Bulaşık Makineleri Bulaşık Makinesi Tavsiyeleriniz

Merhaba arkadaşlar,
henüz evli olmasam ve buna daha vakit varsa da artık bulaşık makinesi almak için illa evlenmeyi beklememe gerek yok düşüncesine kapıldım:KK1:
başka bekar bir arkadaşımın bulaşık makinesi almasıyla aklım iyice çelinmiş durumda.
Kullanıp memnun kaldığınız/kalmadığınız modelleri paylaşır mısınız?
Ben bugün Vestel bayiine gidip bir göz gezdirdim. BMJ - L503 X modelinin görüntüsü hoşuma gitti. Ayrıca 15 kişilik kapasitede olması da güzel gibi görünüyor. Daha önce bulaşık makinesi kullanmamış biri olarak şimdilik görüntü ön planda. Sizlerin tavsiyesi nelerdir? :KK3:
(gri renk veya çelik kaplamalar tercihimdir)

Uzun zaman geçmiş sanırım almışsındır. Biz de 15 kişilik ve farklı görüntü için 3 sene önce bunu anneme almıştık ama hiç memnun değiliz. Bardakları çizmesi, bulaşıkları tam yıkayamaması ve servisin sorunları çözememesi gibi problemler oldu. Bir de dışarıdan bakınca yıkama aşamasını göremiyorsun. Umarım almamışsındır.:KK31:

Kızlar LG beyaz eşyalarıyla evimi donattım.Her gördüğüm soruya gönül rahatlığıyla cevap yazıyorum çünkü acaip memnunum.Bulaşık makinasında aklıma gelenleri anlatayım ; alt sepeti ayrı üst sepeti ayrı çalıştırabiliyorum,buharlı yıkama özelliği mevcut,kesinlikle çizme yapmıyor.Aklıma gelenler şimdilik bunlar mutlaka LG mağazalarına uğramadan bulaşık makinası almayın derim.Hadi by

konu açılalı çok zaman olmuş ama ben çeyiz heycanıyla şöyle bir okudum konuları... samsung a kimi kötü demiş kimi iyi aslında anladığım şu ki bu tamamiyle şans işi... en iyilerden olan bosch tan bile şikayetçi olanlar var ben samsung aldım çeyizime aslında bulaşık makinasını olmazsa olmaz görmediğim için belkide çok önemsemedim...buzdolabım iyisi olsun kendi evime geçmeyi nasip ederse allah o zaman iyi bir bulaşık makinası alırım dedim... samsung dw-fn310w a+ 5 programlı makinayı aldım görsel i çok hoşuma gitti.. kullananlarda %50 %50 iyi yada kötü yorumları yapmışlar... şans işi diye bakıyorum duruma... her ne kadar kesinlikle almayın yorumları yapılsada pişman değilim makinamdan... :)

Uygun fiyatlı ürünü güvenilir bir siteden almak istiyorum diyenlere bunları tavsiye edebilirim ayrıca bilindik markalar. Aldığınız ürünün servisini arayınca gelip ücretsiz kurulum yapıyorlar:

http://www.milenyummarket.com/beko-d3-2001-t-2-programli-bulasik-makinesi.html

http://www.milenyummarket.com/arcelik-6220-ht-bulasik-makinasi.html

Daha gelişmiş modeller arayanlar bu ürünlere bakabilir:

http://www.milenyummarket.com/arcelik-6264-i-bulasik-makinasi.html

http://www.milenyummarket.com/bosch-sms68l18tr-bulasik-makinesi.html

http://www.milenyummarket.com/bosch-sms63m32tr-activewater-bulasik-makinesi.html

15-20 yıl önce üretilen eşyalar daha sağlam oluyordu. Gittikçe kağıttan yapacaklar sanırım. Tasarruf açısından söylemiyorum. Elektriği az yakar çok yakar o başka mesele. Yeni üretim bulaşık makineleri iyi yikamiyor arkadaşlar. Hele hele son yıllarda üretilenler.
Dikkat etmemiz gereken neymiş biliyor musunuz?
İçinde tabanın metal mi plastik mi olduğu.
Taban metalse iyi yıkarmış. Plastikse yıkamama olayı sık yaşanırmış.
Ayrıca bence de şans işi.
Benim makinem 11 yıllık. Arçelik 6 programlı. Mükemmel. Afedersin yemek tenceresini içinde yemeğiyle beraber koy pırıl pırıl yıkar diyebilirim. Ben bulaşıkların kirini alma olayını bir türlü anlamam zaten.
Bu yüzden de bozulacak diye akkızımın yani makinamın gözünün içine bakıyorum. Allah korusun.
Bosh evet çok harika ama kız kardeşim aldı. 6 senelik evli ve makinası hiç yikamiyor.
Dedim ya şans biraz da.
En çok ta artık herşeyin daha basit üretiliyor olması.

Ben de makinemi değiştirmeyi düşünüyorum.simens alıcaz sanırım.bosh ile simens arasında kaldık.

Bende bulaşık makinesi almayı düşünüyorum aynen ne alsam karar veremedim valla
Ben ctesi simens aldım.bugun servis geldi.özellikleri çok iyi.müşteri begenisi de yüksekmiş.bayi indirimi artı kdv indirimi ile guzel bir fiyata geldi.düsun derim.

Ben ctesi simens aldım.bugun servis geldi.özellikleri çok iyi.müşteri begenisi de yüksekmiş.bayi indirimi artı kdv indirimi ile guzel bir fiyata geldi.düsun derim.
Nerden aldın cnm kaça aldın bende lg düşünüyorum bugün gördüm de 14 kişilik kapasite 6 programliydi

Mrb arkadaslar regal bulasik makinasi kullananlar var mi acaba ..almayi dusunuyorum ama karar veremiyorum bi türlü

konu açılalı çok zaman olmuş ama ben çeyiz heycanıyla şöyle bir okudum konuları... samsung a kimi kötü demiş kimi iyi aslında anladığım şu ki bu tamamiyle şans işi... en iyilerden olan bosch tan bile şikayetçi olanlar var ben samsung aldım çeyizime aslında bulaşık makinasını olmazsa olmaz görmediğim için belkide çok önemsemedim...buzdolabım iyisi olsun kendi evime geçmeyi nasip ederse allah o zaman iyi bir bulaşık makinası alırım dedim... samsung dw-fn310w a+ 5 programlı makinayı aldım görsel i çok hoşuma gitti.. kullananlarda %50 %50 iyi yada kötü yorumları yapmışlar... şans işi diye bakıyorum duruma... her ne kadar kesinlikle almayın yorumları yapılsada pişman değilim makinamdan... :)
Merhaba bulaşık makinanızdan memnunmusunuz

yedek parçası olan firmaların 3 programlılarından al.benim beko idare ediyor.

hangi modeli ne kadara aldınız?
Modeli aklimda değil ama en son çikani almadim.çunku bir ust sepet daha var.kasiklari tek tek dizmek gerekiyormuş.dizmezsen yıkamıyormuş.satici onermedi.o yüzden onu almadik.onun bir alt modelini aldık.

Bende beko marka almayı düşünüyorum beyaz eşyaları kızlar. Kullanan var mı beko bulaşık makinesi. Memnun musunuz ? önerdiğiniz model varmı ?

X