Çocuk bakıcısı hakkinda

20 gün yani üç hafta var ama daha yıl sonuna beş ay var.hastalik vs zamanlarında yıllık izin kullaniyorum
Hastalıklarda çocuğu doktora götürüp çocuğa rapor alıp üstüne "çocuk anne refakatinde getirilmiştir" yazdırabilirsiniz.Cogu kurum bu durumda anneye refakatçi izni yazıyor ,bence de bir aylığına yaz okulu tarzında hizmet veren bir krese yazdirmanizi tavsiye ederim.( yüzme,gezi,sınama vs.faaliyetler düzenleyip çocuğu normal zamanlarda goturemeyebileceginiz yerlere goturuyorlar)

Hastalıklarda çocuğu doktora götürüp çocuğa rapor alıp üstüne "çocuk anne refakatinde getirilmiştir" yazdırabilirsiniz.Cogu kurum bu durumda anneye refakatçi izni yazıyor ,bence de bir aylığına yaz okulu tarzında hizmet veren bir krese yazdirmaniz ( yüzme,gezi,sınama vs.faaliyetler düzenleyip çocuğu normal zamanlarda goturemeyebileceginiz yerlere goturuyorlar)
Burda yok öyle bir kres

Çocuk istememiş oyuncağını vermek zorla vermişsiniz birde ağlıyormuş, eşinin eve gelmesi hoş değil, o kadın bakıcı değil ek iş arayan sıradan biri, nerden tutsak elde kalıyor

Hic tanimadiginiz komsuya çocuk emanet edilir mi? Evet insanlar bakiciya birakiyor ama evlerine kamera sistemi kuruyor, referans aliyor ya da tanidiklari birisini buluyorlar.
Eger böyle bir sansiniz yoksa baska kres bakin, bir ay uyum sorunu yasamasi, bir ayin sonunda saglikli ve sağ olmasindan daha önemli degildir bence.

Bir aylık.kendisine de soyledik.benim evde mi baksa acaba.oglum anne senden ayrılmam.o eve gitmem.kresten sonra şimdi bir de beni bu kadına mi bırakacaksın diyor.ogeetmeni yeniden krese vermebir ay için.kres fobisi artar dedi
Ya zaten bakıcı da olsa çocuk kendi evinde bakılmalı. Alt kattaymis bi de sizde baksın yani. Ama kendi çocuğu da küçük, verim alınmaz. Ha devamlı olsa neyse de şu şartlarda bir ay idare edilebilir.

Tabiki kreş daha mantıklı şu durumda. Sevmese bile daha mantıklı 2 çocuğa aynından bakılmaz kendi çocuğuna daha ayrıcalıklı davranacak belli ki. Adam da eve geliyormuş zaten habersiz gelse nereden bileceksiniz? Kreşe verin bence

Daha yeni tanıdığım ve evinde küçük çocuğu olan birisine çocuğumu emanet etmezdim. 1 ay da olsa çocuk için önemli bir süre

Tabiki kreş daha mantıklı şu durumda. Sevmese bile daha mantıklı 2 çocuğa aynından bakılmaz kendi çocuğuna daha ayrıcalıklı davranacak belli ki. Adam da eve geliyormuş zaten habersiz gelse nereden bileceksiniz? Kreşe verin bence
Evet.esim evde olmaz.sabah yedi buçuk aaksam yedi buçuk dedi.o zaman p.tesi günü neden evdeydi

Oğlum krese gidiyor ve çok memnunuz.yalniz bu ay sonu 1 ay için tatile gireceklermis.ben de bir ay için başka krese verip yeniden alışmasını beklemek yerine öğretmenimizin de önerisiyle bakıcı araştırmaya başladım.
Eve yeni taşındım.alt katında üç yaşında oğlu olan bir bayan var.esim inşaatçı zaten evde olmaz dedi.pazarteai anlaştık ve eve gupegunduz eşi geldi.hani gündüz gelmez diyordu ama geldi
Bir de kendi çocuğu bizim evden bir oyuncak götürmek istedi.oglum hayır götüremez demesine rağmen oyuncağı ödünç olarak verdim ama o oyuncak geri gelmedi.oglum sürekli o oyuncağı soruyor ve ağlıyor.
Sorun oyuncak da değil ama daha ödünç aldığı oyuncağı geri vermesi de bu kadına çocuk bakımı konusunda guvenevbilir miyim?yoksa bir ay için başka bir krese mi vermeliyim.ne diyorsunuz kizlar
Öğretmen diğer kreşi daha fazla beğenirseniz , onlara göndermezsiniz diye de bakıcı bulun demiş olabilir. En iyisi kreş bir sürü çocuk olacak sonuçta . Ben olsam kreşe verirdim

Çocuk istememiş oyuncağını vermek zorla vermişsiniz birde ağlıyormuş, eşinin eve gelmesi hoş değil, o kadın bakıcı değil ek iş arayan sıradan biri, nerden tutsak elde kalıyor
Verdim ama geri getirecek diye verdim.Zaten yüzüne bakmadığı bir oyuncakti

İyi de siz daha yeni taşınmadınız mı apartmana hemen nasıl güvendiniz komşuya.

Madem 3 haftalık yıllık izniniz var onu kullanın hastalıkta rapor alırsınız hastalanırsanız.

Oğlum krese gidiyor ve çok memnunuz.yalniz bu ay sonu 1 ay için tatile gireceklermis.ben de bir ay için başka krese verip yeniden alışmasını beklemek yerine öğretmenimizin de önerisiyle bakıcı araştırmaya başladım.
Eve yeni taşındım.alt katında üç yaşında oğlu olan bir bayan var.esim inşaatçı zaten evde olmaz dedi.pazarteai anlaştık ve eve gupegunduz eşi geldi.hani gündüz gelmez diyordu ama geldi
Bir de kendi çocuğu bizim evden bir oyuncak götürmek istedi.oglum hayır götüremez demesine rağmen oyuncağı ödünç olarak verdim ama o oyuncak geri gelmedi.oglum sürekli o oyuncağı soruyor ve ağlıyor.
Sorun oyuncak da değil ama daha ödünç aldığı oyuncağı geri vermesi de bu kadına çocuk bakımı konusunda guvenevbilir miyim?yoksa bir ay için başka bir krese mi vermeliyim.ne diyorsunuz kizlar
Bu konuda deneyimli birini araştırın. İnsanlara sorun soruşturun. Memnun oldukları birileri vardır elbet.

Siz çocuk olsanız hiç bilmediğiniz bir evde hiç bilmediğiniz ailenin içerisinde 1 ay kalmak ister miydiniz? Belki de kadın çocuklar arasında ayrımcılık yapacak? Öbür çocuk için çocuğunuzu azarlayacak?

Küçükken annem beni yengesine bırakmıştı. Kadının benim yaşımda torunu vardı. Kızı çok seviyordum ama o pislik kadın beni cimcikleyip duruyordu. Hala hatırlar ve çok kızarım...

Haaa bi keresinde de ilkokuldayken Babiş abla vardı onu çok severdim. Ona bırakıp 2 gün gitti. O çok sevdiğim Babiş abla bana psikopat gibi sürekli ders çalıştırdı. Gelip ders falan anlatmıyordu yanlış olmasın. Beni odaya kapatıp ders çalışmam için zorlayıp, kendisi evde, içeride keyif yapıyordu... Çok ağlamıştım. Çocuğunuzun sevdiği biri bile aslında bir psikopat çıkabilir...

Asla güvenip böyle ne olduğu belli olmayan insanlara bırakmayın derim. Tecrübeli birilerini bulun. Çocuktan anlayan, onunla oyun oynayabilecek ve en önemlisi psikolojisini bozmayacak birilerini bulun derim...

Kreşe verin. Belki yeni kreşi sevecek cocuk. Öğretmen bu ihtimalden korktuğu için saçma bir fikir öne sürmüş. Başka kreş yada bakıcı sonuçta çocuğun hayatı değişecek.
Kesinlikle başka bir kreş diyorum. Daha güvenli bir fikir.
Çocuk gelişimi uzmanı olarak ve 10 yıldan fazla kreşlerde çalışmış birisi olarak söylüyorum.

X