BURSA'da bebek sahibi olmak isteyenler gelin deneyimlerimizi paylaşalım

O kadar gereksiz yazılarla dolu ki başlığın içeriğinden uzak allaskina şuraya sadece. Doktor adı ilgilimi deilmi ve yaptırdığınız yer adını kısaca yazın ya

Üslubünüz çok çirkin

Burası forum, istediğimiz gibi yazabiliriz. Bilgi arayan okur bulur. Siz kim oluyorsunuz da acaba bize Nasıl yazacağımızı söylüyorsunuz? Şaka gibisiniz

Normal yolla 2 yıldan sonra yüzde 3-5 aşılamayla 20 demişlerdi o yüzden yaptırdım. Ama olmadı demek daha farklı belki derin bir sorunumuz var. Sözde sebepsiz diyorlar. Denecek bir şey yok fazla. Çok teşekkür ederim moral için,inşallah kendimi teskin edip başlayabilirim...
Üzülme canım resmen aynı şeyleri yaşadık seninle , iki aşılama ikisi de pembe mavi . Maalesef iç açıcı bir durum değil . Bekle biraz daha sağlığına dikkat et beslenmene dikkat et . Soğuklar da başladı üşütme 😍 cansın 😍 Rabbim dilerse kendiliğinden bile oluverir

Üzülme canım resmen aynı şeyleri yaşadık seninle , iki aşılama ikisi de pembe mavi . Maalesef iç açıcı bir durum değil . Bekle biraz daha sağlığına dikkat et beslenmene dikkat et . Soğuklar da başladı üşütme 😍 cansın 😍 Rabbim dilerse kendiliğinden bile oluverir
Benim ikisi de pembe mavi değil canım ilkini orda yaptırdım beğenmedim uygulamayı içime sinmedi bodoslama hiç ultrasonla bakmadan yaptı. İkinciyi Jimerde yaptırdım tam usulüne uygun yapılmadı ama yine olmadı,nasip değilmiş 🤷🏻‍♀️
üzülmüyorum ya zaten ara verdim ben hamilelik işine eşimle beraber karar aldık. bahara kadar erteledik acelemiz yok 😊 her şey gönlünce olsun canım 💕gelişmelerini yaz mutlaka

Selam kızlar 😍 tedavi sonucum tam olarak netleşince yazacağım inşallah.

Benim sorunum biliyorsunuz 3 kez düşük yaptım, kimse de net bişey demiyor. Hele ismail bey hiç bişey demiyor, kötü şans binde bir olasılık sizi bulmuş, deneyeceğiz diyor. İçimde bir korku ne yere sığıyorum ne göğe. Verilen ilaçlar yeterli mi başka test gerekli mi hep bunları düşünüyorum bazen ama olacak olan da oluyor işte..sanki günde yirmi tane ilaç kullansam rahatlayacağım öyle bir psikolojideyim..

İnşallah gönlümüzce olur hepimizin.

canım merhaba
Mesajlarıma denk geldim yazmak istedim
Düşüklerinde kan sulandırıcı iğne kullandırmadılar mı sana ona ramen mi düşük yaptın yoksa..bende düşük yapıyordum 2 kimyasal düşükten sonra coraspin ve clexan iğneyle doğurdum pıhtılaşmam vardı
İnşallah bu sefer sağlıkla kavuşursun sende bebeğine. Benim ilki doğal oldu ama 2.çocuk için 4yıldır uğraşıyorum.. amh ım çok düşmüş..
İsmail bey de ki deneyimlerini biraz anlatırmısın memnun kaldın mı bende merkez arıyorum
Sahin bey de bir negatif denememiz var

canım merhaba
Mesajlarıma denk geldim yazmak istedim
Düşüklerinde kan sulandırıcı iğne kullandırmadılar mı sana ona ramen mi düşük yaptın yoksa..bende düşük yapıyordum 2 kimyasal düşükten sonra coraspin ve clexan iğneyle doğurdum pıhtılaşmam vardı
İnşallah bu sefer sağlıkla kavuşursun sende bebeğine. Benim ilki doğal oldu ama 2.çocuk için 4yıldır uğraşıyorum.. amh ım çok düşmüş..
İsmail bey de ki deneyimlerini biraz anlatırmısın memnun kaldın mı bende merkez arıyorum
Sahin bey de bir negatif denememiz var

Merhaba canım benim hikaye biraz karışık
aslında. İlki dış gebelikti. Bir araştırma yapmamıştım. İkincisinde değerler güzel arttı ama hep kanamam vardı kese falan oluşmadan düştü.

3. Gebelik epey bir süre olmayınca tüp bebeğe karar verdik. Ben o arada genetik analiz ve kromozom tahlili verdim. Sonucu almadan hamile kalmışım. Değerler yine düzgün artmadı ve düştü.

3 düşük olunca biraz araştırmak istedik ama o zaman mehmet aral atalay gerek yok zaten kullanacağın ilaçlar belli dedi, bir de histereskopi oldum. 1 sene bekledik yine gebelik olmadı, aral beyle pek anlaşamayınca pembe maviye başladım.

İsmail bey de araştırmak istemedi, oksapar kullanacağız dedi. Tüp bebek sürecimde çok memnun kaldım. Sürekli tahlillerle kontrol ediyorlardı, zaten neredeyse her gün kontrole gittim. Çok rahat bir süreçti. Yumurta toplamada ismail bey yoktu nevin hanım vardı o da çok iyiydi.

Sonra benim embriyo gelişimi iyi olmayınca işler biraz karıştı ama o zamanda dedikleri mantığımıza yattı ve transfer oldum neticede şimdi 8 haftadayız ilk kez buraları gördük inşallah devamı da gelir.

Şu an sadece oksapar 4000 ile devam ediyorum, inşallah yeterli olur.

Genel olarak merkezden memnunum. Sakin, hemşireler ilgili. Soruna hemen cevap veriyorlar. akşam kanamam olunca gününden önce test vermemi istediler mesela, sonucu alınca ismail bey arayıp hayırlı olsun falan dedi, bu bile benim çok hoşuma gitmişti.

Bu işler biraz da enerji meselesi ama pembe maviden de memnun olmayan çok kişi var. İnşallah sende gönlüne göre bir yer bulursun. Ya da belki hiç gerek kalmaz kendiliğinden geliverir meleğin🥰

Baştan araştırılıp önlemi alınsaymış son kayıplarını yaşamazdın belkide..ama hayırlısı böyleymiş hiç korkma bu sefer ilerliyor güzelce. bazı doktorlar iğneyi gereksiz gördüyse de o düşük korkusuyla doğuma kadar iğne yaptım kendime riske atamazdım.. benim bursada gitmediğim doktor nadirdir🤪 gürkan uncudan Serbülent beye kadar kim gelirse aklına😂 ama şimdi durum farklı tüp bebek deyince özel bi uzmanlık neresiyle başlasam hiç bilmiyorum. Tek gitmediğim yer pembe mavi sanırım şuan gözüm bi tık orda ama yorumlar korkutuyor. Suat beye tam karar verip gitmştim yolladı beni ameliyat ol diye sezaryenime bağlı istmosel varmış. Böyle tüp yapmam dedi yoksa geçen sene başlayacaktım. Bu sefer 1 sene de istmosel için gezdim kendisinden başka kimse görmedi ciddiye de almadı. Anlıcağın şuan ortada kalmış durumdayım😂

Merhaba canım benim hikaye biraz karışık
aslında. İlki dış gebelikti. Bir araştırma yapmamıştım. İkincisinde değerler güzel arttı ama hep kanamam vardı kese falan oluşmadan düştü.

3. Gebelik epey bir süre olmayınca tüp bebeğe karar verdik. Ben o arada genetik analiz ve kromozom tahlili verdim. Sonucu almadan hamile kalmışım. Değerler yine düzgün artmadı ve düştü.

3 düşük olunca biraz araştırmak istedik ama o zaman mehmet aral atalay gerek yok zaten kullanacağın ilaçlar belli dedi, bir de histereskopi oldum. 1 sene bekledik yine gebelik olmadı, aral beyle pek anlaşamayınca pembe maviye başladım.

İsmail bey de araştırmak istemedi, oksapar kullanacağız dedi. Tüp bebek sürecimde çok memnun kaldım. Sürekli tahlillerle kontrol ediyorlardı, zaten neredeyse her gün kontrole gittim. Çok rahat bir süreçti. Yumurta toplamada ismail bey yoktu nevin hanım vardı o da çok iyiydi.

Sonra benim embriyo gelişimi iyi olmayınca işler biraz karıştı ama o zamanda dedikleri mantığımıza yattı ve transfer oldum neticede şimdi 8 haftadayız ilk kez buraları gördük inşallah devamı da gelir.

Şu an sadece oksapar 4000 ile devam ediyorum, inşallah yeterli olur.

Genel olarak merkezden memnunum. Sakin, hemşireler ilgili. Soruna hemen cevap veriyorlar. akşam kanamam olunca gününden önce test vermemi istediler mesela, sonucu alınca ismail bey arayıp hayırlı olsun falan dedi, bu bile benim çok hoşuma gitmişti.

Bu işler biraz da enerji meselesi ama pembe maviden de memnun olmayan çok kişi var. İnşallah sende gönlüne göre bir yer bulursun. Ya da belki hiç gerek kalmaz kendiliğinden geliverir meleğin🥰
Bu arada pembe maviyle ilgili detaylar için teşekkür ederim. Aklımdaki biryer şuan ismail bey bir de bahçeciye bakarım belki başkada biyer resmen yok tekrar acıbademe dönmek istemiyorum niye bilmem.. doktorun hayırlı olsun için araması çok hoş💕 gerçi biz negatifi alınca Şahin bey de beni teselli için aramıştı sağolsun🙄

Bu arada pembe maviyle ilgili detaylar için teşekkür ederim. Aklımdaki biryer şuan ismail bey bir de bahçeciye bakarım belki başkada biyer resmen yok tekrar acıbademe dönmek istemiyorum niye bilmem.. doktorun hayırlı olsun için araması çok hoş💕 gerçi biz negatifi alınca Şahin bey de beni teselli için aramıştı sağolsun🙄

Şahin beyi de sevmiştim ben,hatta burada hemen başlayalım demiştik 🤣 çok kalabalık diye tercih etmedim, çalışıyorum onlara göre ayar yapamam diye. Pembe mavi daha sakin.

Valla bende bu süreçte çok doktor gezdim, Bir de niyeyse bana hiç araştırmacı bir ruh denk gelmedi. gittiğim bi doktor araştırmayı bırak düşüğün ayağı içeride olur demişti şaka gibi🤣🤣 Hep hamile kalırsın 1000de bir seni bulmuş dediler. Şahin bey de ismail bey de diğerleri de.. en son ismail bey bence siz 1 sene daha durabilirsiniz demişti. Belki de haklılar da bilemiyorum...

Allahım hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın inşallah.

Şahin beyi de sevmiştim ben,hatta burada hemen başlayalım demiştik 🤣 çok kalabalık diye tercih etmedim, çalışıyorum onlara göre ayar yapamam diye. Pembe mavi daha sakin.

Valla bende bu süreçte çok doktor gezdim, Bir de niyeyse bana hiç araştırmacı bir ruh denk gelmedi. gittiğim bi doktor araştırmayı bırak düşüğün ayağı içeride olur demişti şaka gibi🤣🤣 Hep hamile kalırsın 1000de bir seni bulmuş dediler. Şahin bey de ismail bey de diğerleri de.. en son ismail bey bence siz 1 sene daha durabilirsiniz demişti. Belki de haklılar da bilemiyorum...

Allahım hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın inşallah.

hadi ya o lafı bizim komşu teyzeler söylüyordu😂
Şaka bi yana ben kendim gibi pimpirikli tedbirli doktor seviyorum sanırım🤪 düşünen fikir yürüten araştıran yoksa hepsi vesile allah ol desin yeterki nasip kısmet bu iş biliyoruz ama bilim diye de bişey var netice de ben bilim sınırlarını zorlayan bi vakayım biliyorum o yüzden beni yolluyorlar sanırım😂 ama bu çok zor bir sınav.. evet evladım oldu çok şükür ama kolay sahip olmadım.. 2.çocukta tüp bebek süreci okdr gerdi ki beni aşırı stres yüklendim haliyle negatif oldu yine aynısını yaşamak hiç istemiyorum korkularım yüzünden 2yıldır dr kapısından geçmedim.. keşke gerek kalmasaydı kendiliğinden olsaydı ama artık ümidim kalmadı.. içime sinen biyerde başlarım bende inşallah en kısa sürede.

Merhaba arkadaşlar güncel haberlerimi sizlerle paylaşmak istedim 30 kasımda yumurta toplama işlemim yapıldı 20 yumurta toplandı . PCOS olduğu için fazla yumurtam oluştu . Yumurta toplamadan 5 gün sonra adet oldum . ohss için günlük kilo takibimi yaptım . 6 embriyom donduruldu . 4 tanesi 5.gün embriyosu 2 tanesi 6.gün embriyosu . Yumurta toplama işleminden sonra uyandığımda çok ciddi bir ağrım oldu . Üç gün sürdü . Sanırım herkeste aynı olmuyor . Ya da fazla yumurta toplandığı için de olabilir. Doktorum daha önce de söylediğim gibi Bahçeci de Dr Betül Dündar . Şimdi bir sonraki adetimi bekliyorum transfer için . Anne olmak isteyen tüm hanımlara Rabbim hayırlı evlatlar versin dua eder , dua beklerim .

Merhaba arkadaşlar güncel haberlerimi sizlerle paylaşmak istedim 30 kasımda yumurta toplama işlemim yapıldı 20 yumurta toplandı . PCOS olduğu için fazla yumurtam oluştu . Yumurta toplamadan 5 gün sonra adet oldum . ohss için günlük kilo takibimi yaptım . 6 embriyom donduruldu . 4 tanesi 5.gün embriyosu 2 tanesi 6.gün embriyosu . Yumurta toplama işleminden sonra uyandığımda çok ciddi bir ağrım oldu . Üç gün sürdü . Sanırım herkeste aynı olmuyor . Ya da fazla yumurta toplandığı için de olabilir. Doktorum daha önce de söylediğim gibi Bahçeci de Dr Betül Dündar . Şimdi bir sonraki adetimi bekliyorum transfer için . Anne olmak isteyen tüm hanımlara Rabbim hayırlı evlatlar versin dua eder , dua beklerim .
Hayırlı olsun canım çok sevindim senin adına ❤️ Peki embriyoları kaçar kaçar dondurdular acaba söylediler mi?

Hayırlı olsun canım tedavin ilk denemenmiydi memnun kaldınmı bahçeciden..bendede pko var 21 yumurta toplanmıştı ama asla ağrı sızı hiçbirşey hissetmedim normal hayatıma devam etmiştim ama rabbim kısmet etmedi 3 negatif aldım inşallah sen bizlere umut olursun🙏🙏 bu arada genelde pkolularda 5.6.gün embriyosu zor oluyor 3.te donduruluyor demekki bahçecinin lab.gerçekten kaliteli

Bursada 3 yıldır bebek sahibi olmak için ugrasanlardanim. Doğal yolla 2 gebeliğim oldu biri kürtaj biri düşük. Sonrasında ziya bey 2 aşılama yaptı negatif. Uludağa başladım tüp bebek raporu için 2 aşılama yaptılar ikinci bugün adetimle negatif oldu. Pazartesi arayıp öğreneceğim tüp bebeğe geçtim artik . Süreç nasıl üniversitede tüp bebek yaptıran pozitif sonuç alan varmi

X