Calismak,bebek ve kadin

Evde bebekle home office calismak cok zordur. Surekli bilgisayar basinda oturmaniz gerektiginden cocuk basibos kalir,yemegi oyunu uykusu aksar elbette. Size bu surecte destek olabilecek kisi oyun ablasi bence. Saatlik anlassaniz cok yuksek ucret odemenize gerek kalmaz,gunde 3 saat mesela. Kvnizin bir mecburiyeti yok,esiniz de calisiyordur gunduz. Eger aksamlari esiniz geldikten sonra calisma ihtimaliniz varsa onu degerlendirin. Yoksa da tek care oyun ablasi. Uzgunum ama baska yolu yok. Kvniz sizin evde sadece bir misafir olabilir. Herkesin bir duzeni var,cocugunuza bakmak istemeyebilir en dogal hakki.

Sanirim bende sizinle ayni fikirdeyim
Lutfen cocuk yaparken kv bakar anne bakar hala tutar teyze uyuturla dogurmasin kimse
Hi onceden anlasmalidir krese verme ben bakarim diyen bi aile ferdi amenna, hatta gerekirse makul ucret karsiliginda

Annenneler babanneler zaten ne skntilarla cocuk buyutmusler tam rahata erecek kafa dinleyecekken zorla cocuk baktirmak ustune birde kv yan bakti kp yok ters goctu triplere giriliyo

Cocuk isteyen dogdukdan sonraki dönemide dusunecek
Ya bi donem calismayip bebek buyutecek yada yeteri birikimi yapip kres bakici veya kv anne ile anlasmalidir
Yani kimse kimsenin cocuguna zorla bakmak zorunda degil bencz
O halde o kayinvalideler bos bos gevezelik yapmak icin gelinlerini yok gel asyre yapalim yok gel muhabbet edelim yok gel kek yapalim diye rahatsiz etmeyecek ve yapmayinca da kusmeyecek.

Dusenin halinden dusen anlarmis 😂 ben anliyorum seni
Ha sarma sarmiyorum ama pilav yapmak corba yapmak bile bana cok geliyo
Oyuzden esim isten gelince bebekle ilgileniyo bende yemek yapiyorum
Artik o istekyken yemegi hazir olsun seyleri bitti yani
Yaa ben zahmetli yemekleri yapmayi çok severim. Bebeğe bakan biri olduktan sonra yemek yapmak terapi aslında😁

Arkadaslar uzun yazip sizi skmak istemedogim icin ayrintilari yazmadim. Cocugumun babasi evde cok sukur Allah basimdan eksik etmesin. Sabah 7 aksam 7 bucuk calisiyor. Cumartesi de tum gun. Gelince cocukla ilgileniyor bende mutfagi topla dagilan yerleri toplayip oturuyorum . Hafta sonu o tamamen kizimizla ilgileniyor bazen evi supuruyor. Sorun aslinda evle cocugumu yurutmek degil. Ucu bir araya gelince zorlasmasi herseyin. Bir arkadas genc okullu bir kizin yardimci olmasindan bahsetmis. Aslinda aklima yatti. Onu dusunebilirim. Maasimdan harcliklar veririm ve 3 saatlik gibi gelip yanimda takilabilir.
Tesekkurediyorum .
Bebegi yapmadan once dusunmedin mi sorusuna da , yine de cevap verim. Cocugu olmayan anlamazmis, bende o hesap ooo evde hem calisirim hem cocuguma da bakarim nolcak diyordum. Bir de kaynanam cok israr ediyordu baski yapiodu. Tabiki onun baskisi ile dusunmedim cocuk yapmayi ama bakmasini hic beklemesem de yanimda arkadas olur. Tv izlerken cocugumda salonda onunla oynar gozkulak olur diye hayal etmedim degil.
Calismak istiyorum. Zira destek oldugum bir takim sorumluluklarim var. Maasim Allah in izni ile artacak .arkadasin fikri hosuma gitti. Tesekkurediyorjm kendisine.
Kimse 3 saatine gelip harclik karsiligi cocuk bakmaz bence . Ki 3 saat bence zaten yetersiz. Ne cocuk ablaya alisir ne abla cocuga. Birde virus sıkıntısi var

Konuyu uzatmamak icin kisa kestim. Esimden bahsetmedim.sirket dayimin anlastik onunla. Kreslik olana kadar ofise gitmem. Ofisin diregiyim. Guvenilirim. Ve akrabayim. Duygusal bagimiz var. Kolay kolay ofise gel gelmezsen gule gule demez. İhanet etmem lazim resti cekmesi icin.
Kayınvalidenizi anlatacak kadar konuyu uzatıp asıl size yardımcı olması gereken eşinizden tek kelime bahsetmemeniz değişik geldi. Asgari ücretin altında kazanmanız dışında sıkıntı yok o halde çalışmanızda ama yine dediğim noktaya geliyoruz. Maddi anlamda hazır olmadan çocuk düşünmüşsünüz. Hem evde çalışırım hem çocuk bakarım ütopik bir düşünce. Bunun yürümeyeceğini anlamak için illa çocuk sahibi olmaya gerek yok ki. Bakıcı tutamadığınıza göre eşiniz size yardım edecek başka yapabileceğiniz bir şey yok, geri kalan zamanlarda da başınızın çaresine bakacaksınız artık

Evim var arabam var. Yazligim var. Benm skntim gecinebilmek icin calismak. Hani bebek. Bezi bebek mamasi mutfak masraflari vs gibi🙋

Ben size değil karşılıklı konuştuğum üyeye yazmıştım ama madem alıntılamışsınız cevap vereyim. Yazdığınızla ne anlatmak istediğinizi anlamadım. Evimiz, yazlığımız, arabamız var veya yok yüzde 90’ımız geçirebilmek için çalışıyoruz zaten.

Kimse 3 saatine gelip harclik karsiligi cocuk bakmaz bence . Ki 3 saat bence zaten yetersiz. Ne cocuk ablaya alisir ne abla cocuga. Birde virus sıkıntısi var
Aklima akrabamizin kizi geldi. Gel oyna desem kimse mecbur degil buna. Ama gel sana da gunluk su kadar harclik veririm dersem 3 saat yeter. Cocugum insan canlisi. Onunla oyun oynansin kafi. 1 saat dedesi 3 saat akraba kizi oyalarsa tmm aslinda. Hic aklima gelmedi. İsleri ben organize ettigim icin 3 saatte masa basi islerimi hallederim telefon vs gibileri ertelerim tesekkurler .

Aklima akrabamizin kizi geldi. Gel oyna desem kimse mecbur degil buna. Ama gel sana da gunluk su kadar harclik veririm dersem 3 saat yeter. Cocugum insan canlisi. Onunla oyun oynansin kafi. 1 saat dedesi 3 saat akraba kizi oyalarsa tmm aslinda. Hic aklima gelmedi. İsleri ben organize ettigim icin 3 saatte masa basi islerimi hallederim telefon vs gibileri ertelerim tesekkurler .
Akraba ise olabilir ama tabi kesin bir belirli organizasyon isi olmaz. Bir sorun bakalim.hayirlsii

Kayınvalidenizi anlatacak kadar konuyu uzatıp asıl size yardımcı olması gereken eşinizden tek kelime bahsetmemeniz değişik geldi. Asgari ücretin altında kazanmanız dışında sıkıntı yok o halde çalışmanızda ama yine dediğim noktaya geliyoruz. Maddi anlamda hazır olmadan çocuk düşünmüşsünüz. Bakıcı tutamadığınıza göre eşiniz size yardım edecek başka yapabileceğiniz bir şey yok

Ben size değil karşılıklı konuştuğum üyeye yazmıştım ama madem alıntılamışsınız cevap vereyim. Yazdığınızla ne anlatmak istediğinizi anlamadım. Evimiz, yazlığımız, arabamız var veya yok yüzde 90’ımız geçirebilmek için çalışıyoruz zaten.
Hayir evim arabam vs deme sebebim maddi durumumu sorgulayip cocuk niye yaptin diyenler olmus. Sizinki onlardan biri degol miydi. O sandim. O zannederek csvap verdim. Denek istedigim temel ihtiyaclarimizi karsilamak icin bile yani insan gibi yasamak fatira odemek ac karnimizi doyurmak icin calismam lazim. Eee hic cocuk yapmayayim o zaman. Anlamindaydi.

Akraba ise olabilir ama tabi kesin bir belirli organizasyon isi olmaz. Bir sorun bakalim.hayirlsii
Tesekkurler 🙏
Kayınvalidenizi anlatacak kadar konuyu uzatıp asıl size yardımcı olması gereken eşinizden tek kelime bahsetmemeniz değişik geldi. Asgari ücretin altında kazanmanız dışında sıkıntı yok o halde çalışmanızda ama yine dediğim noktaya geliyoruz. Maddi anlamda hazır olmadan çocuk düşünmüşsünüz. Hem evde çalışırım hem çocuk bakarım ütopik bir düşünce. Bunun yürümeyeceğini anlamak için illa çocuk sahibi olmaya gerek yok ki. Bakıcı tutamadığınıza göre eşiniz size yardım edecek başka yapabileceğiniz bir şey yok, geri kalan zamanlarda da başınızın çaresine bakacaksınız artık

Bu arada esimden bahsettim gormediniz sanirim. Baska alintilarda var.

Hayir evim arabam vs deme sebebim maddi durumumu sorgulayip cocuk niye yaptin diyenler olmus. Sizinki onlardan biri degol miydi. O sandim. O zannederek csvap verdim. Denek istedigim temel ihtiyaclarimizi karsilamak icin bile yani insan gibi yasamak fatira odemek ac karnimizi doyurmak icin calismam lazim. Eee hic cocuk yapmayayim o zaman. Anlamindaydi.
Home office calismasaydiniz nasil olacakti peki ? Bakici tutamam dediniz çünkü merak ettim

Evet bende yanlış zamanda maddi anlmda hazır olmadan çocuk yapmışsınız diyenlerdenim. Eviniz arabanız yazlığınız olması da düşüncemi değiştirmedi. Neticede bakıcı tutabilecek bir durumunuz yok. Ben çalışırken bebek ne olur diye düşünüp birikim yapmamışsınız. Kendimden örnek vereyim ücretsiz izinden sonra bakıcı tutmak zorunda kalacağımı bildiğim için ona göre para biriktirdim, gebeliği öyle düşündüm. Ee hiç çocuk yapmayalıma istinaden şunu söylemek istiyorum herkes çocuk sahibi olmak zorunda değil. Maddi imkanı olmayan insan evet hiç çocuk yapmamalı.

Home office calismasaydiniz nasil olacakti peki ? Bakici tutamam dediniz çünkü merak ettim
7 senedir calistigim bir is. 3 bucuk yildir evliyim. Evlendigim sene anadolu yakasi subemiz (ben isletiyordum) kentsel donusume girince , ben home office dondum. Ve evlendigimden beri evdeyim. Dayimda bu durumdan sikayetci degil. Cunku isler aksamiyor aksine artis oluyor. Ve is yukum onceki yillara gore artmasina ragmen yetistiriyorum. Bundan sonrali.islerim home office olmaz belki .. o zaman da tazminat alabilme ihtimalim oldugu icin bi sure calismam. Ama beni cikartmiyor. Teklif ettm .

Evet bende yanlış zamanda maddi anlmda hazır olmadan çocuk yapmışsınız diyenlerdenim. Eviniz arabanız yazlığınız olması da düşüncemi değiştirmedi. Neticede bakıcı tutabilecek bir durumunuz yok. Ben çalışırken bebek ne olur diye düşünüp birikim yapmamışsınız. Kendimden örnek vereyim ücretsiz izinden sonra bakıcı tutmak zorunda kalacağımı bildiğim için ona göre para biriktirdim, gebeliği öyle düşündüm. Ee hiç çocuk yapmayalıma istinaden şunu söylemek istiyorum herkes çocuk sahibi olmak zorunda değil. Maddi imkanı olmayan insan evet hiç çocuk yapmamalı.
O sizin dusunceniz. Maddi imkani olmayanlar bence de cocuk yapmamali. Ama tamamen ac acikta olanlar yapmamali. Ben Allah a sukur cocuguma bakabiliyorum . Sadece zorlandigim icin fikir istedim. Bu arada 1 yasindan beri cocuga bakan kres buldum. Aslinda fiyati yuksek de degil. Ama kiyamadim bebegimi krese vermeye. Hersey maddiyat da degil aslina bakarsaniz. Ama sizin iciniz rahatsa , be para biriktirir bakici tutarim drseniz o sizin tercihiniz. Bende bakici taraftari bi anne degilim. Ozel bakiciya zaten imkanim yetmez ama yetse de tutmazdim. Calismamayi tercih edrrdim. Dedigim gibi konu cocuguma bakamam degil.zorlanmam ve tecrubeli annelerden fikir edinmek.

7 senedir calistigim bir is. 3 bucuk yildir evliyim. Evlendigim sene anadolu yakasi subemiz (ben isletiyordum) kentsel donusume girince , ben home office dondum. Ve evlendigimden beri evdeyim. Dayimda bu durumdan sikayetci degil. Cunku isler aksamiyor aksine artis oluyor. Ve is yukum onceki yillara gore artmasina ragmen yetistiriyorum. Bundan sonrali.islerim home office olmaz belki .. o zaman da tazminat alabilme ihtimalim oldugu icin bi sure calismam. Ama beni cikartmiyor. Teklif ettm .
Dayiniz mi?
Güzel o zaman sorun yok umarim halledersniz

O sizin dusunceniz. Maddi imkani olmayanlar bence de cocuk yapmamali. Ama tamamen ac acikta olanlar yapmamali. Ben Allah a sukur cocuguma bakabiliyorum . Sadece zorlandigim icin fikir istedim. Bu arada 1 yasindan beri cocuga bakan kres buldum. Aslinda fiyati yuksek de degil. Ama kiyamadim bebegimi krese vermeye. Hersey maddiyat da degil aslina bakarsaniz. Ama sizin iciniz rahatsa , be para biriktirir bakici tutarim drseniz o sizin tercihiniz. Bende bakici taraftari bi anne degilim. Ozel bakiciya zaten imkanim yetmez ama yetse de tutmazdim. Calismamayi tercih edrrdim. Dedigim gibi konu cocuguma bakamam degil.zorlanmam ve tecrubeli annelerden fikir edinmek.

Evet benim düşüncem. Şu an o kadar kendinizle çeliştiniz ki hem geçinebilmek için çalışıyormuşsunuz hem çocuğu bakıcıya vermektense çalışmamayı tercih edermişsiniz. E siz çalışmazsanız nasıl geçinmeyi düşünüyorsunuz? Zaten ben size çocuğunuza bakamıyorsunuz gibi bir şey söylemedim ki fazla alıngansınız bence. Yapabileceğiniz hiçbir şey yok normal bir zamanda değiliz, eve yabancı birini sokmak mantıklı olmaz bence. Mecbur kendi başınıza çocuğunuza da bakacak işinizi de yapacaksınız. Yine dediğim noktaya geliyoruz kenarda birikiminiz olmadığı için işi bırakma imkanınız da yok

Dedigim gibi konu cocuguma bakamam degil.zorlanmam ve tecrubeli annelerden fikir edinmek.
Ama bakıcı tutacak paranız olmadığından zorlandığınızı söylüyorsunuz zaten?
Öncesinde çocuğun bakıcı parasını da biriktirmiş olsaydınız bu sorunu yaşamayacaktınız işte. Özeleştiri yapmamak adına birbiriyle çelişiyor söylemleriniz.

Neyse sizin için iş işten geçmiş ama hazırlıksız çocuk yapmayı düşünenler varsa aramızda en azından onlara ders olur bu konular.

X