Bu kadın ne yapmaya çalışıyor?

Anlamadığım nokta
Eşinizin annesinin evi ile kızın annesinin evi karşılıklıysa
Siz de rahatsız oluyorsanız
Neden kendi evinizde oturmuyorsunuz?
Ayrıca bana eşiniz biraz ortalığı karıştırıyor gibi geldi. Kız sokağın ortasında boynuna mı atlamış da sizi çağırıyor? Pazarlık kızıştıranlar gibi,kusura bakmayın hiç hoş değil.
Siz de gitmeyin kvnize. Oturun kendi evinizde. Koskoca sokağa mahalleye sığmıyormuş gibi davranmayın.

Kesinlikle... 👍
Keşke oyalanacak başka bir şeyleri olsa konu sahibinin
Ya ben polemik çıkmasın diye pek bir şey yazmak istemiyorum ama haklısınız. Kadın belli ki geçmişi geçmişte bırakmış. Evlenmiş, çocuk sahibi olmuş ve bence özgüveni de yüksek ki göğsünü gere gere geziyor yanlış bir şey yapmadığı için. Çok büyük ihtimalle de evliliğinde mutlu ki bu enerjisine yansımış. Ben cidden eş ailesinin kadını çekemediğini düşünüyorum. Kaç yıl geçmiş ve hala aynı dedikodu.

Siz kadına odaklandığınız sürece bu süreç uzar. Siz kadını yok sayın görmeyin, dikkat çekmeyince artık size bir şey yapmaz. Sizin odağınız olup sürekli söz konusu oluyor mu oluyor. Bu sayede de istediğini almış oluyor zaten niye yok iftira yok bilmem ne uğraşsın ki? Zaten işi gücü bırakmış bir aile kadının her hareketini inceleyip, yorumlayıp, tartışıp ona göre konum alırken kadının ekstra bir şey yapmasına gerek dahi yok.

Dün bir akraba evliliği konusu vardı, etik değil vs yazıldı ona işte bakın benzer durumlar. Önünü arkasını düşünmeden, her kanınız kaynadığıyla sevgili olunca ileride ne sorunlar oluyor. Evet komşunun kızıyla sevgili olmak evlenmek, kuzeninle evlenmek ne suç ne de günah ama ileride aralar bozulunca ne sıkıntılar çıkıyor, huzurlar kaçıyor. Eşiniz de bu konuda düşüncesiz davranmış bana göre. Bu kadar dip dibe olurken sevgili olmasaydı böyle çirkinlikler hiç olmazdı. Olan olmuş zamanında ama hala da kadın gündemde. Ama prim veren sizsiniz.

Sanıyor musunuz ki kadın iftira atmaya niyetli olsa sizin yanınızda olmanız onu engeller. Mesaj attı der, evime geldi der, öpücük attı der, der de der yani. Ama sizin umurunuzda olmasa kimse aranızda bir şey olduğundan şüphe bile etmez. Bence kadının adını gündemden düşürün. Abisi annesi neyse görüşmeyin. Onları hiç tanımıyor gibi yapın geçin.

Ev değiştirme gibi bi imkanım yok ne yazık ki ☹️ Abisi düğünümüzden tutun şu zamana kadar hep yanımızda oldu. Kızı bizim etrafımızda görse hep x içeri geç x anneme bak gibi sözlerle uzaklaştırdı. Bi anda mesafe koyamam ki belki abisi annesi bile bu kadar sınırı aştığını bilmiyordur.
Yavaş yavaş araya soğukluk sokabılırsınız..Yeri geliyor akrabalarımızla bile araya sogukluk gırıyor...

Neden soğukluk girdiğini onlar tahmin etsin...Çok düşünmelerine gerek yok...Biraz dikkat ederlerse anlarlar...Ki kızın annesi kızının davranışlarının farkında nedenini kolaylıkla anlar ve hatta saygı duyarlar eğer ki normallerse diye düşünüyorum..

Peki siz eşinize kahkaha atan saç savuran kişi ile samimi olabilirsiniz size karışamayız ama konu sahibi rahatsız ve bu yorumu ona yaptım siz eski sevgilinin avukatı değilseniz bu yorumu görmezden gelebilirsiniz. Teşekkürler..
Bu saç savurma kahkaha atma olayı eşi araba lastiği değiştirirken olmuşmuş. Niye konu sahibinin kocası üstüne alınıp bakmış? Koca sokakta sadece ikisi mi varmış, belki kadın başka birine güldü, adam da kesin beni unutamadı sandı. Üstüne ortamı terk edeceğine, karısı görsün diye de mesaj atmış çabuk gel diye. İki kadın saç baş yoluşsun diye mi velisi gibi karısını çağırıyor? Balkona çıkma hakkı sadece bu karı kocaya mı ait? Kadının bebeğine seslenirken ses tonu bile irdelenmiş, kocam duysun diye yüksek sesle konuştu deniyor.

Kadın kendi büyüdüğü mahallede, sokakta ister kahkaha atsın ister saç savursun. Türk filmlerine benzedi konu iyice. Gözünüzle görmediğiniz kulağınızla duymadığınız bir şey için bebeği olan kadına ne mal olduğu belli diyorsunuz. Siz de konu sahibinin avukatı olmayın. Tipik eski sevgilinin ortamda bulunmasından doğan kıskançlık ve histeri de olabilir. Aynı şekilde bizler de gözümüzle görmedik kulağımızla duymadık ama ortada konu sahibinin gösterdiği bir tek somut kanıt yok. Bakmış, evin önünden yürümüş, balkonda yüksek sesle konuşmuş, aşure getirmiş...Yazık günah, kadının evlilik öncesi mesajlarına kadar deşifre edilmiş. Ergenler bile arkasından konuşuyor kadının. Ya hepsi yanlış anlaşılmaysa?

Uzun lafın kısası, bu kadın veya başkası. Bu adam hep karısını mı çağıracak yanına çabuk gel diye. Karıcım gel bak bu kız bana gülüp saçıyla oynadı demek komik ötesi.

Bu saç savurma kahkaha atma olayı eşi araba lastiği değiştirirken olmuşmuş. Niye konu sahibinin kocası üstüne alınıp bakmış? Koca sokakta sadece ikisi mi varmış, belki kadın başka birine güldü, adam da kesin beni unutamadı sandı. Üstüne ortamı terk edeceğine, karısı görsün diye de mesaj atmış çabuk gel diye. İki kadın saç baş yoluşsun diye mi velisi gibi karısını çağırıyor? Balkona çıkma hakkı sadece bu karı kocaya mı ait? Kadının bebeğine seslenirken ses tonu bile irdelenmiş, kocam duysun diye yüksek sesle konuştu deniyor.

Kadın kendi büyüdüğü mahallede, sokakta ister kahkaha atsın ister saç savursun. Türk filmlerine benzedi konu iyice. Gözünüzle görmediğiniz kulağınızla duymadığınız bir şey için bebeği olan kadına ne mal olduğu belli diyorsunuz. Siz de konu sahibinin avukatı olmayın. Tipik eski sevgilinin ortamda bulunmasından doğan kıskançlık ve histeri de olabilir. Aynı şekilde bizler de gözümüzle görmedik kulağımızla duymadık ama ortada konu sahibinin gösterdiği bir tek somut kanıt yok. Bakmış, evin önünden yürümüş, balkonda yüksek sesle konuşmuş, aşure getirmiş...Yazık günah, kadının evlilik öncesi mesajlarına kadar deşifre edilmiş. Ergenler bile arkasından konuşuyor kadının. Ya hepsi yanlış anlaşılmaysa?

Uzun lafın kısası, bu kadın veya başkası. Bu adam hep karısını mı çağıracak yanına çabuk gel diye. Karıcım gel bak bu kız bana gülüp saçıyla oynadı demek komik ötesi.
Peki ya hepsi doğruysa konu sahibi napsın ?

1. cok agresifsiniz
2.cok takintilisiniz
3.madem bukadar takintili sinirlisiniz ki oylesiniz gordugum kadariyla o gün asure getirdigi gun firsat ayagina gelmisken soylicektiniz rahatsiz oldugunuzu bidaha ailenize bulasmamasi gerektigini hala anlamiyormu asureyi kafasindan asaga dokecektiniz. Ben nisanlandim benim esime kaynanamgil bir kiz gormeye gitmis kendi köylerinden tanidiklari bir kizi olmamis istememis esim bitmis. Birgun bi dugune gittik kiz bana oyle bir bakiyorki Allah korusun beni öldürecek o derece bu kim anne dedim kaynanama boyle boyle dedi anlatti ha oylemi dedim tekrar baktiginda gülerek El salladim bildigimi gorunce bidaha donup bakmadi. Sizde uyarsaydiniz bildiginizi anlayinca bellkide daha ordan gecmez bile.
Aslında agresif takıntılı değilimdir. Sadece sorduğum konuyla insanların bana saldırdığı konu farklı olunca ve anlattığım halde ısrarla anlamamaları beni çok sinirlendirdi. Söylediklerinizde haklısınız dediğiniz gibi yapabilirdim aşureyi reddetmek bildiklerimi belli etmek doru olurdu. Gittikten sonra bunları yapmadığım için pişman oldum.

Takılmayın, eşinizden eminseniz kız kapınıza dayansa bile sorun olmaz..
Kendi kendine debelensin dursun.
Ayrıca rahatsız olduğunuzu da belli etmeyin demek ki beni konu ediyorlar diye düşünür.
Çok takılacak ve ailesi ile konuşacak bir durum yok ortada yani.
Bence sizde biraz abartılı yaklaşıyor ve çok takılıyorsunuz.

Taaa kız evlenmeden önce atılan bir takım mesajlar. Başka da bir şey yok: güldü, balkona çıktı, aşure getirdi vb.

Sırf kendileri işkilleniyor diye kızın ailesiyle konuşacaklar. Pes! Madem karı koca rahatsızsınız, kadınla kocasına söyleyin rahatsızlığını. Kocanız kızın kocasına karşı desin eşin bana hala kur yapıyor diye.
Davulun sesi uzaktan hoş geliyor değil mi? Sen de vardın yanlış hatırlamıyorsam dün gece beni bazı konularda haksız bulanların içinde. Dün gece iftira atma potansiyelim yüksekti şimdi bi tarafımdan uydurma potansiyelim yükseldi sanırım. Konu güldü balkoma çıktı vs sizin gözünüzde aynen aynen bende başkasından dinlesem aynı sizin gibi geçiştirirdim. Buraya çözüm bulmak için yazdım kuru karabalıktan başka birşey değilsiniz. Keşke okuyup geçseydiniz boş boş yorumlarınızı kendinize saklasaydınız.

Peki ya hepsi doğruysa konu sahibi napsın ?
Önce kendine sonra kocasına güvensin. Huzurunu keyfini kaçırmasın. Bu kadını sokakta gözleyeceğine gitsin bir kafede çay kahve içsin ya da beğendiği bir şey alsın kendine. Kocası gel yanıma çabuk diye çağırdığında çocuklaşma lütfen, kendin hallet eğer bir mesele varsa desin.
Ben kocama güveniyorum, gerekirse elli kadının bulunduğu mekana gitsin, bana saygısı sevgisi var desin...

Birincisi ve en önemlisi eşinizin ailesi bir sussun . Size saygısızlık yapıyorlar o çocuklarin ağzına düşecek kadar konuşulması ayıp . Görümce de kardeşini ovecek de anlatıyor da anlatıyor . Eşinizin çağırmasını ben anormal bulmadım eski sevgilisi dibine giriyorsa mahalle olduğu için çağırmıştır .

Bunun haricinde kadının eve bakması ,bağırması falan filan neyse de kapıma gelecek cesareti olması beni inanılmaz rahatsız ederdi normal birsey değil . İftira atmayın falan yazılmışta kim eski sevgilisinin kapısına birşey götürüyor nerde görülmüş duyulmuş birde aile apartmanı yukarda da eski kayınaile adayları var. Bana absurd geldi . Çözümü ne derseniz rest çekmek öncelikle eşinizin ailesine ve eşinize bu aileden kimseyle görüşülmeyecek adları dahi gecmeyecek rahatsız oluyorum deyin . Kadın da bir daha gelirse kapınıza amacını sorun ve bir daha rahatsız etmemesini söyleyin . Ben sizin yerinizde olsam çoktan o evden çıkar kimseyle de eşiniz ve ailesi dahil bu kadar muhattap olmazdım . Size büyük saygisizlik tüm bu olanlar

Önce kendine sonra kocasına güvensin. Huzurunu keyfini kaçırmasın. Bu kadını sokakta gözleyeceğine gitsin bir kafede çay kahve içsin ya da beğendiği bir şey alsın kendine. Kocası gel yanıma çabuk diye çağırdığında çocuklaşma lütfen, kendin hallet eğer bir mesele varsa desin.
Ben kocama güveniyorum, gerekirse elli kadının bulunduğu mekana gitsin, bana saygısı sevgisi var desin...
Birde erkek yönünden bakın. Sizin eski sevgiliniz ayrılmamak için annenizle ailenizle bir iletişim halde siz sürekli reddiyorsunuz ama anlamıyor bir süre sonra evleniyorsunuz hem o hem siz. Siz kendi evinizde balkonda o da annesinin evinde sürekli siz balkondayken balkona çıkıyor sesini yükselterek kendini odak noktası yapıyor. Siz arabanız ile ilgilenirken bir banka geçip çocuğuyla oturuyor ve eski sevgiliniz sürekli size bakarak kahkah gülüyor gözü hep sizin üzerinizde ve orada mahallede oturan önceden sizinle ilişkisi olduğunu bilen kadınlar var bunlara şahit. Sonra o kadar saçma hareketler yapıyor ki adamın annesi ne yapıyorsun sen orada gel eve diye bağırıyor. Her dışarı çıkışta karşılaşıyorsunuz Sürekli sizin eve bakarak yoldan geçiyor, eski sevgiliniz sürekli bir size bakma hali. Bir bakmışsın bir gün eşin evdeyken sizin kapıya dayanmış eşine tatlı veriyor evini inceliyor. Sizin eşiniz bu konuda nasıl düşünür ve davranırdı ? Eskiden sevgili olduğunuzu bildiği adam size baksa Aman eşime güveniyorum baksın adam ne olacak mı derdi? Arabanın yanında dedikodu olmasın diye eşinizi yanınızda istemezmiydiniz?

Hı hı evet eşim her gördüğü yerde beni çağırıyo koş yetiş beni koru diyor. Burda eşimin beni çağırmasını saçma bulan kadınların çoğu eminim ki aynı şeyi yaşasa eşi aşağıda böyle oldu diye anlattığında neden beni çağırmadın diye kıyamet koparır.
Ya hepsi yanlış anlaşılmaysa demişsiniz. Yanlış anlaşılmaya mahal verecek durum 1 kere yaşanır 2 kere yaşanır 3 kere yaşanır. Eminim ki evlendiğiniz günden beri bu şekilde davranan biri olsaydı çevrenizde eşinizin eski sevgilisi olmasın normal bi komşunuz olsun sizinde dikkatini çekerdi. Eşim beni çağırdığında bana baktı saçını savurdu gülümsedi demedi. Sadece yanına çağırdı. Aşağıya indiğimde bak bu burda o yüzden çağırdım bile demedi. Kızın cilve yaptığı apaçık ortaydı zaten ki gülümseyip saç savurduğunu kendim gördüğümü binlerce kez belirttim zaten. Koskoca sokakta çocuğunu dolaştırabileceği birçok alan varken kendi evlerinin sınırından çıkıp eşime 5 metre mesafeye gelebiliyorsa evet daha fazlasınıda yapabilirdi. Kızın annesi bile durumdan rahatsız oldu kızına bağırdı diyorum siz hala kızı haklı çıkarma peşindesiniz.

Birde erkek yönünden bakın. Sizin eski sevgiliniz ayrılmamak için annenizle ailenizle bir iletişim halde siz sürekli reddiyorsunuz ama anlamıyor bir süre sonra evleniyorsunuz hem o hem siz. Siz kendi evinizde balkonda o da annesinin evinde sürekli siz balkondayken balkona çıkıyor sesini yükselterek kendini odak noktası yapıyor. Siz arabanız ile ilgilenirken bir banka geçip çocuğuyla oturuyor ve eski sevgiliniz sürekli size bakarak kahkah gülüyor gözü hep sizin üzerinizde ve orada mahallede oturan önceden sizinle ilişkisi olduğunu bilen kadınlar var bunlara şahit. Sonra o kadar saçma hareketler yapıyor ki adamın annesi ne yapıyorsun sen orada gel eve diye bağırıyor. Her dışarı çıkışta karşılaşıyorsunuz Sürekli sizin eve bakarak yoldan geçiyor, eski sevgiliniz sürekli bir size bakma hali. Bir bakmışsın bir gün eşin evdeyken sizin kapıya dayanmış eşine tatlı veriyor evini inceliyor. Sizin eşiniz bu konuda nasıl düşünür ve davranırdı ? Eskiden sevgili olduğunuzu bildiği adam size baksa Aman eşime güveniyorum baksın adam ne olacak mı derdi? Arabanın yanında dedikodu olmasın diye eşinizi yanınızda istemezmiydiniz?
Beni anladığınız için teşekkür ederim. Konu cidden saptı gitti nerelere geldi. Yani çocuk değilim davranışları yanlış anlama durumumu göze alıp 50 kere düşündüm de emin oldum. Birini yanlış anladım dediysem ikinci de mi yanlış anlama ikiyle yetinmiyor üçüncüsü geliyor ardı arkası kesilmeyince yanlış anlamadığıma emin oldum. Yine de demiyorum ki asıcam kesicem. Nasıl önüne geçebilirim diye açtım konuyu nelerle suçlandım hayret bir şey.

Meraktan bakmıştır, hayır eşiniz yüz vermedikten sonra ne yapabilecek ki, oluru olsaydı başta bitmezdi zaten
Evet haklısınız zamanında oluru olmadığı için bitmiş ama kız o zaman da kabullenmek istemediği gibi şu an sıfır ihtimalken ne yapmaya çalışıyor bunu anlamıyorum bunun önüne nasıl geçebilirim nasıl durdurabilirim bunun çözümünü arıyorum

Beni anladığınız için teşekkür ederim. Konu cidden saptı gitti nerelere geldi. Yani çocuk değilim davranışları yanlış anlama durumumu göze alıp 50 kere düşündüm de emin oldum. Birini yanlış anladım dediysem ikinci de mi yanlış anlama ikiyle yetinmiyor üçüncüsü geliyor ardı arkası kesilmeyince yanlış anlamadığıma emin oldum. Yine de demiyorum ki asıcam kesicem. Nasıl önüne geçebilirim diye açtım konuyu nelerle suçlandım hayret bir şey.
Anlıyorum sizi sabahtan beri benimde anlatmak istediğim bu maalesef ama ne geri kafalılığım nede kadın öldürmeye yönlendirdiğim kaldı. Bir insanın bakışından bile anlayabilir bir kadın hisseder. Ama yine bir kanıt arar malesef somut bir kanıt bulamayız bazen o zaman uzaklaşmaktan yada uyarmaktan başka çaremiz kalmaz. Anlattıklarınızdan bu konuda haklı olduğunuzu düşünüyorum. Bir kadın eski sevgilisinin evine annesi zorlasa bile aşurede götürücem diye gitmez illa götürülecekse başkasını yolllardım bu bana masumane gelmedi.

Bir de türkiye'de sadece kadın tacize uğrarsa fark ediliyor taciz olayı. Tamam erkek çok sık bu durumlarla karşılaşmıyor olabilir, istisna olabilir bu durumlar ama sonuçta taciz cinsiyetten bağımsızdır bana göre. Yani bir kadın da karşıdan dikkat çekecek kadar abartılı hareketler yapıyorsa, bu hareketler kişiye yönelmişse kişi de bundan rahatsız oluyorsa bu tacizdir aslında. Bunun mutlaka cinsel anlamı olması da gerekmiyor, rahatsız edici kişiye yönelik olarak olan davranışlar taciz sınıfındadır.

Tacizde tek ölçüt kişinin zarar verme potansiyeli de değildir üstelik, fiziksel hiç zarar görmeyecek olması bir kişinin taciz edildiği gerçeğini de değiştirmez.

Evet haklısınız zamanında oluru olmadığı için bitmiş ama kız o zaman da kabullenmek istemediği gibi şu an sıfır ihtimalken ne yapmaya çalışıyor bunu anlamıyorum bunun önüne nasıl geçebilirim nasıl durdurabilirim bunun çözümünü arıyorum
Eşinizde siz de hiç kale almayın, olay çıkarıp büyütmeye değmez bence,

Merhaba kızlar. Uzun zamandır kafama takılan bi konu var çevremden kimseyle paylaşmak istemedim. Üye olup sizlerin fikrini almak istiyorum.

3 yıldır evliyim. Eşim benle tanışmadan önce yan komşusunun kızıyla sevgiliymiş. 8 9 aylık bi süre sevgili olmuşlar sonrasında eşim ayrılmak istemiş. Ama kız peşini bırakmamış. Aramalar mesajlar fayda etmeyince artık eve kadar gelmeye başlamış görümcemle hatta kayınpederimle bile konuşmuş. Onlarda bizim yapabileceğimiz birşey yok demişler istemiyorsa zorla olduramayız falan diye konuşmuşlar. ( bunları görümcem anlattı) Kızın ailesinden de babası hariç herkes biliyormuş meseleyi abisi kız kardeşi annesi. En son kızın annesi eşimle konuşmuş 15 gün düşün taşın net bi karar ver evlenin falan demiş. 15 gün sonra halaa istemiyorum diyorsan kızımla konuşucam bidaha seni rahatsız etmicek demiş. Eşim istemediğini söylemiş. Neyse aradan 2 yıl falan geçiyor. Bu arada kız evleniyor ve çocuğu oluyor. Sonra eşimle tanıştım. Biz evlendiğimizde kız zaten evli çocukluydu. Olan bitenide biliyorum tabi daha nişan bile yapmadan önce anlatmıştı eşim. Neyse evlendim balkonlarımız ve evin bi odası kızın annesinin eviyle karşılıklı. Balkonda oturduğumuzda kız koşa koşa balkona çıkıyor. Çocuğu ağlamadığı halde bağıra bağıra annecim bak ben burdayım kızım diye çocuğa sesleniyor dikkat çekmeye çalışıyor yani. Birinde eşim evin önündeydi yeğenleriyle birlikte ben evdeydim bana msj attı acil aşağıya gel diye. Hemen indim aşağıya. Eşim dışarıya çıkınca bu kız da çocuğu dolaştırma bahanesiyle aşağıya inmiş saçma sapan hareketler yapıyormuş. Eşimde yanlış anlaşılacak bi durum olmasın diye beni çağırmış. Kızın annesi bizi dışarıda görünce bağır çağır kızını eve çağırdı naptığını sanıyosun sen diye. Neyse 1 yıl bu durum böyle sürdü. Onlar kirada oturuyorlardı taşındılar. 2 yıldır da bi üst sokakta oturuyorlar. Kız sık sık evin önünden geçiyor sürekli karşılaşıyoruz. Annesiyle ve abisiyle bi problemimiz yok hatta abisi çaya kahveye bile gelir evimize. Annesiyle de birbirimize hiç gidip gelmedik ama konuşuruz karşılaştığımızda. Kız annesiyle birlikteyse kafasını kaldırıp bakmıyor bile ama yalnızsa gözlerini fal taşı gibi açıp ters ters bakıyor bana. Yani şu zamana kadar bakmaktan ilerisini yapmadığı için çok aldırış etmemiştim bu konuya. Sonuçta geçmişte yaşanmış birşey eşim beni tanımıyorken yaşadığı olayı sorgulamak irdelemek çok doğru gelmedi bana. Herkes kendi yolunu çizmiş yuvasını kurmuş birde bitmiş gitmiş bi mesele.

2 gün önce kapı çaldı. Israrla uzun uzun 2 defa zile basıldı üstüm müsait değildi açamadım. Hemen üzerimi değiştim kapıyı açtım kimse yoktu. 10 dakika sonra tekrar kapı çaldı açtım ki kız gelmiş. Elinde tepsi aşure getirmiş. Şok oldum ne yapacağımı şaşırdım. Yine de yüz göz olmadık şimdiye kadar diye düşündüm belki kız benim olaylardan haberim olduğunu bile bilmiyodur. Aldım bi kase teşekkür ettim kaseyi yıkayıp getireceğimi söyledim. Sadece 1 dakikalık mutfağa gittim geldim. Kız kafasını uzatmış evin içine bakıyor dikkatlice. Ne niyetle bunu yaptı bilmiyorum ama kaseyi tepsinin içine bırakıp Allah kabul etsin dedim kapıyı kapattım cevap vermesine fırsat bırakmadan. Yani 2 gündür kendime kızıyorum keşke aşureyi almasaydım. Herşeyi bildiğimi belli etseydim. Davranışlarından rahatsız olduğumu söyleseydim falan diyorum. Bi yandan da Allah için yapılan birşey reddetmek ne kadar doğru olurdu? Kafam baya karışık. Bu durumu artık abisine ya da annesine uygun bir dille anlatmalı mıyım? Ne yapayım ben kızlar bu konuda ne düşünüyorsunuz? Eşimle çok güzel giden bi evliliğim var çok seviyorum eşimi onun da beni sevdiğinden eminim böyle takıntılı biri yüzünden aramızda problem olmasınıda istemiyorum. Kızın tavırları eşimide rahatsız ediyor zaten. Tavsiyeleriniz neler?
Olumlu olumsuz tüm yorumları okuyamadım ama can sıkıcı bir durum başınıza gelenler. Tavsiye istenmiş yorum yapın denmemiş. Yok öyledir böyledir söyledir..Zaten olayın aslını kimse bilemez çünkü her birey kendi penceresinden bakıyor dünyaya. Bana kalırsa bunu karı koca olarak çözmelisiniz. Ne eşinin ailesi ne de o kadının ailesi bu konuya dahil olmadan siz ikiniz bu kadını gördüğünüz yerde konuşun konuyu bildiğinizi ve bu durumdan hoşlanmadığınızı dile getirin. Eğer toxic takıntılı bir kişilik değilse sadece elinden kaçırdığının dikkatini çekme peşindeyse konuşmanızdan sonra eskisi kadar yüzsüz olmayacaktır. Nacizane fikrim bu yönde. Umarım bir an önce bu durum düzelir.

X