Çatlaklar çatlak:(

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

Kiyomi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2016
2
0
merhabalar! 17 yaşındayım ve sizler beden daha deneyimli olduğunuz için sizlere bu konuyu danışmak istiyorum. 15 yaşında 55 kilo civarındaydım liseye geçince yaz tatilinde aniden kilo kaybettim bu da erken yaşta çatlaklara neden oldu. Şimdi 49 kiloyum.Diz arkası iç bacak ve kalçalarımda çatlaklar var. Önceleri pek takmasamda şimdilerde çok rahatsız ediyor hele bronzlaşınca şort bile giyemiyorum. Ne önerirsiniz neler yapmalıyım geçirmek için. Kesin çaresi yok diye okudum. Belki azaltmanın bir yolu vardır. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürlerr :110:

merhabalar! 17 yaşındayım ve sizler beden daha deneyimli olduğunuz için sizlere bu konuyu danışmak istiyorum. 15 yaşında 55 kilo civarındaydım liseye geçince yaz tatilinde aniden kilo kaybettim bu da erken yaşta çatlaklara neden oldu. Şimdi 49 kiloyum.Diz arkası iç bacak ve kalçalarımda çatlaklar var. Önceleri pek takmasamda şimdilerde çok rahatsız ediyor hele bronzlaşınca şort bile giyemiyorum. Ne önerirsiniz neler yapmalıyım geçirmek için. Kesin çaresi yok diye okudum. Belki azaltmanın bir yolu vardır. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürlerr :110:

Ya çatlaklarınla yaşamayı öğreneceksin ya da ömür boyu şortlara eteklere veda edeceksin.

Geçmiyor
Senin yaşlarda bende takıyordum birde ben hiç öyle çok kilo alıp vermedim kendimi bildim bileli zayıfım ama çatlağım var TAKMIYORUM

Bundan sonra catlamamak icin vucudunu surekli nemlendir, var olan catlaklar icin yapacak bir sey yok.

Ben de 2 ay önce doğum yaptım çatlaklar için doktora gittim lazer tedavisi önerdi. Çatlaklar beyaz renge dönmeden %100 e kadar iyileşme ihtimali varmış bu yöntemle. Tabi pahalı biraz. Bir de lierac jel önerdi. 6 ay sabah akşam sür dedi. Onu bir dene istersen...

Çatlaklar kırmızı mı beyaz mı? Kırmızıyken nemlendirerek hafifletilebiliyor diye biliyorum ama ne kadar uğraşırsan uğraş tamamen geçmeyecek. Beyazlayınca da çok fazla belli olmuyor alışıyorsun. Neredeyse herkeste var artık hem, yakın zamanda da moda oldu modeller bile paylaşmaya başladılar çatlak fotoğraflarını. Artık kıvrımlı vücuda nasıl çok daha iyi bakılıyorsa bu tarz küçük kusurları paylaşmak cesaretlendiriliyor. Bence takma kafana.
Ekran Resmi 2016-08-20 20.18.56.png
27F2C44100000578-3054214-image-a-7_1429891239805.jpg

Benim memelerimde olmuştu . Sivilce için yüzü soyan ve çatlak görünümünü düzgünleltiren jelle 1 yılda geçti.

Şuan sadece ben bilmiyorum orda birzsmanlar çatlak olduğunu.

Beyazlaşmadan kırmızıyken müdahale edersen kurtulma şansın var

15yaslarimdayken kisin cizme giydigimden oldu sanirim,diz arkalarim catladi hep.. 2 3yil cok gozume batti sonra bakmadim bile.. gecenlerde bir baktim ki,azalmis gorunmuyor bile.. :)

Bebeğim birincisi burası bu konunun yeri değil , taşırlar birazdan .
İkincisi çatlaklarda sporla biraz sıkılaşma sağlanabilse de tamamen yok etmek imkansızdır.
Vücudunla barışık olmanı tavsiye ederim.

Kusura bakmayın yeni üye olduğum için neyi nereye yazacağımı haliyle bilemiyorum. Malesef üzerinden 3 yıl geçtiği için hepsi beyaz. İlk oluştugunda ne oldugunu bilmediğim için pek takmamıştım geçer sandım haliyle geçmedi. Ergenlik dolayısıyla da takılıyorum sanırım.

Ben de 2 ay önce doğum yaptım çatlaklar için doktora gittim lazer tedavisi önerdi. Çatlaklar beyaz renge dönmeden %100 e kadar iyileşme ihtimali varmış bu yöntemle. Tabi pahalı biraz. Bir de lierac jel önerdi. 6 ay sabah akşam sür dedi. Onu bir dene istersen...
Lierac ampül var olan çatlaklarda daha etkiliymiş.

ben kullanıyorum ciddi azalma var 20 gün oldu eğer denemek istersen yardımcı olabilirim

Eklentiler

• 13413184_1618254405156306_890092041_n.jpg
    13413184_1618254405156306_890092041_n.jpg
    35,4 KB · Görüntüleme: 123
Merhaba Arkadaşlar , aynı sorunu bende yaşıyordum :KK43: ama gurbetci teyzem almayadan getirmişti dr.miaya adında bakım kremi olarak internette geciyor , ben normalde sevmiyorum üşeniyorum krem sürmeye mecbur kaldım 1 ay kullandım zar zor üşemdiğimden ama etkisini gördüm valla suan türkiyeden de buldum iyice arastırdım sordum aldım tekrardan bi onu dene istersen, ahh ah başa bela ya kilo alıp vermek,doğum yapsak ne olur acaba??? :eek:

İnstagram dan bi ilaç almıştım daha 1 kere kullandım bayağı azalma oldu. 4-8 seansta geçer dedi. Bende artık geçeceğine inanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ay o yukardaki yorumu yapan kisinin yazdigi tum yorumlara bi baksana :KK70: heryere ayni seyi kopyala yapistr yapip.cikmis... hesabi da pasif zaten..
Bu arada lierac serum.ise yaradi mi,kullaniyorum yazmissniz taa ne zaman..bende mustela ise yaramadi da..

Ay o yukardaki yorumu yapan kisinin yazdigi tum yorumlara bi baksana :KK70: heryere ayni seyi kopyala yapistr yapip.cikmis... hesabi da pasif zaten..
Bu arada lierac serum.ise yaradi mi,kullaniyorum yazmissniz taa ne zaman..bende mustela ise yaramadi da..
Geçirmedi ama incellti ama tamamn gecrmedi alcaksan 1 kutudan fazla al lierac kulllanan kızlarla konstm 3 kutu falan geciriyormus. ogrenci oldugumdan cok pahalıya geliyor malesef:110:

X