Buharlı temizlik makinaları

evet lütfen alf hakkında biraz daha bilgi verin. neleri yapıyor neleri ypmıyor? artıları eksileri. bir karar verip alamıyoruz doğru dürüst kullanıcı bilgisi olmadığından. ben alınca hemen bilgi vereceğim aam bir türlü karar veremedim gitti

anneler gününden bu yana kullanıyorum.bunun süpürge özelliği olmadığını bilerek aldım.çünkü hem süpürge hemde buharlı temizleme olduğu zaman muhakkak bir başka özelliği zayıflıyor.ben mutfak robotu yerine,blender,mikser ve rondo almayı tercih ederim.süpürge olarak rowentanın yeni süpürgesini aldım.hem sessiz hemde çok güzel emiş gücü var.satıcı bayan bana eğer ikisi bir arada olursa hem ağır,hemde çok büyük olacağını söyledi.haklıymış başka bir markada ikisi bir arada olanı gördüm.hem daha pahalı hemde bence kullanışsız.bu ürünün rengi,ergonomisi,buhar çıkışı oldukça güzel.ama halı ve yer için diğer dik bir modeli vardı(reklamlarda oynayan) bence o daha iyiydi,fakat derz araları,duvar,klozet,balkon korkulukları ve panjurlar daha önemli geldi.neyse genel temizlik yapmak için oldukça başarılı bir ürün.omuza asılması,duvara monte edilmesi,kompak tasarım bence güzel.buharın tek başına mikrop,bakterileri öldürmesi için aynı noktaya belli süre tutulası gerekiyormuş.buharın aynı noktaya tutulmasının sakıncalarını anlatan bayan alfin bu yüzden antibakteriyel sıvı kazanını ayrıca koyduğunu anlattı.gözümle görmediğim mikroplar nasıl öldürdüğünü sağlık bakanlığından aldıkları ruhsatla anlattılar.ben koltuklarda,ve halıda etkisinin parlaklık olarak gördüm.fakat lekeler veya kireç çözmek için bu ürünü alcaksanız almayın diye söylenmişti,dürüst bir satıcı olduğunu bildiğim için(yıllardır aynı yerden tüm küçük ev aletlerimi alıyorum) sözlerini dinledim.aslında bayinin asıl tavsiye ettiği dik olan ile o sırada ellerinde kalmamış olan pratik modeli oldu.fakat ben beklemek istemedim.aparatları yeterli,buharı bitince yeniden ısınmasını beklemek gerekiyordu.onuda eşim ketılda kaynatmayı akıl etti.neyse çok yazdım alfin bana prim vermesi gerekiyor sanırım.:)

verdiginiz bilgiler için cok tesekkurler. şimdi sizin aldıgınız hangi modeli? şimdi reklamda oynayan tombul olan var o değil de diğer ikisinden hangisi anlayamadım. ben de hem yerleri silmek hem de işte derz aralarıydı, duşakabinlerdi böyle şeyler için özellikle istiyorum da...

benim aldığım elektrik süpürgesine benzeyen multi isimli modeli.

canım ben de senin aldığın modeli düşünüyorum ancak karar vermedim bir türlü hayal kırıklığına uğramak istemiyorum.
bebeğim var evde daha çok onun için almak istiyorum kimyasallardan olabildiğince uzak tutmak istiyorum kuzumu.
banyo ve mutfak performansı nasıl acaba.
kardeşimin eşi italyan. ariete italyan malı ordan göndereyim istediğin modeli dedi bana fiyat olarak alfle kafa kafaya. ancak ordan gelecek olanın garantisi olmayacak o yüzden kararsız kaldım. performansı iyiyse alf almayı düşünüyorum.

banyoda lavoboyu,musluk arkasını,tuvaleti pırıl pırıl yaptı.derz aralarını bununla temizledim.banyo duvarlarını bir güzel fırçaladım.buhar sıcaklığı çok güzel.arite nasıl bilmiyorum.ariettenin dezenfektan için ayrıca bir haznesi varmı?dezenfektan doğal mı?bence bunları araştırmak çok önemli diye düşünüyorum.ben beklentilerimin karşılığını aldım.

bu yazdıklarınız bize çok yardımcı oluyor. peki duşakabin camlarını denediniz mi? ben d eilk fırsatta bir alf satan yere gidip bakmayı düşünüyorum. h20 almak istiyordum ancak garantisi konusunda endişeliyim. bir parçası bozulsa y ada kırılsa nasıl temin edilecek mesela? bu alf'in garanti işlerine kim bakıyor? dezenfektan dediğiniz ürünü kolayca bulabilir miyiz? vs. bunları araştırmak lazım. benim de bebeğim olacak inş. ortalığı daha az kimyasalla temizlemek istiyorum doğrusu.

duşakabin camlarını küçük fıçasıyla aynı zamanda banyonun duvarlarınıda güzelce fırçalayıp,tüm kirleri çıkarrtım.

ürün yanında 1 litre bedeva verdiler.bunu 4 kata kadar sulandırarak kullanmak gerekiyormuş.hala bitiremedim.ben ne olur olmaz diye yedek 1 şişe daha satın almıştım.9.90 liraya satın aldım.üzerinde sağlık bakanlığının ruhsat izni var.cihaz bu sıvı olmadanda çalışıyor.fakat bu sıvıyla içim rahat ediyor.oldukça sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

bende alf almayı düşünüyorum ama Fakir Steam Mop kafamı karıştırıyor hangisini önerirsiniz???

fakirin de iki secenegi vardı biri sadece yerler için diğeri de diğer alanlar için. oyle olduğundan ben fakir den vazgectim. şimdi alf in multi olanını düşünüyorum. servisi de ufo ve alf'in servisleri imiş. fakir in servisi kim bilmiyorum. Ama fakir avrupa'da da satılan bir ürün galiba. daha bir denemiş. tek yer için düşünülüyorsa o da alınabilir sanırım...

iyi günler melle hanım bende sizin makinenizden almak istiyorum okuduğum yorumlarınızda anladığım kadarıyla sizin makineniz vakumsuz olanı
markası ariete olduğunu biliyorum ancak modelini belirtmemişsiniz onuda belirtirseniz sevinirim ayrıca ben van da oturuyorum
bu firma ile nasıl iletişime geçtiniz. van ilinde de var mı ki acaba. birde yorumlarınızda vakumlu olan modeli pek tavsiye
etmemişsiniz bunun nedeni nedir. benim tespitlerime göre vakumlu olarak çekilen kir vakumsuz modelde kullanılan bir bezin dokunarak çektiği kirden daha çok
kir çekeceğini tahmin ediyorum bu tespitimde haklılık payımın ne derece olduğunu düşünüyorsunuz. ayrıca ütüsünüde aldım demişsiniz. bu konuyla ilgili olarakta
benim bir akrabamda buhar kazanlı ütü vardı ancak ütünün
tabanının altına sadece ön kısmına 7-8 delik koymuşlar buda kazanlı olmasına rağmen yeterli bir buhar çıkışı olmuyor ve aynı zamanda kumaş üzerinde
iyi bir kayganlık oluşmuyordu buda çamaşır üzerinde bayağı uğraşmanıza sebep oluyor sizin kullanmış olduğnuuz ütünün alt kısmındaki deliklerin yerleşme yerleri nasıl ve kumaş üzerinde
kayganlık durumu nasıl. son bir sorum daha olacak ariete marka tespitlerime göre piyasada iyi ve kaliteli marka forumda yazışmalarınıza
göre yaklaşık 6 ay önce son yazınızı yazmışsınız o zamandan beri makinenin kullanımında bir performans düşüklüğü veya mekanik arıza
yaşadınız mı yaşadı iseniz nasıl bir çözüm buldunuz. dedim ki aklıma geldikçe sormayayım diye bütün soruları bir anda sorayım dedim yardımcı olursanız
sevinirim iyi günler

Merhaba herkese.Buhar makinelerini çok sık duyar oldum ama gerçekten pratik mi? yoksa sulu süpürgeler gibi geçici ve meşakkatli bir heves mi? bilemedim.Şimdi buharla yerleri sildiğinizde nem su kalıyor mu? fayansları temizlediğinizde aşağı sular süzülüyor mu?Leke gerçekten sabunsuz çıkıyor mu? halılar ıslak kalıyor mu? Ortalama bütün evi sadece yer temizlemede ne kadar zamanda yapıyorsunuz?arkasından bezle kurulama falan yapılıyor mu? elektrik sarfiyatı nedir? ne kadar süre suyu gidiyor bekleme oluyormu su değişimlerinde.Fiyat aralığı kullandığınız makinaların nedir?

Çok sordum ama sadece alanlar var diye alıp köşeye atmak istemiyorum.Kullananlar var çevrede ama onlarında temizlik anlayışları pek iyi olmadığı için yorumlarınada pek güvenemiyorum.Haftada kaç gün kullanılıyor mesela sık kullanımda parkeler zarar görür diye duydum ve bende öyle düşünüyorum...teşekkürler şimdiden bıkmadan cevaplarsanız memnun olurum sevgiler...

alf in multi modelini iki gün önce almış ve denemiş biri olarak alfi asla tavsiye etmiyorum hiç bir faydası olmadı (en azından benim denediğim yerler olan ocak, fırın ve duşakabin içindeki sabun lekelerinde)

bu ariete denilen cihaz da ariete değil; UNİTEKNO olarak geçiyor; asıl ariete delonghi markası altında ve bunların da buharlı temizleyicileri yok! Ariete delonghi olarak piyasada buz yapma makinesi ve çeşitli kahve makinesi gibi ürünleri mevcut.

benm düşündüğüm alette buydu. demek memnun kalmadın. 5 bar gücünde buhar veriyor. bende buhar gücünden dolayı almak istemiştm. h2o mu alsam. çok fazla bütçe ayırmakta istemiyorum. napsam napsam...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…