Çeyiz seti mi , tek tek almak mı ?

Bahar9696

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2018
10
6
27
Merhabalar . Foruma yeni üye oldum . Fikrinize ihtiyacım var . 3 yıllık bir ilişkim var önümüzdeki yaz sonu düğün düşünüyoruz . Fakat benim çeyize dair bir iğnem bile yok maalesef . Okulum yeni bitti şuan kendi mesleğimi icra edemiyorum . Geçici olarak bir işe girdim . Kendi alanımda bir iş bulana kadar burada devam etmeyi düşünüyorum . O sırada da çeyizimi tamamlarım diye düşünüyorum 1 yıl içinde . Benim sorum şu şimdi biliyorsunuz ki farkli magazalarin evlilik uzerine hazirlanmis cesitli kampanyalari var ceyiz setleri gibi . Bunlardan alip taksite baglanip öyle odeme yapmayi dusundum . Fakat bir yanimda tek tek al içine sinsin gerekmeyen seyleri alma diyor . Bi yandan da yetiştiremeyecegim diye bir kaygı sariyor insani . Ben beyaz esyami da kendim yapmayi dusunuyorum . O yuzden cok fazla teferruatli seyler almak istemiyorum acikcasi . Bu isler nasil olur ne nereden nasil alinir ? Indirimler nasil ne zamanlar olur merak ediyorum . Bu konu hakkinda aranizda bilgi sahibi olanlarin fikir paylasimlarini bekliyorum . Annem kaliteli oldugunu dusundugu icin herseyini karacadan almaya calis diyor fakat bugun biraz gezdim de ateş pahasi urunler var . Çok kararsizim . Sizce evlilik bi kez oluyor en iyisinden mi almali . Yoksa masrafa zora girmeye gerek yok butcemize uygun biseyler almak mi daha mantikli . Biraz uzum oldu :) yorumlarinizi bekliyorumm

Ben de tek tek içime sinerek almıştım. Ev eşyalarina meraklı olduğumdan ortada birşey yokken bile bakıyordum ilgili olduğum için de iyi kötü fiyat aralıklarıni biliyordum, indirimli bulunca aliyordum.

Sen de bir iki haftasonu gez ayri ayri alsan ne tutar set alsan ne tutar aşağı yukarı bir fikrin olsun.

Bu arada karaca için celiklerinin kötü olduğuyla ilgili cok yorum okudum. Araştırın isterseniz.

Tek tek, bütçeye uygun, gereksiz ıvır zıvırdan kaçınarak almak daha mantıklı. Belli başlı şeyler kaliteli ve marka olabilir, yemek takımı, tencere takımı gibi. Onun dışında pazarlarda, ucuzcu dükkanlarda o kadar güzel ve kaliteli malzemeler var ki, dünyanın parasını mağazalara dökmeye değmez.
Bir de önümüzdeki yaza kadar çok var. Liste çıkarıp, yavaş yavaş kenara atabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum. :)

X