Cesur Biri Olmak İstiyorum

Ah ah sizi öyle iyi anlıyorum ki benimde babam böğrüme kan oturtur sonra verirdi vereceğini ama iş işten geçmiş olurdu. Neden böyle yapıyorlar bence kendileri de neden izin vermediklerini yada neden izin vereceklerini bilmiyorlar. Altı dolu değil sebeplerinin o an kararsız görünmemek için baba gibi hissetmek için bir izin verip bir izin vermeyerek şeytan azapta gerek dercesine bizleri diken üstünde bırakıp pastörize ediyorlar. Benim babamda böyle darladı sonra ne oldu Allah Türkiye’nin öbür ucuna atamamı çıkardı. Hadi şimdi de izin verme 4 sene gittim geldim. Ülkenin doğusunu geze geze hatmettim. Hala arada eve gelince saçımı kestirmeyi düşünüyorum anne dedim. Yok kestirme dedi babam. Ben 26 yaşımdayım baba dedim. Şimdi ne oldu benim kızım her şeyin üstesinden gelir oldu.

Benim şansım annemdi keşke sizinde öyle bir şansınız olsaydı o zamanlar böyle bir azaba maruz kalsamda annem sarar sarmalardı. Siz kendinize şefkat gösterin. Ve 34 yaşında bir genç olarak kalkın gidin başınıza bir şey gelmediğini yanlış bir iş yapmadığınızı gördükçe alışır. Yoksa 40 yaşında da aynı muameleyi görürsünüz.

Ayrıca En kötü anne baba tutumu ne baskıcı şiddet uygulayan ne kısıtlayıcı anne baba tutumudur. En kötüsü kararsız anne baba tutumudur. Çocuk baskı uygulayana şiddet uygulayana nasıl davranacağını bilir. Ama kararsız olanın en yapacağını asla kestiremez. Sonunda da çevresinden onay bekleyen her yaptığını sordulayan her hatada suçu kendinde arayan biri olur çıkar.

Hayatınızda başarılar dilerim.
Sizin adınıza gercekten cok mutluboldum haklısıniz aslinda güçlu bir anne profili cok seyin üstesinden geliyor benim annemin her konuda biraz pasif bi yapısı vardi belkide o yuzden cok kaybimiz oldu

Otoriter babam ve annem yoktu biz ablamdan izin alıyorduk genelde. Üniversiteye kadar izin aldım sanırım sonrasında ise şu şekilde konuştum. Gezi var gitmek istiyorum. Memleketimde okuyordum zaten. Şehir dışındaki arkadaşa gideceğiz dedim. Tanıyorlardı ama arkadaşımı, arkadaş grubumu.
Sonra bir gün yine şehir dışına gideceğim amcama söyledim. Kayseri'ye gideceğim hafta sonu. Kime dedi üniversiteden arkadaşıma. Bir ihtiyacın var mı demişti.
Siz izin istedikçe onlar da kararlarınızda söz sahibi olurlar. Bence izin almayı bırakın. Haber verin. Ve gidin.
Haklısıniz aslında sorunun tam olarak bundan kaynaklandiginiz farkindayim ama niyeyse o cesareti kendimde bulamiyorum eskiden cok daha gergin olmasina ragmen yine bu yaşıma gore daha cesur bi yapim vardi

Aslında bir an dinlemeyip gitmeyi düşündüm ama geldigimde yada baska zaman baya soylenip duracagini tahmin ediyorum eskiden dobersi siddet vardı suan siddeti yok ama sadece soyledigi sozlerle bile şiddete ugruyor gibi hissediyorum bu seferlik gitmeme kararı aldım ama bundan sonraki sefelerde izin istemeyi düsünmüyorum haber vermeden gitmeyi dusunuyorum ama verecegi tepkilerden korkuyorum hala
Haber ver ama izin isteme.. korkma artık sana bu psikolojik baskı yapmasına izin verme. Alışır o da bu duruma bı sure söylenir

siz reşit olduğunuzda evlenseniz şu an 16 yaşında çocuğunuz olacaktı. size hala evin küçük kızıymışsınız gibi hissettiren ne ise onu bularak başlayabilirsiniz. evde kendi işlerinizi kendiniz yapmıyorsanız bunların sorumluluğunu alabilirsiniz. yapmıyorsanız kendi çamaşır bulaşığınızı halledin, istediğiniz yemekleri yapın kendinize. onlar size bakan, siz bakılan konumundaysanız kendinizi olduğunuz yetişkin birey gibi hissetmeniz zor olacaktır. hiçbir şey için kimseden izin almaya ihtiyacınız yok. babanız agresyon sorununa sahipse bunu bir uzmanla çözebilir, siz onun kızısınız tüm dertlerinin yarabandı değilsiniz.

X