Canımı çok yaktı, ama şuan çok mutlu neden ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok büyük konuşmamak lazım

Neden mutlu oluyor biliyor musunuz? Adam gerçekçi, adam ne istediğini biliyor ve genellikle alıyor. Siz ah uh etmeye devam edin belki ayağı taşa maşa takılır düşer uf olur ağlar falan.
Yok benden aldığı bir şey yokta yinede büyük konuşmamak lazım ya sizden ya çocuklarınızdan daha kötüsü çıkabilir zaten buranın sorunu bu genellikle çok büyük konuşuyorlar kendi başlarına gelmez düşünerek belkide geliyordur onun acısıyla insanları yerip yadırgılıyorlar evet siz hiç aşık olup hata yapmadınız en zeki en uyanık en açık gözlü sizsiniz bayan okur:)

Allah belki “eyyy kulum ben nereye kadar senin için herifleri cezalandıracağım? Azıcık aklını kullanmayı denesen nasıl olur?” diyordur. Bir düşünün bakalım.
Yok ben sadece bir kişi için gerçekten ah ettim daha kimseye etmedim kimse canımı yakmadı o kadar

Hayatta seçimler ve sonuçları var, gözümün önünde yuva yıkıldı, ne adama ne de kadına bişeycik olmadı inanır mısınız, ikizleri var yaşayıp gidiyorlar. İlk evliliğinden olan çocuğu rahmetli oldu, aldattığı kadının nişanlısı hastalıktan gitti. Yuva yıkılıyo bişey olmuyor, size her ahım çıkıyor diye düşündüren şeyin olayları kendinize yontmanız olduğunu düşünüyorum. Kimse bu kadar önemli değil.

Ohooooooo...

Çocuklarından falan çıkması sizi rahatlatacak mı? yani kişi bir yanlış yaparsa kendinin cezalandırılması adil olabilir ama babam bir hata yaptı diye neden ben cezalandırılayım. Allah bu kadar adaletsiz mi? öyle olsa bile siz bu adaletsizliği içinize sindirebilecek misiniz? Suç bireyseldir kavramı toplumda çok kabul görmüyor galiba ama adil olanı bireysel olmasıdır.

Zamanında f.cebookta bi hikaye okumuştum, itiraf sayfası gibi bi yerde. Kız eski sevgilisinin abisinin dükkanının yanmasını "Beni aldattı ah ettim abisinin dükkanı yandı. " diye anlatıyodu. Adamlar da haliyle afedersiniz açık yazacağım kimse kişisel almasın "Abim bi tane s.dikliyi aldattı diye neden benim tükan yanıyo ya." yazdılar.

Hayır konulara bu kadar duygusal yaklaşmanın manası da yok, neden sonuç ilişkisi ve mantık çerçevesinde yaklaşırsak olaylara çokta takılmadan daha stabil bir hayat yaşarız aslında. Hayır gerçekten neden babam ya da dedemin hatasını ben ödüyorum? Yaşadığımız sürece bir sürü olumsuzlukla karşılaşıyoruz, benim ahım bu diye bakacak ve kendimize yontacak olursak eninde sonunda buluruz zaten benim ahım tuttu diyecek bir şey. Bana da kötü şeyler yapanlar oldu ama cidden mis gibi de yaşayıp gidiyorlar, kimseye bir şey olduğu falan yok. Böyle düşünen insanlar karşıdakinin ayağı taşa takılsa benim ahımdan diyor. Ne yapalım hayat adil bir yer değil, hatalardan ders alıp, tecrübe kazanmaktan başka çare yok. Buna rağmen yine terslikler olursa da önümüze bakacağız artık.

Hayır tabiki de beddua amaçlı demedim yanlış anlaşılmasın ben zaten eskiden beri şunu savunurum benin yaptığım ya da bir başkasını yaptığı çocuklardan çıkmasın Allah da tabiki o kadar adaletsiz değil ama bunun çok fazla örneğini gördüğüm için ne zaman ailesi büyük konuşma çocuklarından çıkıyor o yüzden kimsenin çoluğu çocuğuyla dalga geçmemek lazım çocuklardan çıkma nedeni de kendisine aynısı olsa o kadar canı yanmaz belki ama çocuğu olunca çok yakıyor bunu bilerek ağzımızdan çıkan sözlere dikkat edelim ki bizim başımıza da gelmesin:)

Hayat adil değil de çok yanlış düşünce Allahın adaletine güveniyor musun tamam şimdi biri senin ya da benim canımı bile isteye yakınca bu imtihan olur tecrübe olur ama ben o insan güle oynaya yaşamına devam etmesini kaldıramam çünkü her insan acıyı ayni boyutta çekmez emin ol sende gerçekten acı yaşasaydın tabiki de karma denilen şeyin olmasını isterdin zamanından çalıyorlar duygusal kullanıyorlar ciddi düşünüyorum ailemle tanıştırırım gibi ileriye dönük sözler verip birçok şeyde söz verip aslında tek amaçlarının sadece takılmak boş zamanını doldurmak olduğunu gizliyorlar şimdi soruyorum size hem zamanını hem psikolojik sağlığını aylarca yıpratmış biri için nasıl tecrübe deyip geçebilirsin

Güzel hikaye ama malesef öyle olmuyor o işler işte hikayede yanan çoluk çocuk oluyor keşke herkes annne babasını sağlam seçebilse ya da keşke herkes çocuk sahibi olmasa da çocuklar ceremesini çekmese:)

Güzel hikaye ama malesef öyle olmuyor o işler işte hikayede yanan çoluk çocuk oluyor keşke herkes annne babasını sağlam seçebilse ya da keşke herkes çocuk sahibi olmasa da çocuklar ceremesini çekmese:)
Yani bahsettiğiniz o ulu ilahi adalet suçsuzlara mı ceza kesiyor? Ama sorsan ilahi adalet. İnancınızı bari harcamayın hırslarınız uğruna, böyle bir şey değil çünkü.

Nişanlısı hastalıktan gitmiş ilk çocuğu rahmetli olmuş daha ne olsun be abla ben mi yanlış okudum acaba

Nişanlısı hastalıktan gitmiş ilk çocuğu rahmetli olmuş daha ne olsun be abla ben mi yanlış okudum acaba
Yok sen yanlış anladın. Adamın aldattığı ilk eşinden olan çocuk ile nişanlısı öldü. Ş.refsiz adam karısını aldattığı kadınla evlendi ikizleri oldu. Hala burunları kanamadan hayatlarına devam ediyolar. Ha sinir bozucu mu evet. Ama yapacak bi şey yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…