Çok düşündüm, 4.5 yıllık sevgilimden bugün ayrılacağım

Hiç katılmıyorum, konu sahibesi boşuna linçleniyor bence. Adam yetişkin konu sahibesi silah dayayıp mı tanışmaya getirmiş? Olay aleni bemce, adam yayılmış konu sahibesi de kendine gel diyince yemeyip kaçmış
Aynen de öyle olmuş bence de boşuna linç var bu beyefendi niye gelemiyormuş istemeye ayrı nişana ayrı. Eskiden kadınlara kızardım erkekler banka mı diye.Şimdi de görüyorum ki erkekler bir şey yapmasın ellerini brunlarına soksunlar kadınlar da hep he desin. Çünkü bu paşalar bizimle evleniyor ne büyük nimett. ZAmanı var demiş ablacım sende bekle on yıla kadar keyfi yerine gelince bi nikah kıyıverir.

Ya benim isteme, söz, nişan hepsi bir oldu. Toptan aradan çıktı, ne olur ki o şekil olsa??? Ailem isteseydi deseydi ki hepsi ayrı ayrı gün olacak stresinden fenalık geçirirdim,kabul etmezdim🤷
Bizim nişana gelecek rahat 150-200 kişi var evet çağırıyoruz çünkü annem 30 senedir bunlara gitmiş gelmiş. Şimdi de bana takılsın istiyor. Ben bunu saçma bulmuyorum karşı tarafada az daha koyarız ev, araba alırız dedim ama anlamıyor beni ben sanki kendime gösteriş için yapıyorum bunları

Ya cidden bunun icin mi sinir krizi gecirdiniz? 27 yasindasiniz. Nisaninin sozun ivir zivirin ne kadar gereksiz oldugunun farkina varamadiniz mi? Bence hakli bir kere de ciksin aradan. Geri vites yapan erkekler bana da cok itici gelir ama siz resmen o olsun, bu da olsun, su da olsun diye diye kacmasi icin ugrasmissiniz. 3 haftadir ortada olmayan adamin nesine tel. Acip da ayrildik diyeceksiniz. Adam iyi bari 3 hafta surmus anlasilmam demez umarim.

Ya bir de burada gercekten yazan insanlarin enerjileri cok belli oluyor. Sizde yok enerji yok. Bence ayrilik konusmasi falan yapmayin yolunuza bakin. Kendinizi sevmek icin ugrasin. Nisan yapilcak diye kasmaktan daha cok isinize yarar omrunuz boyunca.
Valla ben keyfime nişan istemedim çok istediği evi veya arabayı takıyla alırız dedim.

Valla ben keyfime nişan istemedim çok istediği evi veya arabayı takıyla alırız dedim.

Bence mesele para değil çocuğun ailesi dağılmış anladım kadarıyla. Çocuk kardeşlerine babalık yapıyor yazmışsın. Sen bizim taraf 150 kişi davet eder yazmışsın, çocuğun babası bile gelmeyecek çocuk bu durumda utanmaktan korkuyor olabilir😐

Merhabalar hanımlar, günlerdir hatta haftalardır mutsuzum. Değersizlik, kızgınlık her duyguyu yaşıyorum. Dün annemle konuşurken daha da üzüldüm olanlara.
Bundan 1 ay önce erkek arkadaşım bize tanışmaya geldi. Annem ve babamla tanıştı, yemekler yenildi, muhabbet edildi. Her şey yolundaydı bizimkiler sevdi. Bu arada 4,5 saat uzaklıkta yaşıyor başka bir şehirde yani. Neyse gitti memleketine babam bir süre sonra anneme sormuş ne zaman istemeye gelecekler diye. İstemeden önce de annesi ve babası gelsin tanışalım dediler. Bu normal elbette ama anne ve babası ayrı yaşıyor ve bir araya gelmiyorlar bile. Zaten babası çocuklarının ne istemesine ne düğününe gidiyor yani tuhaf bir ailesi var. Ben bunları az biraz anlatınca annem pek istemedi sevmedim ailesini dedi.
Bunlar bir yana aslında ben bunlarda takılmadım. Bu değersizlik duygusuyla artık baş edemiyorum. 3 hafta önce biz telefonda kavga ettik. Ben bilmiyorum şizofren gibi hissettim o an. Sanki her şeyi kafamdan kurmuşum gibi, kendi kendime gelin güvey olmuş gibi hissettim. İşin kötüsü de ben emin değilim bile her şeyi kafamda mı kurdum yoksa beni heveslendiren o muydu? Yanıma geldiğinde bana tek taş aldı hatta söz yüzüğü baktık bunlar da oldu. Ben telefonda konuşurken ailem sizinkilerle tanışmak istiyor durumu anlattım ama senin anlatman daha uygun dedim ve istemeye gelmenizi bekliyorlar dedim. O da bana ben ailene zaten sene sonuna kadar adım atacağımızı söyledim, sanırım ailenle anlaşamayacağız falan dedi. Ben sinir krizi geçirdim o an tutamadım kendimi. Ben söz vermedim şu tarih diye dedi. Bu adam söz vermediği şeyleri yapmasa da olur sanıyor.
Size aile yapımı anlatayım. Biz iç anadolulu onlar ise batılı bir çevrede büyümüş. Biz de kızın ailesiyle tanışıldıktan sonra her şey başlar adı konur artık. Onlar da normal kızın ailesiyle tanışmak. Kardeşinin sevgilisiyle uzun yıllar tanışıyorlar ama bu sene nişanlandılar. Ben aileme de anlattım bakın onlara normal diye ama bizimkiler çoktan tanışmaya gelmeden herkese yaymaya başlamıştı. Teyzem memleketten aramıştı düşünün söz ne zaman geleceğim diye.
Aslında ayrılma sebebim bunlar değil elbette, ayrılma nedenim 3 haftadır aramayan sormayan, tartışmaya bile tenezzül etmeyen korkak bir adamla birlikte olduğum gerçeği. Ben sinir krizi geçirirken ağlama sil göz yaşını, seni seviyorum bak ben, şimdi kapatıcaz ama öğle arasında seni arıcam konuşucaz diyen adam 3 haftadır sessizliğe gömüldü. Ben sabırsız olan ve yazan tarafım ben de direnmek istedim o yazmıyorsa ben niye yapıyorum dedim ama benim en sevmediğim şey belirsizlikte kalmak. Ben bugün artık her şeyi netleştireceğim. Uğraşmayan, çabalamayan adamla olmaz gerçekten. Bir de seven adam evlenmek ister ya uzatmaz bu kadar, gerçekten evlenmek istemeyecek bir nedeni de yok. Ailesi beni sevdi, maddiyat var yok yani düşünüyorum tek aklıma gelen beni yeteri kadar sevmediği.
Daha çok şey var ayrıntı var bu düşüncemin altında tonlarca şeyler var ama size yapabildiğim kadar anlatmaya çalıştım. İyi hissetmiyorum elbette. Arkadaşım da yok pek o yüzden buraya yazmak istedim. Uzun oldu ama okuduğunuz için teşekkürler.
Neden ailenizle tanistirdiniz. Biraz daha bekleseydiniz. Normalde nişana yakin tanistirilir ya..

E ama siz bunu bastan yazmamissiniz ki. O takilar dugunde nikahta neyse o zaman gelemez mi? Siz sıkıştırarak, krizler gecirerek o da geri kacarak hatalar yapmissiniz. Bence durun simdilik. Adim atmak isterse yazar, istemezse bu sekilde kapanmis olur zaten.

Lütfen nikahınız olmadan biriyle ortak mal almayın. Ayrıca takılar kadınındır tüm takılarınızı da vermeyin. Gördüğünüz gibi ortada koyup gidebiliyorlar.
Ya inanın ben parada pulda değilim onun parasına da bakmadım hatta takıları da mutlu olalım diye kullanalım istedim. Evlendikten sonra alırız dedim öncesi ailem de onaylamaz zaten mantıklı da değil.

İki tarafta hatalı geldi bana.

Siz ailenizi biliyorsunuz acele edecekler, sevginizle herşeyi netleştirip öyle tanışma olayı gerceklesmeliydi.
Aileler tanışır, söz, nişan ne zaman olur hiç konuşmadınız mi bunları?

Siz ailenizden gaz almışsınız sevgilinize patlamışsınız, sinir krizi geçirmek falan çok abartılı tepkiler. Sevgiliniz de pek hevesli, istekli gelmedi evlilik konusunda.

Sizin nişan yapmak istemeniz sevgilinizi bina karşı çıkması bunların aileyle tanışmadan sonra konuşulmasını da tuhaf. Öncesinde konuşmaliydiniz, ortak bir karara varmaliydınız.

Kendi tanışmak istedi ben senelerdir ona ailemi anlattım. Yola gireceğiz dedi ama söz vermediği için ona göre sorun yok.
Adam size tektaş getirmiş, söz yüzüğü bakıyosunuz, ailenizle kendisi tanışmak istemiş. Kalkmış kaç saat yol gelmiş bunun için. Ailenize de bu yılın sonuna doğru resmi bişeyler düşündüğünü söylemiş. E daha ne. Adam sizle evlenmeye niyetli zaten. 'Hemen, çabuk, bi an önce' istemeye gelsinler, demeseydiniz bu iş olurdu. Adam baskıdan kaçmış. Evlilik baskısı, evlenmeye niyeti olanı da kaçırıyor. İlişkiye dinamit atmak gibi. Kendi elinizle, evlenmeye ramak kala adamı kaçırmışsınız.

Bence aileni biraz dizginlemen gerekirdi, hemen isteme bekleyeceklerse söylemeliydin erkek arkadaşına durumu yansıtmadan once. Zaten ekime girdik sayılır, sene sonuna kac ay kalmıs, demek ki zaten o da yapacaktı bir seyler yakında. Aramama sormama işinde sen haklısın ama keske bu kadar darlamasaydın

Adam size tektaş getirmiş, söz yüzüğü bakıyosunuz, ailenizle kendisi tanışmak istemiş. Kalkmış kaç saat yol gelmiş bunun için. Ailenize de bu yılın sonuna doğru resmi bişeyler düşündüğünü söylemiş. E daha ne. Adam sizle evlenmeye niyetli zaten. 'Hemen, çabuk, bi an önce' istemeye gelsinler, demeseydiniz bu iş olurdu. Adam baskıdan kaçmış. Evlilik baskısı, evlenmeye niyeti olanı da kaçırıyor. İlişkiye dinamit atmak gibi. Kendi elinizle, evlenmeye ramak kala adamı kaçırmışsınız.
Yok tektas getirmemis almis yaninda goturmus yuzugu😑

E ama siz bunu bastan yazmamissiniz ki. O takilar dugunde nikahta neyse o zaman gelemez mi? Siz sıkıştırarak, krizler gecirerek o da geri kacarak hatalar yapmissiniz. Bence durun simdilik. Adim atmak isterse yazar, istemezse bu sekilde kapanmis olur zaten.
Düğün onun memleketinde olacaktı bizim etrafta akrabalar da öyle insanlar ki 1 saatlik yola bile gitmezler. O yüzden bizimkiler nişan büyük olsun dediler düğüne gelmezlerse kendileri bilirler. Ama annem 30 sene bun insanlara takı vermiş kadın tabi ki taktıklarını şimdi görmek istiyor.

Bence aileni biraz dizginlemen gerekirdi, hemen isteme bekleyeceklerse söylemeliydin erkek arkadaşına durumu yansıtmadan once. Zaten ekime girdik sayılır, sene sonuna kac ay kalmıs, demek ki zaten o da yapacaktı bir seyler yakında. Aramama sormama işinde sen haklısın ama keske bu kadar darlamasaydın
Hep bir şeyleri erteliyor aslında geçen seneden beri aynı olaylar. Pandemi hafifledi bir ara gel dedim gelmedi şimdi de başka sorun yani hep aynı şeyler.

Canım 4.5 sene sonuca bağlanmayan bir ilişkiden hayır gelmez zaten. Bir de anlattığın kadarıyla aileleriniz farklı yapıda. İlerde çok sorun yaşarsınız.
Sen ailene gitmek istersin o gelmez, akraba ziyaretine düğündür bayramdır sen gitmek zorunda kalırsın o gitmez, ailen sana baskı yapar, evine gelsinler istemez falan.
Sen nasıl bir evlilik hayal ediyorsun bilmiyorum ama kendi aileninki gibi bir hayat düşünüyorsan o bu adamla olmaz. Başka türlüsüne de senin gücün yeter mi? İyi düşün.

Canım 4.5 sene sonuca bağlanmayan bir ilişkiden hayır gelmez zaten. Bir de anlattığın kadarıyla aileleriniz farklı yapıda. İlerde çok sorun yaşarsınız.
Sen ailene gitmek istersin o gelmez, akraba ziyaretine düğündür bayramdır sen gitmek zorunda kalırsın o gitmez, ailen sana baskı yapar, evine gelsinler istemez falan.
Sen nasıl bir evlilik hayal ediyorsun bilmiyorum ama kendi aileninki gibi bir hayat düşünüyorsan o bu adamla olmaz. Başka türlüsüne de senin gücün yeter mi? İyi düşün.
Herkes aynı şeyi söylüyor aslında millet çünkü 1 yılda istetiyor kendini nasıl oluyorsa ben yapamadım işte oyaladı durdu.

Hep bir şeyleri erteliyor aslında geçen seneden beri aynı olaylar. Pandemi hafifledi bir ara gel dedim gelmedi şimdi de başka sorun yani hep aynı şeyler.
İşte siz gel demeyeceksiniz, gelesi, gerçekten evlenesi olana baskı yapmaya gerek olmuyor.

Bazı şeyler olmuyorsa olmuyordur, zorla oldurmaya çalışmanın anlamı yok.

X