Cam Balkon Yaptıranlar

Rainbow21212121

Amor Fati...
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2016
568
614
Merhaba herkese. Yatak odamın balkonunu cam balkon sistemiyle kapatmayı düşünüyorum fakat merak ettiğim bir kaç şey var. Öncelikle ısıcamlı olanlar olmayanlara göre ortamı daha sıcak tuttuğunu iddia ediyor, gerçekte böyle mi?Isıcamsız kullanıp ta ortam ısısıyla ilgili yorum yapanlar olursa da çok sevirim. Bu arada kışların soğuk olmadığı bir şehirde yaşıyorum ama yine de soğuk,yağmur ve rüzgarı geçirmemesini istiyorum çünkü yeri geldiğinde orada uyumayı planlıyorum(evde yan dairelerden ses gelmeyen tek yer o balkon ve orada kafa dinlemek istiyorum) Katlanır cam balkonlar bu açılardan sorun çıkarıyor mu? Aslında klasik pimapen tarzı bir sistem daha mantıklı olur amacım için fakat manzaram çok iyi ve en az kayıpla kapatmak istediğimden katlanır veya sürgülü cam balkon sistemi beklentilerimi karşılar mı sizce?

Merhaba herkese. Yatak odamın balkonunu cam balkon sistemiyle kapatmayı düşünüyorum fakat merak ettiğim bir kaç şey var. Öncelikle ısıcamlı olanlar olmayanlara göre ortamı daha sıcak tuttuğunu iddia ediyor, gerçekte böyle mi?Isıcamsız kullanıp ta ortam ısısıyla ilgili yorum yapanlar olursa da çok sevirim. Bu arada kışların soğuk olmadığı bir şehirde yaşıyorum ama yine de soğuk,yağmur ve rüzgarı geçirmemesini istiyorum çünkü yeri geldiğinde orada uyumayı planlıyorum(evde yan dairelerden ses gelmeyen tek yer o balkon ve orada kafa dinlemek istiyorum) Katlanır cam balkonlar bu açılardan sorun çıkarıyor mu? Aslında klasik pimapen tarzı bir sistem daha mantıklı olur amacım için fakat manzaram çok iyi ve en az kayıpla kapatmak istediğimden katlanır veya sürgülü cam balkon sistemi beklentilerimi karşılar mı sizce?
Isıcamsız cam balkon yaptırdım, kesinlikle buz gibi oluyor ki benim akt ve üst katım da cam balkonla kapalı.
Isıcam yaptıran komşularımı da görüyorum, ufo taktırmadan oturamıyorlar kışın.
Eğer orada yatmak istiyorsanız bence yalnızca sıcak günlerde mümkün olabilir, soğuklarda çok zor, ısıtmayı açmadan kışın ev içinde bile duramazsınız ki cam balkonda çok zor bence

Isıcamsız cam balkon yaptırdım, kesinlikle buz gibi oluyor ki benim akt ve üst katım da cam balkonla kapalı.
Isıcam yaptıran komşularımı da görüyorum, ufo taktırmadan oturamıyorlar kışın.
Eğer orada yatmak istiyorsanız bence yalnızca sıcak günlerde mümkün olabilir, soğuklarda çok zor, ısıtmayı açmadan kışın ev içinde bile duramazsınız ki cam balkonda çok zor bence
Tüh ya. Aralarında oldukça fiyat farkı da var oysaki,pek işe yaramıyor demek ki

Isıcamlı albert genau marka yaptırdık
Balkon yine de çıkıp oturulacak gibi değil kısın
Sadece odalara faydası oldu
Ev sıcacık

ısıcam balkonum, evet soğuğu kesiyor, evin ısısına 2 derecelik bir artış oldu. a güney cephe ve önümüz açık olmasına rağmen yaz mmevsimi dışında orada bir ısı kaynağı olmadan kullanılmaz. şu an balkonu buzdolabı olara kkullanıyorum :)
belki elektirikli radyatörle kullanılabilir.
pimapen biraz daha sıcak olur muhtemelen.

Fiyat farkı çOktu, ben birazda buzdolabı niyetinde kullanmak istediğim için isicamsiz yaptırdım. Odaya baya faydası oldu. Yıkama silme derdi bitti şükür. Çamaşırları bile ne zaman istersem o zaman topluyorum artık.

ısıcam balkonum, evet soğuğu kesiyor, evin ısısına 2 derecelik bir artış oldu. a güney cephe ve önümüz açık olmasına rağmen yaz mmevsimi dışında orada bir ısı kaynağı olmadan kullanılmaz. şu an balkonu buzdolabı olara kkullanıyorum :)
belki elektirikli radyatörle kullanılabilir.
pimapen biraz daha sıcak olur muhtemelen.
Buzdolabı gibi mi,o derece diyorsunuz😂Ben yanına bile yaklaşmayayım en iyisi😀 Sanırım Pimapen en uygun seçenek benim için, teşekkür ederim yorumunuz için 😊

Annem benim iki katım verip ısıcamlı yaptirdı ve soğuk ozellikle cok soğuk gunlerde kesinlikle yatılılamaz.

Ben annemin balkonu da soğuk ne gerek var diyip ısıcamsız yaptirdim benimkide soguk ama benim balkonum gunesli kısın biraz gunes vursun isınıyor kisları cok uzun ve cetin gecmeyen bir ildeyim ama kisin imkani yok guclu bir ısitma olmadan yatılamaz.

Ayrica yaz aylarinda da asiri sıcak oluyor direk gunes alıyorsa. annemin ısı camlı onun balkonuda çok sıcak oluyor.

Sürgülü pimapen annemin evinde vardı, 3-4 yıl sonra sürgülü sistemde çökmeler oldu ve yalıtım falan hak getire. İyi bir markanın ürünüydü ve garantisi vardı. gerekli işlem yapıldı ama hem ekstra tadilat işi çıktı hem de ömrü bu kadar kısaymış. ve gerçekten temizliği bir dert oluyordu.

Benimki ısıcam balkon fakat soba olmadan oturamıyoruz. Zaten 5 dk da inanılmaz ısınmış oluyor. Ancak orada uyumak konusunda cam balkon içeri rüzgar gürültüsünü epey alıyor ve kasıyor. Camlar bombelendiğinde korkudan uyuyamazsınız. Eğer yağmurun yönüne göre ters bir noktadaysanız, bizimki almıyor ama sizinki su alabilir içeri. Fakat pimapenlerde bu sorunu hiç duymadım. Kaynımlarınki Pimapen , onlar da sobasız oturamıyor fakat camın bombelenmesi rüzgar sesini içeri alma gibi dertleri yok.

Ayrıca temizleme olarak benimki katlamalı, bir kova suya biraz piril döküyorum uzun fırça ile araba yıkar gibi fırçalayıp cam çekpasıyla çekiyorum. Cam balkonum epey uzun 20 cam var, önlü arkalı temizlemem 20 dk mı alıyor hiç yormuyor

X