Burun estetiği olmalı mıyım?

Çok geçmiş olsun öncelikle :KK43: sizin burun yapınız nasıldı? Benimkine benzer miydi? Dolgudan memnun kalmadınız sanıyorum. 2 veya 3 kez burun dolgusu yapıldığında kalıcı hale gelebileceğini söyleyen bi doktorla görüşmüştüm. Bunu da düşünebilirsiniz sanki

yaa çok üzüldüm, ip askıyla ilgili olumlu yorum pek okumadım ben de, kalıcı dolgu sanırım kullanılan sıvıyla ilgiliymiş geçici değil de daha kalıcı hale getiriyorlarmış, hatta bi adı vardı araştırırsanız belki işinize yarar tabi ameliyat daha kesin çözüm. Ameliyat için doktora karar verdiniz mi peki ? Yani kendim için çok sıkıntılı bir burnum olsa nefes vs. kısa sürede karar verirdim ameliyata muhtemelen, ama o kadar çok olumsuz yorum okudum ki kiminin 2 yılda burun ucu kendine gelmiş, kiminin düşmüş eskiyi özler hale gelmiş insanlar benim kararsızlığım bu yüzden :KK43:
Doktor arıyorum bakalım karar veremedim, aslında burnum bundan daha ne kadar kötü olabilir diye düşünüyorum 🤣 o yüzden ameliyat sonrasından fazla korkmuyorum ameliyata girmeye korkuyorum.

Doktor arıyorum bakalım karar veremedim, aslında burnum bundan daha ne kadar kötü olabilir diye düşünüyorum 🤣 o yüzden ameliyat sonrasından fazla korkmuyorum ameliyata girmeye korkuyorum.
Doktor araştırması, maliyeti, ameliyat süreci, sonrası bir de psikolojik boyutu var.. çok iyi düşünüp araştırmak lazım. Sizin de burnunuz belki sandığınız kadar kötü değildir. Umarım istediğiniz gibi sonuçlanır ☺️

Ameliyat olmayın ama olacaksanız en iyi doktorlara olun geçinen ızmırde ameliyat oldum ve çok pişmanım

Öncelikle fikrimize değer verip sorduğunuz için teşekkür ederim burun ameliyatı çok tercih edilen bir ameliyat bence burnunuz gayet güzel ancak profilden daha güzel durmasını istiyorsanız düz ve kalkık bir burun isteğinize karşılık verecektir.

Öncelikle fikrimize değer verip sorduğunuz için teşekkür ederim burun ameliyatı çok tercih edilen bir ameliyat bence burnunuz gayet güzel ancak profilden daha güzel durmasını istiyorsanız düz ve kalkık bir burun isteğinize karşılık verecektir.
Ben teşekkür ederim yorumunuz için 🙏🏻 ahh keşke hemen karar verip olabilsem:)

Teşekkürler 🤩 vazgeçicem sanırım 😂
Burnunuz çok hoş, çok karakteristik. Her hangi bir yamukluk yok. Benim önden ciddi bir yamukluğu var (septum deviasyonu) ama buna rağmen hala ameliyata karar veremedim. Çocukluğumdan beri burnumun yamukluğu yüzünden psikolojik tacize uğruyorum ama hiiiç umrumda değil.

Kemik kötü bir şey değil. Ben çok beğeniyorum ve farklı buluyorum. Egzotik bir görüntü. Düz veya kavisli bir burun güzellik demek değil. Bütüne bakmak lazım. Üstelik artık her burun düz veya kavisli. Çok kötü bir çarpıklık, yamukluk, nefes sorunu, müthiş büyük bir kemik yoksa gerçekten ne gerek var? Kim belirlemiş bu güzellik tanımını? İnanın çok Hollywood zorlaması bu algılar. Eski dönemlerde aristokratlar düz burunlu bile olsalar, burunları kemikli resmedilirdi, güç göstergesiydi. Bazı ülkelerde kemikli burun hala güç simgesi. Dünya Hollywood’daki dudak şişiren minik burun görüntüsünden ibaret değil. Kemiksiz yüz baby face dedikleri durumdur. Kemik ise çekicilik ile bağdaştırılır. Ben ikincisini milyon kez tercih ederdim. Şu anda ufak burunlu insanların olduğu bir ülkede yaşıyorum inanın herkes birbirine benziyor, sıkılıyorum.
Fotoğrafınıza gelince, çok hoş bir bayansınız. Ben kesinlikle elletmezdim bu burunu.

Son olarak hiç Kleopatra’nın burnunu gördünüz mü? Güzelliği ve aşkları ile dillere destandı zamanında. Eski Kleopatra sikkelerini bir inceleyin google’da.

Ayrıca et benini çok rahatlıkla aldırabilirsiniz. Ben dermatoloğumda aldırmıştım bir kaç kez.
Son olarak eklemek istediğim, selfie’lere bakarak kendinizi değerlendirmeyin. Telefon lensleri geniş açılı ve selfie görüntümüz kesinlikle normal görüntümüzden çok farklı, bazen çene uzun, burun daha büyük ve alın geniş çıkıyor. Bu konuda çok fazla İngilizce bilgi var telefon lens açıları ve selfie görüntülerinin neden kötü olduğu ile ilgili.

Burnunuz çok hoş, çok karakteristik. Her hangi bir yamukluk yok. Benim önden ciddi bir yamukluğu var (septum deviasyonu) ama buna rağmen hala ameliyata karar veremedim. Çocukluğumdan beri burnumun yamukluğu yüzünden psikolojik tacize uğruyorum ama hiiiç umrumda değil.

Kemik kötü bir şey değil. Ben çok beğeniyorum ve farklı buluyorum. Egzotik bir görüntü. Düz veya kavisli bir burun güzellik demek değil. Bütüne bakmak lazım. Üstelik artık her burun düz veya kavisli. Çok kötü bir çarpıklık, yamukluk, nefes sorunu, müthiş büyük bir kemik yoksa gerçekten ne gerek var? Kim belirlemiş bu güzellik tanımını? İnanın çok Hollywood zorlaması bu algılar. Eski dönemlerde aristokratlar düz burunlu bile olsalar, burunları kemikli resmedilirdi, güç göstergesiydi. Bazı ülkelerde kemikli burun hala güç simgesi. Dünya Hollywood’daki dudak şişiren minik burun görüntüsünden ibaret değil. Kemiksiz yüz baby face dedikleri durumdur. Kemik ise çekicilik ile bağdaştırılır. Ben ikincisini milyon kez tercih ederdim. Şu anda ufak burunlu insanların olduğu bir ülkede yaşıyorum inanın herkes birbirine benziyor, sıkılıyorum.
Fotoğrafınıza gelince, çok hoş bir bayansınız. Ben kesinlikle elletmezdim bu burunu.

Son olarak hiç Kleopatra’nın burnunu gördünüz mü? Güzelliği ve aşkları ile dillere destandı zamanında. Eski Kleopatra sikkelerini bir inceleyin google’da.
Ne hoş bi yazı olmuş, teşekkür ediyorum hem bakışınız hem de farkındalık yaratan bu yorum için.. kesinlikle söylediklerinize katılıyorum. İnsanların egosu bizim özgüvenimizi kıramaz. Ben de ameliyattan vazgeçtim bu arada, dediğiniz gibi riske atılacak bi burnum olmadığını düşünüyorum. Bu yaşıma kadar botoks dahi yaptırmadım. Sosyal medya ve pandemi etkisinin bu aşamada büyük olduğunu düşünüyorum. Ama insanlar botoks yaptırır gibi böylesine bir ameliyata kolayca karar verebiliyorlar. Sağlık problemleri dışında bir sorun yoksa ameliyata da hiç gerek yok. siz de umarım güzel sonuçlar alırsınız. Kleopatra’nın burnuna baktım, cidden hafif kemerli ama kadın güzellik kraliçesi 😃 umarım herkes bu güzellik sevdasından vazgeçip, güzelliğin kalpten geldiğini anlar.

Ayrıca et benini çok rahatlıkla aldırabilirsiniz. Ben dermatoloğumda aldırmıştım bir kaç kez.
Son olarak eklemek istediğim, selfie’lere bakarak kendinizi değerlendirmeyin. Telefon lensleri geniş açılı ve selfie görüntümüz kesinlikle normal görüntümüzden çok farklı, bazen çene uzun, burun daha büyük ve alın geniş çıkıyor. Bu konuda çok fazla İngilizce bilgi var telefon lens açıları ve selfie görüntülerinin neden kötü olduğu ile ilgili.
Doğrudur, teşekkür ederim bilgilendirme için 🙏🏻

Ne hoş bi yazı olmuş, teşekkür ediyorum hem bakışınız hem de farkındalık yaratan bu yorum için.. kesinlikle söylediklerinize katılıyorum. İnsanların egosu bizim özgüvenimizi kıramaz. Ben de ameliyattan vazgeçtim bu arada, dediğiniz gibi riske atılacak bi burnum olmadığını düşünüyorum. Bu yaşıma kadar botoks dahi yaptırmadım. Sosyal medya ve pandemi etkisinin bu aşamada büyük olduğunu düşünüyorum. Ama insanlar botoks yaptırır gibi böylesine bir ameliyata kolayca karar verebiliyorlar. Sağlık problemleri dışında bir sorun yoksa ameliyata da hiç gerek yok. siz de umarım güzel sonuçlar alırsınız. Kleopatra’nın burnuna baktım, cidden hafif kemerli ama kadın güzellik kraliçesi 😃 umarım herkes bu güzellik sevdasından vazgeçip, güzelliğin kalpten geldiğini anlar.
Beğenmenize çok sevindim. Keşke bu konuda bir farkındalık oluşturabilsek. Burunlara takılacağımıza yabancı dil öğrenmeye, spora, enstrüman çalmaya kafayı taksak. Yurtdışında son yıllarda doğallık düşüncesi hızla yayılıyor. Örneğin pinterest’te beautiful big noses, nose for beauty gibi birçok sayfa var. Bu insanlar estetik olmayı ısrarla reddediyor. Melinda Gates dünyanın en zengin insanlarından biri ama sıfır botoks veya estetik. Ama bizim bazı kendini bilmez insanlarımız bu başarılı kadın için, ayy çok çirkinmiş yaaa diyor, evde dizi seyrederken.

Adriana Lima mı, Uma Thurman mı etkileyici bir güzelliğe sahip? Milyon kez Uma Thurman. Adriana kusura bakma, aynı burun, aynı dudak, aynı yanak, kısaca sıkıcı.

Çok ciddi bir çarpıklık, yamukluk, nefes problemi, çok büyük bir kemik yoksa olmayın arkadaşlar bu ameliyatı. İnanın ki güzelsiniz.

Kleopatra ile ilgili okurken şu yazıya denk geldim: Kleopatra'nın burnu daha kısa olsaydı, dünyanın tüm yüzü değişirdi, ”diye düşündü Fransız filozof Blaise Pascal (1623-1662) (Pensées 162). Pascal için bu düşünce, küçük bir şeyin tarihin akışını nasıl değiştirebileceğini gösterirken, bu ifade aynı zamanda Kleopatra VII'nin (MÖ 69-30) güçlü konumunu-tarihin bu önemli noktasında- sadece fiziğine borçlu olduğu inancına dayanıyor.
Kemikli ve asil burnunun önemi tartışmasız.

Son olarak:
A930949B-C76F-436F-9940-E4901E08643E.jpeg

Monica Bellucci’yi ve Elizabeth Taylor’u bize filmlerde yıllarca Kleopatra diye yutturdular. Bari kaşları öyle yay gibi almayın, biraz inandırıcılık için uğraşın.

Son düzenleme:
Dolgu kalıcı çözüm değil ben burnuma ip askı yaptırdım dolgu yaptırdım her şeyi yaptırdım, ve son çare ameliyat olucam doktor arıyorum bu zamana kadar ameliyatı hep korktugum için erteledim, ama anladım ki ameliyattan başka bir şey çare değil 😔
Merhaba dolgu zamanla yayilma oluyor mu? Dolgulu buruna ameliyatta herkes yapmiyor sanirim bende suan dolgumu ameliyatmi kararsizim

Merhaba dolgu zamanla yayilma oluyor mu? Dolgulu buruna ameliyatta herkes yapmiyor sanirim bende suan dolgumu ameliyatmi kararsizim
Dolgu geçici çözüm. eğer çok rahatsız eden burnunuz varsa kesinlikle amelıyat olun , dolguymuş ip askıymış gelip geçici şeyler

Eklentiler

• Screenshot_20210606-135649_Gallery.jpg
    Screenshot_20210606-135649_Gallery.jpg
    56,3 KB · Görüntüleme: 51
  • Tezza_2021_06_06_135858497.jpg
    Tezza_2021_06_06_135858497.jpg
    55,3 KB · Görüntüleme: 50
X