Bu işsizlik mahvediyor bizi.......

nerdeyse 2 sene olacak bende iş arıyorum ama bulamıyorummmm hadi kriz iş yok bu dönemde bari bebek yapayım dedim o da olmuyor ya ohaoldumsmile

aynı dertten bizde yakınıyoruz ama biz enazından acele etmedik bir sene gecti hala iş yok cok şükür benim işim var ama ugurumun yok yani 1 sene öncesine kadar onunda vardı hani şu teyet gecen kriz var ya o sayede calıstıgı yer kapandı:KK43:((
1 sene oldu basvurmadıgı yer kalmadı üstelik okul askerlik sorunuda yok Allahım hepimizin yardımcısı olsun(amin)

işsizlik sorunu bizdede var
iki üniversite bitirdim
kıytırık yerlere dahi başvurdum
kendi memleketimdeyim
alem gelmiş bizim buraya göç etmiş
kendi hemşosunu sokuyor.
hemde eğitimli bile değil...
valla bu işi anlamadım ya
teğet geçti teğet :1ninca:

arkadaşlar erken evlenmek bizim isteğimiz değildi 5 sene anlaştık zaten 2.5 yıl sözlü kaldık fakat benim ailem bu durumdan çok şikayetçiydi onlar yüzünden evlendik yoksa erken evlenmeye bizde meraklı değiliz..bizim de hayalimiz okul bitip askere gidip geldikten sonra iş bulup ondan sonra evlenmekti ama babam etraftan ondan bundan duyulan dedikodular yüzünden bir an önce evlendireyim dedi nasıl olsa bi iş bulunur dedi.etmediğim kavga kalmadı.ama babam dediğim dedik insanlardan biri yoksa kıyamet kopuyor.yani arkadaşlar bizim suçumuz yok...hep bu dedikodu yüzünden erken sözlendirildik erken evlendirildik.......
bi de her yere başvuru yaptık zaten işin güzel olup olmaması değil sadece ayda 400 versinler onla bile geçiniriz ama yok yok.....hemen hemen hergün iş başvurusu yapıyoruz hep biz sizi ararız diyolar ama cvb yok

Valla canım baban sizi zorla evlendirdiyse masraflarınızı da o karşılayacak o zaman.Bu durumdan dolayı üzülnmene gerek yok üzülmesi gereken biri varsa babandır.

Baban istediyse evlenmenizi şimdi bakımınızıda yapmak zorunda. Bazen büyükleri anlamıyorum. Kendi istekleri için yanlış şeyler yapıyorlar.

iş güç olmadan evlenilmez ki zaten.flört etmeye devam etseydiniz daha iyi olurdu.

canım yanlış yapmışsınız bekleseydiniz falan demek istemiyorum arkadaşlar yazmış zaten olan olmuş artık
sıkma canını biliyorum işsizlik maddiyattan ziyade manevi olarak çok yıpratıyor insanı ama sabret
Rahman herkesin rızkını ayrı ayrı tayin etmiştir inşallah kısa zamanda sıkıntılarınız son bulur bak en azından eşinle aran çok iyi bu sıkıntıları birbirinize asla yansıtmayın
sadece biraz sabır zamanla herşey yoluna girecektir inşallah
Mevlam yar ve yardımcınız oldun tatlım

arkadaşlar erken evlenmek bizim isteğimiz değildi 5 sene anlaştık zaten 2.5 yıl sözlü kaldık fakat benim ailem bu durumdan çok şikayetçiydi onlar yüzünden evlendik yoksa erken evlenmeye bizde meraklı değiliz..bizim de hayalimiz okul bitip askere gidip geldikten sonra iş bulup ondan sonra evlenmekti ama babam etraftan ondan bundan duyulan dedikodular yüzünden bir an önce evlendireyim dedi nasıl olsa bi iş bulunur dedi.etmediğim kavga kalmadı.ama babam dediğim dedik insanlardan biri yoksa kıyamet kopuyor.yani arkadaşlar bizim suçumuz yok...hep bu dedikodu yüzünden erken sözlendirildik erken evlendirildik.......
bi de her yere başvuru yaptık zaten işin güzel olup olmaması değil sadece ayda 400 versinler onla bile geçiniriz ama yok yok.....hemen hemen hergün iş başvurusu yapıyoruz hep biz sizi ararız diyolar ama cvb yok
ne işi arıyorsunuz mesela?
okuyan insanların çalışması kolay değil ki.
bence siz rahat bi iş arıyorsunuz ondan bulamıyorsunuz.:hulya:

ben de işsizim :gitme: mesleğimde 5 yıl eğitim aldım ve işsizim...
mesleğimin dışında da bir çok iş aradım ama yokk...
teğet geçti cidden..... :mymeka:

yok iş ayırt etmedim ne olursa aradım....satış danışmanlığı falan aranıyodu ona da başvurdum ama tecrübeli istiyo her yerde...ben bi yerde çalışamazsam tecrübeyi nasıl elde edicem.....

yok iş ayırt etmedim ne olursa aradım....satış danışmanlığı falan aranıyodu ona da başvurdum ama tecrübeli istiyo her yerde...ben bi yerde çalışamazsam tecrübeyi nasıl elde edicem.....

Sen dert etme baban dert etsin. Seni zorlayan o çünkü. Strese girmene gerek yok baban strese girsin.İşe grimenizi bekleyemeyecek kadar seni evlendirmekte aceleciyse baksın o zaman size. Aman millet dedikodu ediyor diye hareket etmenin sonucuna katlansın. O katlansın sana ne sen keyfine bak.

Ha babam bize bakmıyor para vermiyor diyorsan o zaman bir süre kendi ailelerinizle yaşayın.Eşyaları depoya falan koyun. Sonra iş bulunca tekrar birleşin.

yaa bir baba nasıl kızını bu şekilde sıkıntının ortasına atar anlamıyorum.
kızım aç açık kalsın, gerekirse muhtaç olsun ama yeter ki dedikodu olmasın; bu mudur vicdan.
şimdi karşısına dikilip desenize "baba bizi işsiz güçsüzken evlendirdin ne yapacağız biz şimdi diye"
gerçekten çok kızıyorum bu davranıştaki ebeveynlere..

X