Cimri kayinvalidemle ben!! OFF OFF

Kv kendini gelin saniyo herlde. En basta resti cekcektn onlara karistirmicaktn susarsan devami gelir. Aileni araya sok bide bakalm ne olcak. Hersey ayniysa kensinlille ayri

gelecek film fragmanı izler gibi oldum...
film konusu gerilim..baş oyuncu kaynana yardımcı oyunlar kayınpeder ve görumce
umarım yanılan ben olurum ama çok zor işin o aile ile

Ya keske nisani atmak okadar kolay olsa. Herkes biliyor davetiyeler basildi. Ben simdi nasil kalkip da vazgectigimi söylicem. Bizde birde sey var aman aman elalem ne der dünyasi... :-(
Bir arkadaşım vardı, nişanlısının ailesi ile sıkıntıları vardı. Adam aşırı derecede aileciydi.
Düğüne 10 gün kala adamdan ayrıldı ama sırf ailesinin 'elalem ne der' baskısı nedeniyle aldıkları nikah tarihine 1 gün kala barıştı ve evlendi.
Okumuş ve kariyerli bir mesleği olan bir kadın olmasına rağmen annesinin baskısına dayanamadı, sırf elalem ne der diye...
Sonra ne oldu biliyor musun?
1,5 yıl sonra boşandı.
Nişandan dönmek mi yoksa boşanmak mı dersen tabi ki nişandan dönmek daha iyidir.
Sen mutsuzken elalem sana yardımcı olmayacak emin ol

Ya ben bunlar haric nisanlimla hic bir sorunum yok.

Başka ne sorun olsun yahu? Anasının evini yeniliyor, sizi de anasına hizmetçi alıyor. Herkes memnun, bir siz değil. Sizin de sesiniz çıkmıyor. Allah aşkına kendinize gelin. Siz bu kişiden kesin boşanırsınız. Nişanlıyken ayrılmak daha kolay inanın bana. Size söz verilmişken bu durumu niye kabul ediyorsunuz aklınızdan zorunuz mu var?

Allah yardımcın olsun aynı evde yaşayacaksan...
Şimdiden nişanlıyken bunlar oluyorsa evliyken nasıl mutlu olucaksın..
Hayat kayınvalidenin etrafında dönüyor malesef paralarda

Siz bu olanları sorun olarak görmeyip başka sorunum yok diyorsanız diyecek bişey yok.
Bir kere nişanlınız verdiği sözde durmamış ötesi var mı?
Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.

• Beğen
Reactions: anu
Ya keske nisani atmak okadar kolay olsa. Herkes biliyor davetiyeler basildi. Ben simdi nasil kalkip da vazgectigimi söylicem. Bizde birde sey var aman aman elalem ne der dünyasi... :-(
Evlilik başbaşayken bile zor, sen işin koltuğundasın hala
Kadın seni de oğlunu da yönetecek, kendi arzunuza göre yaşayamacaksınız hiç birşeyi
Nasıl görmüyorsun hala anlamıyorum
Kadın zebraya tamam dese, sorun yok gibi davranıyosun

Zebra ne yahu, gazeteyle kapat istersen camları ama sadece sana ve eşine ait olsun.

Ben sözlüyken aynı bina demişlerdi
Yaygarayı bastım, sözlüme tabi.
Bi süre kira vermeden oturacağız ama dedi yine de kabul etmedim.
Bol akrabalı bi binaydı, çekemezdim. Ben sakin bi hayat sürdüm hep çünkü..

Birde aynı evin içini nasıl göze alıyosunuz, pes

Biz ne dersek diyelim sen aman eller ne der diye düşünerek kaldığın yerden devam edeceksin. Sadece senin yerinde olsam anneme herşeyi anlatır nişanlımı karşıma alır ya bana söz verdiklerini yaparsın yada benden bu kadar derdim. Senin nişanlın annesne karşı çıkmayacak sende nasıl olsa herşeye peki olur diyosun elalem ne der diye bedava hizmetçi ve torun sağlayıcı olarak hayatına devam edersin bu kafayla

Bugün ayrılmaz isen en fazla 2 sen içinde yine ayrılacaksın. Üstelik bir de çocuğun olacak.

Yada çocuğun için katlanacaksın, ama ömür boyunca mutsuz ve sorunlu bir anne olacaksın.

1 sen sonraki konunu görür gibiyim. "KV.m çocuğumu bana vermiyor, herşeyine karışıyor, hatta emzirmek istiyor..."gibi.

Bu kadar yorum yapılmış hepsi de aynı şeyi söylüyor, ama sen ısrarla nişanlımla sorunum yok diyorsun. Evinin eşyalarına annesini karıştıran bir adam ileride asla seni ona karşı savunmaz haberin olsun.

Ben ne boşan derim ne nişan boz, senin durumun farklı.

Sen nişanlını al karşına. Sen ayrı ev sözü vermiştin. Annen benim istediğim şeyleri yapmadı. Ben bu şekilde mutlu olamam de. Yine söz falan verirse. O koltuk perde değişecek de. 1 hafta içinde değişmezse sizde daha fazla masraf yapıp kendinizi yıpratmayın. Ben nişan atacagım de.

Ben onunla konustum, maddi durumumuz yok diyo ilerde daha güzel aliriz diyo. Bundan 2 haf
Evlilik başbaşayken bile zor, sen işin koltuğundasın hala
Kadın seni de oğlunu da yönetecek, kendi arzunuza göre yaşayamacaksınız hiç birşeyi
Nasıl görmüyorsun hala anlamıyorum
Kadın zebraya tamam dese, sorun yok gibi davranıyosun

Zebra ne yahu, gazeteyle kapat istersen camları ama sadece sana ve eşine ait olsun.

Ya bide kayinvalidemin kendine ait evi var. Simdi nisanlim baska ev aldi iki katli. Kayinvalidem asag yerlesmek istiyor kendi evini de kiraya vermek istiyor. Ben agzimi aciyorum acmasinada nisanlimdan destek gelmiyor. Demiyor anne evlenecek olan biziz sana noluyor. Ben ona bi kac kere nisani atalim dedim oda duygusal olmaya basladi mevzu ise öyle kaldi.
Dün kayinvalideme annem ayri ev istiyor hata şart koyuyor dedim. Kadin suan mutsuz hasta bi görseniz. Aman allahim yok böyle bi oyuncu

Ben onunla konustum, maddi durumumuz yok diyo ilerde daha güzel aliriz diyo. Bundan 2 haf

Ya bide kayinvalidemin kendine ait evi var. Simdi nisanlim baska ev aldi iki katli. Kayinvalidem asag yerlesmek istiyor kendi evini de kiraya vermek istiyor. Ben agzimi aciyorum acmasinada nisanlimdan destek gelmiyor. Demiyor anne evlenecek olan biziz sana noluyor. Ben ona bi kac kere nisani atalim dedim oda duygusal olmaya basladi mevzu ise öyle kaldi.
Dün kayinvalideme annem ayri ev istiyor hata şart koyuyor dedim. Kadin suan mutsuz hasta bi görseniz. Aman allahim yok böyle bi oyuncu

kafa koymuşsun yani illa ateşe atacaksın kendini.

kv surat asarsa assın ne kadar önemli olabilir ki.surat asıyor diye gelinlik kız gibi herşeyi yapmasına mudahale etmesine nasıl izin verirsiniz anlamıyorum.
koltukları alırken yanında değil miydiniz,hayır beğenmedim bunu kullanmka istemiyorum deseniz ne olur.surat asar,e assın ne yapalım yaniii...taviz tavizi doğurur..
2 katlı evi de bence önceden planlayıp almışlardır.saf olan sizsiniz kusura bakmayın,azıcık dişili olun.o surat asıyorsa siz de asın bakalaım ne oluyor.nişanlınız sizdne vazgeçecektir emin olun..kv nin istediğini yapmayın bakın görün nişanlı kimden vazgeçecek...

Şimdiden böyleyken durumlar ,evlenince neler olur hiç düşündünüz mü?
Durun aklıma ilk gelenleri yazayım sadece;
  • Kayınvalideniz kendine ev döşemiş sizin beğendiğiniz hiçbirşeyi almayarak size,benim evim,benim kurallarım mesajını vermiş.
  • Nişanlınızın parasını kendi parası gibi kullanıyor,benim oğlumun parası=benim param diyor.
  • Nişanlınız size vadettiğinin çok dışında bir yaşam sunuyor kesinlikle. Bu kabul edilebilir birşey değil.
  • Son olarak kayınvalideniz bununla kalmaz,yediğinize ,içtiğinize,evinize gelen gidene hatta yatak odanıza kadar müdahale edebilir,bahaneside hastayım olur,olanda size olur.
Tehlike çanları sizin için çalıyor bence.

Şimdiden böyleyken durumlar ,evlenince neler olur hiç düşündünüz mü?
Durun aklıma ilk gelenleri yazayım sadece;
  • Kayınvalideniz kendine ev döşemiş sizin beğendiğiniz hiçbirşeyi almayarak size,benim evim,benim kurallarım mesajını vermiş.
  • Nişanlınızın parasını kendi parası gibi kullanıyor,benim oğlumun parası=benim param diyor.
  • Nişanlınız size vadettiğinin çok dışında bir yaşam sunuyor kesinlikle. Bu kabul edilebilir birşey değil kesinlikle.
  • Son olarak kayınvalideniz bununla kalmaz,yediğinize ,içtiğinize,evinize gelen gidene hatta yatak odanıza kadar müdahale edebilir,bahaneside hastayım olur,olanda size olur.
Tehlike çanları sizin için çalıyor bence.
nickinin okunuşunu yazar mısın :KK70:

Öyle kibar kibar olmaz
Senin muhatabın kayınvalide değil ayrıca
Nişanlına diyeceksin ki ayrı ev yoksa evlilikte yok, benden buraya kadar
Bi anne ile oturacaksam o kendi annem olur, sana hayatta başarılar. Ben kendi evini kuramayan kararlarını kendi veremeyen biriyle yapamam diyeceksin

X