Bebek Beslenmesi Çocuğunuz ile mutfakta eğitim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

tulinserpil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2006
12
1
Kızlar hiç düşündünüz mü sizler mutfakta yemek yaparken çocuğunuza eğitim verebileceğinizi?
Yapmanız gereken şey o kadar basit ki, çocuğunuz ile birlikte mutfağa girip, ona renkleri, sayıları, tatları öğretebilirsiniz.
Domatesin kırmızı olduğunu, masada 3 tane biber olduğunu, portakalın tadının ekşi olduğunu öğretebilirsiniz. Boş bardak dolu bardak, yarım dolu bardak oyunu oynayabilirsiniz. Tamamen sizin yaratıcılığınıze ve hayal gücünüze kalmış bir şey. Ben kendi oğullarımda (ikiz) çok güzel dakikalar geçiriyordum mutfakta. Hele çalışan bir anne iseniz, işten eve geldiğinizde çocuklar mutlaka ilgili alaka bekler, bunu onlara mutfakta gösterebilirsiniz..

Paylaşımın için teşekkürler.
Bizde işten döndüğümde kızım ile birlikte yapıyoruz yemek, temizlik vs.'yi hem öğreniyor, hem eğleniyor benimle.....

Paylaşımın için teşekkürler.
Bizde işten döndüğümde kızım ile birlikte yapıyoruz yemek, temizlik vs.'yi hem öğreniyor, hem eğleniyor benimle.....
Rica ederim ne demek. Paylaşacak o kadar çok bilgi ve birikim var ki, iyiki burayı keşfetmişim, yazdıklarımı uygulayacak çok anne var.

X