Çocuğu Erken Ergenliğe Girenler

3gunlukdunya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2015
3.217
3.858
Herkese merhaba
Oğlu erken ergenliğe girenler var mı
Ne gibi tahliller testler yapıldı ?

Ergenliği durdurmak ya da geciktirmek için Sonrasında ne gibi tedaviler uygulandı ?

LHRH yapıldı mı mesela , bu testin zararları , yan etkileri var mı ?

Malum her dr aynı yolu yöntemi kullanmıyor . Bu konuda da hiç fikrim yok .
Bilgilenmek adına bu konuyla ilgili tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim . Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim

Herkese merhaba

Ergenliği durdurmak ya da geciktirmek için Sonrasında ne gibi tedaviler uygulandı ?

Bilgilenmek adına bu konuyla ilgili tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim . Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim
Erken ergenlik değil ama belirti olduğu icin çocuk endokrine götürüyordum. Orada takip ediliyordu.
Çocuğum kız.
Fakat arkadasimin oğlu için ilaç kullanmışlardı.. oda takipli hastaydı ama çocuk cidden farkli bir gelişim gösteriyordu. Şu an çok yakışıklı bir delikanlı oldu
Bunun dışında ben tavuk katkılı gıdadan kaçınıyorum.
Hala tavuk sene de 4 kere yenmez bizim evde.

Oğlumun yaşını söylesem “aa evet oğlun erken ergenliğe girmiş” tarzı bir yorumdan başka bir şey yazılabilir mi ki ? Benim istediğim bu değil .
Bu durumu yaşayan annelerin tecrübelerini paylaşmalarını istiyorum .
İyi de elbette yaşı sorulacak oglunuzun.
Kızım 12 yasında regl gördü
Bana göre erkendi ama doktorlara göre normaldi.

Siz zaten oğlunuzun erken ergenliğe girdiğini söylüyorsunuz buradan birinin böyle yazması niye canınızı sıkacak onu anlamadım

Canımı sıkacak demedim ki onu nereden çıkardınız
Demek istediğim şey şu : bildiğim şeyi birinin ya da birilerinin bana söylemesinin bana hiç bir katkısı da faydası da olmaz .
Önemli olan Tecrübe paylaşımı .. A Aylakkadin gibi mesela
Bilmem şimdi anlatabildim mi demek istediğimi

Ayrıca ergenliğe girdi de demedim

Demek istediğim şey şu : bileğim şeyi birinin ya da birilerinin bana söylemesinin bana hiç bir katkısı da faydası da olmaz .
Valla yazasım kaçtı benim. Konu açıp insanları tersleyen kişilere cevap yazmak istemiyorum hiç.

Erken ergenlik değil ama belirti olduğu icin çocuk endokrine götürüyordum. Orada takip ediliyordu.
Çocuğum kız.
Fakat arkadasimin oğlu için ilaç kullanmışlardı.. oda takipli hastaydı ama çocuk cidden farkli bir gelişim gösteriyordu. Şu an çok yakışıklı bir delikanlı oldu
Bunun dışında ben tavuk katkılı gıdadan kaçınıyorum.
Hala tavuk sene de 4 kere yenmez bizim evde.
Kız çocukta ne tür belirtiler gördünüz? Benim kızım 4 yaşında bacaklarındaki tüyler belirginlesti bence. Bu bir belirti midir mesela? Aslinda yediklerine falan da dikkat ediyorum. Ama son zamanlarda erken ergenlik sikayetleri cok artti. Gec kalmak istemem. Ne tür belirtilere dikkat etmek gerekir scaba?

Herkese merhaba

Biz de takipdeyiz ama henüz igneye gerek görülmedi, kemik yasi ölçümü yapildi, kan degerlerine bakiliyo bi kac ayda bir, gerginim ben de bu konu yüzünden

Oğlumun yaşını söylesem “aa evet oğlun erken ergenliğe girmiş” tarzı bir yorumdan başka bir şey yazılabilir mi ki ? Benim istediğim bu değil .
Doktor bir anne daha :KK70:
Çocuk 17 yaşında falan galiba :KK70:

Kız çocukta ne tür belirtiler gördünüz? Benim kızım 4 yaşında bacaklarındaki tüyler belirginlesti bence. Bu bir belirti midir mesela? Aslinda yediklerine falan da dikkat ediyorum. Ama son zamanlarda erken ergenlik sikayetleri cok artti. Gec kalmak istemem. Ne tür belirtilere dikkat etmek gerekir scaba?
Bacak tüyü degil de koltuk alti, genital bölgede killanma, goguslerde sertlik kontrolu yapiliyo bizde. Bi de ter kokulari degisiyo. Siz gene de doktora gidin. O soylesin sikinti var mi yok mu

Valla yazasım kaçtı benim. Konu açıp insanları tersleyen kişilere cevap yazmak istemiyorum hiç.

Terslemedim aslında . Öyle algılanmış olabilir
Yazmamakta da özgürsünüz tabi .

Ama genel olarak burada konuya odaklanmak yerine konudaki “kendilerince eksik” soruyu sorma gayretine düşüyor bazıları . Bu da konunun açılış amacını saptırıyor . Sorulan şey belli , konuyla ilgili bir fikir - bilgi Varsa o yazılır , yoksa konuyu saptırmanın hiç bir faydası olmuyor .

Bu ne garip bir tepki.
Kime göre erken? Belki sadece size göre öyle?
Benim kızım erken ergenliğe girdi ama anlatmaktan vazgeçtim şu an.

merhaba , bi arkadaşımın kızı da erken ergenlik şikayeti ile endokrin bölümüne gitti. yukarda bi arkadaş bahsetniş tavuk ürünü tüketimini yasaklamışlardı . genital bölgede tüylenme . gögüs hassasiyetiydi ilk belirti

Demek istediğim şey şu : bildiğim şeyi birinin ya da birilerinin bana söylemesinin bana hiç bir katkısı da faydası da olmaz .

Ayrıca ergenliğe girdi de demedim
Size katkısı olmazsa soran kişiye olur,belki onunda çocuğu belirtiler gösteriyordur, erken mi acaba diye düşünüyordur yaşını görünce bende bir doktora götüreyim der falan...

X