Çok düşündüm, 4.5 yıllık sevgilimden bugün ayrılacağım

konunun diğer tarafına dönecek olursam erkek arkadaşınız baskıyı görünce kaçmış.
hayat kolay değil, evlilik yaşadığım birşey değil ama çevremde görüyorum. cilveleri var.
maddi manevi bir sürü zorluk yaşayabilirsiniz.
demek ki her baskı anında kaçabilecek biri.
ailenizin tavrını da çok hoş bulmasam da adamın da çok sağlam pabuç olmadığını dşüündüm
Ailem de çok beğenmişti oysaki bu son olaylara kadar. Bilmiyorum kısmet mi değil doğru insan mı değil. Yürümemesi gerekiyordu belki de, benim aptallığım

sonunda bizim oralardan beni anlayan biri sanırım. Evet bu şekil bir aile yapım var ve batılı bir aile bize uymadı açıkçası
Bence batılı doğulu meselesi değil. İki mahalle ötendeki bi insanın bile kafa yapısı farklı olabiliyor.Sen sorumluluklarını yerine getirmeyen korkak birine denk gelmişsin sadece

Benim ailem tamamen suçsuz da demiyorum. Çünkü ailede ilk evlenen ben olacaktım 27 yaşındayım ablam bekar. Annemin zaten bundan yarası vardı o yüzden oyalamasın artık kaç yaşına geldin kafasındaydı.
Ailenizin bundan yarası mı vardı? Valla bence siz de iç anadolulu birini bulun evlenin. Anladığım kadarıyla geleneksel bir ailesiniz sevgilinizin ailesiyle yapamazsınız. Biz Aydınlıyız bizim oralarda aileyle tanıştık hadi evlenelim gibi bir olay pek yok yani. Bir de sene sonu (3 ay) gelelim diyen adama bu kadar baskı yapmak çok itici olmuş benim geleceğim varsa da gelmezdim artık.

bence ailen çok aceleci davranmış ...adam yıl sonuna adım atacağız demiş zaten yıl sonuna da fazla birşey kalmadı ..keşke sizde darlamasaydınız yada ailenle tanıştırmasaydın "bizde tanışma sonrası hemen adım atılmalıdır o yüzden sen ve ailen tam hazır olunca yapalım tanışmayı" deseydin
sen şimdi bekle arayı düzeltmeye uğraşırsa devam edersiniz yoksa bitirirsin tabi...biraz daha sabretsen fena olmaz

Ben de uğraşan taraf olmak istemiyorum artık yani midem bulandı nasıl anlatayım çok farklı bir his. Belki de soğuma şuan yaşadığım
E zaten flört,söz,nişan bunlar hep evlilik hayatında mutlu olur musun? maddi manevi uyumun vs hep bunları ölçmek için zaman vermektir. Zaten bunların amacı budur..

Sen tart bu insan beni mutlu eder mi? Huyu suyu ,hayata bakış açısı,ailelerin uyumu vs.. düşün..en iyi yönü senin aklın verecektir...

Ailen doğulu ,erken olsun istemiş ,durumun kaosunda katkıları var eyvallah ..Ama onlar senin ailen seni en çok düşünen ,canlarından çok seven insanlar...Ailenle uyum sağlamayan,seni arada bırakan adam zaten bir süre sonra seni yıpratır ve mutsuz eder..

En modern ailelerde bile bu farklılıklar ,bu görüş ayrılıkları illaki evlilikleri ilişkileri yıpratmıştır.,boşanma olmasa bile keşkelerle ,gerginliklerle dolu geçer...Her zaman bu 2 kere 2 gibi birşey...

İstisnalar kaideleri bozmaz ama onlar istisna..beceren varsa saygı duyarım....

Senin arada kalacağını üzüleceğini bilerek bunun erken olduğunu ama bir şekilde evlilik olacağını ifade edip seni buhran haline de sokmayabilirdi buda bir seçenekti onun için...

Ailenizin bundan yarası mı vardı? Valla bence siz de iç anadolulu birini bulun evlenin. Anladığım kadarıyla geleneksel bir ailesiniz sevgilinizin ailesiyle yapamazsınız. Biz Aydınlıyız bizim oralarda aileyle tanıştık hadi evlenelim gibi bir olay pek yok yani. Bir de sene sonu (3 ay) gelelim diyen adama bu kadar baskı yapmak çok itici olmuş benim geleceğim varsa da gelmezdim artık.
Maalesef etraf yapı şeklimiz de bu. 20'den sonra zaten hani yok mu biri diye başlamışlardı. 25 olunca heh evde kaldın oldu. Annemi de doldurdu etraftakiler. Keşke bu çevrede doğmasaydım.

E zaten flört,söz,nişan bunlar hep evlilik hayatında mutlu olur musun? maddi manevi uyumun vs hep bunları ölçmek için zaman vermektir. Zaten bunların amacı budur..

Sen tart bu insan beni mutlu eder mi? Huyu suyu ,hayata bakış açısı,ailelerin uyumu vs.. düşün..en iyi yönü senin aklın verecektir...

Ailen doğulu ,erken olsun istemiş ,durumun kaosunda katkıları var eyvallah ..Ama onlar senin ailen seni en çok düşünen ,canlarından çok seven insanlar...Ailenle uyum sağlamayan,seni arada bırakan adam zaten bir süre sonra seni yıpratır ve mutsuz eder..

En modern ailelerde bile bu farklılıklar ,bu görüş ayrılıkları illaki evlilikleri ilişkileri yıpratmıştır.,boşanma olmasa bile keşkelerle ,gerginliklerle dolu geçer...Her zaman bu 2 kere 2 gibi birşey...

İstisnalar kaideleri bozmaz ama onlar istisna..beceren varsa saygı duyarım....

Senin arada kalacağını üzüleceğini bilerek bunun erken olduğunu ama bir şekilde evlilik olacağını ifade edip seni buhran haline de sokmayabilirdi buda bir seçenekti onun için...
Evet benimle konuşmaya bile çalışmadı. Aşırı tepki verdiğimde o da alındı mı naptı küstü yani en iğrendiğim erkek tipi. Ben ona kaç kere dedim yapma şu hareketi diye adam akıllı konuş benimle dedim. Yok huylu huyundan vazgeçmiyor

Ailem de çok beğenmişti oysaki bu son olaylara kadar. Bilmiyorum kısmet mi değil doğru insan mı değil. Yürümemesi gerekiyordu belki de, benim aptallığım

yok aptallık demeyin.
birbirinize uygun değilmişsiniz.
açıkçası ben şöyle düşünüyorum; evet karşınızdaki insanın 3 hafta konuşmaması çok ayıp ve çirkin bir davranış.
ama tavır aldığı konuda da külliyen haksız değil.
ikinizin amacıda evlilikti ama sanki kafanızdaki zamanlar farklıydı.

hazır değilmiş demek ki
baksana sorumsuz, sözünün arkasında durmayan adam ben senin ailenle yapamayacağım deyip 3 haftadır arayamayabiliyor
demek ki gayet sözünün arkasında durabiliyormuş isteyince.
Ben olsam ayrılık konuşması yapmaya bile tenezzül etmezdim.
Sorumsuz mu? 3 ay sonra geleceğiz demiş adam ama konu sahibinin ailesi darlamaya devam etmiş konu sahibi krizler falan geçirmiş. Sizce sorun kimde?

yok aptallık demeyin.
birbirinize uygun değilmişsiniz.
açıkçası ben şöyle düşünüyorum; evet karşınızdaki insanın 3 hafta konuşmaması çok ayıp ve çirkin bir davranış.
ama tavır aldığı konuda da külliyen haksız değil.
ikinizin amacıda evlilikti ama sanki kafanızdaki zamanlar farklıydı.
Kafasında zaman olsa evet adam planlıyor derdim ama adamın mayıs dediğine bile güvenmiyordum artık mayıs gelse eylüle giderdi o biliyorum

Maalesef etraf yapı şeklimiz de bu. 20'den sonra zaten hani yok mu biri diye başlamışlardı. 25 olunca heh evde kaldın oldu. Annemi de doldurdu etraftakiler. Keşke bu çevrede doğmasaydım.

böyle böyle yapıyorlar sonra evlilik meraklısı erkek delisi biz oluyoruz
hayata bak valla sinirlendim.
saçma sapan tercihlerin altında hep bu baskı var
hem erken bulucaz hem her şeyi önümüze sereni bulucaz hem de biz hiçbir şey yapmıycaz bu arada gezmek etmek de çok münasip değil tabi, bulucaz ama bir şekilde bulucaz önümüze zembille inecek yani...

e nasıl olacak o iş öyle? olmayacak tabi...
bir sürü akıllı güzel kız bu fikirler yüzünden alelacele malın önde gideniyle evleniyor işte.

Merhabalar hanımlar, günlerdir hatta haftalardır mutsuzum. Değersizlik, kızgınlık her duyguyu yaşıyorum. Dün annemle konuşurken daha da üzüldüm olanlara.
Bundan 1 ay önce erkek arkadaşım bize tanışmaya geldi. Annem ve babamla tanıştı, yemekler yenildi, muhabbet edildi. Her şey yolundaydı bizimkiler sevdi. Bu arada 4,5 saat uzaklıkta yaşıyor başka bir şehirde yani. Neyse gitti memleketine babam bir süre sonra anneme sormuş ne zaman istemeye gelecekler diye. İstemeden önce de annesi ve babası gelsin tanışalım dediler. Bu normal elbette ama anne ve babası ayrı yaşıyor ve bir araya gelmiyorlar bile. Zaten babası çocuklarının ne istemesine ne düğününe gidiyor yani tuhaf bir ailesi var. Ben bunları az biraz anlatınca annem pek istemedi sevmedim ailesini dedi.
Bunlar bir yana aslında ben bunlarda takılmadım. Bu değersizlik duygusuyla artık baş edemiyorum. 3 hafta önce biz telefonda kavga ettik. Ben bilmiyorum şizofren gibi hissettim o an. Sanki her şeyi kafamdan kurmuşum gibi, kendi kendime gelin güvey olmuş gibi hissettim. İşin kötüsü de ben emin değilim bile her şeyi kafamda mı kurdum yoksa beni heveslendiren o muydu? Yanıma geldiğinde bana tek taş aldı hatta söz yüzüğü baktık bunlar da oldu. Ben telefonda konuşurken ailem sizinkilerle tanışmak istiyor durumu anlattım ama senin anlatman daha uygun dedim ve istemeye gelmenizi bekliyorlar dedim. O da bana ben ailene zaten sene sonuna kadar adım atacağımızı söyledim, sanırım ailenle anlaşamayacağız falan dedi. Ben sinir krizi geçirdim o an tutamadım kendimi. Ben söz vermedim şu tarih diye dedi. Bu adam söz vermediği şeyleri yapmasa da olur sanıyor.
Size aile yapımı anlatayım. Biz iç anadolulu onlar ise batılı bir çevrede büyümüş. Biz de kızın ailesiyle tanışıldıktan sonra her şey başlar adı konur artık. Onlar da normal kızın ailesiyle tanışmak. Kardeşinin sevgilisiyle uzun yıllar tanışıyorlar ama bu sene nişanlandılar. Ben aileme de anlattım bakın onlara normal diye ama bizimkiler çoktan tanışmaya gelmeden herkese yaymaya başlamıştı. Teyzem memleketten aramıştı düşünün söz ne zaman geleceğim diye.
Aslında ayrılma sebebim bunlar değil elbette, ayrılma nedenim 3 haftadır aramayan sormayan, tartışmaya bile tenezzül etmeyen korkak bir adamla birlikte olduğum gerçeği. Ben sinir krizi geçirirken ağlama sil göz yaşını, seni seviyorum bak ben, şimdi kapatıcaz ama öğle arasında seni arıcam konuşucaz diyen adam 3 haftadır sessizliğe gömüldü. Ben sabırsız olan ve yazan tarafım ben de direnmek istedim o yazmıyorsa ben niye yapıyorum dedim ama benim en sevmediğim şey belirsizlikte kalmak. Ben bugün artık her şeyi netleştireceğim. Uğraşmayan, çabalamayan adamla olmaz gerçekten. Bir de seven adam evlenmek ister ya uzatmaz bu kadar, gerçekten evlenmek istemeyecek bir nedeni de yok. Ailesi beni sevdi, maddiyat var yok yani düşünüyorum tek aklıma gelen beni yeteri kadar sevmediği.
Daha çok şey var ayrıntı var bu düşüncemin altında tonlarca şeyler var ama size yapabildiğim kadar anlatmaya çalıştım. İyi hissetmiyorum elbette. Arkadaşım da yok pek o yüzden buraya yazmak istedim. Uzun oldu ama okuduğunuz için teşekkürler.

Üç haftadır aramama konusunu bilemeyeceğim ama adam haklı. Ciddi bir adım atıp gelmiş, parmağına tektaşı takmış, ailene sene sonuna kadar daha ciddi bir adım atacağız demiş. Sene sonuna kalmış 3 ay, bu kadar sıkboğaz etmeye değer miydi?
Bence o sene bu sene değil 🤭

Yaniliyormuyum konu sahibi

Birde konuya yorumum

Bence erkek tanışmaya ailesiyle gelmeli tek başına değil. Sonra böyle sorunlar çıkabiliyor işte,kafaya buyruk bir adam gibi görünüyor

Bence o sene bu sene değil 🤭

Yaniliyormuyum konu sahibi

Birde konuya yorumum

Bence erkek tanışmaya ailesiyle gelmeli tek başına değil. Sonra böyle sorunlar çıkabiliyor işte,kafaya buyruk bir adam gibi görünüyor
Biz aile tanışması değil de yani aslında niyette hemen evlilikte yoktu konuştuğum adam bu diye getirdim ben. Olay büyüdü de büyüdü. Bizimkiler ad konsun dedi.

böyle böyle yapıyorlar sonra evlilik meraklısı erkek delisi biz oluyoruz
hayata bak valla sinirlendim.
saçma sapan tercihlerin altında hep bu baskı var
hem erken bulucaz hem her şeyi önümüze sereni bulucaz hem de biz hiçbir şey yapmıycaz bu arada gezmek etmek de çok münasip değil tabi, bulucaz ama bir şekilde bulucaz önümüze zembille inecek yani...

e nasıl olacak o iş öyle? olmayacak tabi...
bir sürü akıllı güzel kız bu fikirler yüzünden alelacele malın önde gideniyle evleniyor işte.
Maalesef öyle. Bu kişi benim ilk sevdiğim insan 21 de tanıştık 22 de sevgili olduk ve ben zaten hemen evlenmeyi hiç düşünmedim. 24 yaşına gelince arkadaşlarım bile söylenmeye başladı. Düşünmüyoruz şuan dedim ertesi sene tekrar denmeye başladı.

Ee valla o zaman kimse adama kızmasın. Sizin aileniz rahat vermez maalesef. O da bunu sezmiş olmalı. Mutlu olmak istiyorsan o baskılara kulağını tıkamalısın. Genel olarak siz haksızsınız ve uydum akıllısınız.

X