bu durum beni tüketiyor

Kadının karnı 16. Haftada büyüdü diye konuya fake dendi bunu da gördük çok şükür. Nasıl bir paranoyaya sahipsiniz fakeci arkadaşlar? Karın büyümesi için belli bir standart mı var? Kimisi hamile olduğu bile anlaşılmazken kimisi erkenden karnı çıkar. Bende erkenden karnı büyüyen bir anneyim. 4. Ayda millet beni 6 aylık sanıyordu.Doğuma yaklaştığımızda ikiz annesi sanıldım. Hatta doğurduktan sonra doğum ne zaman diye soruyorlardı. Anlayabildiniz mi bu karın meselesindeki kişiden kişiye olan farkını? Göbek değil bildiğin karın.
Konu sahibi arkadaşım ben de sen gibiydim,çocukları sevmem rağmen bebeği kabullenemiyordum. Anne olmak bir kabustu resmen.Üzerime annemlerinn yapıştırdığı küçük kız kimliğinden çıkmak utanç verisi geliyordu. Bilmediğim bir canlı hayatıma girecek diye deliye dönmüştüm. Hatta doğum anından sonra hala kabul edemiyordum. Taaa kii bu minnak bebek gözleriyle bana bakana kadar:) yok yahu bildiğin bir minnoş gelmiş tatlı tatlı kokuyor,sana ve sevdiğine benziyor bir de günler geçtikçe bir güzelleşiyor ve sen utanmaya başlıyosun onu istemediğin için..:) Biraz hayatın kısıtlanıyor evet ama bunu kabus gibi algılama,o senin hayatının anlamı olacak bir süre sonra..Biraz teslimiyetçi olmalısın,bu bebek sana nasılda zorla gelmiş :) Var bir hayır. Şu an görmediğin bilmediğin bir yabancı gibi senin içün o yüzden böylesin.Ama değişecek.Lutfen bebeğin doğduktan bir kaç yıl sonra hislerini gelip forumda tekrar yaz,olurmu? Kendini işkence etmeyi bırak harika birşeyin sahibi olma yolundasın:KK66:

İstememek,anne olmamak en doğal hakkınızdı neden bu hak için anne babanıza kadar danıştınız?? Çocuk sahibi olmak istemediğim dönemde hamile kaldım ve aldırdım. Bunu kimse sorgulayamaz benim kararım. Evet korundum ama yinede oldu işte..
Sonra zaman geçti ve artık hazırım dediğim zamanda ard arda 2 çocuk sahibi oldum. Bunu daha erken sırf hamile kaldığım için istemeyerek yapmış olsaydım asla aynı anne olamazdım.. çocuk doğunca sihirli bir güçle duygu falan yüklenmiyor malesef. Üzüldüm bebek ve sizin adınıza.. olur mu bilemem ama iyi yönlerinden bakıp adapte olmaya çalışın duruma. Çocuk neden istemiyordunuz onu düşünün o sebepleri yok etmeye çalışın

Aramızda bilimi beğenmeyenler var :KK70:
İlk kez bu kadar bilimsel bir yorum yaptım ve seri beğenilmedi :KK70: canınız sağolsun :)

Ben her kadın anne olmak zorunda demedim. Ben de anne olmak için yanıp tutuşmuyorum. Çocuk doğurmayı kutsal bir şey olarak görmüyorum da. Hayvanlar da annelik yapıyor. Onlar bunu bilinçli yapmıyorlar. Hormonları bunu yapmalarını söylüyor.

Vücutta döllenme anından itibaren hormonal değişiklikler başlar. Bir kadın vücudunda embriyo taşıdığı halde ona karşı sahip çıkma güdüsü hissetmiyorsa, o hissi veren hormonlarda bir sorun olabilir. Hissedenler çok ulvi varlıklar olduğu için hissetmiyor bu duyguları. Hepsi birkaç moleküle bakıyor.

Her şey bilimle açıklanabilir. İnanın.

Psikiyatrik rahatsızlıklar nasıl ilaçla tedavi ediliyor sanıyorsunuz? O ilaçların içeriğinde ne var?

Hele hele tiroid savaşçısı olan birinin hormonların insan vücuduna neler yaptırabildiğinden habersiz oluşu.... ABD'nin bazı eyaletlerinde hipertiroidi hastaları şiddet suçlarından (cinayet dahil) indirim alır, çünkü tiroid hormonun fazlalığı insanda aşırı sinir ve saldırganlık yapar. Eksikliği depresyona sebep olur. Bir hormon (burada tiroid) insan metabolizmasını ve ruh halini baştan sona etkiler. Küçükler diye hormonları hafife almayalım lütfen :)
Benim kanserime konu nasıl geldi bir türlü anlayamadım . Özellikle 5-6 yıldır tiroid hormonlarının bütün vücudun işleyişini etkilediğini, bütün organlarınızın işleyişinde sorumlu olduğunu, ruh hallerine sinir, agresiflik, depresyon vs vs neden olduğunu ben zaten biliyorum. Ama zaten konu bu değil.
Konu sahibi hayatında hiç çocuk istememiş 27 yaşında tüplerini bağlatmak istemiş genç diye yapılmamış. Burda tiroid hormonları değil konu heleki benim tiroid kanseri olmamla ve söylediğiniz şeyleri bilmediğimi varsaymanizla hiç ilgili değil. müthiş dogrusu konuyu nereye getirmişsiniz

Benim kanserime konu nasıl geldi bir türlü anlayamadım . Özellikle 5-6 yıldır tiroid hormonlarının bütün vücudun işleyişini etkilediğini, bütün organlarınızın işleyişinde sorumlu olduğunu, ruh hallerine sinir, agresiflik, depresyon vs vs neden olduğunu ben zaten biliyorum. Ama zaten konu bu değil.
Konu sahibi hayatında hiç çocuk istememiş 27 yaşında tüplerini bağlatmak istemiş genç diye yapılmamış. Burda tiroid hormonları değil konu heleki benim tiroid kanseri olmamla ve söylediğiniz şeyleri bilmediğimi varsaymanizla hiç ilgili değil. müthiş dogrusu konuyu nereye getirmişsiniz
Konu sizin kanseriniz değil. Konu hormonların insan vücudunu nasıl etkileyebildiği.
Konu sahibinin konusu da bana sorarsaniz beklenmeyen bir hamileliğin çok ötesinde. Kendisi ekstrem bir durum yaşıyor ve bunun fizyolojik sebepleri de olabilir.
Hormonlarla bu kadar içli dışlıyken varlıklarını reddetmeniz bana garip geldi.

Allah şifa versin.

Bence konu cok üzücü yani cocuk istememek cok net bi çizgi ben olsam napardim diye düşünüyorum hos seyler degil. Kimse bi kadini bu derece zorlayamaz anne olmasi icin. Ne aileni ne de eşini dinlememeliydin. Kapini kapattiginda cocukla bas basa sen kalicaksin. Kendini öldürmeyi düşünme sakın baska sekillerde sonlandirabilirsin. Ama hicbisey yapmadigina göre belki icten ice sen de istiosundur ha?

bu konunun gebe kalmak için uğraşanları üzdüğünü biliyorum. çok özür dilerim. inşallah hepinizin bebeği olur. ama ben de çok mutsuzum. dayanamıyorum. üzüntüden ölünmüyor biliyorum ama gerçekten dayanamıyorum. karnımdaki bebeğe de kötülük yapmak istemiyorum ona zarar verirsem diye de çok üzülüyorum. kimseye zarar vermeye hakkım yok. şu durumden kurtulmak için ne gerekiyorsa yaparım.
Iyice deliliğe vurup klinige yatarak yapabilirsin aslinda. Intihar edicem eşimi oldurucem vs vs

Konu sizin kanseriniz değil. Konu hormonların insan vücudunu nasıl etkileyebildiği.
Konu sahibinin konusu da bana sorarsaniz beklenmeyen bir hamileliğin çok ötesinde. Kendisi ekstrem bir durum yaşıyor ve bunun fizyolojik sebepleri de olabilir.
Hormonlarla bu kadar içli dışlıyken varlıklarını reddetmeniz bana garip geldi.

Allah şifa versin.
Hormonların varlığını nasıl reddedebilirim sanırım yanlış anladiniz. Bence beklenmeyen gebelik sorunu değil bu konu, hormonlarla ilgisi olduğunuda sanmıyorum öyle olsa farklı şeylerle belli eder mevcut rahatsızlık ortaya çıkardı hormon eksikliği vs olsaydı. Zaten çocuk istemeyen biriymiş konu sahibi . Ayrıntılarla uzar yorumlar o yüzden benim fikrimde bu şekilde diyip kapatiyim.

Çok Sağolun şifa duanız için

Konuyu okuyunca gözlerimden yaşlar sürüldü.. Allahın mucizesini görecek kalp gözü versin allahım size.. başka bişey yazmak istemem çünkü kendimi tutamam yanlış birşeyler söylerim..(3 negatif tüp bebek ANNEsi)😭🤲

Kadının karnı 16. Haftada büyüdü diye konuya fake dendi bunu da gördük çok şükür. Nasıl bir paranoyaya sahipsiniz fakeci arkadaşlar? Karın büyümesi için belli bir standart mı var? Kimisi hamile olduğu bile anlaşılmazken kimisi erkenden karnı çıkar. Bende erkenden karnı büyüyen bir anneyim. 4. Ayda millet beni 6 aylık sanıyordu.Doğuma yaklaştığımızda ikiz annesi sanıldım. Hatta doğurduktan sonra doğum ne zaman diye soruyorlardı. Anlayabildiniz mi bu karın meselesindeki kişiden kişiye olan farkını? Göbek değil bildiğin karın.
Konu sahibi arkadaşım ben de sen gibiydim,çocukları sevmem rağmen bebeği kabullenemiyordum. Anne olmak bir kabustu resmen.Üzerime annemlerinn yapıştırdığı küçük kız kimliğinden çıkmak utanç verisi geliyordu. Bilmediğim bir canlı hayatıma girecek diye deliye dönmüştüm. Hatta doğum anından sonra hala kabul edemiyordum. Taaa kii bu minnak bebek gözleriyle bana bakana kadar:) yok yahu bildiğin bir minnoş gelmiş tatlı tatlı kokuyor,sana ve sevdiğine benziyor bir de günler geçtikçe bir güzelleşiyor ve sen utanmaya başlıyosun onu istemediğin için..:) Biraz hayatın kısıtlanıyor evet ama bunu kabus gibi algılama,o senin hayatının anlamı olacak bir süre sonra..Biraz teslimiyetçi olmalısın,bu bebek sana nasılda zorla gelmiş :) Var bir hayır. Şu an görmediğin bilmediğin bir yabancı gibi senin içün o yüzden böylesin.Ama değişecek.Lutfen bebeğin doğduktan bir kaç yıl sonra hislerini gelip forumda tekrar yaz,olurmu? Kendini işkence etmeyi bırak harika birşeyin sahibi olma yolundasın:KK66:
Konu sahibi hesabını actıgı gün hemen banlandı fake oldugu icin

Bizde uğraşıyoruz sizin dert tümor gördüğünüz bebeği kucağımıza alabilmek için ne yapalım ne dertler var ya Meryem Ana mısın acaba korunurken hamile kalabiliyorsun yok değil isen taktiği ver uygulayalım.

Allah isteyen herkese en kısa zamanda hayırlısıyla evlat nasip etsin ama bebek için uğraşanların her kürtaj ve çocuk sahibi olmak istememe konusuna konu sahibini suçlayıcı şeyler yazmaları bayağı ayıp oluyor. Tek tek tüp bebek konularını gezip yuvalarda evlat edinmeyi bekleyen onca süt kuzusu var niye illa kendiniz doğurmak için bu kadar zaman ve para harcıyorsunuz. Yazık değil mi onlara merhametsiz misiniz vs. Demekle eşdeğer bir ayıp bana göre.

Korunurken hamile kalma konusuna gelince evet gerçekten oluyor böyle şeyler. Bebek istemeyen insanlar sırf tepki çekmemek için korunduklarını iddia etmiyorlar ya da korunma dedikleri geri çekilme yöntemi filan değil. Biraz şans işi, biraz da stresin ve beklentinin doğurganlığı çok etkilediğini düşünüyorum ben. Gerçekten acil tedavi gerektiren bir durumunuz yoksa tedavilere biraz ara verin. Başka bir şeye yoğunlaşın. Tatillere çıkın, birlikte iyi zaman geçirmeye odaklanın karı-koca. Bir de sevişme sonrası hemen duş almayın. Yatakta muhabbet edin ya da uyuyun vs sonra sabah girersiniz duşa.

3 yıllık evliyim 16 haftalık hamileyim. aşk evliliği yaptım. annelik bana uygun değil bu yüzden asla çocuk istemiyordum. korunuyorduk. eşim korunuyordu. buna rağmen hamile olduğumu öğrendim. hemen aldırmak istedim. eşim istemedi. çok şiddetli kavgalar ettik. ben ağladım bağırdım o bağırdı. komşular polis bile çağırdılar. harika bir ilişkimiz vardı, gördüğüm en naif en düşünceli adamdı çocuğu aldıralım deyince her şey mahvoldu. çok kavga ettik. ben hep onun bencil olduğunu söyledim o benim acımasız olduğumu. bir yandan birbirimize çok aşıktık hâlâ. olay ailelere kadar yansıdı. benim anne babam aldırırsan bizim senin gibi kızımız yok diye resti çektiler. ben çok isyan ettim sinir krizleri geçirdim olmadı. 10 haftayı geçti aldıramadım. şimdi herkes mutlu ama ben çok mutsuzum. öleyim diye dua ediyorum. eşim mutlu, hiçbir şey olmamış gibi gece yatarken bana sarılıyor. dayanamıyorum ben istemiyorum bebeği. bir kez olsun ultrasonda görüntüsüne bakmadım. doktorun verdiği testleri yaptırdık sonuçlarını açıklarken dinlemedim. büyüyen karnımı gördükçe ağlama krizlerine giriyorum. düzgün yiyip içemiyorum, uyuyamıyorum. hiçbir işe odaklanamıyorum. işteki verimim düştü. psikoloğa gidiyorum hiçbir gelişme yok. eşim şikayetlerimi, ağlamalarımı dinliyor teselli ediyor sarılıyor ama olmuyor. söylediği hiçbir şey etki etmeyince de yazık değil me o bebeğe diyor, o daha küçücük diyor, sana ihtiyacı var diyor, annesi sevmeyecekse kim sevecek bu çocuğu böyle yaparak ona zarar veriyorsun diyor. bu sefer daha kötü oluyorum ben kötü biriyim küçük bir bebeğe zarar veriyorum diye. yemeden içmeden kesilip sürekli ağladığım ve kustuğum için 12.haftada hastaneye yatıp çıktım. dayanamıyorumartık ben. öleyim diye dua ediyorum bir türlü ölmüyorum da. bu çocuk doğunca banim yüzümden zarar görürse nolacak onu da kara kara düşünüyorum. ben buna bakamam. kucağıma bili alamam. çıldırmak üzereyim.
Okuduklarıma çok üzüldüm. Şu an çocuğunuz bu yaşadıklarının kaydını alıyor, doğduktan sonra o kayıtlar çıkacak ortaya. Uzman desteği aldığınızı söylemişsiniz, işe yaramadı demişsiniz. Başka birini deneyin lütfen.

Bizde uğraşıyoruz sizin dert tümor gördüğünüz bebeği kucağımıza alabilmek için ne yapalım ne dertler var ya Meryem Ana mısın acaba korunurken hamile kalabiliyorsun yok değil isen taktiği ver uygulayalım.
Spiral e ragmen hamile kaldım ben, kadını neden yargılıyorsun pardon? O dönem taşınır iken esyal kaldırmaktan uerinden oynamıs! Hic bir korunma yöntemi yüzde 100 korumaz, belki de sizin daha cok okumanız lazım ebeveyn olmadan önce ne dersin? Taktiğe gelince de istersen konu sahibinin esine sor .... Daha iyi taktik verir... gercekten kadının psikolojisi bozulmus belli bunu anlamak varken, bilerek hamile kalmış gibi davranıp tiye almaya çalışıyorsun ya ben de seni tiye alıyorum cünkü hic bi korunma yönteminin kesin olmadıgını da sen bilmiyorsun

3 yıllık evliyim 16 haftalık hamileyim. aşk evliliği yaptım. annelik bana uygun değil bu yüzden asla çocuk istemiyordum. korunuyorduk. eşim korunuyordu. buna rağmen hamile olduğumu öğrendim. hemen aldırmak istedim. eşim istemedi. çok şiddetli kavgalar ettik. ben ağladım bağırdım o bağırdı. komşular polis bile çağırdılar. harika bir ilişkimiz vardı, gördüğüm en naif en düşünceli adamdı çocuğu aldıralım deyince her şey mahvoldu. çok kavga ettik. ben hep onun bencil olduğunu söyledim o benim acımasız olduğumu. bir yandan birbirimize çok aşıktık hâlâ. olay ailelere kadar yansıdı. benim anne babam aldırırsan bizim senin gibi kızımız yok diye resti çektiler. ben çok isyan ettim sinir krizleri geçirdim olmadı. 10 haftayı geçti aldıramadım. şimdi herkes mutlu ama ben çok mutsuzum. öleyim diye dua ediyorum. eşim mutlu, hiçbir şey olmamış gibi gece yatarken bana sarılıyor. dayanamıyorum ben istemiyorum bebeği. bir kez olsun ultrasonda görüntüsüne bakmadım. doktorun verdiği testleri yaptırdık sonuçlarını açıklarken dinlemedim. büyüyen karnımı gördükçe ağlama krizlerine giriyorum. düzgün yiyip içemiyorum, uyuyamıyorum. hiçbir işe odaklanamıyorum. işteki verimim düştü. psikoloğa gidiyorum hiçbir gelişme yok. eşim şikayetlerimi, ağlamalarımı dinliyor teselli ediyor sarılıyor ama olmuyor. söylediği hiçbir şey etki etmeyince de yazık değil me o bebeğe diyor, o daha küçücük diyor, sana ihtiyacı var diyor, annesi sevmeyecekse kim sevecek bu çocuğu böyle yaparak ona zarar veriyorsun diyor. bu sefer daha kötü oluyorum ben kötü biriyim küçük bir bebeğe zarar veriyorum diye. yemeden içmeden kesilip sürekli ağladığım ve kustuğum için 12.haftada hastaneye yatıp çıktım. dayanamıyorumartık ben. öleyim diye dua ediyorum bir türlü ölmüyorum da. bu çocuk doğunca banim yüzümden zarar görürse nolacak onu da kara kara düşünüyorum. ben buna bakamam. kucağıma bili alamam. çıldırmak üzereyim.
Konu sahibi senim gibi bir üye vardı doğumdan 1 ay sonra güncelleyerek yazmıstı, iyiki anne olmusum diye eski postlara bakarsan bulursun... yani bu sürec gececek sen korkuyorsun anlıyorum seni, iyiki zaman hızlı geciyorum, duamdasın💖

X