Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs önlemleri kapsamında alınan yeni tedbirler açıkladı

Gerçekten cok degisikmis saka gibi. Ben bunlar eskide kaldi diye düşünüyordum. Kabul etmene sasirdim birde oyle birine benzemiyorsun. Bu tarz seylerde sessiz kalacak birine benzemiyordun yani.
Eskiden olurdu yakinken ugramak falan.
Ben cok izoleyim yani normal zamanda bile davetsiz kabul etmem ya da habersiz birde istersem kabul ederim.
O yuzden suan dusununce nasil katlandgini valla anlayamiyorum. Yerinde olsam olay cikartirdim.
Çünkü suan o hastaneye neden geldikleri belli bile degil. Kimse kendini virusu kondurmuyor içgüdüsel olarak.
Kapiyi acma evde yokum dersin.
Yasadgin yer büyük serhir mi kucuk ilce mi
Olay cok cikariyorum da viz geliyor hepsine. Buyuk sehirde yasiyorum. Esim de bas edemiyor ben de. Telefonum hic susmuyor inan. Acmiyorum tekrar tekrar ariyorlar, kapiya dayaniyorlar 10 seferde belki 1 sefer iceri aliyorum onda da yallah kapali balkona. Ariza cikaran bir insanim ama anlamiyorlar. Birkac tanesi aNladi ayagini kesti de rahat ettim.

Ben normal zamanda bile misafirlikten hoslanmam,hepsi pis pis ust baslariyla gelirler,arkalarindan koltuklar bile silinirdi. Simdi daha fazla temizliyorum mecburen. Acik acik gelmeyin dedigim halde boyleler dusun iste :KK66:

Olay cok cikariyorum da viz geliyor hepsine. Buyuk sehirde yasiyorum. Esim de bas edemiyor ben de. Telefonum hic susmuyor inan. Acmiyorum tekrar tekrar ariyorlar, kapiya dayaniyorlar 10 seferde belki 1 sefer iceri aliyorum onda da yallah kapali balkona. Ariza cikaran bir insanim ama anlamiyorlar. Birkac tanesi aNladi ayagini kesti de rahat ettim.

Ben normal zamanda bile misafirlikten hoslanmam,hepsi pis pis ust baslariyla gelirler,arkalarindan koltuklar bile silinirdi. Simdi daha fazla temizliyorum mecburen. Acik acik gelmeyin dedigim halde boyleler dusun iste :KK66:
Toptan yuzsuzler herhalde Allah sabir versin valla

Salgin olmasa da bu kiz uygun mu, habersiziz iceri ayip olmasin diye buyur edecek ama musait mi, isi var mi bizi görmek istiyor mu? Bence artık kimse kimseye habersiz gitmemeli. Eskidendi o
Onu düşünseler buna gerek kalmazda,o düşünce olmayınca yüzsüzlük yapıp çat kapı dalıyorlar maalesef.

Kesi nlikle böyle zor günlerde daha da dikkatli olmak gerekiyor.
Biz genel olarakta oyleyiz. Esimin tarafinda akrabalik kulturu cok yok. Hatta yok denecek kadar az olabilir. Benim tarafim zaten uzak baska sehire evlendim. Bizde akrabalik vardi ama cat kapi gelinmezdi. Tabii bayramlarda görüşülürdü suan o bile yok 😀 ama sehirler buyuyor bunda bununda etkisi var. Ordan oraya giderken gun biter zaten

Hiç mi düşünmüyorlar acaba gidiyoruz ama salgın var diye.
benim kaynanna kayin baba ve gorumce 3 lusu gecen hafta sonu geldi gittiler.
bugun hala kizimi fiseklemeye cwlisiyolar kayseriye gelirmisin bik bik.
kizim korona var siz anlamiyomusunuz gelemeyiz dedi de icimin yaglari eridi.
böyle aptal çok oldukça daha bitmez bu hastalik.
3 yasindaki kizim anladi koca koca insanlar hala nereye gitsek kim bize gelse derdinler.
vallahi gidip evlerine oturup polisede kendimi ihbar edesim var.
boyle yasayan insanlarin evine pozitif olup gideceksin aslinda gorecekler ne oldugunu

benim kaynanna kayin baba ve gorumce 3 lusu gecen hafta sonu geldi gittiler.
bugun hala kizimi fiseklemeye cwlisiyolar kayseriye gelirmisin bik bik.
kizim korona var siz anlamiyomusunuz gelemeyiz dedi de icimin yaglari eridi.
böyle aptal çok oldukça daha bitmez bu hastalik.
3 yasindaki kizim anladi koca koca insanlar hala nereye gitsek kim bize gelse derdinler.
vallahi gidip evlerine oturup polisede kendimi ihbar edesim var.
boyle yasayan insanlarin evine pozitif olup gideceksin aslinda gorecekler ne oldugunu
Aferin kızına iyi laf sokmuş onlarada.
Birde şehirler arası yani,cesaret resmen.
Ben ble kızımın yanına gidecektim sonradan vazgeçtim birde torun var nasıl gideyim yanlarına.
İnsanların akıllanması lazım birazda.

Aferin kızına iyi laf sokmuş onlarada.
Birde şehirler arası yani,cesaret resmen.
Ben ble kızımın yanına gidecektim sonradan vazgeçtim birde torun var nasıl gideyim yanlarına.
İnsanların akıllanması lazım birazda.
ayni sehirdeki annem 1 senedir kapimizdan gecmiyor kadin ondanda feyz almiyorlar, ben olsam utanirim mesela bu durumda.

K.validemede 2 haftada f,lan gidiyoruz bizde,ihtiyaçlarını karşılıyoruz,bizede gelmiyor hiç mesela.
Örnek almaları lazım aslında almıyorlar nedense,yeterki gelin diyorlar.
bizimkiler allahtan baska sehirdelersordan cok izole yasiyorlar her hafta ordu halinde kaynanamin annesine gidip evde yiyip iciyorlar rahat 12 kisi varlar bi evin icinde.
neymis herkes kendi tabagini catalini yikiyomus maskeyle oturuyolarmisz.
zaten 2+1 ev soba tek odada yaniyor napiyosunuz yani sosyal mesafeyi korumak icin nefesmi almiyosunuz evde diyesim geliyo

bizimkiler allahtan baska sehirdelersordan cok izole yasiyorlar her hafta ordu halinde kaynanamin annesine gidip evde yiyip iciyorlar rahat 12 kisi varlar bi evin icinde.
neymis herkes kendi tabagini catalini yikiyomus maskeyle oturuyolarmisz.
zaten 2+1 ev soba tek odada yaniyor napiyosunuz yani sosyal mesafeyi korumak icin nefesmi almiyosunuz evde diyesim geliyo
İyiki izoleymiş ya tersi olsaymış,12 kişi vay be .
Direk ihbar etmek lazım bunları..

bilim kurulu toplantisi sonrasi yapilan aşı açiklamasi 😳

Eklentiler

• Screenshot_20201202_232847_com.whatsapp.jpg
    Screenshot_20201202_232847_com.whatsapp.jpg
    141,3 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG-20201202-WA0003.jpg
    IMG-20201202-WA0003.jpg
    240,7 KB · Görüntüleme: 47
cafelerin - daha sıkı bir denetimle- kapanmaması taraftarıyım ben nedense, yasaklar kalktığından beri görüştüğüm belli başlı kişilerle hep dışarıda görüştüm. hiç evde buluşmadık. Şimdi buluşacak olan herkes birbirinin evine gidecek bu bana daha saçma geliyor
Ozaman bir süre kimseyle görüşememek daha mantıklı sanki

X