Bu iş böyle olmayacak, e-ticaret sitelerine açılmak için yardım

Memnunum canim,zor ama. İflahini kesiyorlar. Al simdi kampanya donemi,gunluk yapilmasi gereken kargo sayisi su anda 10 binlerde. Akil disi bir sey yani yapilmasi imkansiz. Sonra gelsin cezalar. Bu boyuta gelecegini hic bilmiyorduk mesela, bir anda seni bagliyor site ve yuklu miktarlarda hammadde alimi yapman gerekiyor,uretimi zaten ayri bir dert. Ve inan orada satisa baslayan herkes bu duruma geliyor bir anda. Biz bu zamana kadar instadan baslamistik su anda insta satisina baska bir arkadasimiz devam ediyor,bas edemedigimiz icin. Toplamda 5 kisiyiz. Muhasebe disaridan.
Bu dediğiniz satış sitesinin baş harflerini yazabilir misiniz?

Memnunum canim,zor ama. İflahini kesiyorlar. Al simdi kampanya donemi,gunluk yapilmasi gereken kargo sayisi su anda 10 binlerde. Akil disi bir sey yani yapilmasi imkansiz. Sonra gelsin cezalar. Bu boyuta gelecegini hic bilmiyorduk mesela, bir anda seni bagliyor site ve yuklu miktarlarda hammadde alimi yapman gerekiyor,uretimi zaten ayri bir dert. Ve inan orada satisa baslayan herkes bu duruma geliyor bir anda. Biz bu zamana kadar instadan baslamistik su anda insta satisina baska bir arkadasimiz devam ediyor,bas edemedigimiz icin. Toplamda 5 kisiyiz. Muhasebe disaridan.
Özel değilse hangi siteden bahsediyorsunuz?

Şu günlerde 9-12 Kasım olan reklamlar sürekli çıkıyor amaç nedir anlayamadım kardeşim yazın o dediğiniz sitenin bir satış firmasının kargolarıyla ilgilendi en az bin paket kargo olduğunu söylemişti. Ama şu reklamlar nasıl bu kadar çok yayınlanıyor ciddi bir reklam masrafı kar marjı belli ki çok iyi ama üretim sürekliliği olmayan kişilerin girmesi pek de doğru değil sanırım. Kardeşimin bir arkadaşı bu siteye sadece kargo işleri için girdi kısa sürede çok ciddi anlamda büyüdü çalıştığı hali hazırda işini sırf burada çalışmak için bıraktı.

Benim durumumdaki biri için tavsiye eder misiniz?
Stoklu calisabilirseniz evet tavsiye ederim. Zaten basvuruda istenenlerden birisi de bu. Satin alinan urunu belli bir sure icinde kargolamazsaniz cezasi var ve yuksek miktarlar. Biraz sermaye edinip stok yapin,ayni urunden en az 20 adet bulundurma sozu verin siteye. O zaman sirtiniz yere gelmez. Ama kenarda paraniz olmali cunku site sizi bir miktar iceri aliyor o parayi hemen cekemiyor ve kendinizi donduremiyorsunuz. Sermaye edinmeniz sart. Biz instadan basladik satisa. Sonra cok tutunca siteye gectik. Simdi 30 kisilik bir uretim atolyesi kuruldu. Ayri bir yerde kumas imalat bolumu kuruldu. Sadece kumas imalati icin 300bin euro harcandi. Ureticiyseniz bu sitede kazanirsiniz. Al satci iseniz cok zor.

Off çok para. Bir de ben şirket sahibi görüneceğim için nafaka da alamayacağım. Bu durumda astarı yüzünü geçer. Peki instagramda sayfamı, bebeklerimi tanıtmak için reklam ne kadara mal olur acaba? Fenomenler değil direkt instagram reklamı.
Ben de bir süre instagram üzerinden satış yaptım.kendim üretip satıyordum.cocuklarla ilgili bir üründü.bir kaç cocuk magazasına ürünlerimden bıraktım.satıldıkca istiyorlardı.
Daha sonra instagram üzerinden beni keşfeden cok şık magazalar talep etmeye başladı.
Ben bir sebeple bu işimi bırakmak zorunda kaldım.
Takipçilerimi de istek atarak oluşturdum.sayfam açıktı ürünlerimi görenler isteyenler takibe alıyordu ben daha sonra takibimi cekiyordum:).biraz yorucu oluyor ama dinlenme vakitlerimde yapıyordum

Şu günlerde 9-12 Kasım olan reklamlar sürekli çıkıyor amaç nedir anlayamadım kardeşim yazın o dediğiniz sitenin bir satış firmasının kargolarıyla ilgilendi en az bin paket kargo olduğunu söylemişti. Ama şu reklamlar nasıl bu kadar çok yayınlanıyor ciddi bir reklam masrafı kar marjı belli ki çok iyi ama üretim sürekliliği olmayan kişilerin girmesi pek de doğru değil sanırım. Kardeşimin bir arkadaşı bu siteye sadece kargo işleri için girdi kısa sürede çok ciddi anlamda büyüdü çalıştığı hali hazırda işini sırf burada çalışmak için bıraktı.
Amac insanlar daha cok harcasin,daha cok alsin hep alsin. Pandemi patladiginda bizim isler de patladi. Millet sokaga cikamayinca sitelere saldirdi. Sabahin 4unde uyanip yastik alan insan gordum bu donemde. Hayir yani millet canli cenaze olmus birileri hala alisveris yapiyor inanilir gibi degil gercekten ama gercekler bu iste.

Evet surekliligi saglayamayan,sermayesi olmayan,satacagi urunden elinde stogu olmayan ve en az 45 gun odeme bekleyebilecek durumu olmayana gore degil o siteler.

Çok teşekkürler, valla bu bebeğin piyasası 250-300 tl ama ben 100e de razıyım. Zaten 35 tl kadar bir bebeğin masrafı bana da bebek başı 55 tl kalıyor. Tüm gün çok yoğun bir şekilde çalışarak anca iki tane zar zor üretilebilir. Günde 100 tl kar için tüm çabam.
Arkadasim bana ozelden yazsana insta sayfani

Amac insanlar daha cok harcasin,daha cok alsin hep alsin. Pandemi patladiginda bizim isler de patladi. Millet sokaga cikamayinca sitelere saldirdi. Sabahin 4unde uyanip yastik alan insan gordum bu donemde. Hayir yani millet canli cenaze olmus birileri hala alisveris yapiyor inanilir gibi degil gercekten ama gercekler bu iste.

Evet surekliligi saglayamayan,sermayesi olmayan,satacagi urunden elinde stogu olmayan ve en az 45 gun odeme bekleyebilecek durumu olmayana gore degil o siteler.
Pandemi gerçekten çok etkiledi ama o sitelerin pandemiden etkilendiğini çok sanmıyorum millet sürekli alışveriş yapıyordu çevremden biliyorum. Ama şu 9-12 Kasım kesinlikle reklamlarla empoze edilmeye çalışılıp alışveriş çılgınlığı oluşturmak

Biz de internet uzerinden satis yapiyoruz su malum meshur sitelerden birindeyiz. Baslamak icin elinizde bir miktar sermaye gerekiyor. Ayrica stoklu calismalisiniz mesela elinizde her urunden en az 20ser adet bulunmali. Evrak konularina da ayrica para gerekiyor. Bence insta uzerinden devam etmeniz daha iyi baslangic icin. Reklam verebilir influencerlarla calisabilirsiniz urun karsiligi.
Aaa ne zaman basladin ayol bu ise , hic haberim yok 🤦🏼‍♀️ yazsana bana ismini

instada kitleye ulaşmak kolay değil. radan reklam ücretleri ben kendi astroloji hesabım için en son yaparken günlük 6 tl gibi birşeydi. gün boyu yada kaç gün derseniz o kadar süre akışlarında görünüyorsunuz sponsorlu olarak.
reklamı hazırlarken ilgi alanları-yaş grupları seçip hedef kitlenizi belirleyebiliyorsunuz.
ama bence bu yöntem takipçisi çok olan hesapların sizin sayfanızı paylaşması kadar etkili değil.
yani influencerım ve instagramdan kazanıyorum demek ortalama 2-3 sene lazım.
ki onlar asıl parayı ürünlerinden değil verdikleri linklerden kazanıyorlar. bu dan en 10bin takipçiniz olması ile olabilecek birşey.

Hali hazırda bir işletmem var.
Yeni iş kodu eklettim vergi levhama, farklı alanda ek çalışma başlatıyorum bu home ofis. Muhaebesel anlamda giderim aynı.

Evi gösterebilir misiniz bilmiyorum, mantıken gösterebilmeniz lazım ama vergi dairesinden gelip kontrol ediyorlar o nasıl olur detaylı bilgim yok. Yalnız bağkur ve vergiler cidden yüksek. Geçici vergi 2100,kdv 600 küsür ödemişim bugün baktım detayına da. Senelik de değil bunlar ben açalı 4 ay oldu çünkü. Muhasebeci fiş falan toplayıp gider gösteriyor falan ıvır zıvırı çok. Yani kaş yapayım derken göz çıkabilir.

evet home ofiste verdiginiz adres gerçekte var mı yok mu diye 1 kez teyit için geliniyor.
vergi konusunda da bi tanıdık bulursaniz vergiler yapilandirma gelene kadar bekletilme ihtimali oluyor diye duymuştum..

Stoklu calisabilirseniz evet tavsiye ederim. Zaten basvuruda istenenlerden birisi de bu. Satin alinan urunu belli bir sure icinde kargolamazsaniz cezasi var ve yuksek miktarlar. Biraz sermaye edinip stok yapin,ayni urunden en az 20 adet bulundurma sozu verin siteye. O zaman sirtiniz yere gelmez. Ama kenarda paraniz olmali cunku site sizi bir miktar iceri aliyor o parayi hemen cekemiyor ve kendinizi donduremiyorsunuz. Sermaye edinmeniz sart. Biz instadan basladik satisa. Sonra cok tutunca siteye gectik. Simdi 30 kisilik bir uretim atolyesi kuruldu. Ayri bir yerde kumas imalat bolumu kuruldu. Sadece kumas imalati icin 300bin euro harcandi. Ureticiyseniz bu sitede kazanirsiniz. Al satci iseniz cok zor.
Evet stok yapabilirim. Bir ayda 60 iki ayda 120 bebek üretebilirim. Zaten en az 100-150 bebek garantilemeden kendimi böyle bir maceraya atmam. Ben sipariş gelmemesinden şikayeçiyim,siz sabahın 4ünde sipariş gelmesinden:) böyle bir şey olabilme ihtimali bike beni mutlu etti. peki sizin fiyatlarınız ne alemde? Benim sayfamı biliyorsunuz sanırım. Son yaptığım bebeği baz alırsak böyle bir bebeğe 130-150 tl verir mi insanlar? (instagramı bol takipçili üreticiker 400-500e satıyor. Ben çömez olduğum için emeğimi bu fiyata veriyorum şimdilik)
Ayrıca anlattığınız süreçler için 10 bin tl feda edebilirim, yeterli olur sanırım.

Teşekkür ederim cevabın için. Göreceğiz bakalım nasıl olacak...

Oldukça yüksek rakamlar gerçekten yeni başlayanlar için uygulamalarda satış yapmak çok daha mantıklı

Bence de öyle.

evet home ofiste verdiginiz adres gerçekte var mı yok mu diye 1 kez teyit için geliniyor.
vergi konusunda da bi tanıdık bulursaniz vergiler yapilandirma gelene kadar bekletilme ihtimali oluyor diye duymuştum..

Babam maliyede müdür benim :KK70:
Ödedik gayet.

Evet stok yapabilirim. Bir ayda 60 iki ayda 120 bebek üretebilirim. Zaten en az 100-150 bebek garantilemeden kendimi böyle bir maceraya atmam. Ben sipariş gelmemesinden şikayeçiyim,siz sabahın 4ünde sipariş gelmesinden:) böyle bir şey olabilme ihtimali bike beni mutlu etti. peki sizin fiyatlarınız ne alemde? Benim sayfamı biliyorsunuz sanırım. Son yaptığım bebeği baz alırsak böyle bir bebeğe 130-150 tl verir mi insanlar? (instagramı bol takipçili üreticiker 400-500e satıyor. Ben çömez olduğum için emeğimi bu fiyata veriyorum şimdilik)
Ayrıca anlattığınız süreçler için 10 bin tl feda edebilirim, yeterli olur sanırım.
Once nabiz yoklamasi icin sosyal medyayi oneririm. Orada takipci arttirmaya gayret edin. 10 bin liradan daha fazlasi gerekecektir yuksek ihtimal. Tam rakami muhasebeciye sormam lazim.
Bizim fiyatlar cogunlukla uygun,ev tekstili cunku, seri uretim.

X