çalışmak istemiyorum çözüm bulamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben pas geçiyorum üşendim. Şu an yorgunluktan yığılmış kalmış durumdayım çalışmak istemiyorum konusu sinirimi bozuyor

param var araba aldım zamanında kredisini de çalışırken ödedim ağlaya ağlaya. ama para altında olduğu için annem bozmamı istemiyor. okurken her yaz çalıştım liseden beri hatta lisede bile çalıştım teyzemin iş yerinde. 21-22 yaşında olduğum sorumluluk şimdi uçtu gitti. belki aileme güveniyorum bilmiyorum. şuan kredi ödemem olduğu için gelirim olduğu gibi oraya gidiyor mecburen ailem ödüyor. ben istemesem bile kendileri soruyor borcun var mı ödeyelim diye. değiştirmeye çalışıyorum memnun değilim memnun kalsam dert edinmem bana ne annem var kocam var derim

Kimse bagilarak calismiyor diye kendinize bahane bulmussunuzda oyle bisey yok bircok insan calismayi seviyor sevdigi icinde calisiyor ben mesela hicbir maddi ihtiyacim yok iki cpcugum var ama calisiyorum calismayip yatan sizin gibi ana baba parasi yiyenler bana cok asalak geliyor yuksek lisans falanda calismamak icin yaptiginiz bisey bence

yalnız ben 5 aydır çalışmıyorum sadece ve aylık kredi ödememi yapıyorum. tamamen yük değilim ama tabii ki hiç yük değilim de diyemiyorum. emekli maaşını harcıyorum

Meslektaşlarınız o 5 ayda kendilerini geliştirmeye devam ettiler ama. Borçları ödeyebiliyor olmanız günü kurtarır sadece. Geleceğe bir yatırımınız yok ki.
5 ay sonra, 1 sene sonra işe döndüğünüzde çok daha zor gelecek çalışmak. Ayrıca aktif şekilde mesleğini takip eden insanlar varken kim, niye uzun süre ara vermiş insanı işe alsın?

boş durmuyorum ki yüksek lisans yapıyorum. geleceğe tek yatırımım arabam işte. daha çok home office çalışmak istiyorum onu da kendi alanımda bulamıyorum. şuan işe girmiş olsam tezim Kalacak. ikisini aynı anda yapacak gücü kendimde bulamıyorum

aynen çünkü yüksek lisans kazanmak çok kolay bir şey dimi :) yüksek lisans derslerimin hepsini çalışırken verdim ben. hayatınızda hiç anne baba parası yemediniz mi

İşsizken kredi çekmek, dışarıdan yemek yemek. Hiç annesi çalışıp kendi yerken rahatsız olan insan tavırları değil. Öyle kahroluyorum falan demeyin yani.
340 bin borcu olan biri çalışmak istemiyorum diyemez bu tamamen şımarıklık.
Çalışmak istemeyen aile ya da eş var olan bütçe ne kadarsa onunla idare etmek zorunda. Öyle hem calismayayim hem yemeği dışarıdan alayım, kredi cekeyim diyemez.

Siz tüm gün evde yatarken anneniz işten gelip yemek yapıyordur birde. Konunuz, yorumlarınız inanılmaz irrite etti beni. Anneniz de farkında olmadan kötülük ediyor size.

Son düzenleme:
Arabayı baban mi aldı?
Liseden beri staj/iş çalışarak, ne kazanabilirsin ki?
Bir de 4 senede 6 is değiştirmissin. Nasıl araç alacak kadar yüksek kredi çekebilirsin, ya da çektin işsiz işsiz nasil ödeyebilirsin? Belki 8-10 sene önce öyle değildi ama son beş senedir ülke ekonomisi berbat ötesi. Gerçekten yeni mezun, yedi ayda bir iş degistiren bir kadın olarak kendinin araba almış olabileceğine inanıyor musun?
Arabanin olması şu durumda ailene bir de benzin masrafi çıkartmaktan başka şeye yaramiyor. Çok üzücü .
Bir de 4 senede 6 is degistirip araba kredisine girip kendi başına araba alıp hatri sayılır bir altın birikimi mi yaptın???
Mezun olur olmaz genel müdür olarak mı ise başladın ne yaptın? Aynı ülkede mi yasiyoruz?
Eğer cidden dört senede iş degistire değiştire çalıştığın halde araba ve iyi sayıda altın alacak kadar birikim yapacak kadar kazandığın bir işin varsa sık dişini bir sene daha çalış, ev al kiraya ver. Sana ek gelir olsun madem

Çok akıllı ve cevval birisin Y yenGEnC .
Hep diyorum ‘kız seni alan yaşadı, dertlerini de boşadı’.

Bu ne demek Allahaşkına. Annene söyle sana yaptığı iyilik değil kötülük. Annen öyle diyor, nişanlın böyle diyor… sen bu hayatta fasulyeden misin de seni idare ediyorlar bu laflarla. Pohpohlanarak büyüdüğünü düşünüyorum.Bence hemen terapiye başlaman lazım. Bu şekilde ömür geçmez.

annem yemek yapmıyor haftada 3 gün gelen biri var temizlik yemek yapıp gidiyor ya da babam var aperatif şeyler yiyoruz. aksine annem söyle dışardan ye diyor çok kilo verdiğim için. annemin inancı benim düzelecek olmamda. elbet bir kapı açılır diyor. ben de o kadar kötü hissediyorum ki zaten. altınım vs var en kötü onları bozdururum diyorum çünkü çalışırken gelirim oldukça iyiydi. tezi de uzatmak istemiyorum.

arabalar bu kadar pahalı değildi bir zamanlar. herkes kredi çekip alıyordu. pandemide aldım 6 ay ertelemeli. 180 bine aldım aylık ödemesi 2.200 gibi bir şeydi. bitti. tabii ki tek başıma almadım. 6 ay ödeme yok biner satarım diye düşündüm sonra da ödemeleri hafifledi. en son çıktığım işte maaşım 42 bindi benim ekim ayı için oldukça iyiydi. zaten işi bırakmadan işi buluyordum. herkes asgarî ücret almıyor. bir de bunun hesabını vereceğim herhalde. a

Ben de bunları düşünüyorum yarım saattir ya annesi babası almıştır ya da bütün masraflarını onlar karşılamış arabanın taksidini konu sahibi ödemiştir ben aldım olmuştur adı. Altınlara bi açıklama bulamadım

Yüksek lisansla ilgili hayalleriniz neler peki?
İşi gücü bırakıp başladığınıza göre bitirdikten sonra ne gibi faydaları olacağını düşünmüş, kariyerinizi buna göre planlamış olmanız lazım.
Yoksa sadece çalışmamak için bahane gibi duruyor.

tezim bitsin diye bekliyorum şimdilik. ben de hep daha iyi iş olsun daha yüksek maaş alayım diye uğraştım durdum. iyi bir teknik üniversite mezunuyum. okul arkadaşlarımı gördükçe daha da üzülüyorum. çevremdeki herkes arkadaşlarım dahil ara vermek sana bir şey kaybettiirmez daha iyi şartların olacak dedi ama onlar bilmiyorlar bende korku oluştu. okula bile kusarak gitmek zorundayım

Peşinatı kim verdi?

pandemide kredi çektim aldım ailem de destek oldu evet. altınlar da 500 gram değil herhalde. kredi kartıyla aldım ödedim aldım ödedim. maaşım iyiydi çünkü boşa harcamak istemediğim için borca giriyordum. aileden destek almak kötü bir şey mi anlamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…