Çene Estetiği çenemden sesler geliyor ne yapmalıyım

Çene Cerrahisi, Çene Estetiği, Çene Eklemi Sorunları, Gülüş Dizaynı
tedavisinin olmaması çok fena, sonuçta kalabalık bir ortamda yemek yemek kabusa dönüşüyor

Merhaba bende aranıza yeni katıldım. Aynı sorun bende de vardı üst çenem önde olduğu için kapanış bozukluğum var. Eğer bu sorunun üzerine gidilmezse daha sonra çene ekleminde aşınmaya neden olabilir ve bu sorunun geri çözümü olmazmış. Bu nedenle üstten iki diş çekip tek takacaklar. Böylece hem dişlerim normale dönecek, hemde sağlık problemi ortadan kalkacak. Herkese geçmiş olsun :)

Merhaba bende aranıza yeni katıldım. Aynı sorun bende de vardı üst çenem önde olduğu için kapanış bozukluğum var. Eğer bu sorunun üzerine gidilmezse daha sonra çene ekleminde aşınmaya neden olabilir ve bu sorunun geri çözümü olmazmış. Bu nedenle üstten iki diş çekip tek takacaklar. Böylece hem dişlerim normale dönecek, hemde sağlık problemi ortadan kalkacak. Herkese geçmiş olsun :)
Nasil yani tel tedavisiyle ceneni geri mi alicaklar ? Yetiskinlerde kapanis problemleri ameliyatla cozuluyor diye biliyordum

Son düzenleme:
bende de aynı sorun var :KK43::KK43: yorumlarda tedavisinin olmadığını yazmışlar çok üzüldümm bu ay sonunda çene cerrahisine gidicem çok korkuyorum her sabah ve gece yatarken ağrısı ayrı dert bir de daha da ilerleyip daha çok kayacak diye korkuyorum şu an dışardan fark edilmiyor ama çok takıntı yaptım kendime :KK61:

Aynı problem bende de var.gece takmam için plak verdiler.kontrole gidicem bakalım ne olcak

Benim de benzer bir problemim var.Çenemi çok açamıyorum.Bir ara sol çene kemiğim çok sık yerinden çıkıyordu.Çene de ağrıyı saymıyorum bile.
Diş dr una gittiğim birgün yine aynı şey oldu. Çenem dr un yanında yerinden çıkınca tedaviyi çenemi dinlendire dindire yapmak zorunda kalmıştı.Dediğine göre çoğunluk stres kaynaklı olup özellikle uykudayken dişleri çok sıktığında dişlerde aşınma ,kırılma olabiliyormuş.Diş gıcırdatması çene kemiğini zorlayan bir durum olduğu için ağrıya da neden olabilirmiş.Sakız çiğnemek, ağzını çok açmak yasak.Özellikle diş gıcırdatmasını azaltmak amacıyla kısa süreli gece yatarken kullanmam için şeffaf protez vermişti..Çene cerahisinde eklem yerinden bir operasyon geçirmem gerektiğini devamında da çene egzersizleriyle düzelebilirmiş.Şimdi çene operasyonu için bir dr arayışındayım.Yalnız gece kullandığım şeffaf protez sayesinde çene ağrımda ve diş kırılmalarımda bir de çene çıkmalarımda ciddi azalma oldu.Protez uzun süreli bir uygulama değilmiş zaten .Hakkımda hayırlısı...

X