çok büyük bir derdim var ?

Bak yavrum farkinda değilsin ama şu anda senin eşimin ailesi ne düşünür ? den daha büyük problemlerin var, hatta evliliği hiç düşünmemen lazim.Önce ailenden uzaklas, meslegin yoksa bile basit bir iş bul, birikim yap, bi ev tut, çık o evden, aç da kalsan bir sure dayan ama ailenden uzaklas, kendine yeni bir yol çiz, terapi almaya çalis, sevgilin beyaz atli prens bile olsa o aile senin mutlu olmana , onurlu bir sekilde el icine karışmana izin vermeyecek bunu sen de biliyorsun kaldi ki daha önce de soyledim, sevgilinin beyaz atli prens olduğunu hiç zannetmiyorum...
Benim zaten elimde güzel bir mesleğim var
Henüz mezun olmadım sadece. Ben kendi ayaklarimin üzerinde zaten durucam. Bunların kendimde farkındayım. Benim nasıl baş edicem diye düşündüğüm şey ailem ve getirecekleri problemler...

İnşallah .ben kendisi için söylemiştim ....ilerde ailesinin bu durumunu kullanıp ona herturlu şiddet uygulayabilir ..bak babası başkasıyla evlendinde kızı kocanın malı gibi görüyomus.ben olsam yerinde anlatmazdim o rahatlığı vermezdim .enazindan ailesinden cekinebilirdi .adam şimdi şaşırıyor falan ama ilerde bunu kullanabilir ona karşı .ben güvenmiyorum erkeklere
Benim bunları anlatmam ona "bana şiddet uygulayabilirsin" rahatlığı vermiyor. Siz yanlış düşünüyorsunuz bence. Önceki yorumllarda da söylediğim gibi öyle birşey olursa bu iş biter zaten, evlensem de biter. Elimde mesleğim de olacak boyun eğmem için hiçbir sebep olmayacak ayrıca şiddet uyguyalabilecek karaltersizlikte biri olduğunu düşünmüyorum

Benim zaten elimde güzel bir mesleğim var
Henüz mezun olmadım sadece. Ben kendi ayaklarimin üzerinde zaten durucam. Bunların kendimde farkındayım. Benim nasıl baş edicem diye düşündüğüm şey ailem ve getirecekleri problemler...
Çok sevindim mesleğin olmasina...şu an sana bu zor veya imkansiz geliyor olabilir acimasız gorünebilirim ama ailenle bağlarini koparmadan baş edemezsin, sadece katlanmaya devam edersin

Benim bunları anlatmam ona "bana şiddet uygulayabilirsin" rahatlığı vermiyor. Siz yanlış düşünüyorsunuz bence. Önceki yorumllarda da söylediğim gibi öyle birşey olursa bu iş biter zaten, evlensem de biter. Elimde mesleğim de olacak boyun eğmem için hiçbir sebep olmayacak ayrıca şiddet uyguyalabilecek karaltersizlikte biri olduğunu düşünmüyorum
Karpuz haklı sen sadece şu anda çok deneyimsiz ve iyiniyetli olduğun için goremiyorsun ama evlendikten , çocuktan sonra hele böyle bir ailen varsa boşanmak hiç de kolay degil, burdaki konuların yarisıni meslek sahibi oldugu halde şiddet gorup aldatilip çocuklari icin katlanan kadinlar açıyorlar, hepsi de ayni şeyi soyluyor, eşim daha önce hiç böyle degildi , ailem arkamda durmadı....çok iyi düşün o imza nin geri dönuşü çok zor maalesef

Emin ol aynen bu şekilde bir izlenim verdim zaten
Ne olursa olsun onlar ailem ve hataları olsa bile degistiremem şeklinde konuşarak dertlestim zaten onunla. Buraya kendi içimi tamamen açtığım için özguvensiz oldu.. Ama ben yine de korkuyorum çünkü o ailesiyle ilgili tek bir kötü birşey bile anlatmadı. O da anlatsaydı belki de kendimi daha güvende hissederdim bu konuda

erkekler ailesiyle ilgili kötü birşey olsada onların kötü değil mükemmel birer canlı oldugunu düşünürler ,
senın gözünün onunde sorun yaşansa onun için değil bunun için böyle davrandılar derler , her türlü savunmaya geçerler

mımkun oldugunca bir araya getirmemeye çalış

Elbette vermiyor ,ama bu konuda babana guvenmiceksin anladinmi.ha bide diyosun ya babam beni evlenince koca malı gibi görür.oyle kolay olmucak bosanman .hele çocuk olunca daha zor oluyor herşeyi maddi olarak algılama.nice kadınlar veleyat savaşları veriyor ya çocuğu kaçırıyorlar kadını elde tutabilmek için yada tehtit ediyorlar.ben bekarligimda da hırçın bı kızdım halada öyleyim .ben bile bukadar zorlandiysam hele sessiz sakin insanları düşünmek istemiyorum bile

Sana sunu söyleyeyim eşimin öyle bir ailesi var ki anlatsam babanı öper başına koyardın benim ailem ile öyle büyük sorunlarım oldu ki hala etkisini atlatamıyırum ama mevzu eşimin aileye gelince İnan benimkiler de seninkiler de Melek kalıyor. Ha sana kalkıp kötünün kötüsü var demiyorum ama şu kadarını söyleyeyim eşime yaşadıklarımı anlatmadım ama mesafeli olduğumu biliyor sadece. Ve düşün annesi ahlakdışı bir hayat yaşayan babası kendi öz kızkardeşini satmaya çalışan bir aileye sahip eşim bana bir defa evde booğuşurken ( biz birbirimizle hep güreşiyoruz 😂😂) şakayla karışık sende böyle kedi gibi olursan tabi kardeşlerin seni sevmez dedi. Dünya başıma yıkıldı hani yaran vardır da kanamıyordur ama vardır oluk oluk akıyordu sanki. Bittim yıkıldım sanki. Yalvarıyor özür diliyor ama ben duramıyorum. Sonra sakinleştim çok kızdım sen bunu nerden çıkardın istersem konuşurum istersem konuşmam canım kanım onlar beni sevmediklerini nerden çıkardın dedim yaktım yıktım ortalığı ama işte 2 yıldır bildiğim gördüğüm adam dediğini unutamıyorum ama affettim. Kısacası konuyu bağlayayım dünyanın en iyi adamı da olsa kafalarına öyle şekilde kodlar ki insanlar en safı en iyisi bile birgün ağzından istemediği bir cümleyi çıkarır. Kalakalırsın ortada. Anlatma kesinlikle anlatma ben bu aralar karantina vs kendimi kaptırmışım demekki o sınırı azıcık aşmışım ama bir cümle kendime getirdi beni. Hemen toparlıyorum ( eşim böyle biri 1 hafta stabil davran geçmişi unutur sanki hep o 1 hafta nasılsa öyleymiş diye düşünür) Sende üzülme bundan sonra güzelce toparlarsın. Ailen de korkma bana bunu yapan eşime meler yapar diyordum ki eşime asla saygıda kusur etmediler onu öyle saf temiz kalpli olarak görüyorlar ki aksine ben şeytan olduğum için eşimin aklını çeliyormuşum 😂😂 Samimiyetleri fazlaca olur sadece ben mesafeli olunca bu kadar oluyor. Yani rahat ol bundan sonra anlatma ailen de bakma öyle lrospu vs kelimelerine benim annem beni teyzemin eşine yakıştırdı yuvamı bozmak istiyorsuna kadar gitti de bugün eşimin önünde dünyanın en iyi anasıdır. Takma kendini yıpratma aynı yoldan geçtik ben sadece evliliğimin 1. Yılına kadar kelime anlatmadım yine anlatmadım da ufaktan hissediyor artık diyelim. Ama sınırı çizdin mi gıkını çıkaramaz. Çıkarıyorsa ne seviyor ne kaybetmekten korkuyordur. Kabul etmeyebilirsin ama bu boşanma sebebidir. Seven sevdiğinin yaraları üzerinden ezme çabasına girip üzmez bu kadar net !

Hepinize teşekkür ederim eminim herkes ayrı ayrı iyiligimi düşünerek fikirlerini söylediler. Bu saatten sonra ona ailemi kötü birşey olunca amlatmayacagim gelir buraya yazarım. Ama ailem melek gibi insanlarmiş gibi yalan da söylemem. Sınırımı net bir şekilde çizmeye çalışacağım ki ne olur ne olmaz... Erkeklerin çoğu evlendikten sonra değişiyor diyoruz sonuçta ve pek ihtimal vermesem de öyle bir erkek olmayacağının garantisi yok yine de ona göre davranmalıyım...

• Beğen
Reactions: JES
Hepinize teşekkür ederim eminim herkes ayrı ayrı iyiligimi düşünerek fikirlerini söylediler. Bu saatten sonra ona ailemi kötü birşey olunca amlatmayacagim gelir buraya yazarım. Ama ailem melek gibi insanlarmiş gibi yalan da söylemem. Sınırımı net bir şekilde çizmeye çalışacağım ki ne olur ne olmaz... Erkeklerin çoğu evlendikten sonra değişiyor diyoruz sonuçta ve pek ihtimal vermesem de öyle bir erkek olmayacağının garantisi yok yine de ona göre davranmalıyım...
Asla melek gibiler diye de anlatma ama kötüyü de anlatma. Kısacası anlatma yanı bu kadar basit 😬 yaşa git ‘ben böyleyim tavrım bu mesafeliyim’ de geç herkes kendine ailesine baksın kimse dört dörtlük değil eş kişisinden de psikolojik tedavi bekleme varsa bir problem ki var psikolojik tedavi al..

Sana sunu söyleyeyim eşimin öyle bir ailesi var ki anlatsam babanı öper başına koyardın benim ailem ile öyle büyük sorunlarım oldu ki hala etkisini atlatamıyırum ama mevzu eşimin aileye gelince İnan benimkiler de seninkiler de Melek kalıyor. Ha sana kalkıp kötünün kötüsü var demiyorum ama şu kadarını söyleyeyim eşime yaşadıklarımı anlatmadım ama mesafeli olduğumu biliyor sadece. Ve düşün annesi ahlakdışı bir hayat yaşayan babası kendi öz kızkardeşini satmaya çalışan bir aileye sahip eşim bana bir defa evde booğuşurken ( biz birbirimizle hep güreşiyoruz 😂😂) şakayla karışık sende böyle kedi gibi olursan tabi kardeşlerin seni sevmez dedi. Dünya başıma yıkıldı hani yaran vardır da kanamıyordur ama vardır oluk oluk akıyordu sanki. Bittim yıkıldım sanki. Yalvarıyor özür diliyor ama ben duramıyorum. Sonra sakinleştim çok kızdım sen bunu nerden çıkardın istersem konuşurum istersem konuşmam canım kanım onlar beni sevmediklerini nerden çıkardın dedim yaktım yıktım ortalığı ama işte 2 yıldır bildiğim gördüğüm adam dediğini unutamıyorum ama affettim. Kısacası konuyu bağlayayım dünyanın en iyi adamı da olsa kafalarına öyle şekilde kodlar ki insanlar en safı en iyisi bile birgün ağzından istemediği bir cümleyi çıkarır. Kalakalırsın ortada. Anlatma kesinlikle anlatma ben bu aralar karantina vs kendimi kaptırmışım demekki o sınırı azıcık aşmışım ama bir cümle kendime getirdi beni. Hemen toparlıyorum ( eşim böyle biri 1 hafta stabil davran geçmişi unutur sanki hep o 1 hafta nasılsa öyleymiş diye düşünür) Sende üzülme bundan sonra güzelce toparlarsın. Ailen de korkma bana bunu yapan eşime meler yapar diyordum ki eşime asla saygıda kusur etmediler onu öyle saf temiz kalpli olarak görüyorlar ki aksine ben şeytan olduğum için eşimin aklını çeliyormuşum 😂😂 Samimiyetleri fazlaca olur sadece ben mesafeli olunca bu kadar oluyor. Yani rahat ol bundan sonra anlatma ailen de bakma öyle lrospu vs kelimelerine benim annem beni teyzemin eşine yakıştırdı yuvamı bozmak istiyorsuna kadar gitti de bugün eşimin önünde dünyanın en iyi anasıdır. Takma kendini yıpratma aynı yoldan geçtik ben sadece evliliğimin 1. Yılına kadar kelime anlatmadım yine anlatmadım da ufaktan hissediyor artık diyelim. Ama sınırı çizdin mi gıkını çıkaramaz. Çıkarıyorsa ne seviyor ne kaybetmekten korkuyordur. Kabul etmeyebilirsin ama bu boşanma sebebidir. Seven sevdiğinin yaraları üzerinden ezme çabasına girip üzmez bu kadar net !
Ailem de belki sizin aileniz gibi davranır başkalarına karşı çok iyiler. Fakat ailem daha şimdiden (erkek arkadaşım olduğunu bilmiyolar bile) ileride senin eşine iyi davranmayacağız ailesiyle iyi olmayacağız tarzında konuşuyorlar. Çünkü evlatları arasında da ayrım yapan bir aile. Bir sürü sorun var yani 😳 ablamın gelin gittiği aileye karşı çok iyiler ama konusu açılınca seninkilere iyi olmayacağız senin bulacagin insanlar da senin gibi olur kesin falan diyorlar.. Aslında bana karşı çok önyargılılar ve bunun sebepleri de onlardan farklı olmam. Zorla başımı kapatmaya çalıştılar kabul etmedim mesela.. Yani hayatla ilgili çoğu görüşüm kardeşlerim gibi olmadığı için kötü ebeveynler olmasının yanında ekstra kötü ve önyargılılar bana karşı.. Kardeşlerim arkadaşlarının evine yatıya gider mesela ama bana gelince beni asla göndermezler hiçbir şekilde bana güvenmiyolar fakat buna neden olacak hiçbirşey yapmadım. Sadece ambalajım onların istediği gibi olmadığı için ve beni baskılayamadıkları için eminim ki eş secimime karşı bile önyargılı olurlar... Sevgilime üzülüyorum.. O kadar temiz kalpli güleç bir insan ki bizimkilerle tanışınca hayal kırıklığına uğrayacağına eminim.. Çünkü ben buz dağının görünen kısmını anlattım sadece..

Ailem de belki sizin aileniz gibi davranır başkalarına karşı çok iyiler. Fakat ailem daha şimdiden (erkek arkadaşım olduğunu bilmiyolar bile) ileride senin eşine iyi davranmayacağız ailesiyle iyi olmayacağız tarzında konuşuyorlar. Çünkü evlatları arasında da ayrım yapan bir aile. Bir sürü sorun var yani 😳 ablamın gelin gittiği aileye karşı çok iyiler ama konusu açılınca seninkilere iyi olmayacağız senin bulacagin insanlar da senin gibi olur kesin falan diyorlar.. Aslında bana karşı çok önyargılılar ve bunun sebepleri de onlardan farklı olmam. Zorla başımı kapatmaya çalıştılar kabul etmedim mesela.. Yani hayatla ilgili çoğu görüşüm kardeşlerim gibi olmadığı için kötü ebeveynler olmasının yanında ekstra kötü ve önyargılılar bana karşı.. Kardeşlerim arkadaşlarının evine yatıya gider mesela ama bana gelince beni asla göndermezler hiçbir şekilde bana güvenmiyolar fakat buna neden olacak hiçbirşey yapmadım. Sadece ambalajım onların istediği gibi olmadığı için ve beni baskılayamadıkları için eminim ki eş secimime karşı bile önyargılı olurlar... Sevgilime üzülüyorum.. O kadar temiz kalpli güleç bir insan ki bizimkilerle tanışınca hayal kırıklığına uğrayacağına eminim.. Çünkü ben buz dağının görünen kısmını anlattım sadece..
Hahhaha🤣🤣🤣 resmen dejavu oldum ‘sen nesin ki bulduğun adam ne olsun zaten kimseyle geçinemezsin sen onlar da senin gibidir kesin’ ve daha neler neler. Evlendim eşimi düğünde vs iki üç defa gördüler şimdiye kadar. O kayırdığı kızlarının damatlarını pohpohlayan annem bile eşimin kendi öz be öz oğullarından daha iyi niyetli olduğunu söyledi bir defa. Yani sana şunu söyleyeyim iyi insanların karşısında dünyanın en kötü insanlarının bile dili bağlanıyor zarar veremiyorlar sanki ona. Korkularını o kadar iyi anlıyorum ki aynısının belki fazlasını ben de yaşadım. Ailemden farklıyım bende hemde siyah ile beyaz kadar. Ben güçlü olmamın başarılı olmamın kendi ayaklarım üzerinde durmanın ve bu süreçte aralarından sıyrılıp çevrede duyulmanın cezasını çektim( asla pişman değilim) Eşin olacak kişi bak ne güzel anlattın iyi insanmış ki böyle de devam eder ben inanıyorum. Sen rahat ol korktukların olmayacak. Aksine şaşıracaksın bana dünyayı zindan edenler eşime niye yaranmaya çalışıyor diyeceksin( en zalimlern bile içinde farkedemediği bir vicdan var sana yaptıklarına karşılık senin çok sevdiğine iyi gözükerek günah çıkarmaya çalışırlar) zamanın tadını çıkar aileni evlenene kadar görmezden gel

İki şey söyleyeceğim:
Birincisi, daha yaşanmamış olumsuzluklar için bugünden üzülmeyin. Kim bilir belki de hiç yaşanmayacak.
İkincisi, karakteri düzgün olmayan biri, aileniz mükemmel olsa da yine allem eder kallem eder bir şey bulur sizi aileniz üzerinden vurabilir.
Dik durun, sevgilinize ailenizden farklı ve ayrı bir birey olduğunuzu hissettirin. Ailenizi tasvip etmediğinizi ama bu durumun sizi yıkmadığını, bu durumu bir eksiklik/utanç meselesi olarak görmediğinize ilişkin mesajı net bir şekilde verin. Yani problemi gizlemeyin ama hayatınızın merkezindeymiş gibi de davranmayın.

Hahhaha🤣🤣🤣 resmen dejavu oldum ‘sen nesin ki bulduğun adam ne olsun zaten kimseyle geçinemezsin sen onlar da senin gibidir kesin’ ve daha neler neler. Evlendim eşimi düğünde vs iki üç defa gördüler şimdiye kadar. O kayırdığı kızlarının damatlarını pohpohlayan annem bile eşimin kendi öz be öz oğullarından daha iyi niyetli olduğunu söyledi bir defa. Yani sana şunu söyleyeyim iyi insanların karşısında dünyanın en kötü insanlarının bile dili bağlanıyor zarar veremiyorlar sanki ona. Korkularını o kadar iyi anlıyorum ki aynısının belki fazlasını ben de yaşadım. Ailemden farklıyım bende hemde siyah ile beyaz kadar. Ben güçlü olmamın başarılı olmamın kendi ayaklarım üzerinde durmanın ve bu süreçte aralarından sıyrılıp çevrede duyulmanın cezasını çektim( asla pişman değilim) Eşin olacak kişi bak ne güzel anlattın iyi insanmış ki böyle de devam eder ben inanıyorum. Sen rahat ol korktukların olmayacak. Aksine şaşıracaksın bana dünyayı zindan edenler eşime niye yaranmaya çalışıyor diyeceksin( en zalimlern bile içinde farkedemediği bir vicdan var sana yaptıklarına karşılık senin çok sevdiğine iyi gözükerek günah çıkarmaya çalışırlar) zamanın tadını çıkar aileni evlenene kadar görmezden gel
Beni çok iyi anladığınızı hissediyorum. Çok benzer şeyler yaşamışsınız. İnşallah benim için de böyle güzel sonuçlar gelir. Sevgilim gerçekten iyi bir insan. Benden daha iyi, daha olgun, daha akıllı. Ben olsaydım şimdiye korkup kaçmıştım belki de ama o hep yanımda duruyo. Bir gün konuşuyoruz mesela bu negatif şeyleri ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi ileride ailen beni çok sevecek diyor. Ben onlara göstericem iyi damat nasıl olurmuş diyo.. Takılı kalmıyor gibi görünüyor aslında anlattıklarıma. Her endişemde merak etme aşkım biz birbirimizin arkasında durduğumuz sürece her şeyi hallederiz diyo.. Ayakları yere sağlam basan biri.. Ailem de umarım ileride sorun çıkarmaz çünkü tüm bu yaşananlara rağmen sevgilim kendisini sevdirmeye dünden razı.. Herşeyden önce hayatımda o olmasaydı nasıl bir psikolojide olurdum düşünmek bile istemiyorum. Defalarca psikoloğa gittim zamanında bir sürü ilaç da kullandım ama hiçbiri hayatımdaki insanın verdiği destekten daha iyi gelmedi bana.. Onunla mutlu olacağımıza güzel bir yuvamızın olacağına inanıyorum ama tek endişem ailem mutluluğuma çomak sokar mı endişesi... Ablamin eşi çok bencil biri olmasına rağmen ve ablamı el üstünde tutmamasına rağmen ailem ona karşı çok iyi.. Sevgilim ise bana o kadar çok bağlı ki ve o kadar saygılı terbiyeli bir insan ki, ileride ailem bana olan kini yüzünden onu sevmezse diye korktum işte bir an. O günler bir an önce gelse de ne oluyor ne bitiyor diye bir görsem..

• Muhteşem
Reactions: JES
Bence yanlis yapiyirsun, anlatarak falan degil de, daha ogrenciyken evlilik planlari yaparak, gelin ata binmis ya nasip demis. Bu kisi ile evlenmeye de bilirsin.
Once bir birey olarak sen var olmalisin, isini eline al, ailenle iliskini tanimla, az mi goruseceksin hic mi gorusmeyeceksin, bunlar dugunle ayni anda olmaz, kaldiramazsin, sevgilin de kaldiramaz zaten.
Once sen kendini butunleyeceksin, yaralarini saracaksin, sonra saglikli bir yuva kuracaksin. Once yuva kurmaya kalkarsan saglikli bir ortam saglayamayabilirsin, cunku saglikli bir ev ortami nasildir bilmiyorsun ki. Bunu sevgilinden mi ogreneceksin?

Seni gerçekten seviyorsa bu anlattığın şeyler erkek arkadaşının ayrılma, soğuma yada bunları sana karşı kullanma sebebi olamaz.

Yok zaten anlattıklarını sana karşı kullanıyorsa da o doğru insan değildir.
O yüzden korkma, her türlü doğruyu bulursun.
Ayrıca eşimin de berbat bir ailesi var, ama bir kez bile onu ailesinden vurmadım.
Seven insan böyle bişeyi düşünmez bile.
Sanki erkekler kadinlar gibi dusunceliolmuyor o konuda

X