Çocuğu erken ergenliğe girenler yardımınıza ihtiyacım var

Merhaba herkese. Bu forumda bi kaç sayfa buldum bu konuyla ilgili ama yinede açmak istedim çunku cok mutsuzum ve aklimda ki soru işaretlerini yasayanlarla direk paylaşmak istedim. Kızım daha 1 ay sonra 8 e giricek ve erken ergenlik teşhisi kondu dün. O kadar üzüldüm ki anlatamam. Iğne tedavisine başlicaz dedi doktor bu durumu yaşayıp fayda görenler var mı? Mesela nelere dikkat ettiniz doktor sabunla yikayin demiş mesela siz hangi sabunu kullandiniz? Bilemiyorum o kadar moralsizim ki bizim şuan girdiğimiz yola daha önce giren arkadaşlardan bilgi almak istiyorum😔
ne tür yumuşatıcı kullanıyorsunuz birde pirinç e dikkat edin ithal piriçten uzak durun

Merhabalar benim kızıma da erken ergenlik teşhisi kondu ağustos da 8 olacak çok endişeliyim tedavi süreci nasıl iğne çok mu ağrıtıyor hemen etki ediyor mu çok üzgünüm

Merhabalar tedavi olanlar nasıl gidiyor acaba benim kızıma da teşhis kondu iğneye başlayacağız çok endişeliyim

Merhabalar benim kızıma da erken ergenlik teşhisi kondu ağustos da 8 olacak çok endişeliyim tedavi süreci nasıl iğne çok mu ağrıtıyor hemen etki ediyor mu çok üzgünüm
Merhabalar. Sizi ve endisenizi cok cok iyi anliyorum. Oncelikle guvendiğiniz bir doktorla yola cikin. İğne tedavisi tek secenek. Korkmayin insallah bir sorun yasamazsiniz. Her bireyin tedavi sureci farkli etki suresi vs degisiyor. Bizim biraz zorlu oluyor degerleri israrla dusmedi ve alerji yapti maalesef o yuzden onceleyici alerji destegi aliyoruz hastaende mesai saatlerinde kontrol altinda yapiyoruz. Ama sizin daha kolay gecebilir insallah Rabbim evlatlarimizi bizlere saĝlik ve huzurla uzun yillar bağışlasin.🤲🏻

Merhaba herkese. Bu forumda bi kaç sayfa buldum bu konuyla ilgili ama yinede açmak istedim çunku cok mutsuzum ve aklimda ki soru işaretlerini yasayanlarla direk paylaşmak istedim. Kızım daha 1 ay sonra 8 e giricek ve erken ergenlik teşhisi kondu dün. O kadar üzüldüm ki anlatamam. Iğne tedavisine başlicaz dedi doktor bu durumu yaşayıp fayda görenler var mı? Mesela nelere dikkat ettiniz doktor sabunla yikayin demiş mesela siz hangi sabunu kullandiniz? Bilemiyorum o kadar moralsizim ki bizim şuan girdiğimiz yola daha önce giren arkadaşlardan bilgi almak istiyorum😔

Ben de erken ergenlik sürecini yaşadım. 😅 Aradan 20 sene geçmiş, şuan 26 yaşındayım. 20 sene önce bu alanda erken ergenlikle ilgili pek fazla çalışma türkiye'de yoktu. Biz şehir bile değiştiriyorduk.

Sabunla alakalı şeyi hiç duymadım. O nereden çıkmış?

Ben iğne kullanıyordum, birde büyüme hormonumu dengede tutmak için troitlerim için ilaç. Düzenli iğne yaptırıp, düzenli röntgen filmi çektirip kemik yaşımı takip ediyorlardı. Benim tedavim yaklaşık 7 yıl takip edildi doktorum tarafından. Sonrasında da bir sıkıntı yaşamadım kullandığım iğneyle ilgili.

Malesef bu bize yedirdikleri, kullandıklarımiz mahvetti vucudumuzu . Kullandığınız butun camasir deterjanı bulaşık deterjanı temizlik malzemeleri dahil olmak üzere şampuan vs hepsini değiştirin canim . Instagramda premanin anneliği diye bir sayfa var o kadin temiz içerikli urun incelemesi yapıyor ayni zamanda öğretiyor oraya bakıp içerik incelemeyide öğrenebilirsin ayni zamanda temiz içerik ürünlerden de alabilirsin.
Allahin izniyle ilac tedavisi ilede kızın sifa bulsun insallah

Erken ergenlik genetik bir şey. Bu şekilde dış etkenlerle alakalı değil.

Benzer belirtilerle başlamış hersey. Kızımda göğüs küçülmedi halan biraz şiş ama ilerleme de olmadi sükür. Iğneleri 21 gunde 1 seklinde kullaniyoruz haziranda kontrol var. Sonuncusunda değerler pek istenildiği gibi olmadi. Boyu kisa kalma riski halen şüpheli. O kdar canim sıkılıyor ki😔 Insan anne olunca kaygıda level atliyor resmen hele ki boyle bir konuda daha da artiyor. Peki siz hangi igneyi kullanuyordunuz? Bizim bazen kollarda kızarmalar oldu ama doktor yayilmadikca devam edin dedi. Suan kizim 9 yasinda daha yolumuz var. Yaziniz biraz umut oldu ama bilemiyorum kemik yasi 2 yas önde 😔😔
Merhaba iğnemizin adını tam yazamıyorum admin siliyor L harfi ile başlayan zaten muadili yok ama bizim 28 günde 1 di ve dozu yetiyordu. Mesela arkadaşımın kızına doz yetmediği için 28 günde iki iğne oluyor

İyi akşamlar arkadaşlar. Biz de 3 aydır 9 yaşına yeni giren kızımı balıkesir şehir hastanesine götürüyoruz. Rutin tahlil vs yapılıyordu. Bugün eşim yine kızımı götürdü. Aç karnına 20 dk da bir ergenlik testi yapmışlar damar yolundan. Lh, fsh yüksek çıkmış. Mr istemiş. Eşim nedenini sormamış. Sizce altunda başka bi hastalık yatıyor diye mi istemiş olabilir? Ben çok panik oldum. Ağlamaktan helak oldum. Sizde de me istendi mi ne olur bana yardım edin. Bir sürü endokrin uzmanına yazdım cevap alamadım 😔Tüylenme vs yok. 8 yaşından beri göğüslerde sertlik ve büyüme oldu.

İyi akşamlar arkadaşlar. Biz de 3 aydır 9 yaşına yeni giren kızımı balıkesir şehir hastanesine götürüyoruz. Rutin tahlil vs yapılıyordu. Bugün eşim yine kızımı götürdü. Aç karnına 20 dk da bir ergenlik testi yapmışlar damar yolundan. Lh, fsh yüksek çıkmış. Mr istemiş. Eşim nedenini sormamış. Sizce altunda başka bi hastalık yatıyor diye mi istemiş olabilir? Ben çok panik oldum. Ağlamaktan helak oldum. Sizde de me istendi mi ne olur bana yardım edin. Bir sürü endokrin uzmanına yazdım cevap alamadım 😔Tüylenme vs yok. 8 yaşından beri göğüslerde sertlik ve büyüme oldu.
Mr rutin kontrolun bir parçasi korkmayin benim kızımdan da istemislerdi. Ben sormustum nedenini. Her ihtimali zayıfda olsa incelemeliyiz demisti. Rabbim evlatlarimizi korusun. Ama lütfen endişelenmeyin bunlar dediğim gibi yapilmasi gereken tahliller 🙏🏻 gecmis olsun🌹

Biz baska bir sebepten endokrin doktorjna gittik. Boy uzaması için tranbolin alin ziplasin dedi, aldik ama oğlum yapmadi. Bir arkadaşın kızında varmış şimdi liseye gidiyor kiz boyu gayet uzun, öğrendiklerinde 2. Sinifa gidiyormus hemen baskete yazdırmışlar şuanda, bir takımda da oynuyor ama boyu uzun

Peki arkadaşınız kızını tedavi etttirmiş mi yoksa doğal haline mi bırakmış boyu tedavi ilemi uzamış yoksa doğal şekilde tedavisiz mi

X