Bulaşık Makineleri Bulaşık Makinesi Tavsiyeleriniz

Ben de bosch 3.sepetli olanlardan kullanıyorum, çok memnunum. Çatal-bıçaklarım kupkuru ve lekesiz çıkıyor. Yalnız benim makine 2 sene evvel direkt Almanya'dan gelen bir modeldi, şu an satışı yok bildiğim kadarıyla. Sanırım bir parti geldi, bitince gerisini getirmediler. Kurmaya gelen servis bile biz daha bu modeli bilemiyoruz, Almanya'dan yeni geldi demişti. 3.sepetten memnun değilseniz, çıkartabiliyorsunuz, böylece üst sepet de genişlemiş oluyor. Çatal-bıçak için de boschun servisinden klasik çatal-bıçak kutusu alıp onu yerleştiriyorsunuz alt sepete, ama bu şekilde kullanınca 3.sepet için verilen para da, özelliği de boşa gitmiş oluyor tabii, orası ayrı bir konu...

Ben de bosch 3.sepetli olanlardan kullanıyorum, çok memnunum. Çatal-bıçaklarım kupkuru ve lekesiz çıkıyor. Yalnız benim makine 2 sene evvel direkt Almanya'dan gelen bir modeldi, şu an satışı yok bildiğim kadarıyla. Sanırım bir parti geldi, bitince gerisini getirmediler. Kurmaya gelen servis bile biz daha bu modeli bilemiyoruz, Almanya'dan yeni geldi demişti. 3.sepetten memnun değilseniz, çıkartabiliyorsunuz, böylece üst sepet de genişlemiş oluyor. Çatal-bıçak için de boschun servisinden klasik çatal-bıçak kutusu alıp onu yerleştiriyorsunuz alt sepete, ama bu şekilde kullanınca 3.sepet için verilen para da, özelliği de boşa gitmiş oluyor tabii, orası ayrı bir konu...

aynen öyle heves ettik aldık tabi + özellk oldugu içinde bi miktar fazla ödedik. benm makine sms58m88eu modeli. acaba siznki nedir şimdi daha da merak ettim. bulaşk makinesinin kapağında hemen üstte yazıyor. bu da alman üretimi made in germany diyor ama. ne bilim ben çok sıkntı çektim. çatal kaşık sepeti ekstra olarak 25 tl civarı serviste söyledim 1 ay geçti güya getireceklerdi :KK43:
gerçi şimdi bu makineyi balkondan aşagı atasım var :KK70:

aynen öyle heves ettik aldık tabi + özellk oldugu içinde bi miktar fazla ödedik. benm makine sms58m88eu modeli. acaba siznki nedir şimdi daha da merak ettim. bulaşk makinesinin kapağında hemen üstte yazıyor. bu da alman üretimi made in germany diyor ama. ne bilim ben çok sıkntı çektim. çatal kaşık sepeti ekstra olarak 25 tl civarı serviste söyledim 1 ay geçti güya getireceklerdi :KK43:
gerçi şimdi bu makineyi balkondan aşagı atasım var :KK70:

Benimki de sms58m12eu modeli. Kurutmadan mı memnun değilsiniz sadece, onun için yapılan ayarları vardı yanılmıyorsam onları denediniz mi? Ya da servis ne diyor bu duruma, sonuçta bir dünya para veriyoruz, bir çözüm bulmaları gerek...

Benimki de sms58m12eu modeli. Kurutmadan mı memnun değilsiniz sadece, onun için yapılan ayarları vardı yanılmıyorsam onları denediniz mi? Ya da servis ne diyor bu duruma, sonuçta bir dünya para veriyoruz, bir çözüm bulmaları gerek...

konuyu özetlemek isterdim ama maaelesef öyle iyi bi huyum yok :) başıma gelenleri anlatayım size

geçenyıl şubat sonuna doğru aldığım bulaşık makinesini ayda 2 kere falan ancak çalıştırdım başlarda.önceleri önemsemedim geçer diye düşündüm ama sonra başımın belası oldu.en üstteki çatal kaşık sepeti (3.sepet) dekiler de dahil olmak üzere bütün bulaşıklarım köpüklü ayrıca kirli çıkıyor, tabaklarım bardaklarım çizik içinde. makine tabanı yaklaşık 5 cm yüksekliğinde köpük kalıyor.servise dedim geldi servis fişi yazmadı.tahliye hortumundandır, hortum dışarda bi kova içinde kalsın dedi. 1 hafta byunca o şeklde kaldı.düzelmedi.elektirk tesisatındandır dediler.su şebekesi dediler.gittiler.20 dairelik apartmanda oyle bi problem yaşayan yok.yine çağırdım. fıskiye degişti 10 gün geçti hala köpüklü.kart nodülü değişti 10 gün geçti yine aynı. tabi ben bu arada köpüklü tabaklarda yiyip içmeye devam ediyorum. artık yeter dedim makineyi iade alın dedim. teknisyen diyor ki merkez bize ne derse onu yaparım. genel merkezdekiler de bana teknisyenin verdigi bilgilere göre biz hareket ederiz, diyor.teknisyene dedim ki: iade etmek istiyorum neden almıyorsunuz. diyor ki : bosch makinesine güveniyor, müşteriden problem oldugunu ispat edene kadar , makinennin arızasını giderene kadar uğraşır. neyse en son deterjan bölmesi değişti. servis görevlisi giderken bi de parlatıcı koymayın dedi. parlatıcı koymayınca köpük problemi kalktı ancak bu sefer de sırılsıklam çıkıyor.yeni çatal kaşıklar leke içinde. ya lanet olsun artık. boşver dedim. 3. sepeti iptal edip normal bir çatal kaşık sepeti alayım da kirli kalmasın dedim. hem de 3. sepetten dolayı üst sepete tabaklar sığmıyordu. onun için genel merkezi aradım. malum tek bir çağrı merkezinden işler yürütülüyor artık. siparişi aldılar servis gelip size verecek, başka bir arzunuz dediler.demiyecektim ama lanet olsun işte ağzımdan çıktı, dedim bulaşılarım ıslak çıkıyor.parlatıcı kullanıyormusunz dediler. dedim sizin teknisyen koyma dedi köpük oldgu için. tamam gelip bakarlar dedi. randevu verdi. ben de işe gitmedim o günü. sabah 11 de geleceklerdi. akşama kadar bekledim. çağrı merkezini arayıp gelmediler dedim. bi gün sonrasına randevu verdiler. yine işe gitmedim evde bekledim kuğm kapıda. ne gelen var ne giden. yine aradım çağrı merkezini. dedim gelmediler. şimdi biz arayıp sorarız tekniseyenlere dediler. sonra adamlar cevap vermemiş. onlara sizi aramaları için not bıraktık dediler.arayan soran olmadı.3 gün sonra bi daha aradım kimse gelmedi aramadı diye bana yine randevu verdiler akşam için işten gelince gelsinler dedim. yine gelmediler. bi daha aradım. ne deseler beğenirsiniz: elemanlarımız geliyormuş siz evde olmuyormuşsunuz.ÇILDIRDIM.oyle bişi yok dedim. bi daha randevu verdiler akşam saat 6 da geleceklerdi.sonra bi aksilik acil bir iş çıkınca çağrı merkezini arayıp randevuyu iptal etmelerini söyledim.o akşam saat 19:38 de beni komşum arıyor: servisten geldiler seni arıyorlar, diye.kapıya da gelip sizi evde bulamadık diye not asmışlar.bi sonraki hafta aradım.yine aynı şeyi dediler. gelip sizi bulamamışlar.durumu anlattım.en iyisi siz onları direk arayın diye bana telf numaralarını verdiler. bi kaç gün sonra aradım. teknisyenlere dedim ki,niye gelmiyorsunuz,geliyorz evde yoksunz diyorlar, bana verilen saatte evde oldugumu dedim, onlar da biz de bize verilen saatte geldik diyor yalan söylüyorlar, yaşadıgım sıkıntıyı anlatınca adam bana lafı uzatma kısa kes saat keçta evdesin diye hakaret ediyor 2 gün sonra için gelcez diyor. tabi ben de durumu hemen çağrı merkezini arayıp dedim. telf daki temsilci de beni başndan savsaklayıor, durumu ilgili birime ilettim deyip suratıma kapatıyor. neyse 2 gün sonra teknsyen yanında bi adamla galoşsuz evime girip, mutfaga sırf girmek için giriyor, sıkıntı ne diyip elini bulşk makinesine dokunduruyor sadece ben tekrar problemleri anlatmaya başlayacakken tamam tama deyip gitmeye koyuluyor, çizik tabakları bardakları lekeli çatal kaşıkları adama nerdeyse zorla gösterdim. yeter artık bıktım bu makienden iade alın dedim. adam değişmesi için bildiririm dedi. ben değişim değil istemiyorm bunu dedim. ben arar size söylerim son durumu dedi gitti 10 gün geçti üstünden. dün beni genel merkezden aradılar. normalde değişimlik bile bir durum yok aslında da, müşteri memnuniiyeti için değştrcez dediler. iade etmek istyrm deyince yapamayız dediler, nedenmiş 1 yıldr problem yaşıyorm, 3 kez parça değiştrdiniz, 5-6 kez geldiniz hem aynı arıza hem de farklı arızalar var dedim. bana verilen cevap: MAKİNENİZDE ARIZA YOK. peki neden köpük problemi , kurutmama problemi devam ediyor neden çözüm sunamadınız deyince. MAKİNENİZDE ARIZA YOK İADE ALMIYORZ, değiştirmek isterseniz bize bildirin. ayrıca sizin makine modeli EU modeli, artık bunun üretimi yok. size TR olanını gönderebilirz diyo.ben de hakkımı yasal yollarla arayıcam dedim. size kalmş dediler.bu mu BOŞ un insnaların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim anlayışı. bulaşıllarım 2 buçuk saatten düşük zamanda yıkamıyor. LANET OLSUN aldıgım güne bin pişman oldum. inirmli 1230 ilraya aldım bi de ek garnti aldım bin pişmanım. işte şimdi de ne yapacagımı bilmiyorm . kurutma ayarları falan varmış ben de oyle oldugunu başka bi siteden öğrendim. ama komik olan bişi daha var ki servis bana bu konuda bişey demedi. zaten onlar acaip beceriksizdi. ne yapsam bilmiyorm ki. tüketici hakem heyetine başvurup iade için mi uğraşsam ki yoğunum gözüm de kesmiyor. ama hakkımı da almak istoyrum. ne yapsam :S

Sonuna kadar haklısınız, boschun çağrı merkezinin ilgilenmemesi ne demek, teknisyenin o şekilde hitap etmesi ne demek? Bence öncelikle şikayet sitelerine bir an önce buraya yazdığınız gibi yazın, ikincisi çağrı merkeziyle bir kez daha şansınızı deneyin, hatta biraz sert çıkıp daha yetkili bir kişiyle görüşmekte ısrar edin. Bildiğim kadarıyla bölgenize/semtinize göre teknik servis yolluyorlar, son gelenler de onlarda kayıtlıdır. Hem teknisyenlerin tutumundan dolayı tekrar şikayetçi olun, hem de başka bir servisi size yönlendirmelerini ısrarla talep edin. Çünkü servisler arasında da bayağı fark oluyor, hem bilgi hem de tutum açısından. Bütün bunlardan sonuç alamazsanız hemen bulunduğunuz ilçeye bağlı tüketici hakem heyetine başvurup dilekçe verin. Cihazınızın ayıplı olduğunu, farklı ve aynı arızalardan dolayı defalarca servis çağırdığınızı anlatın. Umarım elinizde servis formları mevcuttur, ya da her geldiklerinde umarım size servis formu açmışlardır...

Sonuna kadar haklısınız, boschun çağrı merkezinin ilgilenmemesi ne demek, teknisyenin o şekilde hitap etmesi ne demek? Bence öncelikle şikayet sitelerine bir an önce buraya yazdığınız gibi yazın, ikincisi çağrı merkeziyle bir kez daha şansınızı deneyin, hatta biraz sert çıkıp daha yetkili bir kişiyle görüşmekte ısrar edin. Bildiğim kadarıyla bölgenize/semtinize göre teknik servis yolluyorlar, son gelenler de onlarda kayıtlıdır. Hem teknisyenlerin tutumundan dolayı tekrar şikayetçi olun, hem de başka bir servisi size yönlendirmelerini ısrarla talep edin. Çünkü servisler arasında da bayağı fark oluyor, hem bilgi hem de tutum açısından. Bütün bunlardan sonuç alamazsanız hemen bulunduğunuz ilçeye bağlı tüketici hakem heyetine başvurup dilekçe verin. Cihazınızın ayıplı olduğunu, farklı ve aynı arızalardan dolayı defalarca servis çağırdığınızı anlatın. Umarım elinizde servis formları mevcuttur, ya da her geldiklerinde umarım size servis formu açmışlardır...

tabi tabi servis fişleri duruyor. hatta ilk köpük problemi ile karşılaştgmda geldiler tahliye hortumu 1 hafta o şeklde bekledi, bi kerede elektrik tesisatıdır yok basınçtır falan filan merkeze bildirriz dediler 2 kere de o şekilde geldiler ama parça değişimi olmadıgı için kayıt tutmuyorlarmış. offf off valla o kadar da araştrmıştım ki geçen yıl günlerce pc başnda kaldım. neredeyse 1 ay boyunca araştrdm arkadaşlara sordum böyle forum sitelerine baktım. şikayet var a yazdım. orası da sadece sorunu yayınlıyor firmaya bildiriyor sonrasında gerçekten çözüm olmş mu olmamş diye takip yok. halbuki oraya da geri yazıyorm çözüm üretilmedi diye. yani canım anlayacagın sıfıra sıfır elde var sıfır misali :KK43:
bakalım yarın dananın kuyrugu kopcek. beni merkezden arayacaklarımış bugun değişim koşullarını öğrenmek için aradım. tükürdügümü yalamak zorunda da kalmak istemiyorm ama bu aralar bayagı da hasta oldugum için mecalim yok.
bu arada servisin tavrından farklı olmadı benmle görüşen yetkiili kişi umursamadılar yani beni bühübühü :KK43:

maalesef ikamet ettgim yer 24 000 nüfuslu küçük bir şehir ilçeden farkı yok şehrin tek bir servisi var . ve o da belirli günlerde şehir merkezine bakıyor bazı günler başka ilçelere gidiyor :S

maalesef ikamet ettgim yer 24 000 nüfuslu küçük bir şehir ilçeden farkı yok şehrin tek bir servisi var . ve o da belirli günlerde şehir merkezine bakıyor bazı günler başka ilçelere gidiyor :S

O zaman bence vakit kaybetmeden hakem heyetine başvurun. Gerçekten sinirlendim, yetkilinin de öyle konuşmasına, sanki bedavaya alıyoruz eşyaları. Bir de gördüğümüz davranış da bu oluyor. Bir dilekçeyle başvurun, eminim oradan lehinize sonuç alacaksınız. Böylece daha fazla sinirlerinizi yıpratmamış olursunuz.

evet sanırım oyle yapmak gerek. yarın gidip başvurayım en iyisi ben tüketici hakem heyetine... teşekkrler :)

evet sanırım oyle yapmak gerek. yarın gidip başvurayım en iyisi ben tüketici hakem heyetine... teşekkrler :)

Açıkcası başvurununda birşeyle sonuçlanacağını düşünmüyorum.. ne yaptıkları belirsiz kişilerde olabilirler :S heyetin içinde....

sanırım kaderime razı gelip değişimi kabullenmem gerkecek. mecalim kalmadı insanlarla uğraşmaya :S

bosch'un boyle birsey yapmasina aklim almadi... bence bosch.com.tr sayfasinin irtibat bolumunden ev aletlerini secerek sorununu oraya yaz... ayrica sonuna yetkili kurumlara sikayette bulunacagini acik acik yaz... cok gecmis olsun

bosch'un boyle birsey yapmasina aklim almadi... bence bosch.com.tr sayfasinin irtibat bolumunden ev aletlerini secerek sorununu oraya yaz... ayrica sonuna yetkili kurumlara sikayette bulunacagini acik acik yaz... cok gecmis olsun

yapmaz olur muuyum. yaptım. hatta bi arkadaşım konuyu almanya merkezine iletmemi söylemişti. philips marka ampullerden sıkıntı yaşamış almanyaya bildirmiş. onlar da adama bi koli lamba göndermiş. bu biraz cesaretlendirici olunca ben de almanya merkezine ingilizce başlıklı ancak içerigi kısaca belirticek şeklde de türkçe mesaj attım. onlar da türkiye merkezine almanca bi mail atmışlar hemen . takdir ettim doğrusu yanıtsız bırakmadılar. almanca bilen bi arkadaşa çeviri yaptırdım müşterinin problemine çözüm bulun demişler. neyse türkiyedekiler de gönderilen almanca mesajı içeren şekilde bana e mail attılar. telefon numaranızı bize bildirin size ulaşalım diye.. halbuki kayıtlarında var telef numaram... anlayacağınız çözüm yok. sadece değişimi kabul ediyorlar. nefret ettim nefretttt :KK43:

yapmaz olur muuyum. yaptım. hatta bi arkadaşım konuyu almanya merkezine iletmemi söylemişti. philips marka ampullerden sıkıntı yaşamış almanyaya bildirmiş. onlar da adama bi koli lamba göndermiş. bu biraz cesaretlendirici olunca ben de almanya merkezine ingilizce başlıklı ancak içerigi kısaca belirticek şeklde de türkçe mesaj attım. onlar da türkiye merkezine almanca bi mail atmışlar hemen . takdir ettim doğrusu yanıtsız bırakmadılar. almanca bilen bi arkadaşa çeviri yaptırdım müşterinin problemine çözüm bulun demişler. neyse türkiyedekiler de gönderilen almanca mesajı içeren şekilde bana e mail attılar. telefon numaranızı bize bildirin size ulaşalım diye.. halbuki kayıtlarında var telef numaram... anlayacağınız çözüm yok. sadece değişimi kabul ediyorlar. nefret ettim nefretttt :KK43:

o zaman sende değiştir... ama değişim yapılırken imza atman gereken yere en ufak bir sorunda paramın geri iade edilmesi koşuluyla teslim aldım falan diye...
paramızla eziyet çekiyoruz resmen.. çok şaşırdım bosch'un böyle davranmasına... Almanya'nı hemen cevap vermesi gayet normal.. ne yazık ki aynı hassasiyeti ülkemizde ki bayiler/servisler göstermiyor...

benim makinem ariston idi

11 yıl gayet memnun kullandım...tık demedi...
ama geçenlerde bozuldu ve servisi tamir ücretini baya istedi 250 tl
bizde yenisini alalım diyoruz
şuan bende araştırma içindeyim

kızkardeşime de almıştı babam benimkiyle beraber
evlendikten sonra kullandı ama hiç randıman alamadı ariston dan
geçen sene bosch aldı ve oda çok memnun
bana da kesinlikle tavsiye ederim diyor

şuan kafamdaki bosch ama hala farklı seçeneklere bakıyorum

bende şimdi ariston aldım yarın eve gelecek. önceki makinem profiloydu. bozuldu servis geldi 450tl ücret istedi. :KK53: biz de yeni makine alırız o paraya dedik :)

bende şimdi ariston aldım yarın eve gelecek. önceki makinem profiloydu. bozuldu servis geldi 450tl ücret istedi. :KK53: biz de yeni makine alırız o paraya dedik :)

Bir makineye hesap o kadarmı çıkarttılar... 450 Tl ? Maşallah... Aynen Aynen en güzeli yeni Almak :)

X