Çocuk doğdu, büyü bozuldu. Çıkmazdayım...

Hepsini geçtim bu halde üniversite ye calisan akrabayi eve yerlestirmek nedir ya hacı baba tekkesi mi orasi.o kızda sizin aranizda sorun varken nasıl sağlıklı ders çalışmayı düşünüyor onu da anlamadim

Büyü bozan bir adres payalasmak istiyorum.

Bu kisiye mesaj atiyorsunuz size mutlaka donus yapiyor . Size gönderiyor yapilacaklari. ben büyüden kurtuldum . Hayatim bir anda degisti. Kismetim acildi. Sizinle paylasmak istedim. Umarim basina gelen arkadaslara yardımım olur.

Saçma sapan işler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben caresiz kaldigim bir anda bu adresi bana internetten gonderdiler. Ben pazarlamaci felan degilim inaniyorsan yaparsin inanmiyorsan elestirme hakkin yok. Yapmazsin olurbiter. Allah kimseyi caresiz cözümsüz bırakmasin tek diyeceğim bu. Ben fayda gördüm ve tavsiyede bulundum.

daha 20 dk önce esimle bu konu yuzunden atistim ben emziren insanim zaten stresliyim hergun gelip gelip mazota zam geldi benzine zam geldi altin uctu euro costu bu erkeklerin hepsimi boyle ya bir gram sutum var oda euroyla altinla ucacak bizeneyse tepkini koy cocugunu emzir kaynayada gıcık oldum evde cocuk olmasa patlat bi kiyamet ayaklarini denk alsinlar diyecegim ama evladiniza yazik zaten bu aylarda citirtiya hopluyolar biraz daha sabredin zamani gelince hesabini tek tek sorun

Merhabalar. Esimle 3 yildir evliyiz. 2 yil cocugumuz olmadi. Tam tedaviye baslayacakken rahim filminden sonra hamile kaldim. Cocuk su an 4 aylik. Evliligimiz cok guzel gidiyordu. Her evlilikte olan ufak tefek problemlerimiz vardi. Her yil tatiller memlekete gitmeler evimizde mutlu mesut yasiyorduk ta ki hamile kalana kadar. Hamileligimin baslarinda esim isten cikartildi. Maasi cok iyiydi. Tazminat verip cikarttilar.

Benim asiri bulantilarim vardi ve tayinim istanbulun kotu bir yerine cikti hamileligimden dolayi mecbur tasindik. Esim surekli felaket senaryolari yazip moralimi bozmaya basladi. Ic savas kuresel isinma deprem sel ekonomik kriz gibi seyler. Yanima gelip gelip bunlari anlatiyordu artik ayni ortamda bulunmak istemiyordum. 5 aylik hamileyken falan is buldu ise girdi bir sure rahat ettim. Tabi onceki isinin yarisi kadar maasla. yaklasik 4 ay issiz gezdi. Sonra cocuk dogdu. Normal dogum yaptim hemen kalktim 2-3 gun iciinde ufak tefek ev isi yapmaya basladim.
Cocuk 1 hafta kuvezde kaldi. Her gun agladim. Lohusa kafasi cocugun ciddi bir durumu yoktu ama yanimda olmadigi icin cok uzuluyordum. Cocuk geldi ben de tecrubesiz anneyim. Kaynanam bendeydi. Cocugumu almayi tam beceremiyordum cocugumu kucagima vermediler benden sakindilar ben de dogrusu boyle saniyordum. Hamilelikle ilgili her seyi arastirmistim ama dogum sonrasini cok arastirmadim.
Cocugun agzina biberonu verdiler emzirmeme izin vermediler. Oglumu kucagima almak icin ondan nefret etmis sogumus numarasi yaptim kucagima vermek zorunda kaldilar. Telefonumu cesmede yikayinca emzirmek icin verdiler ve bunlara esim goz yumdu. Lohusa depresyonuna girdim. Halbuki bilmiyordum lohusanin bebegine, yeni doganin da en cok annesine ihtiyaci vardir. Kendimi yetersiz hissettirdiler. 40i dolana kadar oglumun hic altini degistirmeme izin vermediler. Annem kiyametleri kopartti. Kaynanam gitti annem geldi cocugu sadece bana baktirdi. Her seyini bana yaptirdi. Biberondan emzirmeye dondurdu.40indan sonra sadece emzirdim. Aylik kilo alimlari gayet iyi gitti. Annem Esimle bi posta kavga etti.
Hala cocuk zayif emmeyi bilmiyor diye takmis durumda esim. Oglum 4 aylik 6900 gram ve bence gayet normal. Cocuk doymuyor, emmeyi beceremiyor vitaminsiz kaldi sutunu biberonla ver olmazsa mama ver diye tutturdu sutum yetiyor diyorum beslemiyor diyor. Surekli hakaretler kufurler biktim artik.
Bi de gecen yil yegeni bizde kaldi universite icin. Bu sene kalmasini istemedigimi soyledim. Gicik oluyorum o kiza. Ne yapti ne etti kizi bizim eve yerlestirdi. Artik bosanmayi dusunmeye basladim. Dayanamiyorum. Oglumu cok seviyorum. cok uzuluyorum. Oglumu dusunmesem iki dk bile katlanmam ceker giderim. Ya da onu postalarim. Ne yapacagimi bilmiyorum.
Bir kadının en özel döneminde uasadiklarin gerçekten çok zorlamış seni. Seni anlıyorum. Kimseye bakma emzirmeye devam et. Benimki 9 aylık 7 kilo doğum kilosuna göre iyi diyorlar. Sabredebiliyorsan ne mutlu sana. Ben en ufak bir şeyde atarlaniyorum. Şu hayatta senden ve bebeğinden önemli bir şey yok.

Kadrolu öğretmen olduğum için yerimden kımıldayamıyorum. Ücretsiz iznim bitti. Devam ettiremedim çünkü param yok. Eşim benden habersiz birikimimiz olan 2 bin doları bozdurdu ve ayrıca ben de ona 4 bin TL vermiştim. 2 ay ücretsiz izin aldım halbuki. Bin TL de ailem bana vermişti. O kadar parayı ne yaptı bilmiyorum. İki ay boyunca çocuğun zayıf olmasıyla ilgili sürekli psikolojik baskı yaptı. Annem gelince de yaptı. Şu an annesi bakıyor çocuğa. Yine bizde. Oğlum acıktığında babannesine ağlıyor. Gece kalkıp emmesin diye gırtlağına kadar anne sütü+ kaşık maması veriyor. Diyorum tamam verelim ama sade süt verelim gece emsin diye. Yok beni takan kim. Yaz tatiline kadar sabredeceğim. Sonra boşanmayı düşünüyorum. Artık her gün bunun planını yapıyorum. Bu kavgadan sonraki süreçte eşim bana çok çektirdi. Çok ağır intikam aldı benden. Anlat anlat bitmez çoookkk fazla şey oldu. Çok normal davranıyorum şu an ama altın vuruşu yapacağım artık yazın gelmesini bekliyorum. sabrımın sonuna geldim. Verdiğim şansı hak etmiyormuş.
Nihayet doğru yolu bulmuşsun çoook bile durdun kimseye boşan demek istemem ama senin olayında bosanmaktan başka yol yoktu çünkü senin eşin sorunlu sadece siradan bir kv olayı değil, yegenin eve gelmesi falan da değil benim gördüğüm baştan beri adamda problem vardı.dengeyi kuramadı.
Hakkında hayırlısı olsun, bu durumda çocuğunu yalnız büyütmen senin için de çocuk için de en iyisi, sen mutsuz oldukça o da mutsuz olacaktı çünkü.

Ben caresiz kaldigim bir anda bu adresi bana internetten gonderdiler. Ben pazarlamaci felan degilim inaniyorsan yaparsin inanmiyorsan elestirme hakkin yok. Yapmazsin olurbiter. Allah kimseyi caresiz cözümsüz bırakmasin tek diyeceğim bu. Ben fayda gördüm ve tavsiyede bulundum.
Senin gibiler de banlanmıyor ya ben ona yanıyorum.

Büyü bozan bir adres payalasmak istiyorum.

Bu kisiye mesaj atiyorsunuz size mutlaka donus yapiyor . Size gönderiyor yapilacaklari. ben büyüden kurtuldum . Hayatim bir anda degisti. Kismetim acildi. Sizinle paylasmak istedim. Umarim basina gelen arkadaslara yardımım olur.
Ahahahahah konu başlığındaki büyüyü ne sandı acep :KK70:

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Esimle 3 yildir evliyiz. 2 yil cocugumuz olmadi. Tam tedaviye baslayacakken rahim filminden sonra hamile kaldim. Cocuk su an 4 aylik. Evliligimiz cok guzel gidiyordu. Her evlilikte olan ufak tefek problemlerimiz vardi. Her yil tatiller memlekete gitmeler evimizde mutlu mesut yasiyorduk ta ki hamile kalana kadar. Hamileligimin baslarinda esim isten cikartildi. Maasi cok iyiydi. Tazminat verip cikarttilar.

Benim asiri bulantilarim vardi ve tayinim istanbulun kotu bir yerine cikti hamileligimden dolayi mecbur tasindik. Esim surekli felaket senaryolari yazip moralimi bozmaya basladi. Ic savas kuresel isinma deprem sel ekonomik kriz gibi seyler. Yanima gelip gelip bunlari anlatiyordu artik ayni ortamda bulunmak istemiyordum. 5 aylik hamileyken falan is buldu ise girdi bir sure rahat ettim. Tabi onceki isinin yarisi kadar maasla. yaklasik 4 ay issiz gezdi. Sonra cocuk dogdu. Normal dogum yaptim hemen kalktim 2-3 gun iciinde ufak tefek ev isi yapmaya basladim.
Cocuk 1 hafta kuvezde kaldi. Her gun agladim. Lohusa kafasi cocugun ciddi bir durumu yoktu ama yanimda olmadigi icin cok uzuluyordum. Cocuk geldi ben de tecrubesiz anneyim. Kaynanam bendeydi. Cocugumu almayi tam beceremiyordum cocugumu kucagima vermediler benden sakindilar ben de dogrusu boyle saniyordum. Hamilelikle ilgili her seyi arastirmistim ama dogum sonrasini cok arastirmadim.
Cocugun agzina biberonu verdiler emzirmeme izin vermediler. Oglumu kucagima almak icin ondan nefret etmis sogumus numarasi yaptim kucagima vermek zorunda kaldilar. Telefonumu cesmede yikayinca emzirmek icin verdiler ve bunlara esim goz yumdu. Lohusa depresyonuna girdim. Halbuki bilmiyordum lohusanin bebegine, yeni doganin da en cok annesine ihtiyaci vardir. Kendimi yetersiz hissettirdiler. 40i dolana kadar oglumun hic altini degistirmeme izin vermediler. Annem kiyametleri kopartti. Kaynanam gitti annem geldi cocugu sadece bana baktirdi. Her seyini bana yaptirdi. Biberondan emzirmeye dondurdu.40indan sonra sadece emzirdim. Aylik kilo alimlari gayet iyi gitti. Annem Esimle bi posta kavga etti.
Hala cocuk zayif emmeyi bilmiyor diye takmis durumda esim. Oglum 4 aylik 6900 gram ve bence gayet normal. Cocuk doymuyor, emmeyi beceremiyor vitaminsiz kaldi sutunu biberonla ver olmazsa mama ver diye tutturdu sutum yetiyor diyorum beslemiyor diyor. Surekli hakaretler kufurler biktim artik.
Bi de gecen yil yegeni bizde kaldi universite icin. Bu sene kalmasini istemedigimi soyledim. Gicik oluyorum o kiza. Ne yapti ne etti kizi bizim eve yerlestirdi. Artik bosanmayi dusunmeye basladim. Dayanamiyorum. Oglumu cok seviyorum. cok uzuluyorum. Oglumu dusunmesem iki dk bile katlanmam ceker giderim. Ya da onu postalarim. Ne yapacagimi bilmiyorum.
Cocuk doktoruna kontrollerde birlikte gidin. Ve gitmeden once siz doktoru arayip esinizin tavirlarini izah edin. Doktor yaninda coxugun kilo alimi cok iyi sakin mama verme falan desin.

Kimse senden buyu tavsiyesi istemedi burda yasak Mune Mune

O adam eş falan değil. Katlanma arkadaşım. Lohusayke bunları yaşamana izin veren adam iyi günde iyi olsa ne olur. Ayrıca sen annesin. Bebeginle kimse arana giremez. Bebegin sagligini tehlikeye atmadigin surece kimse kararlarini sorgulayamaz. O kızı evde istemiyorsan kov. Bence o adamı da kızla birlikte kov.

Arkadaşlar boşanma konusunu eşimle konuştum. Söyledim yaz tatilinde ailemin yanına gideceğim ve büyük ihtimalle dönmeyeceğim dedim ve aşırı üzüldü. Beni ne kadar çok sevdiğini anlata anlata bitiremedi.
Sizin aileniz mükemmel bir aile, ben ise normal hataları olan bir insanım size ayak uyduramıyorum dedim. (Kaynanam kendi her türlü şeyi yapar ama insanlardan mükemmel olmalarını bekler bu konuda aşırı mükemmeliyetçidir o yüzden bütün aile ondan tırsar)
Eşim kimse senden mükemmel olmanı istemiyor dedi. Bak o kavgadan sonra kimse sana tavır almadı küsmedi dedi.
Yani ben bu sözlerden şunu anlıyorum ki kızı evde istemediğim için ve kaynanamın tavırlarına tepki verdiğim için suçlu olmama rağmen lütfedip bana tavır almamışlar.
Çocuk konusunda sana çok karıştım ama çocuk aç kaldı ve hiçbir zaman tombik tombik olmadı dedi. Sen annesisin ama ben de babasıyım çocuğum için üzülüyorum dedi.
Özetle yine her şeyde üste çıktı. Önce beni sevdiğini anlata anlata bitiremedi. Sonra da suçlama üstüne suçlama. Kaynana zaten en ufak hatada direk eşimi doldurma derdinde. Neyse ki şu an annem yanımda. Durumlar böyle işte.

AylanMcora AylanMcora ben sizi merak ettim. Nasıl şimdi durumlar?
Konunuzu ilk açtığınızda okumuştum ama yazma fırsatım olmamıştı. Umarım herşey iyiye gitmiştir.

Çok şükür eşimle arayı düzelttik. Araya yaz tatili girince iyiye gitti her şey. Önceden aramız iyi gibi gözüküyordu ama hala alttan alttan annesi kışkırtıyordu. Ama şimdi öyle değil ailesinin yanında beni savunan bana toz kondurmayan eşim geri döndü. Annesiyle problemleri tam olarak çözmesek de halının altına süpürdük. Eşim dıştan söylemese de içten içe benim çok iyi bir anne olduğumu kabullendi.

Burda amaç kendimi övmek değil. Her kadın kendi çocuğu için en iyi ve çok iyi annedir.

Oğlumla aramızdaki bağ güçlendi :) kilosu ortalamanın üstüne çıktı. Güzel bir yaz geçirdik. İki ay birbirimize yapışıktık.

Benim bu çocuğun annesi olduğumu %80 kabullendiler. Hala yüzde yüz olmasa da :KK70: o da zamanla olur sanırım.
Şimdiki sıkıntım çocuğa bakacak kimse yok. Biraz birikmiş param var. Ücretsiz izne ayrılacağım. Seneye de artık kreş bakarım diye düşünüyorum.

Çok şükür eşimle arayı düzelttik. Araya yaz tatili girince iyiye gitti her şey. Önceden aramız iyi gibi gözüküyordu ama hala alttan alttan annesi kışkırtıyordu. Ama şimdi öyle değil ailesinin yanında beni savunan bana toz kondurmayan eşim geri döndü. Annesiyle problemleri tam olarak çözmesek de halının altına süpürdük. Eşim dıştan söylemese de içten içe benim çok iyi bir anne olduğumu kabullendi.

Burda amaç kendimi övmek değil. Her kadın kendi çocuğu için en iyi ve çok iyi annedir.

Oğlumla aramızdaki bağ güçlendi :) kilosu ortalamanın üstüne çıktı. Güzel bir yaz geçirdik. İki ay birbirimize yapışıktık.

Benim bu çocuğun annesi olduğumu %80 kabullendiler. Hala yüzde yüz olmasa da :KK70: o da zamanla olur sanırım.
Şimdiki sıkıntım çocuğa bakacak kimse yok. Biraz birikmiş param var. Ücretsiz izne ayrılacağım. Seneye de artık kreş bakarım diye düşünüyorum.
Oh ne güzel. Çok sevindim :KK37::KK37::KK37:
%100 kabullenmeyi de gerçekleştirirler inşallah sülalecek:dua:
Çocuktan sonra evlilik çok zor gerçekten. Benim bile herkesin(ben dahil) melek bildiği kocam,saçma sapan bişeye dönüşmüştü.
Sizin yavrucak da 1 buçuk yaş civarındadır herhalde. Benim kızım da öyle. En en en güzel zamanları bence şimdi. Ücretsiz izne ayrılın tabi,bu güzel zamanlara,yeni hareketlere,kelimelere,mimiklere ilk siz şahit olun:KK36:

Oh ne güzel. Çok sevindim :KK37::KK37::KK37:
%100 kabullenmeyi de gerçekleştirirler inşallah sülalecek:dua:
Çocuktan sonra evlilik çok zor gerçekten. Benim bile herkesin(ben dahil) melek bildiği kocam,saçma sapan bişeye dönüşmüştü.
Sizin yavrucak da 1 buçuk yaş civarındadır herhalde. Benim kızım da öyle. En en en güzel zamanları bence şimdi. Ücretsiz izne ayrılın tabi,bu güzel zamanlara,yeni hareketlere,kelimelere,mimiklere ilk siz şahit olun:KK36:
Evet 16 aya yaklaştık :) kuzularımız mutlu olsunlar hep :KK66: her şey onlar için.

X