Böyle biri anneniz olsaydı

Annem üniversiteden sonra bi süre işsiz kalınca evde istemedi beni.30 yaşıma kadar dayak yedim evin en küçük üyesinden bile.Ara ara işe girdim çıktım ama kıdem tazminatı gelmeden hemen önce çıkardılar hep.Şu an çok şükür memurum.Gelelim konumuza.Evde ben salonda oturamazdım kovardı kalkmasam gelip üstüme yüzüme tükürürdü.Evde yemek pişerdi mutfağın balkonuna kilitlerdi ben yemeyeyim diye.pazara giderdik alınanlar balkona kilitlenirdi.Her gün kendime 1 tane ekmek alırdım günde 1 ekmekle 3 yıl geçirdim ben.Çok vitaminsizlik çektim besinsizlikten saçlarım döküldü.Bu arada evlendirmeye kalktılar kuzenimle.Kuzenim yurt dışında 10 yaş büyük benden ve işsiz.Halanla temizliğe gidersin seni kim napsın dediler yıllarca dayak yedim.Pazardan gelince 1 elma aldım yılarken annem gördü 1 elma için dayak yedim ben.Tamam dedim ayrı eve çıkayım anne istemiyosun evinde dedim bu o...u ayrı eve çıkmak istiyor dedi dövdüler.Annem ameliyat oldu yıkadım yedirdim ayaklanınca yine dayağını yedim.Allah yüzüme baktı memur oldum 1 senedir eşimden gizli para veriyorum ama bıktım herkese biz memur ettik para vermiyo perişanım diyor.En son bebeğime parti yaptım 300 400 lira para takmış gelenler o parayı istetti ananem aracılığıyla.Çok bıktım siz olsanız para verir misiniz
Ne para vermesi böyle annenin yüzüne bakmam.Niye görüşüyorsunuz.Şimdi memur olmuşsunuz ondan kıymetli olursunuz.Tamamen çıkartın ailenizden eşinize yuvanıza odaklanın..

Evet babaannem 1 hafta bizde kaldı bana dedi ki analığım bana böyle yapardı bu nasıl ana dedi.Annemle görüşüyorum çünkü bu yaşadıklarımın çoğunu eşim bilmiyor ezmesin yüzüme vurmasın diye söylemedim.
Bilsin o utansın siz neden utanıyorsunuz ki...Ayrıca kimseye para vermeyin biriktirin. Yarın ne olacağı belli olmaz.Sonra memursunuz herkese eşe ailesine herkese dik durun lütfen...

Eşim ezecek bir insan.Nasıl söylerim 3 yıl kuru ekmekle beslendiğimi.O...u diye çağrıldığımı.Ailesi bunu yapana el neler yapar.Parasızlıktan çektim.Dışarda milletin başına neler geliyor diye çektim dayandım çok şükür bu günüme ama artık zoruma gidiyor maaş gibi eline sürekli para verip vermemekle suçlanmak
Çok kızdım çok sinirlendim anneye.Olmaz olsun.Bu nasıl anne.Hala daha para vermiyor diyor size.Bu kadını tamamen çıkartın hayatınızdan.Elbette eşe bu çirkin şeyleri söylemeyin.Annem zor bir insan gençliğimde kızardı vb diye anlatın detaya girmeyin.Gençlikte olur böyle şeyler ama ben her zaman düzgün bir gençtim okudum işim gücüm var ve kimseye kendimi ezdirmem diye ona da söyleyeceksiniz.Tekrar ediyorum bu aileden böyle bir genç çıkmış okumuş memur olmuş kimseye eyvallah etmeyin. Eşe de ayağını denk almazsa geleceğiniz olmayacağını hatırlatacaksınız.Lütfen ezik olmayın.Arada yazın.Burada akıllı kadınlar size güzel yol gösterir.

Annem üniversiteden sonra bi süre işsiz kalınca evde istemedi beni.30 yaşıma kadar dayak yedim evin en küçük üyesinden bile.Ara ara işe girdim çıktım ama kıdem tazminatı gelmeden hemen önce çıkardılar hep.Şu an çok şükür memurum.Gelelim konumuza.Evde ben salonda oturamazdım kovardı kalkmasam gelip üstüme yüzüme tükürürdü.Evde yemek pişerdi mutfağın balkonuna kilitlerdi ben yemeyeyim diye.pazara giderdik alınanlar balkona kilitlenirdi.Her gün kendime 1 tane ekmek alırdım günde 1 ekmekle 3 yıl geçirdim ben.Çok vitaminsizlik çektim besinsizlikten saçlarım döküldü.Bu arada evlendirmeye kalktılar kuzenimle.Kuzenim yurt dışında 10 yaş büyük benden ve işsiz.Halanla temizliğe gidersin seni kim napsın dediler yıllarca dayak yedim.Pazardan gelince 1 elma aldım yılarken annem gördü 1 elma için dayak yedim ben.Tamam dedim ayrı eve çıkayım anne istemiyosun evinde dedim bu o...u ayrı eve çıkmak istiyor dedi dövdüler.Annem ameliyat oldu yıkadım yedirdim ayaklanınca yine dayağını yedim.Allah yüzüme baktı memur oldum 1 senedir eşimden gizli para veriyorum ama bıktım herkese biz memur ettik para vermiyo perişanım diyor.En son bebeğime parti yaptım 300 400 lira para takmış gelenler o parayı istetti ananem aracılığıyla.Çok bıktım siz olsanız para verir misiniz
Kusura bakmayın ama" eş.... olana semer vuran çok olur "atasözünün vücut bulmuş halisiniz.Sizin evladınızın boğazından kısıp bu anne musvettesine yardım ediyor olmanız o kadar acı ki.Hadi kendinize acımıyor sevmiyorsunuz.Bu iğrenç insanları niye eşinize , evladiniza muhatap edip bir de para veriyorsunuz?
Size daha iyi tukursun,fırsat bulursa daha iyi hakaret etsin,biraz büyüyünce evladiniza da aynılarını yapsın diye mi kuyruklarından ayrilmiyorsunuz?Aferin bravo, 🏅 .....
( Böyle konuları okudukça tansiyonum fırlıyor,böyle annem olsa ne ölüme ne ölüsüne çok netim ,bende mi tuhaflık var yoksa sizin gibiler mi anormal ????)

Ay gerçekten acımıyorum. Bile bile eziyet çekiyorsunuz zevk alır gibi.

Eşim de iyi bi insan değil sağa sola çok para savurur.Ben de anneme para vererek ailem varmış gibi yapıyorum
Kendinize gizlice altın alın bir kenara koyun kendiniz çocuğunuz için.. annenize vermek zorunda değilsiniz yetişmiyor deyin..ama ağlamak kendinizi hala kurban hissetmek hoşunuza gidiyorsa devam

Evladinizin rızkını böyle bir kadına niye yediriyorsunuz ona vereceğiniz paraya terapiste gidin size yıllarca yükledikleri travmalarinizdan anca arinirsiniz. Böyle bir annenin kızı o yaraları kapamadan sağlıklı bir anne örneği olamaz ki, eşinize karşı ezilmemek için bir aileye ihtiyaç duyuyor oluşunuz, kendi paranizi bu kadına vermeniz ve söylediği sözlerin hala sizi yaralamasi çok net ruh sağlığınızın yerinde olmadığının kanıtı lütfen kendinize ve evladiniza bir iyilik yapın, ruhunuzdaki yaraları tedavi ettirin.

Bir insan istemese dayak yemez yok size acimiyorum vs gibi nerdeyse oh olsun diyecek kadar, empati yoksunu nasıl yetişiyor bazı insanlar şaşırıyorum. Bunun bir tık ötesi hakedeni doveceksin demek psikolojik şiddete meylinizin farkına varırsınız umarım.

Ne şanslısınız ki kendinizi geliştirmişsiniz aferin size en iyi en sağlıklı en güçlü kadınlar sizsiniz. Bravo tebrikler alkış 👏👏👏
Boktan bir cocuklukla boktan bir evde, iğrenç bir ailede yetisememis, kendi gücünü bulamamış kadınlara oh olsun diyerek burda egonuzu okşamaya devam edin çok faydalı oluyorsunuz baya örnek insanlık tebrikler.👏👏👏

Annem üniversiteden sonra bi süre işsiz kalınca evde istemedi beni.30 yaşıma kadar dayak yedim evin en küçük üyesinden bile.Ara ara işe girdim çıktım ama kıdem tazminatı gelmeden hemen önce çıkardılar hep.Şu an çok şükür memurum.Gelelim konumuza.Evde ben salonda oturamazdım kovardı kalkmasam gelip üstüme yüzüme tükürürdü.Evde yemek pişerdi mutfağın balkonuna kilitlerdi ben yemeyeyim diye.pazara giderdik alınanlar balkona kilitlenirdi.Her gün kendime 1 tane ekmek alırdım günde 1 ekmekle 3 yıl geçirdim ben.Çok vitaminsizlik çektim besinsizlikten saçlarım döküldü.Bu arada evlendirmeye kalktılar kuzenimle.Kuzenim yurt dışında 10 yaş büyük benden ve işsiz.Halanla temizliğe gidersin seni kim napsın dediler yıllarca dayak yedim.Pazardan gelince 1 elma aldım yılarken annem gördü 1 elma için dayak yedim ben.Tamam dedim ayrı eve çıkayım anne istemiyosun evinde dedim bu o...u ayrı eve çıkmak istiyor dedi dövdüler.Annem ameliyat oldu yıkadım yedirdim ayaklanınca yine dayağını yedim.Allah yüzüme baktı memur oldum 1 senedir eşimden gizli para veriyorum ama bıktım herkese biz memur ettik para vermiyo perişanım diyor.En son bebeğime parti yaptım 300 400 lira para takmış gelenler o parayı istetti ananem ?aracılığıyla.Çok bıktım siz olsanız para verir misiniz
töbe bismillah bu ne be!
siz bu yaratığa ruh hastası vicdansız şeye bir de para mı veriyorsunuz…
inanılır gibi değil. asla görüşmeyin. görüşeniz bile bitinizi vermeyin. iğrenç bir kadın anne olmayı bırak

Kusura bakmayın ama" eş.... olana semer vuran çok olur "atasözünün vücut bulmuş halisiniz.Sizin evladınızın boğazından kısıp bu anne musvettesine yardım ediyor olmanız o kadar acı ki.Hadi kendinize acımıyor sevmiyorsunuz.Bu iğrenç insanları niye eşinize , evladiniza muhatap edip bir de para veriyorsunuz?
Size daha iyi tukursun,fırsat bulursa daha iyi hakaret etsin,biraz büyüyünce evladiniza da aynılarını yapsın diye mi kuyruklarından ayrilmiyorsunuz?Aferin bravo, 🏅 .....
( Böyle konuları okudukça tansiyonum fırlıyor,böyle annem olsa ne ölüme ne ölüsüne çok netim ,bende mi tuhaflık var yoksa sizin gibiler mi anormal ????)
Öncelikle hayatta hirbir şeyi kınamayın.Sizin gibiler bizi gibiler diye ötekikeştirmeyin.İnsanların ne şartlarda nasıl büyüdüğünü nasıl gençlik geçirdiğini bilmeden onların hayatlarını yaşamadan görmeden böyle konuşmayın.Bakın benim annem sürekli kendini as as kendini geber derdi.Kaç kez düşündüm yapmayı bilmiyorsunuz.Küçükken önüme kahvaltı koyardı sabah kalktı diye döverdi.saçımı başımı yolardı okula öyle giderdim.Ben böyle büyüdüm.Okuldan gelip babamın gelmesini beklerdim 1 tabak yemek için.Büyüdüm soğuk sularla yıkandım soğuk odada yattım kuru ekmekle 3 yıl geçirdim.Benim gibiler ne yapıyor bilmiyorum ama ben şartları çok zorladım.Sadece soru sordum sizce dedim haksız mıyım sizce verilmeli mi anne ya hani hakkı varmış ya hani? Ne eşek olduğum kaldı burada ne sahte konu açmadığım çok pişman oldum

Bir insan istemese dayak yemez yok size acimiyorum vs gibi nerdeyse oh olsun diyecek kadar, empati yoksunu nasıl yetişiyor bazı insanlar şaşırıyorum. Bunun bir tık ötesi hakedeni doveceksin demek psikolojik şiddete meylinizin farkına varırsınız umarım.

Ne şanslısınız ki kendinizi geliştirmişsiniz aferin size en iyi en sağlıklı en güçlü kadınlar sizsiniz. Bravo tebrikler alkış 👏👏👏
Boktan bir cocuklukla boktan bir evde, iğrenç bir ailede yetisememis, kendi gücünü bulamamış kadınlara oh olsun diyerek burda egonuzu okşamaya devam edin çok faydalı oluyorsunuz baya örnek insanlık tebrikler.👏👏👏
Düşündüğüm şeylerin aynısını yazmışsınız.Kaldı ki bunu diyen üyelerden bana acımalarını vs beklemedim.Sadece sordum anne ya hakkı var ya gerçekten var mı bence yok diye

Ay sinirden nefes alamadım bir an..siz yılın safı mısınız. Bu anneye bırak para yardımı evime sokmam. Defolsun gitsin. Psikolojinin iyi değil galiba hala kendinizi kullandırdıgınıza göre. Desi ler etrafa para vermiyor diye ne olacakki

Ay sinirden nefes alamadım bir an..siz yılın safı mısınız. Bu anneye bırak para yardımı evime sokmam. Defolsun gitsin. Psikolojinin iyi değil galiba hala kendinizi kullandırdıgınıza göre. Desi ler etrafa para vermiyor diye ne olacakki
[/QUOTE kendimi annemin akrabalarına anlatamıyorum.Annemin anlattığı hiçbir şeyi yapmadığımı anlatamıyorum kendimi yırtasım parçalayasım geliyor

Yahu akrabaları da sallayın annenizi de. Anlamak istemiyorlar yoksa anlarlardı. Annenizi bilmiyorlar mı sanki. Bizim toplum işine geldiği gibi anlar ve kimse bu topluma akrabalara yaranamaz. Siz kendinizi ve eşinizi çocuğunuzu düşünün .. annenize agzınıza geleni sayın evinize almayın. Buraya da yazın biz de sevinelim

Düşündüğüm şeylerin aynısını yazmışsınız.Kaldı ki bunu diyen üyelerden bana acımalarını vs beklemedim.Sadece sordum anne ya hakkı var ya gerçekten var mı bence yok diye
Valla uzun yıllar belli ki hem piskolojik hem fizyolojik şiddet gormussunuz yanında manipulasyonlar, duygu somuruleri cabası burda bunu sorguluyor olmanız da kendinize gelmenizin bir başlangıcı olsun. O kadına hicbirsey borçlu değilsiniz aksine o size bir çocukluk, gençlik borçlu ve artık çok geç. Kendinize yatırım yapın önce ruh sağlığınızla başlayın, adım adım ilerleyin herşey duzelecektir. Umarım bir an önce ozdegerinize ulaşırsınız🍀❤️

Öncelikle hayatta hirbir şeyi kınamayın.Sizin gibiler bizi gibiler diye ötekikeştirmeyin.İnsanların ne şartlarda nasıl büyüdüğünü nasıl gençlik geçirdiğini bilmeden onların hayatlarını yaşamadan görmeden böyle konuşmayın.Bakın benim annem sürekli kendini as as kendini geber derdi.Kaç kez düşündüm yapmayı bilmiyorsunuz.Küçükken önüme kahvaltı koyardı sabah kalktı diye döverdi.saçımı başımı yolardı okula öyle giderdim.Ben böyle büyüdüm.Okuldan gelip babamın gelmesini beklerdim 1 tabak yemek için.Büyüdüm soğuk sularla yıkandım soğuk odada yattım kuru ekmekle 3 yıl geçirdim.Benim gibiler ne yapıyor bilmiyorum ama ben şartları çok zorladım.Sadece soru sordum sizce dedim haksız mıyım sizce verilmeli mi anne ya hani hakkı varmış ya hani? Ne eşek olduğum kaldı burada ne sahte konu açmadığım çok pişman oldum
Ben bu yaşadıklarınıza inandığım için öyle yazdım.Size bu kadar eziyet,hakaret eden,size ölümü bile sevdiren insanlara hâlâ gizli gizli yardım etmek niye??? Ben kinamiyorum ,anlamıyorum tamam mı anlamıyorum.Artik siz de annesiniz hadi annenizin yaptıklarını kendi evladiniza yapın hatta kalkın hemen hakarete başlayın....
Tüyleriniz diken diken oldu değil mi, boğazıniza bir öfke ,yumru oturdu.yapamazsiniz,ama anne musvettesi yapmış ve yapıyor.
Siz hâlâ o gözünüz gibi baktığınız yavrunuzun bogazindan kısıp bu iğrenç insanları besleme derdindesiniz Bir gün evladiniza hakaret etseler onu korumak yerine önlerine atın o zaman, madem bu kadar zayifsiniz.
Tamamen hayatınızdan çıkarıp evladiniza para biriktirin,zaten koca da hayırsız yarın bir gün bosansaniz bunlar size evladiniza neler yapar?
Kimseye muhtaç olmayacak şekilde birikim yapın ...

Başka kardeşiniz var mı, varsa onlara da böyle mi davranıyor? Onlara böyle davranmıyorsa öz anneniz olmayabilir, araştırın derim. Para verdiğinizi eşinizle paylaşın bence, para sizin paranız ama evi birlikte geçindiriyorsunuz, en azından haberi olsun.(Kişiliğini bilmiyorum tabi.) Anneniz kendine yakışanı yapmış, siz kendinize yakışanı yapıyorsunuz. (Herkesin harcı değil karşılıksız merhamet etmek. Nefse zor gelen bir şey.)
Son olarak, yaptığınız iyilik sizin yanınıza kâr kalır. Kimsenin hakkı kimsede kalmaz, içiniz rahat olsun.

Son düzenleme:
Eşim de iyi bi insan değil sağa sola çok para savurur.Ben de anneme para vererek ailem varmış gibi yapıyorum
Yağmurdan kaçarken doluya tutulmussun yani memur olmuşsun çocuk olmasa bosan küçük bir şehire tayin işte derdim. Ailenle de irtibatı kes.

X