Lise Yorum ve Soruları çok acil yardım edinn.(arkadaşlar lütfen cevaplamadan geçmeyinnn)

Rumeysaa

BLACK PEARL
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2009
1.613
4
merhaba, ben bu sene yeni liseye başlayacağım. müdürüm okulun ilk günü 9. sınıflar için yapılacak konuşma görevini bana verdi.aslında iyi konuşurum, iyi yazarım ama nedense şimdi aklıma bir şey gelmiyor. ayın 15ine kadar bir konuşma yazmam lazım.lütfen bir şeyler yazınn

yeni başlayacağın okulun müdürü sana mı görev verdi??vayy bee...
valla arkadaşım senin yerinde olsam liseyle ilgili kelimeleri gözümün önüne getiririm.hatta gözümün önüne getirmek yerine bi kağıda liseyle ilgili aklıma neler geliyosa onları yazarım.sonra bunları birbiriyle birleştirir bi anafikir oluştururum.ona göre de bi metin yazarım.benim yöntemi bi dene derim,iyi çalışmalar... :)

yeni başlayacağın okulun müdürü sana mı görev verdi??vayy bee...
valla arkadaşım senin yerinde olsam liseyle ilgili kelimeleri gözümün önüne getiririm.hatta gözümün önüne getirmek yerine bi kağıda liseyle ilgili aklıma neler geliyosa onları yazarım.sonra bunları birbiriyle birleştirir bi anafikir oluştururum.ona göre de bi metin yazarım.benim yöntemi bi dene derim,iyi çalışmalar... :)

ya zaten o kelimeleri cümleleri yazdım da, çok acayip oluo.benim edebiyatım da iidir ama işte olmadı mı olmuo.

ya 9.sınıflara niye hazırlatıyolarki anlamadım CADIARZU benim bildiğim ya mezunları ya da son sınıfları konuşturuyolardı şakkıdı
ne diyceğin konusunda da maalesef pek bir fikrim yok kafamçokkarıştı
yani başarıdan eğitimin gerekliliğinden falan bahset CADIARZU
neyse hadi iyi şaanslar sana canım a.s.

Değerli öğretmenlerim, sevgili arkadaşlarım
Yeni bir sayfa açılıyor, benim vede yeni başlıyacak arkadaşlarım için, bunun için çok heyecanlıyım. Cehaleti yenmek için en başta eğitim şart, bunun için çok çalışmamız gerekiyor.Hayatı uçsuz bucaksız bir denize benzetirsek eğer , önümüzde aşmamız gereken uzun bir nehir var. ınanıyorum ki hepimiz bunu başarmak için elimizden geleni yapıcağız .Bizden önceki ağabeylerimiz vede ablalarımızdan bu bayrağı alıp en düzgün şekilde taşıyacağız.
Arkadaşlarım adına okulumuzu en güzel şekilde temsil edeceğimize ,okulumuzun başarısını yükselteceğimize,saygı sevgi çerçevesinde ulu önderimiz Atatürk' ün bize gösterdiği ilke ve inkılaplar doğrultusunda yürüyeceğimize söz veririz.

Kısa öz oldu canım. En azından anafikir alabilirsin .Lise çok özel vede çok özlenilen bir dönem.Herşeyin başı çalışmak,Çlıştıktan sonra hiç korkma.Başarıların devamını diler hayırlı uğurlu olmasını dilerim...

Değerli öğretmenlerim, sevgili arkadaşlarım
Yeni bir sayfa açılıyor, benim vede yeni başlıyacak arkadaşlarım için, bunun için çok heyecanlıyım. Cehaleti yenmek için en başta eğitim şart, bunun için çok çalışmamız gerekiyor.Hayatı uçsuz bucaksız bir denize benzetirsek eğer , önümüzde aşmamız gereken uzun bir nehir var. İnanıyorum ki hepimiz bunu başarmak için elimizden geleni yapıcağız .Bizden önceki ağabeylerimiz vede ablalarımızdan bu bayrağı alıp en düzgün şekilde taşıyacağız.
Arkadaşlarım adına okulumuzu en güzel şekilde temsil edeceğimize ,okulumuzun başarısını yükselteceğimize,saygı sevgi çerçevesinde ulu önderimiz Atatürk' ün bize gösterdiği ilke ve inkılaplar doğrultusunda yürüyeceğimize söz veririz.

Kısa öz oldu canım. En azından anafikir alabilirsin .Lise çok özel vede çok özlenilen bir dönem.Herşeyin başı çalışmak,Çlıştıktan sonra hiç korkma.Başarıların devamını diler hayırlı uğurlu olmasını dilerim...

ayyy canım benimm yaa.gerçekten çok işime yaradı.çoooooooooooooooooooook teşekkür ederim yaa

Bol şanslar canım...
Gerekli yardımı bulmuşsun ama yine de yardıma ihtiyacın olursa özelden yazabilirsin.

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. kendi konuşmamı hazırladım.öğretmenlerim de beğendi. e artık geriye okulun ilk günü okumak kaldı... tekrar teşekkürlerrr

X