Davul bile dengi dengine mi gerçekten ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğitim önemli

Ama bu konu aranızda ne kadar sorun oluyor ya da sorun oluyor mu hiç ?

Bunu iyi gözlemleyin.

Aileniz memur olmadığı için istememiş.

Memur olsa lise mezunu olmasına bakmazdı eminim.

Bende memurum ve gerçekten haklısınız sanki memurların hepsi çok eğitimli çok kültürlü bilgi birikimine sahipmiş gibi oysa ki tam tersi en azından kendi kurumumdan gördüğüm kadarıyla şöyle oturupta iki kelam edeceğin sana birseyler katacak bilgi birikimi olan insan yok denecek kadar az tek vasıfları memur olmak bu kadar bunuda bir meziyetmis gibi görüp milleti begenmiyorlar

Herşey para mı diye soran 32 yaşında biri, herşeyin para olduğunu paralı insanlara farklı parasız insanlara farklı davranıldığından hala farketmediyseniz demek ki ? Kiracısınız ev sahibiniz kira istemeye geldiğinde her şey para mı canımm mı diyorsunuz ?

Ama çok disiplinliydi. Yumurtanın beyazını yerdi, tavuğun gögsünü. Protein tozları içiyordu. Uyuduğu saat, uyandığı saat hepsi belliydi.

Disiplindir belki de ama bunlarin disiplinle ne alakasi var ki?
Yumurta beyazi, tavuk gogsu yemek spor hocasina özel disiplinli bir şey değil ki.
Protein tozu zaten saglikli bir şey degil.
Calisan hemen hemen çogu kişinin yattigi kalktigi saatte mecburen bellidir.

Bende son 22 senedir iş hayatındaydım. Kendi işimiz. Saat 10’dan önce uyandığım sayılıdır. Keza babamda öyleydi. Kahvaltı alışkanlığımız hiç bir zaman olmadı. Yediğimiz içtiğimizde böyle liste halinde değildir. Genelde akşam yemeğine çıkardık. Geç saatlere kadar sürerdi. Tavuk pek tercih etmezdik. Balık ya da et yerdik. Erkekler alkol alırdı. Yaşam tarzı olarak disiplinli değildik yani.
Ben etrafımda görmemiştim spor hocama kadar bu kadar yediğine içtiğine, uykusuna dikkat eden biri.
Protein tozunu kasları için kullanıyordu. Sağlıklı olup olmadığını bilmiyorum. Ağırlıkla fitness yapıyordu. Bazen kasları sarkıyordu. Toparlamak için içiyordu.

Eğitim konusuna değinmek istemiyorum. Sevip anlasiyorsanız o açıdan denksinizdir. Arada demek ki rahatsız edecek bir eğitim seviyesi farkı yok. Para konusuna gelince bir erkek evini gecindirecek parayı kazanmali ele muhtaç etmemeli. Çocuk doğar başka sıkıntı çıkar kadın her zaman çalışamayabilir burada iş erkeğe düşüyor. Of bu aralar forum iyi memur yaptı. Özel sektöre ne bu antipati ben anlamıyorum. Kendini geliştirmiş bir özel sektör çalışanı memuru dörde katlar. Hasılı erkek arkadaşıniz çalışkansa, onun arkasında duracağınıza inanıyorsanız. Onunla el ele verip yuvanızı kuracaksınız. Şüpheniz varsa yol yakınken ayrılın. Yoksa bunu illaki hisseder, kompleks yapar uğraş dur.

Bir çok çalişan kişi saat 10a kadar uyumaz. Sadece tavuk gogsu tuketmek zorunluluk değil, sporcularin beslenme listende de et, balık olur zaten.

Ben kendimi disiplinsiz diye tanimliyorum acikcasi. Ama demek benim rutinim bile size spor hocasi kivaminda gelecekmiş erken kalkmak disinda.

Bu iş asla olmaz adı ona alıştın ondan başkası seni heyecanlandıracak ama ilerde eyvah dersin kafanı taşlara vurursun.
İş saatiniz uymaz.
İzinleriniz uymaz.
O hafat sonu çalışır(mutlaka) sen evde tek başına kalırsın bu çok can sıkıcı.birlikte bişey yapılmaz.
Senin işin garanti o özel sektör.
Çocuğun ailesi nasıl ne tarz bir aile yapısı var.cocuk merhetlimi ahlaklimi saygılı mi borcu harcı varmı sen bu çocukla ileride çocuk buyutebilirmisin.
Yasin ileri de bugüne kadar bu çocuklami takıldım.
Yanlış anlama evlenince çok zaman kaybeden bebek duaunmen gerekebilir yaşın gereği hen yapıp riske girme iyi bir indanla evlen

Bizzat yaşamış biri olarak söylüyorum, evet davul dengi dengine çalar. Biz kadınlar çok aşık olunca eğitim farkını önemsemiyoruz ama emin olun erkek komplekse giriyor.

Burada kim ne dese boş. Denedim, olmadı. Aşık olduğum adam beni ondan daha eğitimli olduğum için ezmeye çalıştı. Başaramayınca da psikolojik şiddetin dozunu artırdı. 1 yıllık ilişkimin son 2 ayı cehennem azabı gibiydi. Nihayetinde ben ayrılmak istedim.

Aşk karın doyurmaz. İki gönül bir olunca samanlık seyran da olmaz. Mevzu ekonomik düzey falan da değil. Erkeklerin çok çok büyük bir kısmı kadının kendinden önde olmasını hazmedemez. Nokta.

Universite sadece meslek edinip cok para kazanmaya yaramaz. Vizyonunuz olur, ufkunuz genisler, hayata bakisiniz, yasam tarziniz, felsefeniz olur. Insanlarla iliskilerinizden, sorunlara yaklasiminiza kadar size olumlu bir cok sey katar. Insanlar elbette kendini gelistirebilir ancak universite kulturunu yasamakta ayri bir deger katar. Ben evliliklerde denkligin onemli oldugunu düşünüyorum. Evlilik sadece ask ve sevgiyi yasamak degil hayati paylasmak. Bunu yaparken de karsilikli birbinizi anladiginiz, ayni pencereden bakabildiginiz, birbirinize deger katip ileri tasiyabildiginiz birilerinin olmasi bence onemli.

Esimle nisanlandigimda işsizdi ve ben memurdum,benim ailem de istememişti ilk başta,eşim üni mezunu atnamamisti, nisandan sonra benim yaşadığım şehire geldi asgari ücretle ise girdi, hiç gocunmadi iş begenmemezlik yapmadı, sonra memlekete tayin istedik babasinin işinde devam etti, sonra kendi evimizi aldık, simdi başka bir ev yaptırıyoruz gönlümüze göre, maaşıma hiç karismadi istediğim gibi harcadım ama yeri geldi ıssız de kaldı evlendikten sonra ama kısa sürdü çünkü kendisi çalışmaktan kaçan bir insan değil,şuan benden çok kazanıyor ve iş yerini de aldık, önemli olan nasıl biri olduğu bu adam bir şekilde çalışır diyorsan güveniyorsan biraz devam et ama herkes aynı olmaz işte,hii garanti işi olur işsiz kalır bu da var,yani şuan benim için dezavantaj eşimin fazla çalışıyor oluşu yani mesai saatleri sırf o sebeple keşke atansaydi daha çok boş zamanı olsaydı diyorum

Bence adamı ailene sokup laf sokmalara, hor görülmelere memur diye kızımızı aldın gibi laflara maruz bırakma.Ben üniversite mezunuyum eşim ilkokul bizim aramızda hiç eğitimle ilgili sorun olmadı.Maddi açıdan memurdan çok kazanır.Okumamis ama çekirdekten yetişmiş maşallah işinde gayet iyi.Bence önemli olan işinin olması ve azmi.Ama senin ailen hiç tanımadan yargılamis.Simdi sorun değil desen bile sonrasında ailenin sözleri ya seni etkilerse?Sen bilirsin ama önce kendinden emin ol.Bu konuyu açman bile acabalarinin olduğunun göstergesi.

Ya zaten böyle çalışkan adamları babalar şıp diye anlıyor. Benim eşim de doktora maaşıyla geçiniyordu babamla tanıştığında, babam bu çocuk çok çalışkan çok akıllı demişti. sonra iş buldu 2 senede ilk evimizi aldık gerçekten de.

Eşim benim kazancımın 5-6 katını kazanır,esnaflık yapıyor.
Ama üniversite mezunu olmasa asla evlenmezdim. İstediği kadar kazansın, eğitim denkliği benim için önemli. Siz neye önem veriyorsanız ona göre değerlendirmelisiniz durumu. Her memur memurla evlenmek zorunda değil mesela bana göre. Herkes için olmazsa olmazlar var.

Etrafımdan gözlemlediğim kadarıyla sağlıklı evlilikte amaçlar ortak olmalı. En önemlisi sevgiyi ifade etme şekli ailelerden benzer şekilde verilmiş olmalı örneğin bir taraf sevgi seline boğulmuş bir cocukluk geçirirken diğer taraftaki eş kişisi çocuklukta dokunsal ve işitsel olarak sevgi gormediyse sevgiyi ifade ediş şekilleri olarak sorun yaşıyorlar. Eşim beni sevmiyor,hediye almıyor vs vs. En sonuncusu saygı zaten.

Ben bunu bu sitede cok goruyorum ve kadinlarin kendinden dusuk egitimli eslerini ovmek icin kendilerini yermesine anlam veremiyorum. Masterli bir kadinsiniz duz universite mezunu bile degilsiniz, esinizin birikimini kendinizden ustun goruyorsaniz -ki ben inanmiyorum- yine kendinizi sorgulamaniz lazim, normal degil ki bu

Egitim durumundan cok zeka onemli. Iyi anlasan ciftlerin benzer iq ya sahip olduklariyla alakali bir calisma okudugumu hatirliyorum, yanlis olmasin tabi ama kendi deneyimim de bu yonde. Hani bir sey anlatiyorsunuz karsidaki bir turlu sizi anlamiyor sizinle empati kuramiyor ve anlasmazlik surup gidiyir ya hep aslinda zeka farkindan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…