaşın bence, para sizin paranız ama evi birlikte geçindiriyorsunuz, en azından haberi olsun.(Kişiliğini bilmiyorum tabi.) Anneniz kendine yakışanı yapmış, siz kendinize yakışanı yapıyorsunuz. (Herkesin harcı değil karşılıksız merhamet etmek. Nefse zor gelen bir şey.)
Son olarak, yaptığınız iyilik sizin yanınıza kâr kalır. Kimsenin hakkı kimsede kalmaz, içiniz rahat olsun.
2 tane benden küçük erkek kardeşim var evlatlık olduğumu zannetmiyorum.Annem evlatlık olsaydım beni küçükken yok ederdi bu yaşlarımı göremezdim.İnşallah kimsenin hakkı kimsede kalmasın.Ben hakkımı helal etmiyorum diye söyledim ona zaten o da ağladı ben kötüyüm tabi seni büyüttüm okuttum iş sahibi ettim ben kötüyüö tabi dedi.Başkası olsa seni atar giderdi onun bunun oyuncağı olurdun elin evinde ona buna satılırdın dedi.Teyzelerimi aradı ağlayarak.Sonra onlar beni aradı kocaman oldun o kadıncağzı ağlatmışsın vs dediler.Benle pek konuşmadılar o günden sonra.Ben kötü evlat oldum tüm sülalesi beni öyle bilir.Vücudumda taşıdığım dayak izlerine bile inanmadılar fslsn filan işte böyle

2 tane benden küçük erkek kardeşim var evlatlık olduğumu zannetmiyorum.Annem evlatlık olsaydım beni küçükken yok ederdi bu yaşlarımı göremezdim.İnşallah kimsenin hakkı kimsede kalmasın.Ben hakkımı helal etmiyorum diye söyledim ona zaten o da ağladı ben kötüyüm tabi seni büyüttüm okuttum iş sahibi ettim ben kötüyüö tabi dedi.Başkası olsa seni atar giderdi onun bunun oyuncağı olurdun elin evinde ona buna satılırdın dedi.Teyzelerimi aradı ağlayarak.Sonra onlar beni aradı kocaman oldun o kadıncağzı ağlatmışsın vs dediler.Benle pek konuşmadılar o günden sonra.Ben kötü evlat oldum tüm sülalesi beni öyle bilir.Vücudumda taşıdığım dayak izlerine bile inanmadılar fslsn filan işte böyle
Babanız başınızdamıydı?

Ben olsam keşke beni atsaydin yurda verseydin,seni sadece rüyalarımda görseydim derdim.sizin vicdanınıza oynuyo resmen.

Siz çok güçlü bir kadınsınız. Bunu kendinize hergün hatırlatın. Anneniz ruh hastası muhtemelen psikiyatrik bi vaka hatta sizden iğrenmiş sevmemeyi geçiyorum nefret iğrenmek bunlari yaşatmiş size. Sizse bu annenin elinde delirmeden, sokağa düşmeden, intihar etmeden okumuş memur olmuşsunuz, bunu siz yaptiniz başardiniz. Seni okuttum memur ettim dediği an vurun yüzüne içinizdeki zehri kusun isterse ağlasin isterse bayılsın asla vicdan yapmayın. Kangreni kesme vakti çoktan gelmişte geciyor degil para, selam bile vermeyin şu kadına afedersiniz köpek çekin (ters davranmak). Eş dost akraba sizin kimseye ihtiyaciniz yok düzenli maasiniz var ceker gider baska ilde hayat kurar cocugunuzada bakarsiniz. Bu yuzden eşinizede eyvallah etmeyin. "Arkamda ailem var " değil " dünya karşima dikilse ben yıkılmam kendime yeterim" mesajini verin eşinize. İnanin kendine bu denli güvenen bir kadini ne ailesi ne eşi ezemez. Annenizden kurtulmazsaniz ileride cocugunuz kiz bebekmis birde sanirim anneniz tarafindan bunlara maruz kalacak. Ya kiziniz sizin gibi güclü olamazsa yeni nesil bunalım biliyorsunuz. Kiziniz için çok çok daha sağlikli bir anne bir aile ortami kurmaniz gerek.
Ben kendi ayaklariniz üzerinde durduğunuz icin sizi canı gönülden tebrik ediyorum 🌺

Anneniz çok kötü bir insanmış. Size yaşattıkları hiç normal değil. Değil evladına insan düşmanına bu şekilde davranmaz. Sizin ona yardımınızı değil sesinizi duymayı bile hak etmiyor. Kesip atın hayatınızdan. Bebeğiniz olacak böyle sevgisiz kötü kalpli bir kadını tanımasın bile. Bakın benim üvey annem bile bu şekilde davranmadı bana ona rağmen görüşmüyorum. Asgari muhatap oluyorum ki bu kadının yanında melek sayılırmış. Kendinize sahip çıkın. Siz artık çocukluğunuzdaki o savunmasız küçük kız çocuğu kadar güçsüz değilsiniz, bu yaşadıklarınızda o küçük kızında bir suçu yoktu. Normal bir insan, siz o küçük kıza böyle kötülükler yapabilir miydiniz? Lütfen şimdi hem kendinize hem o çocukluğunuza bu iyiliği yapın. Görüşmeyin o kadınla muhtaç değilsiniz. Öldü kabul edin.

Bu kadar yorum yazdık ama ben konu sahibinden artık vermemeye çalışacağım tarzında bir mesajını görmedim.
Tamam hepimiz annenize beddua ettik içiniz rahatladı da siz napacaksınız hiç bahsetmediniz??

Bu kadar yorum yazdık ama ben konu sahibinden artık vermemeye çalışacağım tarzında bir mesajını görmedim.
Tamam hepimiz annenize beddua ettik içiniz rahatladı da siz napacaksınız hiç bahsetmediniz??
Şöyle bahsedeyim madem.Ben zaten anneme o küçük miktardaki parayı gönüllü vermiyordum ele güne karşı eşime karşı arkamdaymış gibi dursun diye veriyordum.Son yaptığı ki çocuğum daha doğmadı kırmızı çizgimdi.Benden aldı yeterince maddi manevi o ellerini çocuğumun ufak miktardaki parasına uzattı.Parayı keseceğim zaten eskisi gibi de görüşmüyordum en son hastaneye yanına bana taksi tutarsan gelirim demişti taksi çağıramam o zaman gelme demiştim gelmedi.Bir daha ne aradı ne sordu iyileştin mi diye mesaj bile atmadı.Ben de onu arayıp sormadım.Bayramdan bayrama gider görürüm o kadar herkes bana hak vermiş.Çocuğumun parasını da vermemiştim zaten parayı da keseceğim hem zaten verince de vermiyo diyodu vermeyim madem vermedi olsun yine

Şöyle bahsedeyim madem.Ben zaten anneme o küçük miktardaki parayı gönüllü vermiyordum ele güne karşı eşime karşı arkamdaymış gibi dursun diye veriyordum.Son yaptığı ki çocuğum daha doğmadı kırmızı çizgimdi.Benden aldı yeterince maddi manevi o ellerini çocuğumun ufak miktardaki parasına uzattı.Parayı keseceğim zaten eskisi gibi de görüşmüyordum en son hastaneye yanına bana taksi tutarsan gelirim demişti taksi çağıramam o zaman gelme demiştim gelmedi.Bir daha ne aradı ne sordu iyileştin mi diye mesaj bile atmadı.Ben de onu arayıp sormadım.Bayramdan bayrama gider görürüm o kadar herkes bana hak vermiş.Çocuğumun parasını da vermemiştim zaten parayı da keseceğim hem zaten verince de vermiyo diyodu vermeyim madem vermedi olsun yine

Tamam ne güzel işte bahanenizde oluşmuş asla ama asla adım atmayın.
Artık çocuğum olacak para veremem de geç hiç açıklama bile. Bayramı geçtim hayatından toptan çıkar. Önce saldıracak sana tacizde bulunacak arayacak rahatsız edecek sen dik durursan kararlı olursan anlayacaktır.

Anasına zam yapacak, ne sandıydınız? 2000 tl zaten kuştu yeni yılda tırtıla dönecek. Anası 30 yıl cehennem azabı çektirmiş arada zoruna gidiyor, kocası nefes alsa adam öldürmüş sayıyor.

Anasına zam yapacak, ne sandıydınız? 2000 tl zaten kuştu yeni yılda tırtıla dönecek. Anası 30 yıl cehennem azabı çektirmiş arada zoruna gidiyor, kocası nefes alsa adam öldürmüş sayıyor.
Şu yaptığınız yorum gerçekten çok iğrenç.Böyle bir insan olduğunuza göre benden daha kötü bir hayat yaşamışsınız aksini asla kabul etmem.Üslup iğrenç yazılanlar iğrenç...Lütfen ama lütfen konuma yorum yazmayın.Anama yeni yılda zam yapacakmışım nasıl çirkin bi insanısınız ya inanamıyorum gerçekten

Şu yaptığınız yorum gerçekten çok iğrenç.Böyle bir insan olduğunuza göre benden daha kötü bir hayat yaşamışsınız aksini asla kabul etmem.Üslup iğrenç yazılanlar iğrenç...Lütfen ama lütfen konuma yorum yazmayın.Anama yeni yılda zam yapacakmışım nasıl çirkin bi insanısınız ya inanamıyorum gerçekten
Annenizden daha kötü olamam. Ona arada kırılırken, binde birini bile size yaşatmamış insanlara düşman olmaya doyamayacaksınız, bunu kavrayamadıkça hayatınız böyle geçecek.

Annenizden daha kötü olamam. Ona arada kırılırken, binde birini bile size yaşatmamış insanlara düşman olmaya doyamayacaksınız, bunu kavrayamadıkça hayatınız böyle geçecek.
Ya siz benim düşmanım değilsiniz eşimde değil.Ben kendi anneme düşmanlık yapmamış bir insanım gerilmeyin bu kadar.Hayat benim ana benim koca benim para benim bebe benim.Bu sinir stres çok fazla.Sadece soru sordum sayfalardır geriliyorsunuz yazmaya doyamadınız kendi kafanızdakileri.Şöyle yapcam dedikçe yooo anasına şöyle kocasına böyle diye atlıyorsunuz yaomayın etmeyin size yazık

Ya siz benim düşmanım değilsiniz eşimde değil.Ben kendi anneme düşmanlık yapmamış bir insanım gerilmeyin bu kadar.Hayat benim ana benim koca benim para benim bebe benim.Bu sinir stres çok fazla.Sadece soru sordum sayfalardır geriliyorsunuz yazmaya doyamadınız kendi kafanızdakileri.Şöyle yapcam dedikçe yooo anasına şöyle kocasına böyle diye atlıyorsunuz yaomayın etmeyin size yazık
İnsan düşmanı onu korusun diye para verir mi? Stres olduğumu da nerden çıkardınız, asıl stresi siz oluyorsunuz farkında mısınız? Benim hayatımda bir stres unsuru olmaktan çok uzaksınız. Sizin derdiniz de şu an ben değilim zaten, ah vah etmiyorum, avutmuyorum, gerçeklerinizi söylüyorum. Yoksa ah canım vah cicim çekmek kolay, meraklısı değilim hışmınızın.

İnsan düşmanı onu korusun diye para verir mi? Stres olduğumu da nerden çıkardınız, asıl stresi siz oluyorsunuz farkında mısınız? Benim hayatımda bir stres unsuru olmaktan çok uzaksınız. Sizin derdiniz de şu an ben değilim zaten, ah vah etmiyorum, avutmuyorum, gerçeklerinizi söylüyorum. Yoksa ah canım vah cicim çekmek kolay, meraklısı değilim hışmınızın.
Bakın sizde benim hayatımdaki stres unsuru olmaktan çok uzaktasınız.yazmayın diyip nazikçe kovuyorum hala yazıyorsunuz.bana canımcicim çekmenizi istemedim ki zaten.Hışımınızı da alın gidin lütfen hanımefendi konumdan yazdıklarınız hiç normal değil

Annem üniversiteden sonra bi süre işsiz kalınca evde istemedi beni.30 yaşıma kadar dayak yedim evin en küçük üyesinden bile.Ara ara işe girdim çıktım ama kıdem tazminatı gelmeden hemen önce çıkardılar hep.Şu an çok şükür memurum.Gelelim konumuza.Evde ben salonda oturamazdım kovardı kalkmasam gelip üstüme yüzüme tükürürdü.Evde yemek pişerdi mutfağın balkonuna kilitlerdi ben yemeyeyim diye.pazara giderdik alınanlar balkona kilitlenirdi.Her gün kendime 1 tane ekmek alırdım günde 1 ekmekle 3 yıl geçirdim ben.Çok vitaminsizlik çektim besinsizlikten saçlarım döküldü.Bu arada evlendirmeye kalktılar kuzenimle.Kuzenim yurt dışında 10 yaş büyük benden ve işsiz.Halanla temizliğe gidersin seni kim napsın dediler yıllarca dayak yedim.Pazardan gelince 1 elma aldım yılarken annem gördü 1 elma için dayak yedim ben.Tamam dedim ayrı eve çıkayım anne istemiyosun evinde dedim bu o...u ayrı eve çıkmak istiyor dedi dövdüler.Annem ameliyat oldu yıkadım yedirdim ayaklanınca yine dayağını yedim.Allah yüzüme baktı memur oldum 1 senedir eşimden gizli para veriyorum ama bıktım herkese biz memur ettik para vermiyo perişanım diyor.En son bebeğime parti yaptım 300 400 lira para takmış gelenler o parayı istetti ananem aracılığıyla.Çok bıktım siz olsanız para verir misiniz
Hayır. Anlattiklarin doğruysa soyadımi adimi bile değiştirir bir bardak su vermezdim. Analık hakkı falan demesin yok bunda çünkü.

Bakın sizde benim hayatımdaki stres unsuru olmaktan çok uzaktasınız.yazmayın diyip nazikçe kovuyorum hala yazıyorsunuz.bana canımcicim çekmenizi istemedim ki zaten.Hışımınızı da alın gidin lütfen hanımefendi konumdan yazdıklarınız hiç normal değil
Burası bir forum ve siz kimseyi bi yerden kovamazsınız efendim. Gashlighting ve aynalama gibi birtakım manipülasyon taktiklerini annenizden kapmış olmalısınız şahsen beğendim, ama ben yemem. Kocanıza uygulayın belki işe yarar. Hadi selametle kaçtım ben.

Evet babaannem 1 hafta bizde kaldı bana dedi ki analığım bana böyle yapardı bu nasıl ana dedi.Annemle görüşüyorum çünkü bu yaşadıklarımın çoğunu eşim bilmiyor ezmesin yüzüme vurmasın diye söylemedim.
Eşine söylemek zorunda değilsin. Ama eşinden gizli para göndermek doğru değil. Açık açık görüşmek istemiyorum dersin annene. Bu nasıl anneyse, akrep soksun böylesini. Elma vermemiş size bu nedir ya. Hala siz olsanız para verir misiniz diyorsun. Allah akıl fikir versin sana da.

Eşim ezecek bir insan.Nasıl söylerim 3 yıl kuru ekmekle beslendiğimi.O...u diye çağrıldığımı.Ailesi bunu yapana el neler yapar.Parasızlıktan çektim.Dışarda milletin başına neler geliyor diye çektim dayandım çok şükür bu günüme ama artık zoruma gidiyor maaş gibi eline sürekli para verip vermemekle suçlanmak
Ay yok neyını cekıyorsunuz
Kımse neler cekmıyor
O nasıl anne elmaya dayak
Yemeği kitlemek filan siz eminmisiniz
Cocukluktan kalma anılar degıl dimi
Kusura bakmayın kımse bu sekılde yetişmiyordur
Biz cocuklarımız yesın dıye gözüne bakıyoruz
Bir araştırın öz annenizmi
Özse saygınızı bozmayın ama uzaklaşın ne hayır goreceksınız bundan sonra

X