Cocugum için hep susuyorum ama artık yeter.!

Olay syle kacmamizdaki sebep esimin taraf da istedi sevdik birbirimizi ve borc vs haberim yoktu bana birsey demedi evlenmek istedik ailesi geldi ama babam ilk evliligimden korktugu icin kabul etmedi 5 6 kere geldiler en son kacmayi düşündük smdi babam birsey demez yani 1 ay bile sürmedi küslük
Eşimle o yzden hep tartisiyorum zaten ayri eve cikalm olmazsa kiraya esimin amaci beraberken ev almak ama olmuyo ne borc bitiyo ne baska birsy susuyum dedikce dert cogaliyor olmuyor her zmn derim eger sorun isteseydim ilk evliligimde de vardi demek ki kaldiramiyorum olmuyo diyorm hep olaylarin ustu kapaniyo ama geri aciliyor baska sekilde

İsterse küslük bir gün sürsün sonuçta kaçarak mı evlendiniz evet. Ben daha kaçarak evlenip üstüne kıymet gören bir tane insan tanımadım. Babanız haklıymış ki siz karşınızdaki insanı tanımadan bodoslama atlamışsınız evliliğe. Tek maaşla geçinmek zaten zor eşinizin borcu sıfır bile olsa kira, doğalgaz, elektrik, mutfak masrafı dünya para tutuyor. Olması gereken sizin de çalışmanızdı. Eşinizin ayrı eve çıkmasını istiyorsunuz da hangi parayla? Bir önceki cümlede saydığım masraflara ek olarak bir de bebek masrafı var siz de çalışma ihtimalinizi ortadan kaldırmışsınızdır bu duruma. Üstelik bile isteye planlı hamile kalmışsınız. Kendiniz etmiş kendiniz bulmuşsunuz uzun lafın kısası. Oturduğunuz yerden istekte bulunmak kolay da hangi parayla ayrı eve çıkmayı düşünüyorsunuz orasını anlamadım.

Kaçarak evlendm ve eşimin de benm de 2nci evliligimiz cocuk vs yok ilk evlilikten.
Şu kısımdan sonra okumak gereksiz bence. Yani 2. Evliliğini yapıyorsun ve kaçarak yapıyorsun. İnsan bir defa hata yapar ama 2. Si tercihtir kusura bakma. Hiç mi düşünmedin yoğurdu üfleyerek yiyim diye:işsiz:

artik olmusla,olmuse care yok derler arkadaslar elestirinizi yaparken dikkat edin..evet konu sahibinjn sonunun boyle olacagini bilseydi dusermiydi ikinci bir hataya...olan oldu bundan sonrasi icin yapilmasi gerekenleri soyleyin ..
canim esinle son kez konus ev ev ustune olmaz ki ..evi ayirabiliyorsa ayirsin yoksa herkes yoluna baksin ailen de kabul ediyorsaa don anana babana onlara hizmet et el kapisindan bin kat iyidir..dahada ne evlilik ne bisey dusun hayatta basarilar dilerim 🤲

Nacizane bir soru soracagım bir insan 2. Evliliğini neden kaçarak yapar ya vallaha merak içindeyim
Daha başını sokacak evi yokken neden hamile kalır?
Daha da kötüsü alttan mı alayım hak mı arayayım diye sorar

aranacak hak da kalmamıs alttan alınacaj taraf da kalmamış

bir de ben hep şunu düşünürüm evet kv nin evine gitmişsiniz siz ne kadar mutsuzsanız o da mutsuzdur bence herkesın düzeni bozuluyor
Ev üstüne ev olmuyor işte

Oyaladiginj dusunmuyorum esim de cok istiyo cabaliyor ek islere gidiyor ağır iste sirf maasi daha fazla diye çalışıyor.
Ev alma hayalini bıraksın da annesinin parayla tehdit edip kovduğu evden eşini, çocuğunu alıp çıksın.

Daha ne kadar borç var onu bile bilmiyorsunuz.

Çocuğunuzun masraflarını bile dedesi karşılıyor ama siz hala eşinizin sizi oyaladıgini düşünmemeye devam edin.

Eger kirz olup da isten cikmasaydi kesinlikle sorunumuz yoktu herseyimixi hallede biliyorduk sorun isten cikip kış gunu yeni bir iş bulamamis olmasiyla basladi zaten o sıra ben ailenin evine gitmem desem napacagim ko zaten ortalik kriz herkes işci cikartiyordu

Evladim icin demeyin yahu hamilelikten once gorumceden bile dayak yiyip gene orda oturmussunuz, evladiniz mi vardi ozamanda? Cocuklarin ustune atmayin herşeyi, gidecek olursaniz kucucuk cocugu kimse sizden alamaz, mahkeme de vermez diye biliyorum.

2. Evliliginizmiş bi de, hicbisey gormediniz bilmiyorsunuz desem o da değil. İlk eşinizden nasil boşanabildiniz cok merak ediyorum.

Babam biseyi gördüğü icin degil istemedi 3 yil snra kendi bildiğim istedigim birine vericem kızıma da sormicam bilr dedi sebebi ne anlamadm ama hâlâ babamn o konuda haksiz olduguni dusunuyorm
Babanız sizin mantığınıza güvenmiyormuş belli ki. Duruma bakılırsa haksız da değilmiş🤷‍♀️

artik olmusla,olmuse care yok derler arkadaslar elestirinizi yaparken dikkat edin..evet konu sahibinjn sonunun boyle olacagini bilseydi dusermiydi ikinci bir hataya...olan oldu bundan sonrasi icin yapilmasi gerekenleri soyleyin ..
canim esinle son kez konus ev ev ustune olmaz ki ..evi ayirabiliyorsa ayirsin yoksa herkes yoluna baksin ailen de kabul ediyorsaa don anana babana onlara hizmet et el kapisindan bin kat iyidir..dahada ne evlilik ne bisey dusun hayatta basarilar dilerim 🤲
İste bunu bir tek sen anladn. Kim biliyor ki gelecegi kim ister ki kötü bi hayati. Altli ustlu dururuz dedik ora soguk olunca mecbur kaldk. Cocuk olmasaydi bile durum yine ayniydi ki o kavgalar yine eve cikamama durumu. Smdi en azindan butun ailesi ev alalim diye altin takiyolar biriktirin diye araba da var onu da satmayi dusunuyorlsr zaten

Babam da herkes gibi ileriyi goremiyor malesef burda smdi diyosunuz ya sizlerin de hayati istediğiniz gibi mi hep dogru yolda mi yürüdünüz acaba.? Ben burda derdimi anlatiyorm birseyler paylastm eger gercektn destek olmayacaksanz yazmayin yani burda baska bi gruptayim ben ama orda yazmadm baska bir durum var diyerek. Bdv de de yazdiktan snra gerci iyi byle düzgün mesajlsr almayacagimi bilmem gerekiyordu aslinda.

Kimse ne yasayacagini bilemez.

Eşimle evlendim diye asla pisman degilim cocugum oldu keske daha snra olsaydi da demedim hic sadce kv cok fena oldugu icon bu sorunları yasiyorm ben ve eşimi de bi sekilde kendisinin dogru olduguna inandiriyor. Ben bu konuda akil almak istedim esime nasil anlatirim dogruyu nasil gosteririm diye yazdm

Yav bır ınsan hangı aklı selim insan ergen aklıyla 2. evliliğini kaçarak yapar🤦‍♀️ Hadi kaçtın durumlar kötü sen neden çalışmadın borç olmasa bıle bu devirde geçinmek kolay değil çalışman gerekiyordu. Kv kp evıne gidip yerleşmişsiniz keza onlarında mutlu olduğunu sanmam sızı parayla bıle tehtıt edıyorlar düzenleri de bozulmuş. Ama sen kalkıp bir de hamile kalıyorsun. Kocam borcu bıtırıp ev alacak diye bekleye dur. Öyle oturup borç ıcınde hadı ev al demekte ne bılıyım bırı aydınlatsın bu devırde tek maaşla nasıl ev alınıyor? Bebeğin masraflarını bıle dedesı ödüyor. Ne kadar ezik bir durum kendı çocuğunuzun masrafını bıle karşılayamıyorsunuz. Kusura bakmayın suçlu sizsiniz. Kendınız edıp kendiniz bulmuşsunuz. Geçinemeyen ınsanlar nıye evlenıyor nıye çocuk yapıyor. Bı sıkışmada iki tarafın çalışması gerekırken pattt hadı aılemın yanına gidelim her cartta curtta aıleler devreye giriyor siz ne işe yarıyorsunuz karı koca kendınız daha geçinemiyorsunuz ama evlenmeye gelince hemen kaçılıyor pesss

Son düzenleme:
Babam da herkes gibi ileriyi goremiyor malesef burda smdi diyosunuz ya sizlerin de hayati istediğiniz gibi mi hep dogru yolda mi yürüdünüz acaba.? Ben burda derdimi anlatiyorm birseyler paylastm eger gercektn destek olmayacaksanz yazmayin yani burda baska bi gruptayim ben ama orda yazmadm baska bir durum var diyerek. Bdv de de yazdiktan snra gerci iyi byle düzgün mesajlsr almayacagimi bilmem gerekiyordu aslinda.

Kimse ne yasayacagini bilemez.

Eşimle evlendim diye asla pisman degilim cocugum oldu keske daha snra olsaydi da demedim hic sadce kv cok fena oldugu icon bu sorunları yasiyorm ben ve eşimi de bi sekilde kendisinin dogru olduguna inandiriyor. Ben bu konuda akil almak istedim esime nasil anlatirim dogruyu nasil gosteririm diye yazdm
Benim kuzenim de sizin gibi sürekli hata üstüne hata yapıyor annesini kalpten öldürecek yakında. İlk hataya kimse bi şey demiyor ama bu tarz insanlar ana babasına imtihan oluyor hata üstüne hata yapıp düşünmeden davrandıkları için kusura bakmayın da. Hepimiz senelerdir onun sıkıntılarıyla uğraşıyoruz. Zavallı annesi perişan oldu artık

Esimin borcu eskiye yönelik ve umirsamamis simdi ise cok pisman e birde kriz de odeyemedi borc eklendince eklendi bi karttan cekti digerine öbür karttan cekip digerini odemeye baslayinca iş cikilmaz hale geldi ve o borç fazlalasti iyice

Görümceyle kapıya polis gelecek raddeye varan kavgadan, boşanma aşamasına gelen hır gürden ne ara vakit bulup da evlat sahibi olmaya karar verip hamile kalıyorsunuz ben de bunu anlamıyorum.

Bu nasıl bir cümle? “E tamam dedim hamile kaldım.”

X