Bu evlilik düzelebilir mi ? Eşimin amacı nedir ?

Beni tutan şey evime esyalarima düzenime alıştım başka bir yere gidince evimi özlüyorum. :KK43: E seviyorumda tabi :KK43: ama kurtulmakta istiyorum çok zor
Evet bu çok doğal.İnsanlar en kötü evlilikten ayrılırken bile çok zorlanıyorlar.Ama arkadaşların da dediği gibi şimdi dur demezseniz sonunda eşiniz ayrılacak gibi görünüyor.O zaman zaten bir düzeniniz kalmayacak.Bir tavsiye vereyim size.Önce bir klinik psikologla görüşün.Kendinizdeki bu bağımlı halin sebebini, ayrılıp gidememenizin altında yatan sebepleri bulur,kendinizi daha iyi tanır ve sonunda güçlü bir şekilde alınması gereken kararı alırsınız.Bu süreçte sakın ola ki çocuk sahibi olmaya kalkmayın lütfen

Evet bu çok doğal.İnsanlar en kötü evlilikten ayrılırken bile çok zorlanıyorlar.Ama arkadaşların da dediği gibi şimdi dur demezseniz sonunda eşiniz ayrılacak gibi görünüyor.O zaman zaten bir düzeniniz kalmayacak.Bir tavsiye vereyim size.Önce bir klinik psikologla görüşün.Kendinizdeki bu bağımlı halin sebebini, ayrılıp gidememenizin altında yatan sebepleri bulur,kendinizi daha iyi tanır ve sonunda güçlü bir şekilde alınması gereken kararı alırsınız.Bu süreçte sakın ola ki çocuk sahibi olmaya kalkmayın lütfen
Özel psikologa gidemem durumum yok ama devlettekine randevu alayım. Onun başka biriyle olma ihtimali terk edilme ihtimalini hayal edince çok korkuyorum

Merhaba kardeşlerim ablalarim öncelikle şunu bilmenizi istiyorum şuan çok yorgun ve üzgün haldeyim çaresizim. Evliliğimi kurtarmak istiyorum ama düzelme şansı hiç yoksa bu şekilde devam edemem. 23 yaşındayım 6 senelik evliyim. Eşim 27 yaşında. Sorun şu. Eşimin benimle normalde iyi anlaşıyor o yandan pek problemimiz yok ama cinselliği çok az istiyor oda öpmeden sevişmeden düz bir sekilde oluyor. Her zaman isteksiz. Doktora gitmeyi sundum macun kullanmasini teklif ettim aile terapisti vs kabul etmiyor. Geçen hafta boşanmaya karar verdik anlaşmalı dilekçe verdik fakat ertesi günü beni aradı ve pişman olduğunu beni sevdiğini düzeleceğini ozurler diledi. Beni öyle bir ikna etti ki inandım. Geri geldim. 2 hafta oldu geleli ve sadece geldiğim gün birlikte olduk ondan beridir bana yaklaşmamak için hergun bir bahane uydurdu yine düzelmedi. Dün tekrar konuştum bana dediği şey şu. Seni seviyorum sen gidince özlüyorum dayanamıyorum ama arzulamiyorum cinsellik içimden gelmiyor sana karşı dedi. 1 2 haftada 1 zoraki bir şekilde birliktelik oluyordu. Bu döngü tekrarlanıyor. Bende ne hata varsa ne isteğin varsa düzelteyim diyorum. Ben güzelmisim bende bir kusur yokmuş ama kendisinin nedenini bilmediği bir şekilde içinden gelmiyormus. Bekleyelim belki duzelirim bilmiyorum diyor. Geçen sene başka bir kızla telefonla konuştuğunu ama buluşmadigini öğrenmiştim. Sonrasında söz verdi birdaha yapmayacağına dair. O zamandan beri telefonunu kurcalıyorum ama öyle birşey bulamıyorum. Sizce bu adam neden böyle ben ne yapmalıyım tecrübelerinize fikirlerinize ihtiyacım var.. elimden geldiğince kısa tutmaya çalıştım kusura bakmayın..
O sizi ikna etmemiş, sizin ikna olasınız varmış. Sizi aldatacak vakti ve fikri var ama size ilgi gösteremeye ve tedavi olmaya vakti yok. Hmmm. Adam başka şekilde tatmin oluyor demek ki. Size ihtiyacı yok.

Tedaviye ikna olmuyor düzeltmeye çalışmıyor ama bundan da öte geçen seni resmen sizi aldatmış bence en büyük sorun bu

Doktora girmeyi teklif ettim belki senin suçun yoktur hormonlarından dolayı böyle hissediyorsundur dedim. Hayır bende bir sorun yok sana karşı gelmiyor içimden dedi. Ama onun duygusal olarak beni seviyormuş seven insan nasıl böyle olur söyleyin bana
Peki çözüm neymiş? Yani öyle akisina bırakınca bir seyler kendiliginden degisip duzelmez bir caba lazim. Ne tur bir caba gosterecekmis evliligin devami için? Ona bunu sorun. Bosanmamamiz ve beni mutlu etmen, evliligi kurtarmak icin sen ne yapmayi dusunuyorsun, hangi net adimlari atacaksin? Diyebilirsiniz. Ha olur gider derse ben bosaniyorum net dersiniz. Madem evlilik iki kisilik o zaman tek basina sizin cabaniz yetersiz kalir.
Belki bir cift terapisine gidebilirsiniz

Kendi kendine düzelmez yardım şart. Normalde istekliyim sana karşı isteksizim lafına inanmadım. Kendinde bir sorun olmadığına sizi inandırmaya çalışıyor ancak bariz sorun var. Ayrıca tedaviyi neden kabul etmiyor hayret bir şey bunu sizi yapmaya hakkı yok

Bu durumun erken evlilikle de alakası yok hayatımda duyduğum en saçma çıkarımlardan biri

27 yaş duvara tırmanma yaşı olmalı erkek için. doktora gitsin. eğer sorun yoksa ten uyumunuz olmayabilir. o da boşanma dışında bi seçenek sunmaz. çocuk var mı

Bence eşinin libidosu düşük.
Libidosu yüksek olsa sana karşı bu kadar isteksiz olamaz .
Yalvar yakar seni geri döndüren o sonuçta .
Sevmese niye ayrılmayı kabul etmiyor.
Bazı erkekler böyle.
Yarın birine yine heyecan duysa 3-5 ay sonra yine isteksiz olucaj .
Zaten cinsel problemleri olan erkeklr aldatmaya meyilli olur

Merhaba kardeşlerim ablalarim öncelikle şunu bilmenizi istiyorum şuan çok yorgun ve üzgün haldeyim çaresizim. Evliliğimi kurtarmak istiyorum ama düzelme şansı hiç yoksa bu şekilde devam edemem. 23 yaşındayım 6 senelik evliyim. Eşim 27 yaşında. Sorun şu. Eşimin benimle normalde iyi anlaşıyor o yandan pek problemimiz yok ama cinselliği çok az istiyor oda öpmeden sevişmeden düz bir sekilde oluyor. Her zaman isteksiz. Doktora gitmeyi sundum macun kullanmasini teklif ettim aile terapisti vs kabul etmiyor. Geçen hafta boşanmaya karar verdik anlaşmalı dilekçe verdik fakat ertesi günü beni aradı ve pişman olduğunu beni sevdiğini düzeleceğini ozurler diledi. Beni öyle bir ikna etti ki inandım. Geri geldim. 2 hafta oldu geleli ve sadece geldiğim gün birlikte olduk ondan beridir bana yaklaşmamak için hergun bir bahane uydurdu yine düzelmedi. Dün tekrar konuştum bana dediği şey şu. Seni seviyorum sen gidince özlüyorum dayanamıyorum ama arzulamiyorum cinsellik içimden gelmiyor sana karşı dedi. 1 2 haftada 1 zoraki bir şekilde birliktelik oluyordu. Bu döngü tekrarlanıyor. Bende ne hata varsa ne isteğin varsa düzelteyim diyorum. Ben güzelmisim bende bir kusur yokmuş ama kendisinin nedenini bilmediği bir şekilde içinden gelmiyormus. Bekleyelim belki duzelirim bilmiyorum diyor. Geçen sene başka bir kızla telefonla konuştuğunu ama buluşmadigini öğrenmiştim. Sonrasında söz verdi birdaha yapmayacağına dair. O zamandan beri telefonunu kurcalıyorum ama öyle birşey bulamıyorum. Sizce bu adam neden böyle ben ne yapmalıyım tecrübelerinize fikirlerinize ihtiyacım var.. elimden geldiğince kısa tutmaya çalıştım kusura bakmayın..
Çok erken evlenmişsiniz, zamanla ilişki dinamiği değişmiş ve alışkanlıkla sevgiyi karıştırıyorsunuz ikinizde.

İnsanlar evli diye bir birini arzulamak zorunda değil. Belli ki ten cekiminiz ve ten uyumunuzda yok. Ayrıca neden kendinizde eksiklik olduğunu düşünüyorsunuz?

adam evde karısını tatmin etmekten aciz birde başka kadınlarla konuşup aldatıyor. Düzelmez bas dötüne tekmeyi boşan.

Iyi de ne olacakmış böyle.
Adamın bir çözüm önerisi yok,sizinkilere de yanaşmıyor,kardeş kardeş mi devam edecekmişsiniz evliliģinize.
17 yaşında keşke hayatınızı yaşasaydınız evlenmek yerine,olan olmuş artık ama hayatınızı daha fazla karartmayın,henüz çok gençsiniz,çocuğunuz da yok. Başka biri ile mutlu olabilirsiniz pekala.

Kesinlikle kadınlardan hoşlanıyor ama beni arzulamiyormus
Çok muhtemel yine aldatıyor sizi, keşke ilk aldattığında ayrılsaymışsınız. Daha yeni bir konu var, denk gelmişsinizdir. Evde eşine yaklaşmayan, kadını eve hapsetmeye çalışan adamın, aylardır sevgilisi varmış, sadece karısını arzulamıyormuş yani.

Bu evlilik bence düzelmez, yaşınız da çok genç, değer mi sizce ömrünüzü, senelerinizi böyle biri için harcamak?

Duygusal olarak beni sevdiğini söylüyor ama sadece cinsellikte istemiyormuş seven insan nasıl istemez nasıl seviyor o zaman anlayamiyorum
Sevmeyebileceği hiç aklınıza geliyor mu? Bayaa gençmişsiniz evlendiğinizde, öncesinde sevgililik durumu da vardır, ilk hissedilen duyguların değişmiş olabileceğini düşünmek/bilmek lazım. Zira eşiniz aldatmış sizi, seven aldatır mı?

Doktora girmeyi teklif ettim belki senin suçun yoktur hormonlarından dolayı böyle hissediyorsundur dedim. Hayır bende bir sorun yok sana karşı gelmiyor içimden dedi. Ama onun duygusal olarak beni seviyormuş seven insan nasıl böyle olur söyleyin bana
"Sana karşı öyleyim"diyorsa hayatında biri olabilir. Onunla düzenli bir cinsel birlikteliği varsa sizi reddetmesi normal. Özellikle "sana karşı" demesi bunu düşündürüttü bana.

Ama evliliğinizin cicim aylarında da böyle olduysa sağlık problemi de olabilir.

Yaşınız çok genç yol yakınken ayrılmanızı tavsiye ederim.

X