Çaresiz hastalık mizofoni?

kulak tıkacı sesi kesiyor evet ama siz bu şekilde toplumdan kendi kendinizi izole edersiniz ne kadar keyif alırsınız düşündürücü. Sıkıntıyı kökten çözmek daha mantıklı ilaç tedavisi çok faydalı olur mu bilmem ama biraz kabulleniş sakin kalmayla ya da üstüne gitmeyle bu sorunu biraz hafifletebilirsiniz diye biliyorum.

İyi bir psikiyatristten destek alırsanız çok daha iyi olur kulak tıkacı vs çözüm değil

Evet kesin olarak senin hastalığın şu, bu da ilacı gibi bir durum yok. Başka tedavilerde kullanılan antidepresanlar, bu hastalığa da yarıyormus. İki tane antidepresan kullanıyorum ben.
Çok teşekkür ederim
Merhaba. Bu sorunu ben de yaşıyorum. Mizofoni için antidepresan tedavisini daha önce hic duymamıştım.İşe yaramış olmasına çok sevindim 🌸 İlacı ne kadar süreyle kullandınız ?

Bende yıllardır ben ni boyleyım dıyorum benımde hafıf takıntılarım var yemek şapırtıdına ve sakıza asla ama asla tahammülüm yok bazen terk edemeyeceğim ortamda olunca ağlayasım geliyır sinirden horlama esyalarıma bnm haberım olmadan dokunulması bnm kullandıgım bırseyı yada bana aıt olup kullanmadım birsey bıle olsa ellenmesi odama gırılmesı ben varkn veya ben yokken bırı odama gırmeyecek hıc bır sekılde ınsanların aşırı seslı gülmesi yanımda bırı sacını kasıması vucudunda bı yarayı koparması ellemesı gbı kokulara bıde eve sıkılan parfum yan odadan ablsmın sıktıgı parfum kokusu mıdemı bulandırıyor asırı sese kalabalıga ınsanların seslı nefes alışı meyve yeyısı ellerını yalaması sarımsak sogan kokusu o kadar fazla kı nısanlımla bu konuda sımdıden catısıyorum eve gelınce işten şortla gezıyır yaz kız ben aksam esofmsn gıyılır gecd pıjama gıyılır yatılır yatakda sortla uyudugunu soyledı şimdiden strese gırdım ben yanımda sadece sortla evde gez yataga o sekılde gır bı kere tuyu kılı dokukur bn sacımı baglı tutarm gece orgu yaparım bende sgra kullanıyorm ama hergun dus alırım kapalı alanda ıcmem evde ıcılınce o koku benden gtmez mutfakda sıgra ıcsın odamda kul tablası kokusunu alırım bunun gbı dunya kadar sey ve o kadar yoruldum kı neden norml ınsanlar gbı gamsız degılım bırde bunlar olunca sınırden aglarım aglayınca uzulur uzuntuden ucuk cıkar asamıyorum bazı seylerı ve gercekden bazen sınır sıstemın cokuyor bu hayatda sadece bebeklerd cocuklara sabırlıyum bu konularda onlarn ypdıgıns tepkı vermiyorum
Merhaba. Merak ettim sanırım evlendiniz. Eşinizle ne durumdasınız. Takıntılarınız devam ediyor mu? Eşiniz anlayış gösteriyor mu?

Allah belasını versin mizofoninin 😂

Haymana Davari gibi ağzını sapirdatarak yemek yeme

Çak çak sakız çiğneme

Bunları duyduğum ama ortamdan kaciyorum. Sebebi anneannem, onun yüzünden böyle oldum. Takma dişleri vardı.

Ha bir de horlama sesine dayanamazdim ama o geçti galiba.

X