Çocuktan sonra evlilik

Emzirme bitene kadar lohusalıl devam ediyor bence. Hormonlar, zırt pırt uyanma insanda sinir kalmıyor. Eşim gözüme batardı o zaman sürekli kavga edesim gelirdi. Emzirme bitince çok rahatladık biz
Bana da eşim her şeyimi eleştiriyorsun diyor. Hayır diyorum normal konuşuyorum. Valla aşırı bunalım, zamanı geri almak istiyorum bazen bekar günlere.

Bana hiç normal gelmedi. Size de eşinize de üzüldüm. Kreşten gelen çocuk yorgun olur neden saat 22:00 de uyuyor ? Acilen uyku düzeni olursturmalısınız. Kendi kendine oyun oynamaya alıştırın. Bir de neden kendi odasına alıştırmıyorsunuz ? 1 yaşından ayırmıştım oğlumun odasını suan 6 yasında hala ayrı yatar. Siz de kendi odasında yatmayı alıştırın. Naçizane tavsiyem Eşinizle de ayrı yatmayın.

Bizim de 7.yıl çocuğumuz oldu. Şimdi üç buçuk yaşında.

Öncelikle oyunda sizi istemesi normal. 3 yaş sonrası kendi başına oynamaya başlarlar genelde.
Kızımın uyku saati gelince hepimiz yatıyoruz, ortamızda uyuyor, uyuyunca odasına taşıyoruz. Bazen gece uyanıp geri geliyor, bazen hiç gelmiyor. Siz de her geldiğinde sizin yatakta uyutun sonra odasına taşıyın, öyle alışır.

Direkt kendi odasında uyuması için şekilli çocuk odası ışıkları var. Onlar çok faydalı oluyormuş. Onları yakalım diye birlikte yatağında yatabilirsiniz, sonra onlarla ilgili hikayeler anlatabilirsiniz

Bana da eşim her şeyimi eleştiriyorsun diyor. Hayır diyorum normal konuşuyorum. Valla aşırı bunalım, zamanı geri almak istiyorum bazen bekar günlere.
Bir yaştan sonra gece beslemesini kesebilirsiniz. Ben 1 yaşında odasını ayırdım peşinden de gece beslemesini kestim. Son bir emzirir uyutur bir daha isterse vermezdim. Nispeten uzun uyumaya başlamıştı. Yapmadıysanız deneyebilirsiniz

Evet cidden bu doğru bence de . Oğlum 20:00 de uyur çocuğu erken uykuya alıştırmak hayatta yaptığım en doğru şey oldu . Diş çıkarırken veya atak dönemindeyken ağlayarak uyanıyor ama emziriyorum pış pış yapıyorum kaldığı yerden devam ediyor . Bizde çay kahve dizi vs devam ediyoruz böylece evlilik sekteye uğramıyor onu anladım . Oğlum iştahsız olduğu zaman ben çok gergin oluyordum uzun zaman da böyle devam etti . Bir süre sonra çocuk bu demeyi öğrendiğim zaman aşırı bir rahatlama ve huzur geldi .

Çocukla uyumak insanı daha gergin yapıyor. Çocuksuz bir kaç saat geçirmek deşarj ediyor sanki

Çocukla uyumak insanı daha gergin yapıyor. Çocuksuz bir kaç saat geçirmek deşarj ediyor sanki
Evet bence de mesela 20;00 de uyudu diyelim 00:00 e kadar eğer uyanmazsa normal şartlarda kendimi aşırı mutlu hissediyorum tüm yorgunluğum geçmiş dinlenmiş oluyorum . Ama diş patlıyorsa çocuk saat başı kalkıp ağlıyorsa o zaman hiç zaman geçirmemiş oluyoruz oda geriyor doğal olarak .

Benimde kizim 8 yilimda oldu ve esimle bastan anlastigim tek nokta ne olursa olsun kendi yatagimiza almayacagimizdi almiyorumda bir yasindan sonrada kendi odasinda uyumaya basladi ve gece kac kere kalktigimi bilmiyorum ama ne kadar zorlansamda kendi yatagindan disarida uyumasina izin vermedim su an 2.5 yasinda ve kendi kendine oyunda kurar oynar esimlede bi degisiklik olmadi sadece kizim cok gec uyuyor gece bazen birleri buluyor uyumasi bunun disinda sorunumuz yok

Odası ayrı da gece beslenmeyi nasıl kesebilirim hiç bilmiyorum sanki çıkmaza girmiş gibiyim bir gece vermedim meme çıldırmış gibi ağladı.

Bizim oğlan her bakımdan zorlayıcı bir çocuktu.
Ona rağmen biz ısrarla (10da yatardı) çayımızı yapar, o uyuyunca aynı koltukta televiyon izlerdik.
Defalarca uyanırdı tabii.
Sonra dedik ki bu kadar zorlanıyoruz, bi tane daha olsun.
İlk aylar direndik, sonra koltukları ayırdık, çünkü o bacakların uzatılması gerek
Çok nadir erken yatarız, uyuyan uyandırılır genelde, birlikte çay içeriz.
Ama tek aktivite beraber dizi-film izlemek, aktivite derseniz ona.
Birlikte en fazla alışverişe çıkıp hazır çıkmışken kahvaltı da yaptık 2 defa son 1 yıldır.
Bizde de başka bir şey yok.
Duygusal anlamda zaman zaman çok zora düşüyoruz, çünkü sinirler yıpranık.

Geçecek ama sonuçta.
Bence bi başbaşa takılmaya bakar da onun için destek lazım.

Son düzenleme:
Gece beslenmesini bende kesemedim . Çünkü çocuk gece diş ağrısı ile ağlayarak uyandığı zaman onu nasıl sakinleştirip uyutacağımı bilmiyorum bu sefer uykusu açılıp dağılır diye düşünüyorum vicdanım el vermedi açıkçası . Uykuya nasıl geçiyor o önemli ? Eğer emerek uyuyorsa onu kesmeniz lazım öncelikle . İlk gün uykudan 15 dk önce emzirip tüm rutinleri yapıp öyle pış pış yaparak uykuya dalmasına yardımcı olmak gerek . Sonraki gün 20 dk önce vs 5. Gün başka odada emzirip sonra yatacağı odaya gelmek lazım . Mesela gece 3 kere beslensin ilk etapta belirli saat Aralıkları ile sonra onu 2 ye düşürüp sonra 1 e sonra bitirmek lazımmış . Gece mama alıyorsa onun cc düşürerek kademeli azaltmak lazımmış . Belirlediğiniz saat aralığından önce uyanıp beslenmek istediğinde geri uykuya dönmesini sağlamak lazımmış. Bence çok zor . İnstagramda baldan anne var onu takip ediyorum çok okudum ne yapmam lazım biliyorum ama cesaretim olmadığı için gece beslenmesini kesemedim .

E çocuk sizin ailenin reisi olmuş.
Onun verdiği her karara uymak zorunda değilsiniz. Evin otoritesi sizde ve babasında olmalı. Ağlamasın huysuzlanmasın diye her istediğini yaparsanız sınır bilmez bir çocuk yetiştirirsiniz ki sonra hiç zaptedemezsiniz.

Normal diyenler olmuş ama bence normal değil. Çocuk kendi yatağında uyuyabilir. Annesiyle babasını ayıramaz. Sürekli ilgi beklemesi de zamanında her yaptığına aşırı tepki vermenizden olmuş olabilir. Tabii ki ilgilenin ama dünyanın merkezinde o yok. Bunu şimdi öğrenmezse hayatı boyunca, tüm insan ilişkilerinde sorun yaşar.

akrep burcu mu bu çocuk
tıpa tıp aynını yaşadık. oğlum üç buçuk yaşında.

önce yatağını ayırdım, sen bunun doğru olmadığını biliyosun herkes kendi yatağında yatmalı. sen kendi yatağında uyuyacak kadar büyüdün diye.
ağladı isyan etti falan ama ben yanında yattım bı süre.

gece cisi gelince kalkıp ağlıyo benimki mesela. kalktığı zaman tuvalete götürmeyi deneyebilirsiniz.
yemek konusunda iştah iyi ama masayı her öğün birbirine katar, yalnız oynamaz direk isyan moduna geçer kendin oyna deyince.
kıskançlık ha keza aynı şekilde mevcut. ben de yorgunluktan uyuyakalirim oğlanı uyurturken.

ama eşimle bebekten sonra pek sorunumuz olmadı bizim. öncesinde vardı ufak tefek sorunlar.
çocuğun inadını kırmak, her dediğini yapmamak lazımmış. resmen kullanıyorlar bizi.

Bunu duzeltmek sizin elinizde siz cok ipin ucunu kacirmissiniz sizin araniza gitmesine musade etmeyin soz ile anlatinca anlayacak yasa gelmis o erken uyudugunda birbirinize vakit ayirin ara sira birakabileceginiz birileri varsa birakip basbasa biseyler yapin evde yada disarida. Herkes bu sureclerden geciyor enerji takviyesi alabilirsiniz uyku sorunu ayri yatma bizdede var ama ben bunun bizi etkiledigini düşünmüyorum onemli olan cocuktan ayri vakit yaratmak esle yada kendi arkadas cevremizle

Çocuk zaten kreste sosyalleşebiliyormus. Bence siz fazlaca üzerine titremissiniz. Çocuk istemiyor diye kocayla teması azaltmak nedir anlam veremedim. Gerekirse sıkılsin ama bireysel de oyun oynamayı öğrenmeli. Yemek istemiyorsa bırakın yemesin bı sonraki yemek saatine kadar aç kalsın. Siz yemeye zorladikca yeme bozukluğu olusur

Ya aslında bizim evliliğin bu noktaya gelmesinin sebebi uyumayan bebek değil bence. Çünkü ilk 3 ayında full uyudu oğlum ama eşim doğum yaptığım gün başka bir adam olmuştu bile. B.k yesin hayvan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…