Cocuklusun...

Valla kusura bakma da esas davarlığı senin kocan yapıyor.

korona oldum deyip gelenin gidenin yüzüne tükürmeye ne dersin ? .d

Haklısın tabiki. Millet bedava eğlence bulmuş geliyor sizin eviniz bahçeli filan olduğu için onlara değişik geliyor ama sen orda yaşıyorsun sana değişik değil üstüne de bir sürü iş. Senin sorunun bana yazlığı olup da bütün yaz akraba ağırlamaktan bunalanlari hatirlatti

Yooo ben yemekler hazırlayıp buyur ediyorsam karşı taraftan da beklerim hep ben yaparsam bunun adı enayilik olur. Benimde başıma geldi. Biz davet edip ağırlıyoruz. Yemekler tatlılar herşey. Ama karşı taraf sizde gelin dio. Ama hep bı zaman telefon açıp su gün yemeğe gelin demio. Ben niye arayıp yemeğe çağırıyorum o zaman dedim. Artk çağırmiyorum. Gelmek isteyen i buyur ediyorum. Ama davet etmiyorum. Çünkü onlar beni davet etmio. Bence sen sana gelmek isteyince yok canm bu eğer biz size gelcez değişiklik olsun de. Aradıklarında ay çocuklarla çok yoruldum bunaldım size geliyor biraz kafa dagitcam de. Bazı insanlar gerçekten fırsatçı oluo.

Size en sık gelen kimse direk onu arayarak başlayın, bu hafta sonu müsaitseniz size gelcez diyin. Eşinize de emri vaki yapın, filancakara gidiyoruz ayarladım ben diye bundan sonra gelme gitme organizasyonlarını siz ele alın. Eşinize de çok sıkı tembih edin size sormadan kimseyi kabul etmesin, canınız ister se buyur edin istemezse nazikçe bir bayan ile Reddedin

Misafir gelmeden önceki o güç, kuvvet, istek her zaman olsa keşke

Haklisin sonuna kadar, taviz verme. Esiniz paşa yardim ediyor mu size? Hizmeti var,temizligi var ,yorulmasi var, maddi külfeti var..
Enayilik olur devam edersen.

Bak kimse cagirmiyor bizi deyin, 3 cocugu giydirip cikarmakta ne varki de.
Esin kendi keyfi,sohbeti icin seni harciyor!
Ne munasebet
Kalksin yardim etsin,toplasin da akli basina gelsin bi

Eşiniz çocuklu olmanızdan ziyade pasif biri bence bu yüzden sürekli evde ağırlamak istiyor. Kendini bir yere davet edilecek kadar değerli görmüyor. Birileri geldiğinde de enn iyi “göze girecek” şekilde ağırlamaya çalışıyor. Yanlış anlaşılmasın misafir biz de evet önemli en iyi şekilde ağırlanır ama bahsettiğim bu değil, eşiniz abartarak değer görmeye çalışıyor. Vardır böyle kişiler. Öz saygısı düşük. Sürekli vererek sevilmeye çalışır vs vs
Sonuç olarak olan size oluyor.

Ben sanki demirden celiktenim.bir çocukla bir aglanmalari var.yorgunluktan oluyorlar
Size bu kadar yüzsüzce çocukla sen zahmet etme biz gelelim diyen, tek çocuktan dert yanan insanlara neden ağızlarının payını vermiyosunuz çok merak ettim. Eşinizden mi çekiniyosunuz?
En azından üç çocukla zahmet olmaz size gelmem, geliriz merak etmeyin diyin bari. Uygun değilim diyin. Üç çocukla ev işi yemek çok zor diye siz ağlayın? Ay tam çıldırmalık konu. Arkadaşlarınız yüzsüz, beleşçi, yiyici, say say bitmez. Hepsine sektörün gidin lan evinize derdim ben. Valla derdim.

Babamı gördüm eşinizde. Aynı eşiniz gibiydi o gelsin bu gelsin herkese hizmetle geçti annemin ömrü tabi yanı sıra benimde. Gelen hiç bize gelin bile demez yer içer giderdi. Üstüne birde o gelecek git arabayla al giderkende evlerine götürtürdü :) ders bile çalışamazdık sürekli misafirden. Biz birine es kaza gitsek aç kalkardık resmen. Babamda çok saftı bu konuda sevildiği için geliyor zannederdi. Babam vefat edeli 7 ay bitti kapımızı açan yok. Bu hayat böyle…

Şu pandemi döneminde bile gitmeler bitmedi.

Korona var deyip kabul etmeseydiniz zaten insanlar da buna alışırdı. Ama eşiniz korona morona dinlemeden sürekli eve insan almış.

Ben olsam kıyameti koparırdım
Neden esinize tepki veremiyorsunuz?

Erkeğe yüz verırsenız işte böyle tepenize çıkar. Azıcık sesiniz çıksın

Dün gece eşimle çok pis tartıştık.ben hicbirsey yapmiyormusum.tabiki gelene kal diyecekmis insanlık yapıyormuş.ben kimseye gitmiyomusum.kimsede gelmiyomus.hepsini inkar ediyor.kayirmak bir tafara dursun.ben neyim burda dedim elalem için harciyosun beni.hep o haklı anlamıyor.tamam dedim bundan sonra ne ben gidiyorum nede kimseyi kabul ediyorum.cok istiyorsan git dışarda agirla.icim söndü nefret ettim hayattan

Dün akşam tartıştık.ama bana zerre haklılık payı vermiyor.ustune birde suçlu ciktim

Tamam ,sen lafini demissin.
Iyi tamam evimin kapisi herkese acik.
Yemegi sen yap, temizligi sen yap,hizmeti sen yap, ortaligi sen topla..
Benim icin hic farketmez de.
Evime girmesinler demiyorum, ben hizmette yokum de.
Kendin agirla madem de. Bak cok adaletli bi yol buldum, kisitlamiyorum da seni de. Hatta gelecekleri zaman evden de cikar giderim hic sorun degil de.

Peki diyecekse amenna. Hayir diyorsa da, kendine enayi/hizmetci ariyor demektir.

Çok haklısınız. Zaten korona var millet evinde otursun.
Ben olsam aynı şekilde düşünürüm ne demek siz çocuklusunuz zahmet olmasın biz gelelim.. Evde hazırlığıydı, toplamasıydı zahmet değil mi ? İnsanlar çok bencil ve karşındaki kişi iyi niyetliyse mertse kullanmayı çok seviyorlar. Tavrınızda haklısınız aynen devam edin...

En iyisi esinize bi ders vererek bu durumu anlatabilirsiniz, oturun birlikte bugune kadar size gelen insanlari arayin haftasonu onlara gitmek istediginizi soyleyin bakin bakalim o belescilerden biri sizi evine davet edecek mi..

ne güzel adına sevindim çok şükür patlama anın gelmiş hayırlı olsun.
eşinede kabullenmek düşer.

Ben çok goruyormusum kimseye gitmiyormusum bilmem ne.bi kahveye bile cagirmiyorlar dedim.hem niye biz riske atılıyordu, dedim ben anneme bile dikkatli giderken

ne güzel adına sevindim çok şükür patlama anın gelmiş hayırlı olsun.
eşinede kabullenmek düşer.
Çok pis patladım kalbinid biraz kırdım sanki ama.bu korona zamanı ben anneme bile gitmeye düşünürken niye bizi riske atıyorlar dedim.ben gitmiyormusum kimseye uyum saglamiyormusum hep aynı şeyler.hem gitme ortamı yok zaten onlardan fırsat yok.bide suçluyum.ben gitmiyorum kimsede gelmesin dedim.bundan sonra kabul etmiyorum kimseyi.kimseyede kendim istemedikçe hizmet etmiyecegim dedim.hem sen benim yapacağım ikramada karışma dedim.gelene yemeğe kal demek adetmis.bize o adeti yapan yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…