Cocuklu biri ile evlilik

senkimsinki

Merhaba ben çaki nin gelini
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2022
434
540
Merhaba kısaca özet geçmek istiyorum izin günümdeyim bir evlilik yaptım ayrıldım 4 sene önce 24 yasindayim bugün benimle görüşmeye şehir dışından gelen kişi ise 30 yaşında ve 9 yaşında çocuğu varmış.. Ben çok küçük yaştandır kardeşlerimi büyüttüm aslında evlensem bile uzunca bir süre çocuk dusunecegimi sanmıyorum cunki zorluğunu annem çalıştığı için 6 aylık bebek 15 ýasinda iken kucağıma bırakıldıktan sonra anladım.. şuan 12 saat çalışıyorum günlük yaptığım iş çok ağır ve ise girdikten sonra anladım ki aranırsam da çalışacağım atanmazsam da düşüncelerim çok değişti henüz ilk maaşını almamış bir biri olarak bile ayaklarımın üzerinde durmak birşeyler için çabalamak bana müthiş özgür ve özgüvenli hissettiriyor o muhtaç ruh halinden çıkıyorum.. bunu bu kişiye söyledikten sonra çalışmana musade etmem evlenirsek dedi ve çocuğu olduğu için ailemin buna onay vermeyeceğini düşünüyorum o da şöyle birşey söyledi ki asla kabul edemem kızıma annem ve babam bakıyor çocuğumu bana vermezler hatta bana sen evlen git hayatini kur vs demişler bu düşünce yapısı kendilerince güzel olsada bence değil! Bu çocuk zaten anne baba ayrı büyümüş 9 yaşında bir kız çocuğu hiçbir çocuk anne baba evlenecek diye dedeye Babaneye ananeye bırakılmamalı bunu da ona söyledim bu şekilde bir evliliği asla kabul edemem diye taktir etti biliyorum belki tepki vereceksiniz ama ben bir çocuğun sorumluluğunu alabilirmiyim bilmiyorum evliliğe o yüzden sıcak bakmıyorum cunki çocuk sorumluluğu almamak için kendimde en az 5 yıl çocuk istemem diye düşünüyorum cunki daha geçen aya kadar 8 yaşında ki kardeşime ben bakmaya devam ediyordum gerçekten fazlasıyla zor ve bu çocuk benim öz çocuğum değil iyilikle de birşey yapmaya çalışsam yanlış anlaşılabilirlim bebek değil annesi doldurabilir bunlara hiç hazır değilim bu bey ile bunları kkonuşunca hele bi biz görüşelim diyip yola çıktı yaşadığım şehre geliyor o çocuğu babasından ayırmak gibi bir kötülüğü asla yapamam cunki adamın net niyeti 2 ay içinde yüzük falan takmak kafam çok karışık kızlar lütfen birşeyler söyleyin.. kızına anne babası ayrı büyümüş diye çok üzüldüm zaten mesele çocuk değil mesele olan benim cunki yapabilir miyim bilmiyorum... biliyorum evlilik için çok erken ama baştan kafamda herşey otursun ki karşımda ki insana da umut vermek istemem uzunca süreler

güncelleme : adamla çevre baskısı ve ortak tanıdıklar baskısı ile oturup çay içtik bildiğiniz birliğine teslim olan asker gibi çalışmayacaksın gezmeyeceksin benim bulduğum şehirde yaşayacaksın sosyal medya kullanmayacaksın birde burda bir kaç yazan arkadaş oldu çocuklu adam çocuk düşünmez diye bir bebek mağazasinin önünden geçerken içeri dahi girmek istemedi üstüne de off ruhum daralıyor dedi konuşması aşırı patavatsız henüz evlenmek istemediğimi hemen çocuk yapmak istemediğimi bir çocuk sorumluluğu alamam deyince de ben zaten hiç çocuk düşünmüyorum dedi :) dediginiz gibi kendisine köle arıyor ben uzatmaya gerek yok hayat şartlarımız uymuyor kızının sorumluluğunu alamam bu konuda kendime güveniyor olsaydım kendim çocuk doğurmayı düşünürüm kendi çocuk sorumluluğumu alırım zaten şuan evlilik de düşünmüyorum ısrarınızı hosgorup görüşmeye geldim dedim ve konuyu orada kapattım evet şuan evlenmeyi düşünmüyorum ama ilerde isterim başkasının çocuğunun sorumluluğunu da alabileceğimi düşünmüyorum. Henüz ilk maaşımı almamış bile olsam çalışmak kendim için birşeyler yapmak beni çok mutlu ediyor üniversite okumak kpss ye tekrar sıkı hazırlanıp atanmak gibi de planlarım var bu adam gece ise ben güneşim o kadar zıt insanlarız birbirimize evet çoğu kişinin de dediği gibi adam çocuğuma bakan olsun kirli çamaşırlarım yikansin diye evlenmek istiyor

Son düzenleme:
Merhaba kısaca özet geçmek istiyorum izin günümdeyim bir evlilik yaptım ayrıldım 4 sene önce 24 yasindayim bugün benimle görüşmeye şehir dışından gelen kişi ise 30 yaşında ve 9 yaşında çocuğu varmış.. Ben çok küçük yaştandır kardeşlerimi büyüttüm aslında evlensem bile uzunca bir süre çocuk dusunecegimi sanmıyorum cunki zorluğunu annem çalıştığı için 6 aylık bebek 15 ýasinda iken kucağıma bırakıldıktan sonra anladım.. şuan 12 saat çalışıyorum günlük yaptığım iş çok ağır ve ise girdikten sonra anladım ki aranırsam da çalışacağım atanmazsam da düşüncelerim çok değişti henüz ilk maaşını almamış bir biri olarak bile ayaklarımın üzerinde durmak birşeyler için çabalamak bana müthiş özgür ve özgüvenli hissettiriyor o muhtaç ruh halinden çıkıyorum.. bunu bu kişiye söyledikten sonra çalışmana musade etmem evlenirsek dedi ve çocuğu olduğu için ailemin buna onay vermeyeceğini düşünüyorum o da şöyle birşey söyledi ki asla kabul edemem kızıma annem ve babam bakıyor çocuğumu bana vermezler hatta bana sen evlen git hayatini kur vs demişler bu düşünce yapısı kendilerince güzel olsada bence değil! Bu çocuk zaten anne baba ayrı büyümüş 9 yaşında bir kız çocuğu hiçbir çocuk anne baba evlenecek diye dedeye Babaneye ananeye bırakılmamalı bunu da ona söyledim bu şekilde bir evliliği asla kabul edemem diye taktir etti biliyorum belki tepki vereceksiniz ama ben bir çocuğun sorumluluğunu alabilirmiyim bilmiyorum evliliğe o yüzden sıcak bakmıyorum cunki çocuk sorumluluğu almamak için kendimde en az 5 yıl çocuk istemem diye düşünüyorum cunki daha geçen aya kadar 8 yaşında ki kardeşime ben bakmaya devam ediyordum gerçekten fazlasıyla zor ve bu çocuk benim öz çocuğum değil iyilikle de birşey yapmaya çalışsam yanlış anlaşılabilirlim bebek değil annesi doldurabilir bunlara hiç hazır değilim bu bey ile bunları kkonuşunca hele bi biz görüşelim diyip yola çıktı yaşadığım şehre geliyor o çocuğu babasından ayırmak gibi bir kötülüğü asla yapamam cunki adamın net niyeti 2 ay içinde yüzük falan takmak kafam çok karışık kızlar lütfen birşeyler söyleyin
Sen daha 24 yaşındasın mutsuz bir evlilikten çıkmışsın

Bence adamın yaşı büyük değil ama çocuklu olması sana uymaz

Kardeşine bakmakla elin çocuğuna bakmak aynı şry değil

Üstelik 2. Evlilik yapan erkekler genelde ikinci eşten çovuk istemiyorlar pek

Sen şu an istemezsin ama 5 sene sonra hormonlar tavan yapar istemeye başlarsın.

Şu an evlilik için daha yaşın küçük

Birkaç sene çalış , oku , gez , kendi ayaklarının üstünde dur

O zaman zaten çevren geliştikçe karşına daha olumlu ve sana uygun kişiler çıkar.

Adamın hem zihniyet çöp hem de sorumlulukları var

Safım benim ya, zarf atmış sana, sen de yemişsin. O çocuk evlenir evlenmez gelecekti size zaten, yaşlı insanlara kaç gün çocuk baktıracak? Ailesi yuvanı kur hayalini gerçekleştir demiş he, ahahahah. Evlen de donunu yıkayan yemeğini yapan olsun, arada bizim de işimizi görür, çocuk zaten onda, ohh demişlerdir.

Sen daha 24 yaşındasın mutsuz bir evlilikten çıkmışsın

Bence adamın yaşı büyük değil ama çocuklu olması sana uymaz

Kardeşine bakmakla elin çocuğuna bakmak aynı şry değil

Üstelik 2. Evlilik yapan erkekler genelde ikinci eşten çovuk istemiyorlar pek

Sen şu an istemezsin ama 5 sene sonra hormonlar tavan yapar istemeye başlarsın.

Şu an evlilik için daha yaşın küçük

Birkaç sene çalış , oku , gez , kendi ayaklarının üstünde dur

O zaman zaten çevren geliştikçe karşına daha olumlu ve sana uygun kişiler çıkar.

Adamın hem zihniyet çöp hem de sorumlulukları var
Evet böyle düşününce çok haklısınız beni en çok irite eden de çocuğuma annemler bakacak demesi verdiğim cevap çocuğunun önüne daha öncelikli hiçbir şey koyamazsın oldu kendime de güvenemiyorum sorumluluk alabilirmiyim bu konuda diye cunki uzun yıllar çocuk büyüttüm

Merhaba kısaca özet geçmek istiyorum izin günümdeyim bir evlilik yaptım ayrıldım 4 sene önce 24 yasindayim bugün benimle görüşmeye şehir dışından gelen kişi ise 30 yaşında ve 9 yaşında çocuğu varmış.. Ben çok küçük yaştandır kardeşlerimi büyüttüm aslında evlensem bile uzunca bir süre çocuk dusunecegimi sanmıyorum cunki zorluğunu annem çalıştığı için 6 aylık bebek 15 ýasinda iken kucağıma bırakıldıktan sonra anladım.. şuan 12 saat çalışıyorum günlük yaptığım iş çok ağır ve ise girdikten sonra anladım ki aranırsam da çalışacağım atanmazsam da düşüncelerim çok değişti henüz ilk maaşını almamış bir biri olarak bile ayaklarımın üzerinde durmak birşeyler için çabalamak bana müthiş özgür ve özgüvenli hissettiriyor o muhtaç ruh halinden çıkıyorum.. bunu bu kişiye söyledikten sonra çalışmana musade etmem evlenirsek dedi ve çocuğu olduğu için ailemin buna onay vermeyeceğini düşünüyorum o da şöyle birşey söyledi ki asla kabul edemem kızıma annem ve babam bakıyor çocuğumu bana vermezler hatta bana sen evlen git hayatini kur vs demişler bu düşünce yapısı kendilerince güzel olsada bence değil! Bu çocuk zaten anne baba ayrı büyümüş 9 yaşında bir kız çocuğu hiçbir çocuk anne baba evlenecek diye dedeye Babaneye ananeye bırakılmamalı bunu da ona söyledim bu şekilde bir evliliği asla kabul edemem diye taktir etti biliyorum belki tepki vereceksiniz ama ben bir çocuğun sorumluluğunu alabilirmiyim bilmiyorum evliliğe o yüzden sıcak bakmıyorum cunki çocuk sorumluluğu almamak için kendimde en az 5 yıl çocuk istemem diye düşünüyorum cunki daha geçen aya kadar 8 yaşında ki kardeşime ben bakmaya devam ediyordum gerçekten fazlasıyla zor ve bu çocuk benim öz çocuğum değil iyilikle de birşey yapmaya çalışsam yanlış anlaşılabilirlim bebek değil annesi doldurabilir bunlara hiç hazır değilim bu bey ile bunları kkonuşunca hele bi biz görüşelim diyip yola çıktı yaşadığım şehre geliyor o çocuğu babasından ayırmak gibi bir kötülüğü asla yapamam cunki adamın net niyeti 2 ay içinde yüzük falan takmak kafam çok karışık kızlar lütfen birşeyler söyleyin.. kızına anne babası ayrı büyümüş diye çok üzüldüm zaten mesele çocuk değil mesele olan benim cunki yapabilir miyim bilmiyorum... biliyorum evlilik için çok erken ama baştan kafamda herşey otursun ki karşımda ki insana da umut vermek istemem uzunca süreler
Adam demişsiniz ama ben diyemiyorum kusura bakmayın neden çalışamazsın bu sözü araştırın.
Bu herif 9 yaşında ki kız çocuğuna bile bir gelecek veremez.
Kusura bakmayın kız annesi olarak yazıyorum ezmek için kadın çalışmasın zihniyeti barındırıyor çok iyi tanırım bu tipleri.

Safım benim ya, zarf atmış sana, sen de yemişsin. O çocuk evlenir evlenmez gelecekti size zaten, yaşlı insanlara kaç gün çocuk baktıracak? Ailesi yuvanı kur hayalini gerçekleştir demiş he, ahahahah. Evlen de donunu yıkayan yemeğini yapan olsun, arada bizim de işimizi görür, çocuk zaten onda, ohh demişlerdir.
Çocuk değil ki sorun. Sorun olan benim bu sorumluluğu ilerde alıp alamayacağım

Konularını az çok okuyorum, çocuklu evlilik senin harcın değil, hiç görüşme gerek yok. İlaveten çalışmayacaksın diyen adamı ıslak odunla kovalarım yeminle

Neden çalışmana karşı ben söyleyim,adam diyor ki otur evde çocuğuma bak mesajı veriyor.
Hangi anne baba toruna anneden babadan ayrı ne kadar bakabilir ki,bunun ileriside var yaşlılığı hastalığı var bir kere.
Adam yem atmış sadece yersen diye,kendi kardişine bakmakla bir adamın çocuğuna bakmak aynı değildir..

O kisi sizin calismanizi istemiyorsa onu cocuguna baktirmak icin bu bir. Sahsen sizin yasinizda birinin böyle sorunlu bir tiple evlenmesini dogru bulmuyorum ve kizim olsaniz istemezdim. Cocuklar candir. Ama sizin cocugunuz yok. Bu sorumlulugun altina girmeniz sacma olur. Yapan tanidiklarim var, ama hic de öyle poncik kolay birsey degil. Bastan yok deyin bence

Evet böyle düşününce çok haklısınız beni en çok irite eden de çocuğuma annemler bakacak demesi verdiğim cevap çocuğunun önüne daha öncelikli hiçbir şey koyamazsın oldu kendime de güvenemiyorum sorumluluk alabilirmiyim bu konuda diye cunki uzun yıllar çocuk büyüttüm
Saçmalama güzelim

Ne sorumluluğu yahu

Kaç kaç kaç

24 yaşındasınız. Karşınıza daha kimler çıkar. Neden arada kaldınız? Kafanızın karışması hoşlandığınız için mi ?
Daha çok gençsiniz. Iyi düşünün derim. Çalışmanızı istemiyor. Hayatınıza bu kadar müdahale edecek bir insanla mutlu bir evlilik yaşayacağınızı düşünmüyorum

Son düzenleme:
Yaşadığın şeyler zor, ailen ciddi sorunlu evet ama sende hiç akillanmiyorsun.
Yeni işe girmişsin, kendimi iyi hissediyorum bilmem ne derken, hemen biriyle görüşüyorsun. Şart mı şuan hayatinda biri olması? Şehir dışından gelmiş, sosyal medyadan tanıştığın biri muhtemelen. Sen önce ne istediğine bir karar ver. Oradan oraya savrulmaya çok musaitsin hâla. 24 yaşındasın çocuklu adamla ne işin var? O çocuk babasi evlenirse onunla yaşar, bu böyledir yani. Çocuğu düşüneceğine kendini düşün ayrıca. Sanki kendi hayatını dört dörtlük de ona üzüldüm falan diyorsun. Kendine acı, düşün ilk önce.

Çocuk değil ki sorun. Sorun olan benim bu sorumluluğu ilerde alıp alamayacağım
Gül gibi baksan da beğenmeyecekler. Hizmetçi olarak görüleceksin. O çocuğu her fırsatta doldurup doldurup salacaklar üstüne. Evliliğinden bişey anlamayacaksın, yâr etmeyecekler sana. Bak eğer çocuğu da alcam evlenince dese adam, böyle düşünmem. Ama adamın niyeti fena, ya seni zarflıyor bakalım ne diyecek diye, ya da hizmetçi adayını erkenden ürkütmeyeyim diye şimdi ağız yapıyor. Hayır bi de şehir dışından gelmiş, bulsa kendi çevresinden bulurdu. Aşk değil sonuçta, birbirinizi bulmadınız, görücü usulü. Ne bekliyorsun ki böyle bir işten ?

yaaa adamın hiç artısı yok bir sürür eksisi var , hala düşünüyorsunuz buraya konu açıyorsunuz. o çocuk size gelecek eninde sonunda
Çocuğu tabi ki evlenirsek bizimle yaşar asla baska türlüsünü düşünmüyorum ama ben o sorumluluğu alamayacağımı düşündüğüm için evlenmek istemeyip baştan mi bitirmeliyim

24 yasindasin, bir evlilik gecmis basindan. Bence evlenmek icin biraz daha bekle. Ilk evlilik icin bile 24 yas genc bir yas.
Ayrica cocuklu bosanmis erkeklerde de bir genc ve cocuksuz kadinla evlenme istegi var. "Bakin benim cocugum var ama gencecik kiz benimle evlendi" demek icin evleniyor cogu. Cocugu olan erken cocugu olan kadinla evlensin. Birbirlerini daha iyi anlarlar hem. Bu adam icine sinseydi, buraya konu acmazdin zaten. Evlenme.

X