Çok mu geç

Ben auzeften laborantlik ve veteriner saglik okuyorum. Cok kolaydi sinavlar. Anatomiden endiseliydim ba ile gectim. Gerisi kolay dersler zaten 😇 ama ucreti bence de yuksek. 438 tl donemlik 🤑
Bende veteriner sağlık okuyorum. Malesef diğer üni ile sınavlarım çakıştığı için hiç çalışamadım diyebilirim. Buna rağmen bende iyi sonuçlar aldım ama herkesin malesef dönemlik ücreti değişiyor bir kaç tanıdığım kişinin neredeyse 700 tl lik bi ücret çıkmış

Auzef yönetim bilişim sistemleri güzel araştırabilirsiniz ama kpss ataması falan nasıldır bilmiyorum.. ben yazılım, web tasarım ilgimi çektiği için kayıt oldum konu anlatımları çok iyi değil ayrıca kendini geliştirmek gerekiyor

Merhaba sevgili KK hanımları bu cidden dert benim için yazmadığım yer kalmadı ama herhangi bir sonuca varamadım ,bilenler bilir sizin de sayenizde ,Liseyi açıktan bitirdim ,şimdi Açıktan AÖF okumak istiyorum ama bir tarafım örgün okuyanlar iş bulamadı sen daha 2 veya 4 yıllık bir aradan sonra mı iş bulacaksın diyor ,bir taraftan da hep istediğim bişey di Üni. Mezunu olmak , bu benim için mucize gibi olacak ,bölüm olarak ta kafam karışık ,ek olarak burdan gitmek te istiyorum evlilik derseniz o da yok çok dertliyim lütfen geleceğim hakkında vereceğim bu kararda sizde akıl verin bana

3*4 yıl ( 3 tane 4 yıllık fakülte) okudum bu yıl yine sınava girip güzel bir fakülte kazanmayı. Planlıyorum deyip çıkıyorum..

Artık araları sen doldurup yorumla bi zahmet...

Bende normalde 10 yıl önce önlisans mezunu oldum. Araya evlilik çocuk girdi derken kısmi çalışmalarım oldu kendi bolumumden iş bulamadım. Sonrada iki çocuğa bakacak kimse olmadığı için evdeydim. Bu yıl bir istek geldi sınava girip ne zamandır icimde kalan 4 yıllık aöf den sosyal hizmetler okuyacağım. Belki bı işe yaramaz , belki evet çok issiz var bu bölüm de ama okuyacağım. Nasip belli mi olur. Hemde önlisans kpss ye hazirlanacagim şuan. Ben elimden geleni yapacağım gerisi kısmet. Diplomanın zaten artık pek bı önemi yok ülkemiz de eşi dostuu olan da bı yerlere gelebiliyor çoğu zaman. O yüzden örgünmüş açıkmış düşünme. Bir bölüm seç kendine ve devam et. Kendini gelistir ama mutlaka. Fırsatın varsa da hemde iş bul çalış. Yasin da şuan müsait hiçte geç değil bende 30'umdayim.
Yıllar sonra keşke demekten iyidir. 💐

İkinci üniversite olarak AÖF Adalet okudum. Sonra bazı sıkıntılardan dolayı örgün üniversiteyi bıraktım. Kpss ye girdim. AÖF Adalet mezunu olarak atandım. Sonra yine AÖF kamu yönetimi bitirdim. Derece kademeye etki etti. Tekrar AÖF tarım bölümü bitirdim. Şimdi unvan degisikligi sınavını bekliyorum bu sayede tekniker olmak için. Yani yeter ki okuyun. AÖF de olsa emek verdiğinizde alıyorsunuz karşılığını. Ve size tavsiyem eğer AÖF okuyacaksaniz ve iki yıllık bir bölüm olacaksa tıbbi dokümantasyon okuyun. Atanma ihtimaliniz yüksek olur sağlıkla ilgili bir bölüm olduğu için ( diğer bölümlere nazaran)

Şuan bana da umut oldunuz gerçekten. Yıllar sonra bir işe kalkıştım( üsteki mesajda görürsünüz.) Acaba yapabilir miyim derken mesajınıza denk gelmek. ❤️

Şuan bana da umut oldunuz gerçekten. Yıllar sonra bir işe kalkıştım( üsteki mesajda görürsünüz.) Acaba yapabilir miyim derken mesajınıza denk gelmek. ❤️
Nasıl olduğu önemli değil, yeter ki emek verin. Muhakkak karşılığını alacaksınız. Hiçbir şey için geç değil. Sadece kararınızı verin ve adımınızı atın. Yolunuz da bahtiniz da açık olsun her daim. Sevgiyle kalın..

Merhaba sevgili KK hanımları bu cidden dert benim için yazmadığım yer kalmadı ama herhangi bir sonuca varamadım ,bilenler bilir sizin de sayenizde ,Liseyi açıktan bitirdim ,şimdi Açıktan AÖF okumak istiyorum ama bir tarafım örgün okuyanlar iş bulamadı sen daha 2 veya 4 yıllık bir aradan sonra mı iş bulacaksın diyor ,bir taraftan da hep istediğim bişey di Üni. Mezunu olmak , bu benim için mucize gibi olacak ,bölüm olarak ta kafam karışık ,ek olarak burdan gitmek te istiyorum evlilik derseniz o da yok çok dertliyim lütfen geleceğim hakkında vereceğim bu kararda sizde akıl verin bana
Kesinlikle geç değil. ilk olarak hep istediğin bir şeyi gerçekleştirmiş olacaksın. İkinci olarak ise nasibinin nerede karşına çıkacağını bilemezsin. Liseden arkadaşım açıktan kamu yönetimi okudu ve şu an da idari hakim. Herkes yapamazsın dedi, o gece gündüz çalıştı hem de işe giderken. Kpss 95 üzeri puan aldı. Her şey sizin elinizde ama sadece okuyup ekstra çaba göstermezseniz zor çünkü şu an da her bölüm işsizlik sıkıntısını çekiyor maalesef. Evliliği de lütfen bir kaçış ya da kurtuluş olarak görmeyin. O zaman mutlu olmanız zor olur.

Açıktanda olsa örgünde olsa bence atanması kolay puanı düşük bir meslek okunmalı diye düşünüyorum bu benim düşüncem. Artık işsiz mezunların da oldukça fazla olduğunu düşünürsek bence mesleğin türünden çok ekmek parası çıkıyor mu bu önemli.
Her şey gönlünüzce olsun inşallah 🌼

İçinden ne geçiyosa ona yap üniversite bitirmek istiyosan git oku bitir karşına ne fırsatlat çıkar bilemezsinki

Neden geç olsun asla geç değil. Gerçek örgün öğretimli bir üniversitede okumayı öneririm her zaman ama tercihi AÖF olana da hep destek olmuşumdur. Ben 2 lisans mezunu ve kamu emeklisi bir insanım. Anneniz değilse de küçük teyzenizle filan yaşıtımdır 😊 ve zaman zaman AÖF nde ilgimi çeken bir bölüm olsa da okusam düşüncesi ile araştırıyorum. Bulsam hemen hedef alıp icraate geçeceğim :KK48: . Kamuda AÖF iş bulmakta çok etkili olmasa bile işe girebildiğiniz takdirde önlisans ya da lisansın gerektirdiği tüm haklara aynen sahip oluyorsunuz. Özel sektörde de zaten cv nize önlisans veya lisans mezunuyum yazmanızı ve daha kalifiye eleman olmanızı sağlıyor. Yaş olarak hiç çekinmeyin 60 ında dayım daha iyi bir dereceyle emekli olmak için AÖF lisans okudu. Branş olarak zaten arkadaşların iş bulmada daha etkin olan bölüm bilgilerini değerlendirirsiniz. Başarılar dilerim şimdiden Hoppa

Bacı, son 200 yıldır üniversiteler sanayi devrimine eleman yetiştiriyor. Hem de taa ilkokuldan başlatuyorlar eğitime. Mesela okulda tenefüslere bak 10 dk, öğlen molasında bak 30dk. Okula 9 da gidiliyor 4 gibi çıkılıyor. Sence bu bir tesadüf mü? Şimdi konu ile ne alakası var? Benim sana tavsiyem piyasayı analiz et. Yeni çıkan mesleklere bak. Hibrit otomobil mühendisliği, yapay zeka mühendisliği, Veri bilimi gibi bir sürü yeni meslek açıldı. Eşim bu üç meslek hakkında da bilgi sahibi ve iyi kazanıyor. Ben ise sadece veri bilimi ve programlama biliyorum. Ben de iyi kazanıyorum. Üstüne basa basa söylüyorum gelecekteki mesleklere yönel.

Bacı, son 200 yıldır üniversiteler sanayi devrimine eleman yetiştiriyor. Hem de taa ilkokuldan başlatuyorlar eğitime. Mesela okulda tenefüslere bak 10 dk, öğlen molasında bak 30dk. Okula 9 da gidiliyor 4 gibi çıkılıyor. Sence bu bir tesadüf mü? Şimdi konu ile ne alakası var? Benim sana tavsiyem piyasayı analiz et. Yeni çıkan mesleklere bak. Hibrit otomobil mühendisliği, yapay zeka mühendisliği, Veri bilimi gibi bir sürü yeni meslek açıldı. Eşim bu üç meslek hakkında da bilgi sahibi ve iyi kazanıyor. Ben ise sadece veri bilimi ve programlama biliyorum. Ben de iyi kazanıyorum. Üstüne basa basa söylüyorum gelecekteki mesleklere yönel.
AÖF te öyle meslek tercihleri yok mallesef:KK43:

Yazmadığım yer kalmadı 27 yaşındayım. 2 bölüm mezunuyum çift ana dal yaptım ama ikisini de iş hayatında yapmak istemiyorum. Geçen sene sınava girdim (pek çalışamadım son anda karar verdim.) şimdi öğretmenlik 1. sınıfım gönüllü olarak online ders veriyorum. Evli de değilim, sevgilim de yok, ailemle yaşıyorum.

Bu sene kesin sınava başvurun illa aöf ile kısıtlamayın kendinizi.

AÖF okuyacaksan kpss kazanacak kapasiten varsa oku ya polis zabıta olacaksan. Yoksa hiç okuma boşuna emek ve para kaybı.orgun oku ya dil kursuna git

Kesinlikle geç değil. ilk olarak hep istediğin bir şeyi gerçekleştirmiş olacaksın. İkinci olarak ise nasibinin nerede karşına çıkacağını bilemezsin. Liseden arkadaşım açıktan kamu yönetimi okudu ve şu an da idari hakim. Herkes yapamazsın dedi, o gece gündüz çalıştı hem de işe giderken. Kpss 95 üzeri puan aldı. Her şey sizin elinizde ama sadece okuyup ekstra çaba göstermezseniz zor çünkü şu an da her bölüm işsizlik sıkıntısını çekiyor maalesef. Evliliği de lütfen bir kaçış ya da kurtuluş olarak görmeyin. O zaman mutlu olmanız zor olur.
İdari hakimlik kpss den almıyor ama

İdari hakimlik kpss den almıyor ama
Benim aklımda kpss olarak kalmış Adalet bakanlığının idari hakimlik sınavına girmiş. Hangi sınava girildiğinin bir önemi yok aslında ben arkadaşımı örnek gösterdim. Başka sınavda olabilir ya da başvuru, gerekli çaba sarf edilip, gerekli yeterlilikler sağlandığı taktirde açık veya örgün ayrımı olmuyor. Çevremde başka örneklerde mevcut. Ama sadece açıktan okuyup hiçbir gelişim sağlanmazsa tabi ki iş bulma süreci zor olur. Artık işverenler ekstra yeterlilikler istiyorlar. Yabancı dil, sertifika vs...

X