çok üzgünümm ailemle başım derttedestek lütfenn :-(

Allah yardımcınız olsun umarım kısa sürede rahata kavuşur şu sıkıntılardan kurtulursunuz sizin için dua edeceğim.Gerçekten eşinin kıymetini bil.İyi ki kredi çekip ev almışsınız çok yerinde bir karar milletin eline parayı sayana kadar kredini ödüyorsun çocuğun küçük daha, ilerde biraz rahatlarsınız eşin napsın etsin ders çalışsın.
Benim bir arkadaşım o kadar yıl atanamamıştı alan sınavı çıkınca yerleşti bir Yıldır öğretmen şuan.İnan ki herşey yoluna girecek bu Emeğin karşılığı çok güzel olacak.

Allah yardımcınız olsun bu mübarek günde senin ve eşinizin amin. Birbirinize sıkı sıkı tutunun herşey de vardır bı hayır elbette geçecek bu zor günleriniz kimin dost kimin değil anlamış olacaksınız. ....

Öncelikle Allah kolaylık versin diyeyim. Şu devletin çalışan anneler vereceği bakıcı parası olan 300 euro için başvursan sizin orayı kapsamıyor mu bu?. Sonuçta 1000 tl paraya tekabül ediyor neredeyse,o zaman bir bakıcıya verirdiniz sorunda kalmazdı

Ailenizle bu kadar içli dışlı olmayın bence
Sürekli berabersiniz.
Hem de size faydadan çok zararı var
Ben de devlet memuruyum eşim değil diye ailemin kabullenmemesi durumunu yaşadım yaşıyorum
Kimseden 1 kuruş beklentimiz olmadı
1 ay makarna ekmek peynir yedik ama borçlu kalacağıma eşimi ezdireceğime kendi işimizi kendimiz hallettik alyansımıza kadar sattık zor günümüzde
Siz de elinizdeki parayı döndürmeye çalışın akrabalarınızdan hayır yok belli ki

Ev kredisi daha ne kadar var?
Çok doğru dedinn arkadaşım..bundan sonra böyle... 10 yl çektik daha 7 yıl var Ama kira ödemekten iyidir

Ben eşini takdir ettim annene küsmemiş sagyısızlıkta etmemiş bende çalıştığım vakit annem de çocuğa bakarım dediği halde bakmadı sonra kaynanam baktı kız kardeşim ve annem o za,anlar işten çıklmamı istediler ben tabi işten çıkmam mümkün değildi o vakit çok zoruma gitmiş ve oturup ağlamıştım sonra annemde yan çizip destek olmayınca eşimin memleketine göçtük ve kızıma kaynana baktı tabi anneme şimdi bu yaptıplarını söylesem hatırlamaz hatta inkar eder ve kızım kaynanamı annemden daha çok seviyor bumu dahi kıskanır öyle krizler herkes yaşıyor , sadece sabırlı ol mücadeleyi bırakma, bence annenlede konuş içinde kalmasın o zaman benim eşim annemi aff etmemişti

Öncelikle Allah kolaylık versin diyeyim. Şu devletin çalışan anneler vereceği bakıcı parası olan 300 euro için başvursan sizin orayı kapsamıyor mu bu?. Sonuçta 1000 tl paraya tekabül ediyor neredeyse,o zaman bir bakıcıya verirdiniz sorunda kalmazdı
Malesef burayı kapsamıyor Sağol arkadaşım olumlu düşüncelerin için.

Aile seçilmiyor işte şu durumda yapılacak bir şey yok...
İyi bir tavsiye olmasa da artık ailenizle mesafeli olmanızı öneririm. Zamanla kendinizi toparlarsınız, eşiniz iyi bir iş bulur tekrar samimi olmaya çalışırlar-kanmayın. Size birbirinizden başka yar yok...
Şimdilik maddi sıkıntıya düşmeyecekseniz eşinizin siz gelene kadar evde otrup çocuğa bakması, siz geldikten sonra da ders çalışması en mantıklı çözüm gibi görünüyor.
Çok doğru diyorsun sağol önümüzdeki kış öyle yapacağız artık.

Merhaba nice dertleri var insanların Allahım dertlilere deva versin inşallah,beterinden sakınsın... şuan çok moralim bozuk paylaşmak istedim ki belki teselli eden olur :-( yaklaşık 3 yıllık evliyim çalışıyorum memurum bir oğlum var 9 aylık. memleketimize 5-6 saat uzak bi ilde yaşıyoruz kardeşlerim de burda okuduklarından dolayı ailem de memleketten buraya taşınmışlardı.bekarken onlara 30 bin tl konut kredisi çektim onların birikimiyle ev aldık.evlendiğim sene bitti kredim. Şimdi borçsuz evleri var 200m yakınımda.eşim atanamayan tarih öğretmeni dersanede çalışıyordu işsiz kaldı evde oturdu ben çalıştım evi geçindirdim şikayet etmedim ama onun psikolojisi bozuldu ona üzüldüm. Bu arada hamile kaldım eşim işsiz ben doğum iznine ayrıldım çok sıkıntılı günler yaşadık.eşim çaycılık tuvlet temizleyiciliği dahil her türlü iş ilanına başvurdu doğumum yakındı psikolojimiz bozuktu.doğum yaptığım hftanın başında bi kolejde öğretmenlik yapması gerekirken giriş kulubesinde danışma olarak işe başldı.yine de şükür...ailem özellikle de annem bu zamanlar zarfında eşimi hep hor gördüler laf soktular ezdiler ki hala öyle..eşim aldırmamaya çalıştı ama çok kırıldı saygısını hiç bozmadı.ev kredi borcumuz var kendi evimiz için ikimiz çalışmak zorundayız.annem hamile kalmadan önce bakarım doğur tarzında istedi bebğimiz olmasını, hmile kaldım doğurdum 5.gününde bıraktı memlekete gitti.kaynanamı çağırdık uzak yoldan geldi ama çok kalamam 10 gün dedi sonra çekti gitti annem binbirtürlü kavgayla geri geldi hatta telefonda bir lafı var onu asla unutmam; benim kanım değil benim soyadımı mı taşıyor...vs söylendi durdu çünkü eşim onlara göre memur değildi kimdi ki...lohusayım 7 günlük anneyim helak olmuştum...geldi ama mızmızlandı hep memlekete gidecem sıkıldım belim ağrıyo eve tıkıldım off paramız yok fakiriz falan-bu arada babmın 3 evi var emekli öğretmen borcu kredisi yok yazları memlektte köyde mahsul oluyo en az 6000 tl getirisi oluyo- maddi skıntı bunun neresi (bu arada her hafta kardeşlerim anne babamı pikniklere gezmelere yemeklere götürdük harcadık hep maddi sıkıntımız olduğu halde ellerini ceplerine attırmadık hediyeler aldık onlar da acıyıp bi parça giysi alayım çocuğa bile demediler. Niye desinlr ki kocam memur değil adam mı harcayacak alacak tabi).. sıkılmasını gerektirecek bişşi yoktu kinkaldı ki sabah 8 öğlen 13.30 çalıştım oğlum 9 ayı dolana kadar.öğleden sonra ben eve girince hemen çkıp evine gidiyodu.öyle böle 9 ayına getirdik oğlumuzu.daha yeni saat 15 te eve gelmeye başladım ama bu dokuz ay nasıl geçti bir de bana sorun..işteki sıkıntılar maddiyat başka sıkıntılar cabası anlatsam uzun sürer..ramazan ayı dedik gelin bizde kalalım kardeşlerim falan.düne kadar kaldık etine kıymasına kadar güzel yedik içtik dün babam memleketten arıyor telefonda tl si yok bende yok annemde kardeşlerimde kimsede yok.dedim bi 20 tl yok mu yükle telefona yok falan dedim kardeşim blutut kulaklık, akıllı saat akıllı telefon vs alırken para var da şimdi mi yok elzem olanı almıyosunuz. Ona laf yok tabi başka şeylerle bastırdı annem beni avm ye gidecem dedi kalktı gitti.. sonra eve gitmişler orda yemek yapmışlar aramadılar bile benim evimde iftarlık yemek yok eşim işte oğlum diş çıkarıyo huzursuz yemek yapamadım ezan okundu eşim geldi peşinden ben de orucum emziriyorum halim kalmamış.eşim sağolsun yemek yaptı da yedik geç de olsa aradım kız kardeşim diyo ki biz burda yemek yaptık aabyemek yok muydu gelseydiniz keşke ki annem biliyordu yemek olmadığını ve yapamayacağımı...bu olayla iyice gerildi ara sabah oğlumu annemin evine bıraktık gelmesini beklemedik.eşim işe gidince müdürlerle konuşmuş geceye geçmek istemiş eşimle dönüşümlü bakcaz diye bu akşam aradı müdürleri kararları olumlu fakat geçici süre izin verdiler en fazla bir iki ay..ve kötüsü her gece cumartesi gece hariç gidecek akşam 22 sabah 08 nöbet tutacak kulubede.sabah uykusuz gelip çocuk bakacak perişan olacak ama katlanacaz aradım söyledim kızkardeşime söyle anneme gidebilir diye hiç dönüp arayıp da bişey demedi annem öyle üzülüyorum kii..niye böyle yaptınız ettiniz falan yok. Arkadaşlarımın annelerini duyunca çok şnssız hissediyorum üzülüyorum bana kol kanat geren destek olan annem ailem yok, aksine hep hor görülüp ezildik çünkü onların onayladığı evlilik değildi.öğretmendi ama atanamadı eşim suçumuz bu.eşim atanmış olsa ücretsiz izin alırdım iki yıl oğlum hiç olmazsa kreşlik olurdu.bakıcıya versek zaten 900 tl ye çalışıyo eşim bakıcı nerdeyse o fiyatı ister kaldı ki güvenecek kimse yok çevremde.evde oturup çocuk baksa yeri yani ne yapacağımızı şaşırdık bi akıl verin nolursunuz...:KK61::KK61::KK61:

Allah yardimcin olsun canim ne diyeyim bilemedim yavrunuda allah bagislasin benimde 9 aylik oglum var ayni dis cikariyo ne demek oldgnu blirim sabahi sabah ettim bugun bile.
Calisiyosun sigortan var ya canm smdi devletin cikardigi bakici parasi var calisan anneleere 300 euro onu bi arastirsan ?

Eşinizi gerçekten çok takdir ettim. Çevremde iş beğenmeyen o kadar insan var ki, üniversite mezunu birinin evi için her işi yapmaya kalkması bu devirde takdir edilesi. İnşallah Allah yardımcınız olur bu sıkıntılı günleri atlatırsınız yakın zamanda.

Ayrıca herkes anne olabiliyor ama herkes bu sıfatı hakedemiyor maalesef. Mantıken insan kızına merhamet göstermeyecek, ona yardımcı olmayacak da kime yapacak di mi bunları. Ama öyle olmuyor işte, kişinin vicdanı olmayınca çocuğuna bile böyle davranabiliyor.

Size bir olay anlatayım. Teyzem kanserden vefat etti. Onun tedavi olduğu dönemde ona babasından kalan (dedem çok önceden vefat etmişti), yani diğer kardeşleriyle beraber kendi hissesinin de olduğu bir evi satmak zorunda kaldılar.
Daha sonra annem kanser tedavisi gördü, biz o dönem kiradaydık çok zor durumdaydık. Anneannemin kendi üzerine olan bir evi vardı onda kalıyordu. Bir de başka bir ev daha vardı onda da anneannemle annemin hissesi vardı. O evi anneannem kullanmazdı, 2 ayda bir gelir 1 hafta kalır giderdi falan. Akrabalar araya girdi biz o eve geçelim, nasılsa boş diye. Bu hastalık döneminde kira ödemesinler dedi. Neyse anneannem istemedi başta, sonra zorla ikna oldu ve anneme yani ölümle savaşan kızına şu cümleyi kurdu;

" Diğeri için evi sattık ama yine de kurtulamadı, ev de boşuna gitmiş oldu. O ev için hala ciğerim yanar, satıldığında yataklara düşmüştüm. Seni de bu eve aldık, bakalım sen kurtulacak mısın?"
Gördüğün gibi bazıları gerçekten insanlıktan nasibini alamıyor. Bak işte yukarıdaki de bir anneye ait cümleler. Vefat eden kızına değilde, satılan eve ciğeri yanmış. Bir kızını kaybettiği için diğerine sıkı sıkı sarılması gerekirken, hala bizim oturduğumuz evle kafayı bozmuş.

Demem o ki, vicdanı olmayan insandan korkmak lazım. Siz eşinizle birbirinize yetersiniz, annenize tenezzül etmeye kalkışmayın. Bir gün bu sıkıntılardan kurtulduğunuzda da onlara rağmen başardığınızı yüzlerine vurursunuz.

Ne kadar garip değil mi ne kadar acı insanın evladından önce mal mülk para nasıl gelebilir ki aklım almıyor.biri de benim annem işte... :-(

Allah yardimcin olsun canim ne diyeyim bilemedim yavrunuda allah bagislasin benimde 9 aylik oglum var ayni dis cikariyo ne demek oldgnu blirim sabahi sabah ettim bugun bile.
Calisiyosun sigortan var ya canm smdi devletin cikardigi bakici parasi var calisan anneleere 300 euro onu bi arastirsan ?
Dedim ya yaşayan bilir Allah razı olsun...bulunduğum ili kapsamıyor malesef :-(

Allah yardımcınız olsun umarım kısa sürede rahata kavuşur şu sıkıntılardan kurtulursunuz sizin için dua edeceğim.Gerçekten eşinin kıymetini bil.İyi ki kredi çekip ev almışsınız çok yerinde bir karar milletin eline parayı sayana kadar kredini ödüyorsun çocuğun küçük daha, ilerde biraz rahatlarsınız eşin napsın etsin ders çalışsın.
Benim bir arkadaşım o kadar yıl atanamamıştı alan sınavı çıkınca yerleşti bir Yıldır öğretmen şuan.İnan ki herşey yoluna girecek bu Emeğin karşılığı çok güzel olacak.
İnşallah duaların için Allah razı olsun arkadaşım..

saat 13.30 dan sonra evde oluyormussunuz zaten yarım gun bakıcı tutsanız olmaz mı
Artık 15 te geliyorum ve çevremde güvenilir kimse yok bir arkadaşım güvendiği bakıcısını 6 aylık bebeğini soslamış fırına sürerken yakaladı ve psikolojik destek aldı. Kadın şizofren hastasıymış ve herkes bunu saklamış ilaç kullanıyor diye nasıl güvenelim başkasına şimdi

Artık 15 te geliyorum ve çevremde güvenilir kimse yok bir arkadaşım güvendiği bakıcısını 6 aylık bebeğini soslamış fırına sürerken yakaladı ve psikolojik destek aldı. Kadın şizofren hastasıymış ve herkes bunu saklamış ilaç kullanıyor diye nasıl güvenelim başkasına şimdi

neeeeeeeee:KK57: Yuce Tanrım nasıl yakalamış ordamıymış ay sok oldum okuyunca .Rabbım evlatlarımızı korusun

neeeeeeeee:KK57: Yuce Tanrım nasıl yakalamış ordamıymış ay sok oldum okuyunca .Rabbım evlatlarımızı korusun
İşten bikaç saat erken gelmiş ilk defa Allah yardım etmiş ki o yüzden heralde..bakmış çocuk çıplak anadan doğma fırın tepsisinde ağlıyor yanına sebzeleri yerleştirmiş sos falan fırını da ısıtmış bi fırına vereceği kalmış işte...gördükleri karşısında şok olan arkdaşım napıyosn demiş kadın akşama size yemek yapayım bi ziyafet çekin demiş arkadaşm çocuğu kapıp kendini başka odaya kilitlemiş eşini aramış

İşten bikaç saat erken gelmiş ilk defa Allah yardım etmiş ki o yüzden heralde..bakmış çocuk çıplak anadan doğma fırın tepsisinde ağlıyor yanına sebzeleri yerleştirmiş sos falan fırını da ısıtmış bi fırına vereceği kalmış işte...gördükleri karşısında şok olan arkdaşım napıyosn demiş kadın akşama size yemek yapayım bi ziyafet çekin demiş arkadaşm çocuğu kapıp kendini başka odaya kilitlemiş eşini aramış

ALLAHIM ınanamıyorum ya...hapsede gırmemıştır hastaysa.dolanıyodur aramızda ne korkunç ...ALLAH yardım etmıs arkadasına...sımdı gunlerce gıtmez bu aklımdan benım....
çok çok haklısın guvenılır ınsan bulmak cok zor

ALLAHIM ınanamıyorum ya...hapsede gırmemıştır hastaysa.dolanıyodur aramızda ne korkunç ...ALLAH yardım etmıs arkadasına...sımdı gunlerce gıtmez bu aklımdan benım....
çok çok haklısın guvenılır ınsan bulmak cok zor
Aynen de öyle olmuş zaten suç ehliyeti yok ki işte bu yüzden annem bakıyor diye herşeyine katlndık

Bence ailenizden uzak durun.boyle yedikleriyle ictikleriyle söyledikleri zaten cabası sizi uzup duracaklar.sanki onlar yurt dışında gelip gidemiyorlarms gibi düşünün bi beklenti içinde olmayın.destek bekledikce onların bu tavri sizi daha çok uzer.neden kredi cektiniz anlamadim parasi da varmış başka evide varmis ailenizin.onların bu tavri bastan belliymis zaten "kizim sen paranı biriktir ilerde evleneceksin düğünün olacak ev araba alirsin" dememisler.ben ailelerim çocuklarının maaşlarına guvenmelerine cok kızıyorum. Hatta bu parayi isteyebilirsiniz.Eşinizi taktir ettim doğrusu her erkek bu kadar cabalamaz.Allah uzuntulerinizi çabucak gecirsin. En doğrusu eşinizin gündüz çocukla ilgilenmesi.siz geceden yemeğini mamasını hazırlarsınız.zor ama yapacak bisey yok.bebek uyuyunca uyuyacak.siz gelince ise gidene kadar uyuyacak.benim eşim de günlük 4 saatlik uykuyla yasiyor 5-6 uyuyabildiginde çok uyudum diye seviniyor yazık.

X