Cocugum için hep susuyorum ama artık yeter.!

Yav bır ınsan hangı aklı selim insan ergen aklıyla 2. evliliğini kaçarak yapar🤦‍♀️ Hadi kaçtın durumlar kötü sen neden çalışmadın borç olmasa bıle bu devirde geçinmek kolay değil çalışman gerekiyordu. Kv kp evıne gidip yerleşmişsiniz keza onlarında mutlu olduğunu sanmam sızı parayla bıle tehtıt edıyorlar düzenleri de bozulmuş. Ama sen kalkıp bir de hamile kalıyorsun. Kocam borcu bıtırıp ev alacak diye bekleye dur. Öyle oturup borç ıcın hadı ev al demekte ne bılıyım bırı aydınlatsın bu devırde tek maaşla nasıl ev alınıyor? Bebeğin masraflarını bıle dedesı ödüyor. Ne kadar ezik bir durum kendı çocuğunuzun masrafını bıle karşılayamıyorsunuz. Kusura bakmayın suçlu sizsiniz. Kendınız edıp bulmuşsunuz. Geçinemeyen ınsanlar nıye evlenıyor nıye çocuk yapıyor. Bı sıkışmada eşin çalışması gerekırken pattt hadı aılemın yanına her cartta curtta aıleler devrete giriyor siz me işe yarıyorsunuz karı koca kendınız daha geçinemiyorsunuz ama evlenmeye gelince hemen kaçılıyor pesss
Oncelikle uslubuna bir dikkat et sen bi. Anlamakta güçlük var galiba kriz olmasaydi eger biz ayri evdeydik ve gayet guzel geciniyorduk diyorum. O kriz zamaninda bir suru insan yillarca çalıştığı yerden cikarildi bilmem o zamani hatirliyo musunz artk. Eşimle severek evlendim sorunum esim degk annesi sadece. Kadin her firsatta herseyi laf ediyor iftira atiyor kendi kızı bile sevmez. Cocugumz icin herseyi alir ama kb sen alma der borcuna ver der her zman yksa eşim herseyin en iyisinj alir hic almiyo diye de bsey demedim yapar ama bez mama vs buyuk masraflari hep kb alir

Görümceyle kapıya polis gelecek raddeye varan kavgadan, boşanma aşamasına gelen hır gürden ne ara vakit bulup da evlat sahibi olmaya karar verip hamile kalıyorsunuz ben de bunu anlamıyorum.

Bu nasıl bir cümle? “E tamam dedim hamile kaldım.”
O siralar zaten bebek dusunuyordk eger o tartisma olmasaydi yda oldu yani ben o sira hamileymisim ki zaten dusunuyordk yani. Bosansaydm bile hamileligimi ogrenirmisim

Oncelikle uslubuna bir dikkat et sen bi. Anlamakta güçlük var galiba kriz olmasaydi eger biz ayri evdeydik ve gayet guzel geciniyorduk diyorum. O kriz zamaninda bir suru insan yillarca çalıştığı yerden cikarildi bilmem o zamani hatirliyo musunz artk. Eşimle severek evlendim sorunum esim degk annesi sadece. Kadin her firsatta herseyi laf ediyor iftira atiyor kendi kızı bile sevmez. Cocugumz icin herseyi alir ama kb sen alma der borcuna ver der her zman yksa eşim herseyin en iyisinj alir hic almiyo diye de bsey demedim yapar ama bez mama vs buyuk masraflari hep kb alir
Burda tek sorun kv vs değil sizsiniz kusura bakmayın madem borç var e hadı tamam hamıle kalayım demişsiniz. Borç içinde bebek yapmak düşünülmez. Hadı gıttınız aılenın yanına siz neden bir işe girip destek olmadınız ? Kv kötü kalpli onu anladıkta ne kadar kötü de olsa onun ekmeğini yiyip evinde yaşıyorsunuz düzenleri bozuldu. Çocuğun masrafları dedede eee barı kv bebeğe baksın sen şimdi işe gir çalış ayrı eve çıkın bırınız borçları bırınız evı geçindirsin normal ınsanlar böyle yapıyor.

Burda tek sorun kv vs değil sizsiniz kusura bakmayın madem borç var e hadı tamam hamıle kalayım demişsiniz. Hadı gıttınız siz neden bir işe girip destek olmadınız ? Kv kötü kalpli onu anladıkta ne kadar kötü de olsa onun ekmeğini yiyip evinde yaşıyorsunuz düzenleri bozuldu. Çocuğun masrafları dedede eee barı kv bebeğe baksın sen şimdi işe gir çalış ayrı eve çıkın bırınız borçları bırınız evı geçindirsin normal ınsanlar böyle yapıyor.

Bunları simdi kabul etmezler iddiaya var misin..

eşimin de kredi karti borclari var benimle evlenmeden önce yapilmis bir borç
kira su elektrik dogalgaz e kredi derken eşim beni karsisina aldi bak olmuyo bocaliyoruz borc buluyorum ama nereye kdar sende görüyorsun halimizi sadece 1 sene babamlarin yanina gidelim
1 seneye yaklasti gelmemiz ama ne borc azaldi ne ayri ev mevzusu var kimsede

gorumceyle kavgalar vs bi cok sey yasadk kapuya polis getirdim üstüme yürüdü bogazimi sıktı diye suç benm oldu polis cagirdm diye o sira eşimle boşanma noktasina geldk

Ve elbette...
neyse dedik hamile kaldm

Yetmiyo değil mi, iyice hardcore iyice dibine dibine. :işsiz:

Burda tek sorun kv vs değil sizsiniz kusura bakmayın madem borç var e hadı tamam hamıle kalayım demişsiniz. Borç içinde bebek yapmak düşünülmez. Hadı gıttınız aılenın yanına siz neden bir işe girip destek olmadınız ? Kv kötü kalpli onu anladıkta ne kadar kötü de olsa onun ekmeğini yiyip evinde yaşıyorsunuz düzenleri bozuldu. Çocuğun masrafları dedede eee barı kv bebeğe baksın sen şimdi işe gir çalış ayrı eve çıkın bırınız borçları bırınız evı geçindirsin normal ınsanlar böyle yapıyor.
Cocugum kucuk nasil birakabilirm 5 aylik bile daha olmadi ki.? Çocuktan once calistim zaten bende ama snrasinda çıktım baska sebeplerden dolayi

Gerçekten anlamadığım için soruyorum. Eşiniz işten çıkartılınca ekonominiz kötüye gitti de hiç mi evlenmeden düşünmedi eşiniz bir gün özel sektörde işten çıkartılabileceğinizi? Kenara hiç mi para koymak aklına gelmedi eşinizin? Siz ne yapıyordunuz bu arada? Çalışıp eve para getireyim diye bir düşünceniz neden hiç olmadı? Üstüne nasıl bir kafayla para yokken başkasının evinde yaşarken gebelik planladınız? Hele ki en anlamadığım eşiniz sizi resmen kandırmış bekarlık günlerinden kalma bir dünya borcu var ama sorun eşinize değil eş ailesinde nasıl oluyor?

O siralar zaten bebek dusunuyordk eger o tartisma olmasaydi yda oldu yani ben o sira hamileymisim ki zaten dusunuyordk yani. Bosansaydm bile hamileligimi ogrenirmisim

İşte diyorum ki nasıl düşünüyordunuz? Kapıya polis gelecek kavga durup dururken çıkmadı ya? Önceden de anlaşamamışsınız demek ki. Ne zaman çıkacağınız belli olmayan ve anlaşamadığınız insanların olduğu eve neden çocuk? Ne düşünerek çocuk yapmaya karar verdiniz yani?

Kaldı ki o eve de maddi olarak kendinize yetemediğiniz için gitmişsiniz. Kendinize bakamazken çocuk yapmayı nasıl göze alıyorsunuz?

Gerçekten merak ediyorum da soruyorum. Nasıl bir motivasyonunuz oldu çocuk düşünürken? Evlendim 3 yıl olacak ilk günden beri korunuyordum çocuk yapmaya cesaret edemediğim için. Evliliğimde maddi manevi hiçbir sorun yok. Acaba çocuğa yetebilir miyiz? Acaba iyi bir insan olarak yetiştirebilir miyiz? Mutlu bir çocuk olur mu? Büyütürken eksik kaldığımız konular olur mu? diye diye karar verip yapana kadar korunurken hamile kaldım zaten. Öyle de olmasaydı sittin sene evet hazırım diyip yapamazdım. Hala her gün delice bu soruları düşünüyorum. Sizden akıl almak istiyorum biraz rahatlayabilmek için.

Gercekten buraya yazmamaliymisim yine gelecegi goremeden bi olayin icine girdm bak. İnsanlar burda derdini anlatiyo ama byle destek bekliyo saniyodm. Kadinlar olarak halden anlanir diye yazdim ama pişmanlık duyuyorm suan.

Bu eve geldm diye de pismanim. Diyosunuz ya onun ekmegini yiyosunuz ha benm esimjn hic bisey almamazligi olmaz der ama kiyamazlsr kb alir. O da borclu ama sen gemcsin der hep. Ben onun ekmegini yemiyorm yani oturuyosam da her işi ben yapiyorm kb asla bisey demez beni cok sever kendi ne istiyosn aliyim der her zman ama kv ve gorumce fena gorumce evlendi kurtuldm smdi kv sorun tek

Eşiniz ne kadar olduğunu bile bilmediğimiz bir sürü borçla evlenip sizi bir şekilde ailesiyle yaşamaya mahkum etmiş. Ama orası önemli değil tâbi.

Siz sorunun nerede olduğunu göremiyorsunuz maalesef
Sorun eşinizde
Size değer verse şu eziyeti çekmenize izin vermez
Yazdıklarınıza bakarak asla çalışma taraftarı da olmadığınızı fark ettim, eğer çalışsaydınız bu durumlara düşmezdiniz
İnsanlara kızıyorsunuz ama çözüm üretmiyorsunuz, madem birlikte yaşamaya devam, baksınlar çocuğu siz işe girin borcu daha hızlı kapatın olmaz mı :) daha ne kadar borcunuz olduğunu bile bilmiyorsunuz, nereden biliyorsunuz bu borç lafının bir oyalama taktiği olmadığını ya da belki de ailesinin borcudur. Siz eşinizden değer görrmüyorsunuz bunun farkında değilsiniz o yüzden yaşadığınız sorunlar.

Cocugum kucuk nasil birakabilirm 5 aylik bile daha olmadi ki.? Çocuktan once calistim zaten bende ama snrasinda çıktım baska sebeplerden dolayi
benimde çocuğun 4 aylıktı. Mecbur bıraktım çalıştım.böyle bir sürü insan var..kayınvaliden bakarsa sende gir bir işe çalış..ınsan bazen istemediği şeyleri yapmak zorunda kalıyor maalesef

Siz sorunun nerede olduğunu göremiyorsunuz maalesef
Sorun eşinizde
Size değer verse şu eziyeti çekmenize izin vermez
Yazdıklarınıza bakarak asla çalışma taraftarı da olmadığınızı fark ettim, eğer çalışsaydınız bu durumlara düşmezdiniz
İnsanlara kızıyorsunuz ama çözüm üretmiyorsunuz, madem birlikte yaşamaya devam, baksınlar çocuğu siz işe girin borcu daha hızlı kapatın olmaz mı :) daha ne kadar borcunuz olduğunu bile bilmiyorsunuz, nereden biliyorsunuz bu borç lafının bir oyalama taktiği olmadığını ya da belki de ailesinin borcudur. Siz eşinizden değer görrmüyorsunuz bunun farkında değilsiniz o yüzden yaşadığınız sorunlar.
Uste ciktigi icin kv suclu benmisim gibi gosteriyo e haksiz olan da ben oluyorm ama gozuyle gorse asla annesinj tutmaz. Onlarn yaninda iyi kızım kızım kimse yokken eger catacak da yer arıyorsa direk laf eder soylenir. Kv bakamayacagi icin calismiyorm ama 1 yasina geldiginde dusunuyorm zaten çalışmayı

Gercekten buraya yazmamaliymisim yine gelecegi goremeden bi olayin icine girdm bak. İnsanlar burda derdini anlatiyo ama byle destek bekliyo saniyodm. Kadinlar olarak halden anlanir diye yazdim ama pişmanlık duyuyorm suan.

Bu eve geldm diye de pismanim. Diyosunuz ya onun ekmegini yiyosunuz ha benm esimjn hic bisey almamazligi olmaz der ama kiyamazlsr kb alir. O da borclu ama sen gemcsin der hep. Ben onun ekmegini yemiyorm yani oturuyosam da her işi ben yapiyorm kb asla bisey demez beni cok sever kendi ne istiyosn aliyim der her zman ama kv ve gorumce fena gorumce evlendi kurtuldm smdi kv sorun tek
O evden çıkmadan kayınvalide sorunundan kurtulmaniz mümkün değil ki.
Eşinize toz kondurmuyorsunuz, annesinden de etkilediğini yazan sizsiniz. Ne kadar borcu var bilmeyende.

Kayınvalide, evinde yaşıyorsunuz diye rahat rahat davranıyor size, buna göz yuman yine eşiniz.
Ne önerelim biz size 🤷

Kıyamayan ınsanlara kötü demek nasıl bır tezatlık? Görümce evlendi kurtulduk demek nasıl bir mantık halbu ki onun evıne yerleşen sizsiniz kötü de olsa onun demesi gerekmez mı geldıler düzenimi bozdular ? Onun demesı gerekirdi ikisi çalışıp gitselerde kurtulsak. Sizin çalışmaya nıyetınız yok başkalarının uzerınden geçinmenizde bir şey yok ama kv kötü görümce evlendi kurtuldum valla kafalar pırıl pırıl

X