çıldırmak üzereyim ne olur bi akıl verin, boşanmalı mıyım?

Telde konustum simdi bulusmak istemedi bitti diyo. Ben de dedim bak hic caba gostermiyosun dedim. Doktora gidelim dedim, ben de kwndimi iyi hissetmiyorum beni gotur dedim terapiste( amcamin fikriydi ) haa kendinde hata buluyosun onu diyosun dedi. Dedim olabilir evlilk iki kisilik ama senin de hatalarin var daha fazla. Benim hic hatam yok diyo hala. Boyle diyosan o zaman biter bu evlilik dedim. Ben seni aylardir tartiyorum bu adamdan koca olur mu baba olur mu diye. Su halinle olmaz. Hic caban yok dedim. Aksam nerde kaldin diyo sinirle. Amcamda dedim ondan akil aliyosun tabi diyo. Bitti artik sen bitirdin sana inancim kalmadi pzt dilekceyi veriyorum dedim. Kapattim. Naparsan yap defol demis msj atip. İcim kan agliyo. Guclu olmaya calistim sesimi sik tuttum ama cok uzgunum...

için kan ağlıyor belki ama senden bu kadar kolay vazgeçen hatasını kabul etmeyen evliliği için çabalamayan erkekten hayır gelmez canım :KK50:şimdi üç gün ağlarsın sonra toparlanırsın ama bu adamla evli kalsan bir ömür ağlarsın sana söyleyeyim bunu bir abla nasihatı olarak al.bundan sonra akışına oluruna bırak onu arama sorma umursama:KK19:bırak o çabalasın senin şartlarını kabul etsin etmiyorsa da kendi bilir belkide hakkımda hayırlısı budur diye düşün üzülme canım:KK31:

Siz tatli dille ona öneride bulunmussunuz ama o hala inat...Bence blöf yaptiginizi düsünüyor, nasil olsa tipis zipis geri helcek diyodur kendince, ki eger bunu yaparsaniz bu tavirlarindan sonra onu hakli cikarirsiniz ve emin olun bundam sonra herhangi bi tartismada daha kötu olur, daha kirici ve daha egoist davranir...aaaa bosanin demiyorum diyememde bu sizin karariniz, ama bi yola girdiniz ve eger bi degisiklik istiyorsaniz,evliliginizi kurzarmak ve huzurlu bi evlilik gevirmek istiyorsaniz devam etmelisiniz...suan sizi kaybetme duygusu hissetmiyor,cokta sinirli oldugundan olayi tam kavrayamiyor bence...Siz geri adim atmayin derim,kararli oldugunuzu görsün...konusma firsati oldugu zamanda sabirli,sakin ama bi okadarda kararli konusunki korksun,isin ciddiyetini anlasin...yani nekadar bagirsada,kizsada siz evliginizi kurtarmak istediginizi,onu sevdiginizi ama boyle bi evlilik istemediginizi onun aklina sokun...adimlarinizi atin ki ciddi oldugunuzu anlasin,amcanizin dedigi gibi barisirsaniz davayi geri cekersiniz...ki eger bunlardan sonra bile caba göstermezse ne halim varsa gör tavrindaysa hala,zaten size ondan hayir gelmez,zor olsada kurtulmus olursunuz...esinizi en iyi siz tanirsiniz...ona göre planli yaklasin,elinizden geleni yapin yuvanizi kurtarmak icin ama taviz vermeyim,hemen geri donmeyin ki kendini bulunmaz hint kumasi sanmasin...ailenizde arkanizda,kimse mutsuz bi evlilik istemez bu sekilde hayat gecmez,ezdirmeyin kendiniziki kiymetinizi bilsin...allah yardimciniz olsun, insallah esinizin akli basina gelir, ama siz hemen yelkenleri indirirseniz akillanmaz benden söylemesi...

merhaba herkese. canım çok sıkkın ve doğru düşünemiyorum artık.yardımınıza , tecrübelerinize ihtiyacım var. 5 yıllık, okul arkadaşlığı ile başlayan bir ilişki, sonra söz-nişan, 7 ay sonra evlilik, 1 yılı biraz geçen bir evlilik ve boşanma noktasındayız.

daha önceden, yılbaşı zamanıydı, bir kavgada üstüme yürüdü, gözlüğümü çıkarıp yere attı, korktum ben de bana bişey yapacağından, o sırada annesi araıdı, geliyo musunuz diye. ve bu it gelmiyo anne dedi telefonda! ben kimseden, ailemden böyle hakaret duymamışım bugüne kadar! üniversite mezunu kızım düşünün, çevremizdeki arkadaşlarımızı, sosyal çevremizi. birine anlatsam şok olur.

neden kavga ettiğimizi bile hatırlamıyorum şu ana ama o an , o lafı duyduğumda kan beynime sıçradı. defoldu gitti anasına, akşamüstüydü. benim annem rahatsız babam da hasta, onları üzmek istemediğim için beni babam gibi seven amcamı, yengemi aradım. kalk eve gel dedi. gittim, anlattım. hemen eşimi aradı amcam telefonla buraya gel konuşucaz senle dedi, arkadaşça bi tonla. o arada eşim beni aradı, nerdesin sen, naptın sen,bitti bu iş diye telefonda bana bağırmaya başladı.

geldi, amcamla ikisi yalnız konuştular, amcam güzellikle konuşmuş(istese kafasını da kırardı ama daha 6 aylık evlisiniz olur böyle şeyler dedi, ama sen ne istiyosun kızım en önemlisi o dedi, biz ailen olarak her kararının arkasındayız dedi- ben de amca ben onu seviyorum ama boyle işleri büyütmesinden, bana bağırmasından üstüme yürümesinden şikayetçiyim, korktum dedim.o da tamam dedi çüzülür merak etme dedi.)

amcamla konuşmuşlar ben karımı seviyorum, sinirlerime hakim olamadım, ondan tek ricam sinirliyken üstüme gelmesin demiş. neyse sonra yengem, ben de gittik salona, amcam çağırınca, bunlar hiç yaşanmamış gibi, iki sevgili gibi çıkıcaksınız bu kapıdan dedi gülümseyerek. öyle çıktık.arabaya bindik, şiddetli arabayı kullanmaya başladı, beni amcana rezil ettin diye bağırmaya başladı, yukardaki gülümseyen suratlı adamdan tamamen farklı yine. beni evin önünde bıraktı, bastı gitti anasına. gelceksin dimi akşam dedim, sanane diye bağırdı. gece eve gelmedi. sabah yengemleri aradım. amcam buraya gel kızım dedi, gittim yine niye böyle yaptı anlamadım dedi. özür dilemiş,ben karımı seviyorum demiş. sonra sen arama o arıycak dedi.

aramadı, babama gittik 2 gün geçince ve aramayınca, babam bırak bunu sen deli demekki bu dedi. gel yanıma dedi, ister evlenirsin ister evlenmezsin, evlenip de napıcan ne çekicen dedi.hayatını yaşarsın kızım boşver dedi. sağolsun yanımda oldu. işim var, çalışıyorum, kendime bakabilirim. ama bence bunlar evlilik bitirmek için yeterli değil dedim, belki düzelir dedim, iyi taraflarını düşündüm. bi daha deniycem dedim, seviyorum dedim. ailesinin herşeyimizn içinde olmasından rahatsız olmama rağmen.

neyse bir hafta geçti, mesaj attı, nerdesin, evine dön demiş. bişey yazmadım, araması lazım dedim. buluşup konuşalım dedim bikaç gün sonra, buluştuk hala sinirli, hırslı, amcan ne karışıyo, yengen ne karışıyo diyo. dedim benim annem hasta, onunla konuşamıyorum, annene de söyledim senin öfkenle ilgili problemi, hiçbişey yapmadı, sadece bana, sabret, o seni çok seviyo, evlilikte kadın yapar vs. lafları etti. ben annenden bişey görmedim, kendi annem ne yazıkki hasta napayım ,herhalde konuşcam, beni dövecektin nerdeyse.yakınım gördüğüm insanlar onlar, konuştum dedim. alttan aldım biraz, yürütmek için çaba gösterelim falan dedim olmadı, bağır çağır gitti.

yılbaşı ayrı geçti, sonra yengem dediki böyle olmaz annesi kendisi gelsin konuşalım. babam da onu yanına çağırmak istedi, ama ben çok sinirlenir diye ( babam sinirlenir diye -şekeri var) istemedim. annesini aradı yengem, kadın da ben de gelinimi arıycaktım falan demiş( on gün oldu neden aramadı acaba o kadar gün?) onla yalnız konuşiyim demiş. yengem de olmaz ben de gelicem dedi. annesi oğlum gelmesin, biz kendi aramızda halledelim demiş. o gün yangem çok güzel, iyiniyetle, sakince konuştu, kaynana hiç alttan almadı, oğluna toz kondurmadı. kızım sen evine dön yavaş yavaş geçer öfkesi, o seni çok seviyo vs. dedi. ona dedimki o gelsin beni alsın. kzım sen kocanı tanımıyo musun gelir mi o gururu kırıldı dedi. keşke inat etseymişim,gelsin alsın diye.iş hepten inada biner, barışamayız diye döndüm eve.

aradan 1 ay yine sıkıntılı geçti, ayrı uyuyoruz, evde konuşmak yok, ben geç gidiyorum, o geç geliyo, ananesini yolluyo anası heralde kavga etmeyelim diye, kadıncağızın yanında ben sohbet ediyorum yaşlı kadınla, bunda bir surat, soğukluk.. boşanalım dedi bir akşam sakince, eşyaları paylaşırız falan diyo. dedim benim derdim eşya mı?? boşanmak istemiyorum, bunlar aşılmayacak şeyler değil.neyse öyle 1 ay geçti, sonra yavaş yavaş düzeldi aramız. sonra yine seni çok seviyorumlar , üstüme düşmeler, ama benim içim kırılmıştı bi kere. ailesine de kırgındım beni hiç aramadılar sormadılar on gün. neymiş efendim kocam demiş siz karışmayın aramayın.. öyle bikaç ay daha geçti bi iyi bi kötü, ama o günkü gibi şiddetli kavga olmadı.

bu hafta canı sıkkındı hem para mevzuları, hem iş stresi heralde. son kavgamız bensiz plan yapmış anasıyla, haftasonu onların melekete gidilecekmiş. ben masada yemekte, herkesin içinde öğreniyorum EN SON. bana emrivaki yapma diye 30 kere söylediğim halde. orda bişey söylemedim, evden çıktık, arabamıza gidiyoruz, eve gidicez. kavga niyetlisi olmadan sordum, bana niye haber vermiyosun, niye kendi kendine karar veriyosun, niye emrivaki yapıyosun? ben yaparımmış. sen gemiyceksin diyo. iyi dedim. sormayacaklar mı niye karını getirmedin? bağırıp çağırmaya başladı, delirdi. bela okudu bana. daha fazla dinlemek istemediğim için arabadan indim kapıyı çarpıp. eve gitti, ben yürüdüm, sinirim geçti, kavga etmek de istemiyodum artık. bi banyo yapıp uyuycaktım.

eve geldim ki sürahiyi kırmış yatakodasında, ayağıma cam battı, camı çıkarıp ayağimi silmeye çalışıyorum, üstüme yürümeler, bağırıp çağırmalar, hakaretler..bela okumalar. mübarek gün, bütün gün oruç tutmuş, akşam teravihe gitmiş birisi bu.. buraya kadarmış dindarlık. nerdeyse beni dövecek.. kötü laflar mı kalmadı, aileme mi bin tane söylemedi..gece 4 te uyandı, sahur yaptı güya, yanıma geldi aynı rezil tavırlar, bağırıp çağırmalar,git diyorum bu saatte bağırıp çağırma, tartışmak istemiyorum seninle.. boşanıcaz senle, sen de benimle geliceksin, imzayı atıcaksın. diyo. tamam dedim boşanıcam senden. ben de istemiyorum şu döndüğün adamın haline bak. ben de böyle koca istemiyorum.. sabah defoldu gitti, hala bana laf ediyo utanmadan.git geri gelme dedim ben de arkasından. salona baktım ki annemin babamın resimleri vardı çerçevede onları kırmış.

hayatımı mahvettim. keşke evlenmeseydim bununla diyorum şimdi. ilişkimiz olmasaydı, sevgiliyken yurtdışına gitme imkanım vardı, burs kazanırdım, notlarım iyiydi, çevrem geniş seviliyordum arkadaşım çoktu.yurtdışına gitseydim daha iyi olurdum kariyerimde.daha çok kazanabilirdim. gitmedim hata ettim. gitgide ondan kıskandı bundan kıskandı, gitgide daha az görüşür oldum arkadaşlarımla. ailesinre ne kadar kızsam dai onaylamasam da birçok şeylerini, anasıdır, babasıdır, kardeşidir, kuzenidir, dayısıdır, ananesi, yengesi.. el üstünde tuttum, bi saygısızlık yapmadım. geldiler, kaldılar, yediler içtiler, hem de 7 sülale. ben çalışmama rağmen en iyisiyle ağırladım herkesi. bütün bunları hiç haketmedim. yazıklar olsun diyorum, allah hayırlısını nasip etsin benim için, daha da ne yapayım bilmiyorum :KK14:

canım oncelıkle hakkında hayırlısı olur ınsallah dıyerek baslayayım, yanı sorunları okuyunca cok onemlı ırsey goremedım, mesela en azından fızıksel sıddet gormemıssın esınden, bu bıle bırseydır, sınırı demek bagırarak cagırarak gecıyor dıye dusundum ama bosanma meselesıne gelınce kotu soylemıs, yanı bız de esımle cok tartısırız, karsılıklı sıddet boyutlarına da geldık defalarca, ama bosanmak gundemımıze gelmedı hıc, yanı ne kadar saglıklıdır boyledı de bılmıyorum tabıı bu da cok matah bırsey demıyorum ama bır erkegın bosanmak ıstemesı gururumu ıncıtırdı, yanı ne olursa olsun esım bosanmak ısteseydı asla ama asla durmazdım. butun sorunlar gun gelıyor unutuluyor ama bu gıbı bır durumda ıstenmedıgımı hıssederdım, kaldı kı durumdan sen de hosnut degılsn, bence son bır sans daha vererek (aklı9nda soru ısaretı kalmaması ıcın, evlılık bıtırmek kolay degıl cunku) sen de sonrasında sorunlar devam ederse cıddı sekılde dusunebılırsın ayrılıgı derım, sonucta hıckımse vazgecılmez degıldır.

böyle şeylerin alasını yaşamış biri olarak söylüyorum iki yolun var

1. boşanmak, yuvandan olmak.

2. susmak. ama nasıl susmak? kardeşim sabredeceksin. gerekirse romantizminden fedakarlık yapacaksın.

madem kayınvaliden müdahaleci, yık üzerine her işi... çoğu dediğini yap. hediye al, gözüne gir eşinin.

eşin ne derse yap. senden habersiz mi plan yapmış, git güzel kardeşim.

şöyle düşün, benden habersiz olmaz dedin iyi mi oldu? daha kötü oldu. hep sen zarardasın.

kadınlığını kullan en kötü durumda bile. kaynanan karıştıkça akşam sen de eşinin aklını karıştır.

hangi erkek hayır diyebilir? hangi erkek etkilenmez?

annesine yanaş, sev, coşkulu espirili olmaya çalış.

annesinin yanında eşin uzak mı senden sen de öyle ol.

kendi ailenin yanında da eşini öv. methet.

başka yolu yok. ama birden yapma bunları, yavaş yavaş yap.

eşinle kavgaya mahal verme. dırdır etme. ailesini şikayet etme. gel buraya yaz biz yardım etmeye çalışalım...

zaman geçecek, sen de eşini düzelteceksin. alttan alttan... iki hafta ailesine mi gittiniz, üçüncü hafta ne yap et, afedersin nasıl etkileyeceksen işte özür dilerim bana demek düşmez, adamın aklını al, bir yerlere iki günlüğüne götürmeye çalış...

ne bileyim işte..

yapamadın mı, anasına mı gittiniz, ortamı lehine çevir... onlarda kaldığınız günlerde de gece çalışmalara devam..

AYIP OLDU AMA BEN ANCA BÖYLE ÇÖZÜMÜ BULDUM NAPAYIM. BÖYLE YAPINCA EŞİMİN DE MUTLU OLDUĞUNU GÖRÜYORUM. SORUNLARDAN DA UZAKLAŞMIŞ OLUYORUM. SONRA İKİMİZ DE KUZU GİBİ OLUNCA BAK CANIM BÖYLE ÜZMEYELİM BİRBİRİMİZİ DEĞER Mİ DİYORUM...

yine de işe yaramazsa s..... et gitsin. baban da arkandaymış herif boşver...

Arkadasin soylediklerine aynen katiliyorum ya bu deveyi güdücen ya bu diyardan gidicen...

Kadinligini gostericeksin saman altindan su yurutuceksin belki 1senede belki3senede zamanla avcunun icine alicaksin o bile anlamicak :KK34:

Şimdi bitti filan demeside ya blöf yada sinirleri hala gecmedi benim eşimde ilk evlendigimiz yil hep kuserdi bana bagirmazdida konusmazdida sinir olurdum ben kizar bagirirdim cvp vermezdi sonra banane dedim ya bi problem olunca o kusmeden ben kusmeye basladim tek kelime etmezdim simdi asla kusmuyor benide kusturmuyor kusucem diye dikkat ediyor:KK53:
taktik degistir yani illa bi zayif noktasi vardir :21:

Son düzenleyen: Moderatör:
noraz biraz kendi haline birakmayi denesen. acele ve fevri kararlar vermesen. pazartesi dilekceyi veriyorum gibi. ayni zamanda konusalim deneyelim gibi isteklerde bulunup lutfetmesinide engellesen. bi sogusa ortalik durulsa. sen bi kafani dinleyip dusunsen ayni sekilde o da. sen zaten bosanayim mi sorusunu kendine ve bizlere soran bir kadinsin. surpriz bir durum degil. dusundugun sey basina gelince panikledin cok iyi anliyorum. hic bir eylem yapmadan bekle bir sure derim ben. ne dilekce ver ne ara ne cevreyle konusup kritik yap. bir hafta on gun bekle derim. kiyamam ya . 10 sene onceye gidip icininin sizisini hissettim.

Merhaba İcinin ne kadar acidigini tahmin edebiliyorum. Çünkü aynı seyleri ben de yasadım. İnsan böyle sudan bahanelerle evliliği bitsin istemiyor ama karşındakinin hiç yapıcı bir tavrı yoksa da başka yol kalmıyor. Bence de şimdilik dilekçe falan verme öylece bekle. İki duruma da hazırla kendini. Hiç arama onu. Hayatını sürdürmeye çalış. Ondan elbet olumlu ya da olumsuz bir ses çıkacaktır. Olumlu çıkarsa otur konus bir şans daha ver. Yok olumsuz çıkarsa da de ki git sen dilekçeyi ver. Boşamıyorsan bosan de. Çünkü o saçma sapan bir sinirle saçma sapan kararlar alıyor bırak o alsın. Hiç umursama sonradan pişman olan da o olsun. Zaten senden vazgeçiyorsa da arkana bile bakma. Üzüleceksin tabi ama zamanla hafifleyecek acıların :KK43:

Eşiniz evliliğinizdeki saygıyı bitirmiş.anlattığınıza göre eşiniz çok agrasif çekilmez bu adamla bir ömür.ALLAH yardımcınız olsun hakkınıza hayırlısı.

çıldırmakta haklısın ama biraz daha dayanmalısın belkii düzelir bu aralar cocuk fikriniz varsa aklından çıkar derim..
erkek milleti işte aynından çok var merak etme istiyorlarki herşey dedikleri gibi olsun çok benciller

ya bide universite mezunusunuz sizi bukadar ezdiğine şaşırdım...

flört döneminizde olmuş hiçmi görmedin gerçek yüzünü yıllardır saklayabildimi senden

Herkese merhaba tekrar. Butun gun giremedim mesajlarinizi okudum desteginiz icin hepiniz sagolun. Eve geldim babama anlattik amcamla bitsin bu is bundan adam olmazdedi. Aradi amcam babasini yarin gelin kojuscaz dedi, babasi anlamadi duymadi telefondan, bizimki aldi telefonu amca bu bizim aramuzda siz karismayin demis. Kendisi gelicek konusulcak bitecekse bitecek, ben bu sekilde devam etmek istemiyorum. Caba gosteririm doktora giderim derse yalvaricak mida grlirse affederim dedim. Bana kalirsa geri adim atmiycak bu gece anasi da doldurusa getirir burnundan kil aldirmaz . Bence bitecek bu is. Uzgunum canim cok sikkin. O da pisman olacak biliyorum amA artik cok gec olacak. Babam zaten gecen sefer de ustemiyodu devam etmemizi artik hic istemiyo. Seni sevmiyo diyo:KK43: ben de bana zarar verdigini goruyorum. İcim kan aglasa da bagrima tas basmam gerekecek..

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun inşallah tamamen geçer. 5 yıldır iyi kötü tanıyorsun hiç mi bu hallerini göremedin? İnsanoğlu herhalinden belli olur, 6 ay içinde ne değişti bu adam niye böyle halleri girdi? Kestirip atıyorsa boşanalım diye bide sende gel imza vereceksin diyorsa kafasına koymuş anladığım kadarıyla...

Herkese merhaba tekrar. Butun gun giremedim mesajlarinizi okudum desteginiz icin hepiniz sagolun. Eve geldim babama anlattik amcamla bitsin bu is bundan adam olmazdedi. Aradi amcam babasini yarin gelin kojuscaz dedi, babasi anlamadi duymadi telefondan, bizimki aldi telefonu amca bu bizim aramuzda siz karismayin demis. Kendisi gelicek konusulcak bitecekse bitecek, ben bu sekilde devam etmek istemiyorum. Caba gosteririm doktora giderim derse yalvaricak mida grlirse affederim dedim. Bana kalirsa geri adim atmiycak bu gece anasi da doldurusa getirir burnundan kil aldirmaz . Bence bitecek bu is. Uzgunum canim cok sikkin. O da pisman olacak biliyorum amA artik cok gec olacak. Babam zaten gecen sefer de ustemiyodu devam etmemizi artik hic istemiyo. Seni sevmiyo diyo:KK43: ben de bana zarar verdigini goruyorum. İcim kan aglasa da bagrima tas basmam gerekecek..

canim hakkinda hayirlisi olsun.senin gibi bi insani kaybettigi icin o dovunsun.rabbim bi kapiyi kapatir digerini acar.kimsenin ahi da kimse de kalmaz merak etme.

Son düzenleme:
Hakkında hayırlısı buymus ...

5 yıl flort donemınde hıc mı anlamadın nasıl bırı oldugunu ?

kusura bakmayın ama sizin gibi kadınlara çok kızıyorm. erkeklerin sizi ezmesine izin veriyorsunuz ilişki boyu, kendi değerinizi düşürüyorsunuz, sonra iyice tepenize çıktılar mı aklınız başınıza geliyor, gerçi sizinki hala gelmemiş bence. hala şunu yaparsa bunu ederse affederim diyorsunuz. kolay gelsin.

üzülmeyin değmezz bu adamaa..gerçekten ne kadar flört edersen et aynı eve girince maskeler düşüyor ama iyi ama kötü yüzler çıkıyor ortaya.. maalesef siz kötü bir yüzle karşılaşmışsınız..çoluk çocuğa karışmadan işleri daha fazla çıkmaza sürüklemeden bitirmek sizin açınızdanda daha iyi olur. Allah yardımcınız olsun

çıldırmış resmen nasıl sevgi bu ben anlamadım..
canım yalvarsa nolucak o adam yalvarır mı
karı kocalık evlilik bu değil ki
ben düzeleceğinede inanmıyorum hiç
sana zarar vermesine izin verme

kusura bakmayın ama sizin gibi kadınlara çok kızıyorm. erkeklerin sizi ezmesine izin veriyorsunuz ilişki boyu, kendi değerinizi düşürüyorsunuz, sonra iyice tepenize çıktılar mı aklınız başınıza geliyor, gerçi sizinki hala gelmemiş bence. hala şunu yaparsa bunu ederse affederim diyorsunuz. kolay gelsin.

sizce adam karaktersizse, saygısızsa arkadaşın suçu ne?
kadın elinden gelen özveriyi göstermiş,saygılı davranmış,üzerine düşeni yapmış..bu ülkede dul olmak çok zor evliliğini kurtarmaya çalışması illaki normaldir yani...illa kocaya cvp vermek ,çemkirmek mi gerekiyor,evlilik bir üstünlük yarışımıdır?
adam gibi karşılıklı konuşup anlaşmak beyfendiye zor geldiyse,sesini yükselterek kocasını ezmeye çalışırsa bu adam korkup yola mı gelir sizce? bence şiddete kadar giderdi..
kız adam gibi konuşmuş sorunu halletmeye çalışmış ama tek taraflı olmuyor..ne yapsın??
adam melek sanki neden hemen her kabahati hem cinsimize buluyoruz anlamıyorum kii??

aynı olmasada bende nişanlımla bu problemleri yaşadım canım şu an nişanlım çok değişti ama tereddütlüyüm ailem kesinlikle istemiyor ama gel gelelim kalpte laf dinlemiyor..

ben de şuan duygusal bi modda olduüumdan da herald çok üzüldüm duygulandım.hayal ettim olanları.erkekler neden böyle sinirli.niye böyle anlaşmak zor.çocuklar gibi bir sürü soru sorasım var.cevapsız sorular hepsi de.ben de kimsenin ayrılmasını istemem .sonuna kadar gitmesini isterim bi ilişkide yapılanlar sonuna kadar denensin isterim.ama artık eskisi kadar büyük konuşmuyorum.bi onla çıkıyolr,bi onla çıkıyolar diye.çünkü sonunda kötü bişey olacaksa bazen ayrılınca daha iyi olabiliyor .ama şunu da düşünüyorum ayrılınca başka insanlar da mükemmel değil .başkasında da başka hatalar çıkabilir.
ya artık noluyo bilmiyorum da hepimiz de bi huzursuzluk var anlaşmak çok zor geliyor ya:KK43:çoküzülüyorum bu duruma.çünkü negatiflik de pozitiflik de yayılıyo birbirimize.Allah yardım etsin hepimize.o ana babalarımız üzülmesin.çok şükür ki cahil insanlar değiller.yanımızdalar.hakkınızda hayırlısı olsun .ben sadece bunu söyleyebilirim.boşanın ya da boşanmayın diyemem .en doğru karar siz verirsiniz.inşallah istediğiniz gibi olur herşey.ve inşallah bu sinirli insanlar biraz daha kibar anlayışlı hoşgörülü olurlar..:KK53:

X