Böyle bir ilişki olabilir mi? Siz olsanız ne yapardınız?

Son cümleye kadar çok güzeldi ama olmaz bu iş. Bugün der ki istemezsen çalışmazsın yarın der ki çalışma evde otur. Hele çocuk olunca o adam sizi eve bağlar sen büyüteceksin çocuğu der. Başınızı yakmayın ne olur. Kısmetiniz bir yerde bekliyor. Size iğneleme yapan kişilerle de görüşmeyi kesin.

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle herkesin bayramını kutlarım. Bdv sürekli okuduğum bir platform, burası sayesinde çok deneyim kazandım diyebilirim, başkalarının kötü deneyimlerinden ders çıkarmayanlar kendi acı deneyimlerini yaşarlarmış, bu platform kötü olaylar karşısında dik durabilmek için çok güzel akıllar veriyor bana göre. Size benim için çok önemli bir şeyi danışmak istiyorum, böyle şeylere dışarıdan karar verilmesi çok zor biliyorum o yüzden ayrıntılı yazacağım koşullarımı, uzun olacak biraz kusura bakmayın lütfen.

32 yaşındayım, akademisyenim, hiç evlenmedim. Evlenmeyi istiyorum tabi ki ama evlenmezsem ölecekmişim tüm hayatım mahvolacak gibi bir ruh halimde yok. Nasip böyle demek ki diyip dua ediyorum hayırlısı olsun diye, işimde ilerlemeye çalışıyorum, yılda 3-4 kez yurtiçi, 1 kere de yurtdışı tatiline çıkarım, ailem de çok iyi insanlar, özet olarak evlilik dışında çok güzel bir hayatım var çok şükür.

Zaman zaman duygusal boşluğa düşsem de kötü bir evlilik yapıp hayatımı zindana çevirmektense yalnız olup mutlu olurum diye düşünüyorum. Bu zamana kadar çevre baskısını çok önemsemiyordum ama artık önemsemeyeceğim kademeyi çoktan geçtik. Hayatımdaki cogu insan bilincli veya bilinçsiz beni bu yönden vurmaya çalışıyor çünkü eleştirebilecekleri başka yönüm yok onlara göre. Çok sevdiğim lise arkadaşlarımla buluştum bugün, hepsinin çoluğu çocuğu var tabi hatta ikisi ikinci evliliklerini yapıp tekrar çocuk sahibi oldular, bana aciyor gibi konuştular, ben hayatımdam memnun olduğumu söylememe rağmen. Onlara göre çok üzgün olup sürekli ağlamalıyım, nasıl bu yaşta bekar olup mutlu olabildiğime inanmıyorlar. Bu nedenle artık kimse ile buluşmak istemiyorum, ben açmasam bile konu dönüp dolaşıp benim evlenememe geliyor, herkesin söylediği artık üzümün çöpü armudun sapı deme, önüne gelenle evlen yani.

Karşıma çok aday çıktı şimdiye kadar, hepsinin mükemmel kariyerleri vardı, doktor, mühendis, hakim vs. Ama görmeniz lazım davranışları, daha ilk buluşmada maaş kartını bana vereceksin demi demeler, ben senin kişisel ihtiyaçlarına izin vermem mi diyenler, sen şu kadar alıyorsun şöyle işletirim ben o parayı mı demeler, ne kadar tuhaf erkek varsa hepsi çıktı maalesef, durum böyle olunca bile bile lades diyemiyorum. Cevremdeki insanlar bu durumlari bilmeme ragmen beni sucluyorlar, kimler kimler cikiyor hep sen bir bahane buluyorsun, kimsenin kocasi dort dortluk degil diye.

Simdiye kadar tek iliskim oldu, o da istemeye gelecegi hafta baska bir kizla mesajlarini yakaladim, evlenmeden bunu yapan evlenince neler yapmaz dedim ayrildim. Cok isabetli bir karar vermisim uc ayda nisanlanip evlendi. Uzerinden 1.5 sene gecti, bu kadar kotu bir insan bile mutlu ben niye olamiyorum diye dusunmuyor degilim ara sira da olsa. Ama sirf o evlendi diye oylesine biri ile de evlenmek istemiyorum, ben mutlu bir evlilik yapmak istiyorum.

Cok cok uzattim buraya kadar okuyan varsa cidden cok sansliyim.

Sormak istedigim sey su, karsima gonlume gore birisi cikmiyor, yas da ciddi derecede ilerledi, karsima cikan insanlarin kusurlarini gormemelimiyim? Yeni birisi cikti karsima, eski ben olsa hic dusunmeden gorusmeyi keserdim ama saydigim sebeplerden acaba olabilir mi diyorum, arti ve eksi yonlerini yazarak size danismak istedim.

1. Ayni yastayiz, meslegi memur. Eskiden olsa kariyerler denk olsun derdim ama artik insan olsun meslegi o kadar da onemli degil diye dusunuyorum.

2. Benden az kazaniyor ama ben eskiden beri paraya cok onem veren biri degilim. Ozellikle istersen calisirsin, istemezsen ben sana bakmakla yukumluyum demesi cok hosuma gitti. Ben calismadan yapamam zaten ama karsima hep param icin gelen adamlar oldugu icin boyle demesi hosuma gitti.

3. Cok yakisikli diyemem ama eli yuzu duzgun biri

4. Korumaci biri, ilgili bir sevgili olacagini dusunuyorum ama tabi emin de degilim

5. Ben egeliyim, o dogulu. Burada bu konu hakkinda okudugum paylasimlar beni korkuttu aslinda ama onyargili olma dedim. Ama tam olarak ataerkil bir yapiya sahip. Daha yeni tanisiyoruz bana soyledigi " bir kadin kocasina hizmet etmekten gocunmamali", bende calisiyorum niye sana hizmet edeyim ne yapilacaksa beraber yapariz dedim, ben eski kafaliyim yapamam diyor. Ben bilmeme ragmen ben utu yapmayi bilmiyorum bir kadin tutariz haftada bir gelir yapar diyorum, yok olmaz sen ogrenirsin diyor, niye inat ediyorsun diyorum, cunku senin yapmani istiyorum bu onemli diyor. En cok takildigim konu bu oldu acikcasi.

Sizce bu asilabilecek bir sorun mu, gorusmeye devam etmeli miyim? Buraya kadar okuyan arkadaslar varsa cok tesekkur ederim, gorusleriniz benim icin cok onemli.
Hepsini okudum bence yalnızlığın hariç mükemmel bir hayatın var.hani bu kadar mukemmel olmasa ailen isin ve kendini gelistirmisligin evlen derdim .ama evlilik zor olay .senin bir standartların var hayat ,kişilik, bakış açısı, kültürel ve bence bu adam son maddeden dolayı sana uygun değil.insanın yaşı küçükken ve tadına bakmamisken hayatının nimetlerini birde asiksa ütü de yapar ayakta yıkar ama sen yaşamın kaymaginin tadını biliyorsun ekmek sana yavan gelir.yaşından dolayi da artık kemikleşmiş hayat tarzın değişikliğe çok açık olmuyor insan.bilmem anlatabildim mi .

Sevgili konu sahibesi, ben de milletin ağzını kapatmak için evlenmek istiyorum. Genel olarak yalnız olmayı sevmiyorum o ayrı ama yetmiyormuş gibi bir de milleti sustırma derdi var maalesef.

Yani hem sevmiyorsunuz, hem anlaşamıyorsunuz; hiç ama hiç uygun değilsiniz. Mutlu olacağınızı sanmıyorum.

Umarım en kısa zamanda kafanıza göre birini bulursunuz.

Siz de kariyer sahibi bir kadinsiniz ona ragmen miletin agzini kapatmak icin evlenmek istiyorsunuz ama icinize sinmeyince evlenemiyorsunuz da, birbirimizi en iyi biz anlariz sanirim.

Ben inaniyorum biz oyle guzel evlilikler yapacagiz ki iyi ki simdiye kadar olmamis diyecegiz.

Hepsini okudum bence yalnızlığın hariç mükemmel bir hayatın var.hani bu kadar mukemmel olmasa ailen isin ve kendini gelistirmisligin evlen derdim .ama evlilik zor olay .senin bir standartların var hayat ,kişilik, bakış açısı, kültürel ve bence bu adam son maddeden dolayı sana uygun değil.insanın yaşı küçükken ve tadına bakmamisken hayatının nimetlerini birde asiksa ütü de yapar ayakta yıkar ama sen yaşamın kaymaginin tadını biliyorsun ekmek sana yavan gelir.yaşından dolayi da artık kemikleşmiş hayat tarzın değişikliğe çok açık olmuyor insan.bilmem anlatabildim mi .

Cok guzel anlattiniz gercekten. Bu kadar rahat bir hayatim olmasa evlendigim zaman olusacak zorluklar cok fazla gozume gorunmezdi ama o kadar rahatim ki bu rahatliktan sonra zaten evliligin sorumlulugu zor gelecek bir de sorunlu bir evlilikle ugrasmak istemiyorum, o yuzden cok detayci davraniyorum. Bazen de diyorum ki cahillik en buyuk mutluluk.

Cok guzel anlattiniz gercekten. Bu kadar rahat bir hayatim olmasa evlendigim zaman olusacak zorluklar cok fazla gozume gorunmezdi ama o kadar rahatim ki bu rahatliktan sonra zaten evliligin sorumlulugu zor gelecek bir de sorunlu bir evlilikle ugrasmak istemiyorum, o yuzden cok detayci davraniyorum. Bazen de diyorum ki cahillik en buyuk mutluluk.
Cok sevindim anlatabildigime .Umarım doğru kararı verirsin.

Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle herkesin bayramını kutlarım. Bdv sürekli okuduğum bir platform, burası sayesinde çok deneyim kazandım diyebilirim, başkalarının kötü deneyimlerinden ders çıkarmayanlar kendi acı deneyimlerini yaşarlarmış, bu platform kötü olaylar karşısında dik durabilmek için çok güzel akıllar veriyor bana göre. Size benim için çok önemli bir şeyi danışmak istiyorum, böyle şeylere dışarıdan karar verilmesi çok zor biliyorum o yüzden ayrıntılı yazacağım koşullarımı, uzun olacak biraz kusura bakmayın lütfen.

32 yaşındayım, akademisyenim, hiç evlenmedim. Evlenmeyi istiyorum tabi ki ama evlenmezsem ölecekmişim tüm hayatım mahvolacak gibi bir ruh halimde yok. Nasip böyle demek ki diyip dua ediyorum hayırlısı olsun diye, işimde ilerlemeye çalışıyorum, yılda 3-4 kez yurtiçi, 1 kere de yurtdışı tatiline çıkarım, ailem de çok iyi insanlar, özet olarak evlilik dışında çok güzel bir hayatım var çok şükür.

Zaman zaman duygusal boşluğa düşsem de kötü bir evlilik yapıp hayatımı zindana çevirmektense yalnız olup mutlu olurum diye düşünüyorum. Bu zamana kadar çevre baskısını çok önemsemiyordum ama artık önemsemeyeceğim kademeyi çoktan geçtik. Hayatımdaki cogu insan bilincli veya bilinçsiz beni bu yönden vurmaya çalışıyor çünkü eleştirebilecekleri başka yönüm yok onlara göre. Çok sevdiğim lise arkadaşlarımla buluştum bugün, hepsinin çoluğu çocuğu var tabi hatta ikisi ikinci evliliklerini yapıp tekrar çocuk sahibi oldular, bana aciyor gibi konuştular, ben hayatımdam memnun olduğumu söylememe rağmen. Onlara göre çok üzgün olup sürekli ağlamalıyım, nasıl bu yaşta bekar olup mutlu olabildiğime inanmıyorlar. Bu nedenle artık kimse ile buluşmak istemiyorum, ben açmasam bile konu dönüp dolaşıp benim evlenememe geliyor, herkesin söylediği artık üzümün çöpü armudun sapı deme, önüne gelenle evlen yani.

Karşıma çok aday çıktı şimdiye kadar, hepsinin mükemmel kariyerleri vardı, doktor, mühendis, hakim vs. Ama görmeniz lazım davranışları, daha ilk buluşmada maaş kartını bana vereceksin demi demeler, ben senin kişisel ihtiyaçlarına izin vermem mi diyenler, sen şu kadar alıyorsun şöyle işletirim ben o parayı mı demeler, ne kadar tuhaf erkek varsa hepsi çıktı maalesef, durum böyle olunca bile bile lades diyemiyorum. Cevremdeki insanlar bu durumlari bilmeme ragmen beni sucluyorlar, kimler kimler cikiyor hep sen bir bahane buluyorsun, kimsenin kocasi dort dortluk degil diye.

Simdiye kadar tek iliskim oldu, o da istemeye gelecegi hafta baska bir kizla mesajlarini yakaladim, evlenmeden bunu yapan evlenince neler yapmaz dedim ayrildim. Cok isabetli bir karar vermisim uc ayda nisanlanip evlendi. Uzerinden 1.5 sene gecti, bu kadar kotu bir insan bile mutlu ben niye olamiyorum diye dusunmuyor degilim ara sira da olsa. Ama sirf o evlendi diye oylesine biri ile de evlenmek istemiyorum, ben mutlu bir evlilik yapmak istiyorum.

Cok cok uzattim buraya kadar okuyan varsa cidden cok sansliyim.

Sormak istedigim sey su, karsima gonlume gore birisi cikmiyor, yas da ciddi derecede ilerledi, karsima cikan insanlarin kusurlarini gormemelimiyim? Yeni birisi cikti karsima, eski ben olsa hic dusunmeden gorusmeyi keserdim ama saydigim sebeplerden acaba olabilir mi diyorum, arti ve eksi yonlerini yazarak size danismak istedim.

1. Ayni yastayiz, meslegi memur. Eskiden olsa kariyerler denk olsun derdim ama artik insan olsun meslegi o kadar da onemli degil diye dusunuyorum.

2. Benden az kazaniyor ama ben eskiden beri paraya cok onem veren biri degilim. Ozellikle istersen calisirsin, istemezsen ben sana bakmakla yukumluyum demesi cok hosuma gitti. Ben calismadan yapamam zaten ama karsima hep param icin gelen adamlar oldugu icin boyle demesi hosuma gitti.

3. Cok yakisikli diyemem ama eli yuzu duzgun biri

4. Korumaci biri, ilgili bir sevgili olacagini dusunuyorum ama tabi emin de degilim

5. Ben egeliyim, o dogulu. Burada bu konu hakkinda okudugum paylasimlar beni korkuttu aslinda ama onyargili olma dedim. Ama tam olarak ataerkil bir yapiya sahip. Daha yeni tanisiyoruz bana soyledigi " bir kadin kocasina hizmet etmekten gocunmamali", bende calisiyorum niye sana hizmet edeyim ne yapilacaksa beraber yapariz dedim, ben eski kafaliyim yapamam diyor. Ben bilmeme ragmen ben utu yapmayi bilmiyorum bir kadin tutariz haftada bir gelir yapar diyorum, yok olmaz sen ogrenirsin diyor, niye inat ediyorsun diyorum, cunku senin yapmani istiyorum bu onemli diyor. En cok takildigim konu bu oldu acikcasi.

Sizce bu asilabilecek bir sorun mu, gorusmeye devam etmeli miyim? Buraya kadar okuyan arkadaslar varsa cok tesekkur ederim, gorusleriniz benim icin cok onemli.
Hayatina ne kadar ozendim sozde evlenmedigin icin seni elestirenlerin aksine;calisiyorsun kazaniyorsun kimseye minnetin yok,koca kayinvalide gorumce derdin hic yok ohhhh miss(seni elestirenlerin sana icten ice gipta ettigine yemin edebilirim)...son tanistugin beye gelince bence sana uygun degil yok hizmet edeceksin,yok gomlek utuleyeceksin ne ya?yapamazsin bu adamla...bugun bunu diyen yarin anasini eve getirir isi birak anama hizmet et der (yapar mi yapar)bence hic bulasma,hayatini bu ve bunun gibi adamlara adayip mahvetme...

Bence o arkadaşlarınız sizin de başınız yansin istiyor.ben bekar arkadaslarima sizin niye derdiniz yok evlenin diye baski yapiyorum.gulup geciyoruz.Iceridekilerin disari, disaridakilerinde iceri girmeye çalıştığı bir yer orasi.o adamla hic evlenme.kariyerimi birakip ütü yaparim dersen onu bilemem.

Bir doğulu ve evli olarak vazgeç diyorum. Ki bu işin doğusu batısı yok bu kişilik meselesi,kadınlara bakış açısıyla alakalı bir durum o son maddeden belli daha şimdiden ne olduğu.

Son sIk herseyi batirdi..
Evlenirseniz bu adam sizi bunaltir.
Paranizla kadin tutmayip sirf o istiyor diye onca isinizin arasinda gomlek utuleyerek kafsyi yersiniz.

Ben evleneli 2 yıl oldu, 27 yaşındayım, kariyerim de var ve çalışmaya devam da ediyorum ama gelin görün ki bekar arkadaşlarımdan bile "e hadi çocuk yap, yeter bu kadar okul" hiç samimiyetim olmayan insanlar bile torununu gösterip "bundan bekliyoruz artık" filan diyolar. Velhasıl toplum baskısı hiç bitmez. Vizyonsuz insanlar sizi anlamaz, vizyon dediğiniz şey okumakla gelişir ama okumakla da kazanılmaz. Şunu da eklemek istiyorum, toplum olarak merak ederiz neden evlenmemiş diye ama anlık olarak sorulan merak sorularını hayatınıza mal etmeyin. İnsanlar nasıl bu kadar düşüncesizse aklına düşeni diline dolayabiliyor gerçekten anlamıyorum. Şu an görüştüğünüz kişi içinse kaçarak uzaklaşın, az yesin kendine hizmetçi tutsun, sonuçta bakış açısı bundan ibaret

Birinci cocugu yapsalar, ikinci cocuk ne zaman diye soracaklar. Hayatimda bir kez bile kimsenin ozelini sormadim, bu cureti nereden buluyorlar anlamiyorum
Hayır yaa evlilik umrunda degil ikisinin. Cok sallamıyorlar milleti. Gezip tozuyorlar. Hatta ben çocukla kisitlanirken onlar goygoydalar, gezmedeler. Onlar bana degil ben onlara imrenirim, yurt dısına gidiyorlar ben boyle yalanıp bakiyorum. Kötü niyetli olsam aynı arkadasların gibi evlenemediniz, bakın bana moduna girerdim. Ama ben gezin tozun, koca elbet bulunur derim onlara. Evlenmemis olsam emin ol ben de onlar gibi toplumu sallamazdım. Benim derdimde, tasamda yanımda olmayan gelip benim tercihime burnunu sokamaz ya. Haddini bildiririm.

Ya böyle baskı kuran insanları sallama ya. Ablam 40 yaşında evlendi, gayet mutlu. Evlilik zor, sorumluluklar boyu geciyor. Cocuk olunca ilk kariyerini birakan kadın oluyor. 35'inde evlen 36'ında cocuk yap ya. Iki ablam 2. Çocugunu 37'sinde dogurdu. Artık eskisi gibi degil. Gez toz, para kazan, arabanı yukselt, ev al. Evlenince bir cok sey ertelencek. Ben paramı yiyemeden sorumluluk aldım. Erken evlenenlere madalya takilmiyor. O bikbik konusanlar sen evliliginde sorun yasayaınca gelip sana destek bile olmayacak. Ne hakla sana karışırlar yahu? Sana diyorum, o kadınlar erkege muhtaç kadınlar, tek başlarına yetemeyenler. Ne demek üzümun çöpü, armutun sapı deme evlen. Ne koca merakıdır bu. Sen dört dörtlük kariyer yaptıysan, dört dörtlük adam istemek hakķın, kime ne?

Siz harikasiniz cok tesekkur ederim ❤️
Yazdiklariniz cok iyi geldi, evlilik gercekten cok sorumluluk isteyen bir sey, bende aslinda ne kadar gec yapilsa o kadar iyi diye dusunuyorum, 35 yasimda evlenebilecegimi bilsem kimsenin ne soyledigini umursamayacagim ama ah su bilinmezlikler.

Sizi tebrik ediyorum görüşleriniz muhteşem.
Ben 26 yaşındayım evlendim boşandım.
Ve hersey çok mükemmel iken.
Severek aşık olarak evlenmistik kültürlerde aynıydı.
Çok çok eğitimli biriydi kendisi ama ne oldu.
Olmadı.
Öküz çıktı içinden.
İnanın bu işin kültürü falan hikaye.
İş güç de önemli değil.
Sadece hareketlerine bakarak karar verebilirsiniz.
Size değer veriyor mu yardım etmeyi sever mi.
Bu adamı Doğulu diye değil düşünce tarzından ötürü uygun bulmadim size.
Siz anlayışlı kibar yardımsever daha ileri görüşlü birini istiyorsunuz.
Ufacık bır açıklama bile bu işin olmayacağını göstermiş

Tesekkur ederim. Her sey mukemmelken bile evlenilince sorunlar cikabiliyor, ortada sorunlar varken bile bile evlenmek istemiyorum, boyle dusundugum icinde hicbir gorusmem evlilige gitmiyor. En guzeli dogru zamani biraz daha beklemek.

Ayrıca ben de sizin yaşadığınız türden baskılara çokça maruz kaldım.Yazdığınızdan yola çıkarak sizin gibi bir hayatım olduğunu tahmin ediyorum.Her evli insan için söylemiyorum ama bana mutlaka evlen , yaşın geçiyor şeklinde baskı yapan sözde arkadaşların çoğu evliliğinde çok mutsuzdu.Yani evliliklerinde duygusal şiddet , ekonomik şiddet gibi bir çok şeye bizzat şahit oldum.Ama ne hikmetse evliliği kötü gidenler sürekli evlen baskısı yapıyor bekarlara.Bence kendi kötü giden evliliğini saklayabilmek için millete evlenmeyi tavsiye ediyor.Hani hayatı aslında çok kötü ama evlenmeyi tavsiye edince herkes hayatını güzel zannedicek diye düşünüyo olabilir.Aklı başında , eşleri tarafından değeri bilinen arkadaşlarımsa hayatının tadını çıkar , elbet biri olur diyorlar.

Bana evlen diye israr edip su an bosanmis olan cok arkadasim var, soylediklerinizde kismen haklisiniz. Ama kendi evlenememis olan insanlar da ayni seyi soyluyorlar, yasin gecmeden evlen sonra cok pisman olursun diyorlar.

Ne güzel söylediniz agziniza saglik.

Ayrica türk erkegi dünya capinda yatakta en kötü performansi sergileyenler arasindaymis, yurt disinda yasadigim ülkenin bir gazetesinde okumustum.

Bu egolari zaten her yönden farkli ülkelerin erkeklerinden bin kat tirt, ve bin kat basarisiz olmalarindan kaynaklaniyor.

O ezik egolarini, kadinlarimiza türlü yükler bindirerek tatmin etmeye calisiyorlar - yerseniz.

Bide hallerine bakmazlar o kos koca göbeklerindende utanmayip, " kadin dedigin bidi bidi bidi" gibi sacma cümleler, aman yarabbim sana geliyorum.

Konu sahibi, bende 30 yasindayim, iyi bir meslegim var. Sizinde tecrübe ettiginiz üzere, benimde maasima, gelirime giderime, ilginc derecede merak saran erkekler cikiyor karsima
.

Esra Erol'da, evin varmi araban varmi diye soru soran kadinlardan hic farklari kalmamis inanin ki, rezillik diz boyu..

Elalemin ayisina dadilik yapacagima, evlenmem daha iyi.

Artik erkeklerin beni gorunce gozlerinde dolar isareti olustugunu dusunuyorum :)

Ben sevgilimden sozlenmek uzereyken aldatti diye ayrildim, aglamalar sizlamalar sensiz yasayamam demeler, bende beni gercekten seviyor saniyordum. Aradan uc ay gecti nisanlanip evlendi, esi ogretmen bana yakin kazaniyor, yuklu bir borcu vardi tek derdi borcu odetmekmis demek ki. Ama gorseniz bana asik sanirdiniz cok guzel rol yapardi, bunu yasadigimdan beri erkeklerin bu kadar paraci olmasina sasirmiyorum, dusunsenize a kisisi ya da b kisisi fark etmiyor onlar icin para kazansin yeter. Hatta ilk bulusmada para konusan erkek bana durust geliyor, kendini saklamiyor en azindan kandirmiyor.

Bana evlen diye israr edip su an bosanmis olan cok arkadasim var, soylediklerinizde kismen haklisiniz. Ama kendi evlenememis olan insanlar da ayni seyi soyluyorlar, yasin gecmeden evlen sonra cok pisman olursun diyorlar.
Bence yaşınızın geçmesi gibi bir şey söz konusu değil.Evlilik çok güzel veya çok kötü bir şey olabilir.Bu da evliliğin kendisiyle ilgili değil evleniceğimiz insanla ilgili bir durum.Harika biriyle yapılan evlilik harika olur , tam tersi kötü biriyle yapılan evlilik de kötü olur.Bu görüştüğünüz kişiyle sizin istediğiniz gibi bir ilişki yaşayabileceğinizi düşünmüyorum.Umarım gönlünüze göre biri karşınıza en kısa zamanda çıkar. :KK52:

Amin darısı size diyelim
Bu baskı hayat boyu oluyor ki
Etrafımızdaki insanların bizden beklentileri bitmiyor
Ya da bizde eksik oldugunu düşündükleri şeyler ile bizi ezmeye çalısıyorlar
Biz de evliyiz mesela ama doğal yoldan cocugumuz olmuyor
Bunu kimseye soylemedik çünkü bu sefer de bize acıyarak bakacaklar
Scmasapan yontemler sunacaklar
Bu bir eksiklikmiş gbi güya dost görünerek kafamızı ezmeye calısacaklar
Suanda da cocuk baskısı var
Ve eminim bir cocugumuz olsa, ikinci ne zaman arayı uzatmayın diye baskı yapacaklar
O bakımdan hiç takılmayın
Kimseyi mutlu edemezsiniz
Evli olmak ve cocuk sahibi olmak hayattan zevk almanın tek sebebi değil
Benim cocugum yok ama mutluyuz eşimle
Çocugu olan eşlerinden şikayet edeb cogu arkadasım karsıma geçip siz ne zaman aile olacaksınız diyorlar bir de:)
Kocası sürekli alkol alır diye şikayet eder
Bana baglı değil der, baska kadınlarda gözü var der ama olsun evli ve cocugu vAr ya onlara göre hersey tam
Yani evlensen de cocuk olmayınca aile olunamıyormus ben de bunu öğrendim
Nikah memurunun bize verdiği aile cüzdani değil sanırım :)
Takılmayın hayatınızın tadını cıkarin
İster evli ister bekAr
Kısmetiniz sizi gelir bulur zaten

Insanlardaki bu futursuzlugu anlatacak cumle bulamiyorum artik, ne demek siz ne zaman aile oluyorsunuz, bu curreti nereden buluyorlar anlayamiyorum. Bu tipler kendi mutsuzluklarının acısını başkalarından çıkartan insanlar, başka insanların mutsuzluklarından besleniyorlar, en iyisi bunları görmezden gelmek.

Insanlardaki bu futursuzlugu anlatacak cumle bulamiyorum artik, ne demek siz ne zaman aile oluyorsunuz, bu curreti nereden buluyorlar anlayamiyorum. Bu tipler kendi mutsuzluklarının acısını başkalarından çıkartan insanlar, başka insanların mutsuzluklarından besleniyorlar, en iyisi bunları görmezden gelmek.
Evet öyle malesef
Biz sanki dost hayatı yasıyoruz:)
Evet senin bekar olup mutlu olmanı, benim cocuksuz olup mutlu olmamı sindiremiyorlar

Evet öyle malesef
Biz sanki dost hayatı yasıyoruz:)
Evet senin bekar olup mutlu olmanı, benim cocuksuz olup mutlu olmamı sindiremiyorlar

Gecen ay evli çocuk sahibi olmak istemeyen bayanlarla yapılan bir röportaj izledim, nedenlerini çok güzel anlatmışlar ama etraftan sürekli çocuğunuz olmuyor mu sorularına maruz kalıyoruz diyorlardı, kimse kendi isteğiyle evlenmediğini veya çocuk sahibi olmadığını kabul etmiyor hep bir neden arıyor.

Umarım en kısa sürede hayırlısı ile evladınız olur. Bizim bir hoca 48 yaşında evlendi, tedavi ile 50 yaşında çocuğu oldu, bu işler artık çok daha kolay.

Gecen ay evli çocuk sahibi olmak istemeyen bayanlarla yapılan bir röportaj izledim, nedenlerini çok güzel anlatmışlar ama etraftan sürekli çocuğunuz olmuyor mu sorularına maruz kalıyoruz diyorlardı, kimse kendi isteğiyle evlenmediğini veya çocuk sahibi olmadığını kabul etmiyor hep bir neden arıyor.

Umarım en kısa sürede hayırlısı ile evladınız olur. Bizim bir hoca 48 yaşında evlendi, tedavi ile 50 yaşında çocuğu oldu, bu işler artık çok daha kolay.
Umarım siz de sizi ne mutlu edecekse o şekilde yasarsınız:)
Çok teşekkür ediyorum

Konunuzu sonuna kadar okudum. Bende erkek arkadaşınızda ışık göremedim. Ama beni asıl şaşırtan şey etrafındaki arkadaş çevrenin düşünce yapısı oldu. Bu insanlar gerçekten okumuş belli bir yere gelmiş insanlar mı? Şaşkınlık içindeyim erkektir yapar, sabret, kabul et ne demek. Babaannemden bile duymadım bu lafları kendisi seksen yaşında. Size tavsiyem bu fikre sahip arkadaşlarınızı etrafınızdan uzak tutun ve hoşlanmadığınız biriyle asla evlenmeyin. Eğitimiyle fikirleriyle hoş bir bayansınız bunun farkında olun. Hele ki kırkına kadar evlenmezsen seninle görüşmem diyen arkadaşa bir tane patlatasım geldi kusura bakmayın.

Aslında gercekten iyi niyetli bir kızdır çokta severim, niye böyle saçma sapan konuşuyor anlayamıyorum.

Evet doktora yapan insanlar bunları söyleyenler. İşin kötü tarafı gittikçe etkilenip onlara hak vermeye başladım, burada o kadar aldatma hikayesi okuyorum ki aldatmayan erkek yok sanırım düşüncesine sevkediyor beni bu durum.

Oncelikle seni tebrik ediyorum .Evlililigi marifet sayan insanlardan olmadigin icin.Ben unideykende okumayan arkadaslarim evlenmisti .Aman senin okul bitmez boşa okuyorsun demişlerdi bana .İnsan uzuluyor ister istemez .Yillr gecti ben atandim evlendim.Gecen bu lafi soyleyenlerden birini gordum.Cocuklarim icin bile olumaliymisim .Hayat cok zormus dedi .Hayat iste ikisini de dedirtti .

Esim dogulu .Cokta kapali ve hamarat bir aile.Ben bastan tek kiz oldugumu , annemlerin is gorlstermedigini soyledim. Kurbanda et toplu olunca dokunamam demistim yillar once . Dün et dograyacak oldum esim hayir sen dokunma dedi.Annesine de tiksinebilir su hareketlerini tekrar etme dedi kendi dogradi. Dogunun iyisi de var kotusu de siz anlayip tercih yapacaksiniz.

Maşallah size sizin adınıza çok sevindim :nazar:

X