Çivi çiviyi söker mi? Yoksa iyice kötü mü hissederim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben yapamıyorum. Biten ilişkinin üzerinden biraz zaman geçmesi gerekiyor bende. Tabii duygu yoğunluğuma da bağlı bişey mesela son sevgilimden bir ay önce ayrıldım ve bir kişiyle bile görüşmedim. Barışacak değilim ama o hala kafamın bir köşesinde varken başkasını kendime yük edemiyorum.

Pardon ama halâ fikrim net..Deneme yanılma kalbinde ve beyninde halâ ex partnerin izlerini taşıyorsa sizce zamanlama doğrumudur?

Önüne doğru kişi çıkarsa ex partnerinin izini tozunu hatırlamaz kalbi ve beyni yeni aşka yer açıverir 😂 Bende hala aynı fikirdeyim. Zamanın önemi yok önemli olan mutlu olmak ve bunu istemek

Bunun doğru zamanı olmaz. İçine siniyorsa tanış, sinmiyorsa bekle ama kendini kapatıp bekleme. Öyle bir bakayım içime zerresi kalmışsa kendimi açamam, diye bir ölçüt yok. Hiç unutmayacaksın çünkü bu senin yaşantın, anın. Umursamadığın zaman gelecek illaki. Birinin başkasını tanıtmasına da gerek yok, kendini kasıtlı olarak kapatmadığın sürece karşına her zaman yeni biri çıkar. Sevgilin ölmedi ki yas izni veresin kendine. Giden kişi için üzülmeye ayırdığın zamana acırım.

Merhaba arkadaşlar. 31 yaşındayım. Kendim öğretmenim. 5 yıllık ilişkiden çıktım. Yani kandırıldım. Tam nişanlanma sürecinde yabancı birini bulduğunu onunla evleneceğini sevdiğini söyleyip beni tamamen hayatından çıkardığını söyledi. Ailemin arkadaşlarımın hepsinin haberi vardı. Evlenme teklifi almıştım. Yüzükle okula bile gittim haftalarca. Ama ufak bir tartışma sonrası küs kaldık. O süreçte başkasını bulmuş evlenecekmiş. Bu durum travmatik benim için. Çünkü çeyiz eşyam hazırdı. Kıyafetim falan. Herkes karşı çıkmasına rağmen evleneceğim diyordum. Yani lafın kısası benim için çok üzücü bir olay bu.
Arkadaşım yani çok yakınız ablam gibidir. Her şeyimi biliyor. Şuan kendi okulunda biriyle beni tanıştırmak istiyor. Ben suan tatilde olduğumu biraz kafa dinlemem gerektiğini söyledim ama çok ısrar ediyor. Biliyorum benim mutluluğum için uğraşıyor. Sizce görüşmeli miyim ? Yoksa eski ilişkim mi aklıma gelir daha da mı kötü olurum? Biraz zaman mı geçmeli başkası ile görüşmek için. Deneyimleriniz varsa paylaşır mısınız. Yanlış bir ilişki, yanlış bir evlilik yapmak istemiyorum 🥹
Biraz zaman geçmeli. Eğlenceli ilişkiler olsa tmm ama bu ciddi bi mevzu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X