Çıldırmak üzereyim

Eylxuxl_ce

Kızım ve Oğlum
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
662
4
Merhabalar ben 12 haftalık hamileyim herşeye sinir oluyorum artık benim dusuk tehlikem oldugu için kayınvaldem bizde kalıyor 2 kaynımla birlikte .Kaynımın biri calısıyor biri ise surekli evde agzından kufur duşmeyen evde surekli huzursuzluk yaratan problemli biri.Annem gelemiyor yanıma hastamız var cunku onunla ılgileniyor ve farklı sehirlerdeyiz annemlede zaten arkadaşlar evde temizlik denen bir olay kalmadı ev kir içinde tamam siliniyor ama nasıl temizlik namına hiçbir şey yok WC ler deseniz oyle ben yerimden kalkamıyorum anlıyacagınız cıldırmak uzereyim ve benim doguma kadarda surekli yatmam gerekiyor tamam Allah banada bebeğimede sağlık sıhhat versin herkes gerisini bosver diyor ama ben nasıl dayanıcam doguma kadar boyle ancak kısa girerken temizlik için kadın alabilirim durumumuz cok ıyı değil cunku maddi yonden surekli temizlik için birini alamam.Arkadaşlar ya oturma odasında ya salonda yatıyorlar ve yatarken çarsaf bile sermiyorlar oyle yatıyorlar artık kafayı yıcem ben evin halini boyle gordukçe soyleyemıyorumda kımseye bir şey kendi kendimi yiyip duruyorum

kaynanan tamam da kayınlarının kalması kötü olmuş cidden, birisi çalışmıyor sürekli evdeyse, zaten yatıp rahat edemezsin ki:teselli:
kayınların kendi evlerinde neden kalmıyor

Eeeee yalnız kalsanız daha çok huzurunuz olacak gibi sanki..
Bence güzellikle konuşun biraz tek kalmaya ihtiyacınız olduğunu anlatın..

K.valideniz hiç yardımcı olmuyormu ev işlerinde acaba.
Eşinizle konuşsanız bu durumu oda ailesiyle konuşsa.
Herhalde otel gibimi görüyorlar evinizi.

kayınların ne diye kalıyo onu anlamadım..sen değilde eşin kardeşlerine müdehale etse temizlik konusunda..bence daha iyi olur,değişirlerde bu konuda..ablan yada kardeşin yokmu gelip yanında kalıcak..allah yardımcın olsun valla..

Merhabalar ben 12 haftalık hamileyim herşeye sinir oluyorum artık benim dusuk tehlikem oldugu için kayınvaldem bizde kalıyor 2 kaynımla birlikte .Kaynımın biri calısıyor biri ise surekli evde agzından kufur duşmeyen evde surekli huzursuzluk yaratan problemli biri.Annem gelemiyor yanıma hastamız var cunku onunla ılgileniyor ve farklı sehirlerdeyiz annemlede zaten arkadaşlar evde temizlik denen bir olay kalmadı ev kir içinde tamam siliniyor ama nasıl temizlik namına hiçbir şey yok WC ler deseniz oyle ben yerimden kalkamıyorum anlıyacagınız cıldırmak uzereyim ve benim doguma kadarda surekli yatmam gerekiyor tamam Allah banada bebeğimede sağlık sıhhat versin herkes gerisini bosver diyor ama ben nasıl dayanıcam doguma kadar boyle ancak kısa girerken temizlik için kadın alabilirim durumumuz cok ıyı değil cunku maddi yonden surekli temizlik için birini alamam.Arkadaşlar ya oturma odasında ya salonda yatıyorlar ve yatarken çarsaf bile sermiyorlar oyle yatıyorlar artık kafayı yıcem ben evin halini boyle gordukçe soyleyemıyorumda kımseye bir şey kendi kendimi yiyip duruyorum

herkesin kötü dönemleri mevcut üzülme herşey zamanla rayına oturur sabır et

Kayınvalideni anladım da kayınların neden sizinle kalıyor onu anlamadım.
Belli ki kocaman adamlar bunlar kendi evlerinde de kalabilirler öyle değil mi?
Kayınpeder yok mu?
Eşiniz ne diyor bu duruma peki?

canım Allah sağsalim kavuştursun yavruna... durumunu anlıyorum... bende kayınvalidemle kalıyorum bazen bende sorun yaşıyorum bu konuda ama yapacak bişi yok... bide senin iki tane kaynın varmış... Allah kolaylık versin gelir geçer inşallah canını sıkma bak düşük tehlikeside varmış Allah korusun... bebişini düşün...

canım öncelikle hayırlı olsun, allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Şu anda ne kadar kafana takma desek bile davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş, fazla üzmemeye çalış kendini. temizlik konusunda bence uyarabilirsin kaynınla kayınvalideni, bence bunda yanlış anlaşılabilcek bişey yok, rahatsızlığını dile getir eğer hiçbişey yapmassan dahada kötü olabilir.Geçici bi durum olarak bakmaya çalış, sanırım tehlikeli dönem geçtikten sonrada kendi evlerine dönerler

canım Allah sağsalim kavuştursun yavruna... durumunu anlıyorum... bende kayınvalidemle kalıyorum bazen bende sorun yaşıyorum bu konuda ama yapacak bişi yok... bide senin iki tane kaynın varmış... Allah kolaylık versin gelir geçer inşallah canını sıkma bak düşük tehlikeside varmış Allah korusun... bebişini düşün...

Senin kayınvaliden Çok cahilmiş cnm
Bebeğime elini dahi sürdürmem Öyle kayınvalide evime bir adım bile atamaz.!

Mesafenizi koyun biraz

Allah ikinizinde yardımcısı olsun

canım bendede düşük tehlikesi oluştu ama ne evime birini çağırdım nede gittim.bırak batsın evin sanki böyle dahamı temiz oluyor inan onlar gitse evin daha temiz kalır.valla bende 2 ay toz içinde oturdum evimde kayınvalidem sürekli çağırdı yok ben evimde rahatım dedim.dün geldi mutfağımı temizledi akşam gitti yarın gelmesi içinde kadın ayarladık kafam rahat çok şükür.bence sen sizinde düzeneniz bozuldu bundan sonra başımın çaresine bakabilirim de gönder evlerine stresli geçen hamileliklerde çocuğa yansıyor senin rahat olman gerekiyor

Kayınvalidem cocuklarından ayrılamazmıs onlar anneleri olmadan yanlarında birşey yapamazlarmıs o yuzden hep birlikte kalıyorlar bızde. kız kardeşim var ama oda busene unv. gidecek o işlerle ilgileniyor.Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin inşallah sağlıklada bebeğimi kucagıma almayı nasıp etsin başka bir şey istemiyorum

Kayınvalidem cocuklarından ayrılamazmıs onlar anneleri olmadan yanlarında birşey yapamazlarmıs o yuzden hep birlikte kalıyorlar bızde. kız kardeşim var ama oda busene unv. gidecek o işlerle ilgileniyor.Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin inşallah sağlıklada bebeğimi kucagıma almayı nasıp etsin başka bir şey istemiyorum

İyi de kayınvalidenizin size faydası olmuyor ki..
Tam tersi eviniz daha çok kirleniyormuş anladığım kadarı ile..
Daha çok stres yapıyorsunuz..

ılk hamilelğimde kayınbabam bende kalıyordu yine dusuk tehlikem vardı doktorum yatacaksın diyordu ben nasıl yatayım bir kayınbaba birde kayınbabanın annesi babannede bizde kalıyordu yıne boyle cıldırmıstım 23 haftalık erken dogum yapmıstım umarım bu seferde stresden bırsey olmaz bebeğime

Eşine anlat o halde canım
Yarin bebeğin doğduğunda
Sanada sevdirmez..
Sonra anadan babadan kopuk kişiliği yara almış bir çocuk olup çıkar..

çocuklarından ayrılamazmıymış valla görende oğlullarını bebek sanır
ama bu şekildede çok strese girceksin ya, allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

İşte böyle böyle kendilerine bağımlı yetiştiriyorlar erkekleri, ondan sonra o adam gidip evlenince herkes kendisine aynı muameleyi yapsın diye bekliyor. :kızgın:

Hayatım sen bu şekilde çok daha fazla strese girersin, daha zararlı, eşine anlat bence ama o da alınacak şimdi, ben olsam kayınvalideye ya da eşime ... çok kalabalığız, ev düzen, temizlik tutmuyor, bi temizlikçi kadın bulalım da gelsin temizlesin derdim. Ne biliim belki kulaklarına kar suyu kaçar...

Öyle kayınvalide varsa başında o zor gibi biraz.
Ama eşini ikna etmelisin.
Ayrıca kayınvalidenede tavrını sert bir şekilde koy

X