Popüler Konu Cilt bakım rutinlerim

Rica ederim. Güneş kremini ve makyajı ciltten tam olarak çıkarmak için çift aşamalı temizlik yapmak gerekiyor. Önce kuru cilde yağ bazlı temizleyiciyle masaj yapın sonra elinizi ıslatıp biraz daha masaj yapın. Son olarak da yüz yıkama jeliyle yıkayın. Yağ bazlı temizleyici olarak da siberian welness markasını önerebilirim. Çok nazik bir temizleyici. Yağlı ciltler bile kullanabiliyor.
Çok nadir makyaj yapıyorum. Bebeğim hiçbir şeye müsade etmiyor 🥹 Bakıma da anca yeni başlayabildim yüzümü tıkama jeliyle yıkar nemlendirici sürür uyurdum. Artık toparlanayım dedim. Ondan makyaj temizleyici almamışım bile aklıma bile gelmedi. Güneş kremi ne önerirsiniz peki?

Çok nadir makyaj yapıyorum. Bebeğim hiçbir şeye müsade etmiyor 🥹 Bakıma da anca yeni başlayabildim yüzümü tıkama jeliyle yıkar nemlendirici sürür uyurdum. Artık toparlanayım dedim. Ondan makyaj temizleyici almamışım bile aklıma bile gelmedi. Güneş kremi ne önerirsiniz peki?
Makyaj temizleyici olarak micellar suları kulanmayın mecbur kalmadıkça. Yağ bazlı temizleyiciyle dediğim şekilde yıkarsanız makyajı, güneş kremini komple çıkarıyor. Güneş kremi olarak da pahalılardan la roche posay, bioderma, heliocare, solante önerebilirim. Uygun fiyatlı olanlardan dermoskin, sinoz, görkito. Bir de doa kozmetiğin güneş kremi var uygun fiyatlılardan ama uzun süredir stokları yok.

Sonradan aklıma geldi bebeğinizi emziriyorsanız o asitli toniği kullanmanız sakıncalı olabilir. Doktoruna sormadan kullanmayın bence.

Makyaj temizleyici olarak micellar suları kulanmayın mecbur kalmadıkça. Yağ bazlı temizleyiciyle dediğim şekilde yıkarsanız makyajı, güneş kremini komple çıkarıyor. Güneş kremi olarak da pahalılardan la roche posay, bioderma, heliocare, solante önerebilirim. Uygun fiyatlı olanlardan dermoskin, sinoz, görkito. Bir de doa kozmetiğin güneş kremi var uygun fiyatlılardan ama uzun süredir stokları yok.
Solante kullanmıştım dermatolog yazmıştı ama memnun kalmamıştım uygun fiyatlı önerilerinize bakıcam sağ olun

Sabah sadece yüzümü yıkadım gözaltı serumu c vitamin serumu sürdüm
Gece rutinim de foreo bear ve gliserin damlattım birkaç damla aloe vera jel ile masaj yaptım

Eklentiler

• 99F9AFE1-F0F4-4942-B6D2-FD4771561BC7.jpeg
    99F9AFE1-F0F4-4942-B6D2-FD4771561BC7.jpeg
    75,7 KB · Görüntüleme: 63
  • 7BEC3071-BC1C-43D6-AD7A-CCE2A78EC4BB.jpeg
    7BEC3071-BC1C-43D6-AD7A-CCE2A78EC4BB.jpeg
    124,2 KB · Görüntüleme: 63
Benim purest arbutin ha serum bitiyor cvit ile üç markada cildime sivilce yaptı yaz geldi retinalleri de es geçiyorum peptit te mi geçeyim arbutin devammı edeyim kararsız kaldım

Birde saçına biberiye suyu deneyeniniz varmı? Markalarmı reklam veriyor işe yaradığı içinmi yayıldı bilemedim

Son düzenleme:
Benim purest arbutin ha serum bitiyor cvit ile üç markada cildime sivilce yaptı yaz geldi retinalleri de es geçiyorum peptit te mi geçeyim arbutin devammı edeyim kararsız kaldım

Birde saçına biberiye suyu deneyeniniz varmı? Markalarmı reklam veriyor işe yaradığı içinmi yayıldı bilemedim
Purest alabilirsin yine memnunsan retinol retinal bunları es geçip yaz kış the purestin toz asidi var suyla aktive edip yüzünü yıkıyorsun onu kullanabilirsin..arbutin devam et peptit kullan derim

The purest’in sonbahar aylarında arbutin ve niacinamide serumlarının formülünü değiştirdiği söyleniyordu yeni formül oksitleniyor falan deniyordu belki siz de o yüzden beğenmediniz dermoskin arbutin kompleks krem var onu deneyebilirsiniz
Diğer konuya gelince biberiye suyunu bilmiyorum ama başka bir konuda bir arkadaş biberiye yağının saçlara faydalı olduğunu söylemişti

Purest alabilirsin yine memnunsan retinol retinal bunları es geçip yaz kış the purestin toz asidi var suyla aktive edip yüzünü yıkıyorsun onu kullanabilirsin..arbutin devam et peptit kullan derim

Toz asit dediğin kırmızı ve yeşil var onlarmı? Öyle yapayım peptit ekleyeyim
Haftada üç gün aha bha tonik kullanıyorum acaba yazın bırakmalı mı

Toz asit dediğin kırmızı ve yeşil var onlarmı? Öyle yapayım peptit ekleyeyim
Haftada üç gün aha bha tonik kullanıyorum acaba yazın bırakmalı mı
Sadece toz aside yönel yaz aylarında..çünkü asit oranı toniklere kırmızı peelinglere göre düşükler..evet özellikle yeşil olanını kullan derim..peptit mutlaka ekle

Kizlar yüzüm çok fazla kurudu. 7 aylık hamileyim. Bu konularda çok bilgisizim. Bana bir nemlendirici ürün tavsiye edebilir misiniz lütfen🥲🍬
Birde 13 yaşında ergen bir kızım var. Yüzüne ürün kullanmak istiyor. Nemlendirmek ayrıca bakım yapmak istiyor serum vs. . Ne önerirsiniz? Cildinde herhangi bir sorun yok. Burun üstünde hafif siyah noktalar var.

Kizlar yüzüm çok fazla kurudu. 7 aylık hamileyim. Bu konularda çok bilgisizim. Bana bir nemlendirici ürün tavsiye edebilir misiniz lütfen🥲🍬
Birde 13 yaşında ergen bir kızım var. Yüzüne ürün kullanmak istiyor. Nemlendirmek ayrıca bakım yapmak istiyor serum vs. . Ne önerirsiniz? Cildinde herhangi bir sorun yok. Burun üstünde hafif siyah noktalar var.
Uygun fiyatlı hyalüronik asitli cerave nemlendiriciyi tavsiye ederim serum olarak hyalüronik asit aha bha tonik c vitamini peptit ve ginseng serum ve cerave nemlendirici krem bu sizin için
13 yaşındaki güzellik için de ise
Şimdilik burun bantlarından alın derim aha bha tonik için 2-3 sene geçsin ve ya daha uzun geçsin derim..c vitamini ve cerave krem derim..ve güneş kremi tabi ki size de güneş kremi

Uygun fiyatlı hyalüronik asitli cerave nemlendiriciyi tavsiye ederim serum olarak hyalüronik asit aha bha tonik c vitamini peptit ve ginseng serum ve cerave nemlendirici krem bu sizin için
Şimdilik burun bantlarından alın derim aha bha tonik için 2-3 sene geçsin ve ya daha uzun geçsin derim..c vitamini ve cerave krem derim..ve güneş kremi tabi ki size de güneş kremi
Çok teşekkür ederim size 🥲❤️ bu söylediklerimizi ben hamileyken kullanabiliyorum değil mi? Bide serum olarak asit, tonik c vitamini ginseng serum onermissiniz ya. Hangi marka ürün almalıyım ? Aslında yüzüm çilli, ve renk eşitsizliği çok fazla ama hamileyken ve emzirirken kullanabileceğim lekelere çok bir ürün yok sanırım.

Şimdi tekrar baktım söylediğiniz ürünlere 😊
Asit , tonik vitamin bunları the purest markasında buldum. Peptit ve ginseng serum aqualante markasına ait bulabildim. Nasıl bu iyi mi acaba?
Ayyy ben hicbirsey bilmiyorum. Bunları alsam nasıl kullanacağımi bile bilmiyorum🤧🤧

hanımlar merhaba
siz yetkili bir ablaya benziyorsunuz diyerek hemen konuya giriyorum:

makyaj yapmıyorum maalsef bakım disiplini konusunda da çok kötüyüm
bir operasyon geçirdim ve bu sıra cildimi güneşten çok iyi korumam gerekiyor

esmerim cil tonum da epey esmer
biraz cilt rengi düzensizliği (hiperpigmentasyon) var
bir de cildimin nem ihtiyacı çok, kuruya dönük ve çok ince derim. (ama öyle pul pul filan olmaz, kırışıklık yok, sadece rüzgar yersem ağız kenarım filan biraz pürtüklenir, nasıl anlatacağımı bilemedim, kuruluğun etkisiyle, başka bir problemi yok)

neyse
sorun şu
SOLENTA pigmenta güneş kremi aldım (gözlerim de hassas, buna iyi demişler)
ama ben bu kremi cilde yediremiyorum ki üstünde tabaka gibi kalıyor
nasıl yapacam bu işi?

başka güneş kremlerinde de aynısı oluyordu cildim kuru diye mi oluyor? güneş kremini ememiyor mu olayı ne güneş kremi sürmenin?

biri anlatırsa çok sevinicem gerçekten yaz geliyor büyük sorun olacak benim için
sevgiler, saygılar, hürmetler
selam kızlar. hiçbir zaman aşırı sorunlu bir cilt yapım olmadı ama en ufak sağlıksız beslenme ya da duygu değişimlerinde herkes gibi sivilce ve gözenek sorunları yaşadım. sıktım oynadım izleri kalanlarda oldu. sonrasında öğrendim ki bu sorunları gerçekten geçirebilmenin ilk en etkili yolu içerden tedavi etmeye başlamak sonra cilt üstündekiler geçiriliyor. sağlıklı beslenip bol su içmenin yanında yeterli şekilde vücudumuzu desteklediğimize eminde olmamız lazım o yüzden besin takviyesi kullanmaya başladım. bir arkadaş önerisiyle de marka keşfettim Collaquin diye Keratin Mix diye bir ürünü var cildimde gözle görülür değişimler olmaya başladı gözeneklerim küçüldü sivilcelerim azaldı çıkanlarda bi günde geçer oldu çünkü çıkabilecek cildimde gözenek kalmadı önceden ağrılı sivilcelerim olurdu artık bayağıdır yok yani vücudunuzun ihtiyacını ve sorununu tam anlayarak çözüme gitmeniz lazım diğer şeyler aracı şeyler cildinizi gün içi temiz tutup düzenli krem sürmek gibi şeyler diğer aşamalar önce içten dışa çözmekte daha yarar var daha etkili ben bunu öğrendim. söylediğim markayıda bir araştırmanızı öneririm bir bilene danışın diye boşa demiyorlar

Şimdi tekrar baktım söylediğiniz ürünlere 😊
Asit , tonik vitamin bunları the purest markasında buldum. Peptit ve ginseng serum aqualante markasına ait bulabildim. Nasıl bu iyi mi acaba?
Ayyy ben hicbirsey bilmiyorum. Bunları alsam nasıl kullanacağımi bile bilmiyorum🤧🤧
Evet onları alın kullanın derim..aha bha tonik(asit)kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın sorun derim..ben de the purest kullanıyorum diğer markayı bilmiyorum ama iyi olduğunu duymuştum

cilt bakım rutinimi artık minimale indirim rosacure yıkama jeli, nemlendiri kremi ve hamilton güneş kremi kullanıyorum. aylık cilt bakımını aksatmıyorum son 2 yıldır. mis gibi oldu cildim (eskiden epeyce sivilceliydim)

X