Dayanamıyorum artik

akadmkah

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2023
327
450
34
Daha önceki konularımi okuyanlar bilirler. Bebeğim de laktoz intoleransi var. Sütum olmadı bir hafta emzirdim sadece. Doğduğundan beri çok sorunlu mama içiyor. Denemedigimiz mama kalmadi. Şu an 5 aylık. Yoğurt, birkaç meyve püresi ve sebze yemekleri sularından ek gıda vermeye başladık. Doktorumuz söyledi. Ek gıda başladık başlayalı mamayı hiç içmez olmadı. Günde 320 ml içiyor içmiyor. Dün gece uyurken 23.30 da mama içti 120 ml. Sabah 10 şu an. Halen bir damla mama iciremedim. yoğurt veriyorum geri tüküruyor. Ki bayılarak yer. Hello baby 5 ay tahıl maması yaptım onu da yemiyor. Meyve püresini de tüküruyor. Nasıl acikmiyor.. böyle nasıl yaşıyor. Ben bu çocukla napicam. Sinir hastasi olcam 😢

• Üzgünüm
Reactions: The
Daha önceki konularımi okuyanlar bilirler. Bebeğim de laktoz intoleransi var. Sütum olmadı bir hafta emzirdim sadece. Doğduğundan beri çok sorunlu mama içiyor. Denemedigimiz mama kalmadi. Şu an 5 aylık. Yoğurt, birkaç meyve püresi ve sebze yemekleri sularından ek gıda vermeye başladık. Doktorumuz söyledi. Ek gıda başladık başlayalı mamayı hiç içmez olmadı. Günde 320 ml içiyor içmiyor. Dün gece uyurken 23.30 da mama içti 120 ml. Sabah 10 şu an. Halen bir damla mama iciremedim. yoğurt veriyorum geri tüküruyor. Ki bayılarak yer. Hello baby 5 ay tahıl maması yaptım onu da yemiyor. Meyve püresini de tüküruyor. Nasıl acikmiyor.. böyle nasıl yaşıyor. Ben bu çocukla napicam. Sinir hastasi olcam 😢
yoğurt boş bebek midesinde ağrı yapar alacağı kalsiyumu da tam alamaz yoğurdu ana öğün gibi görme reddetmesi normal ara öğün gibi gör meyve püresi zaten biliyorsn ara öğün c vitamini doyurma özelliği yok bebek aldığı gıdalar kendisini tok tutmadığı için reddediyordur doyurucu bi gıda bekliyor sizden muhtemelen bilen tecrübeli cesaretli bi yakınınız biraz daha böyle taneli gıdalar versin beş aylık olduğu için küçük ama böyle bi sorunu olduğu içinde beslenmek zorunda şehriye çorbası sebze suyuna ekmek irmikli gıdalar bebeğin midesini dolduracak parçacıklı gıdalara yönelin bence gırtlağı da alışır yutkunur yer diğer çocuklara göre erken zamanda kendi bile alır elime yer

irmikli bir mama deneseniz doyurucu olur hem de yutarken sorun yaşamaz üzülme canım geçiyor hepsi biz de öyleydik malesef

• Beğen
Reactions: The
yoğurt boş bebek midesinde ağrı yapar alacağı kalsiyumu da tam alamaz yoğurdu ana öğün gibi görme reddetmesi normal ara öğün gibi gör meyve püresi zaten biliyorsn ara öğün c vitamini doyurma özelliği yok bebek aldığı gıdalar kendisini tok tutmadığı için reddediyordur doyurucu bi gıda bekliyor sizden muhtemelen bilen tecrübeli cesaretli bi yakınınız biraz daha böyle taneli gıdalar versin beş aylık olduğu için küçük ama böyle bi sorunu olduğu içinde beslenmek zorunda şehriye çorbası sebze suyuna ekmek irmikli gıdalar bebeğin midesini dolduracak parçacıklı gıdalara yönelin bence gırtlağı da alışır yutkunur yer diğer çocuklara göre erken zamanda kendi bile alır elime yer
Ben onları doyursun diye vermiyorum zaten. Doktorun dedigi gibi ara öğün olarak veriyorum ama verip vermemek farketmeksizin mamasını içmiyor. Evde kesilmiş çorba var. Ben de denerim. Annem de yedirir. Bı onu deneyelim.

Öncelikle Allah yardımcınız olsun. Ek gıda süreci de zorlu malesef. Çocuğun iştahla yiyeceği bişey elbette var ve onu bulana kadar denemeniz gerekiyor. Ben 5-6 çeşit şey yapıp Yanyana mutfak tezgahına dizdiğimi hatırlıyorum. Yaptığımı yemiyordu gidip yeni bi çeşit derken tezgah mama doluyodu. Ama böyle böyle sevdiği şeyleri keşfedeceksiniz. İrmik muz ve laktozsuz sütle mama yapıp verebilirsiniz doyurucu olur. Ev yapımı keki sütte ıslatıp yumuşatıp verebilirsiniz. 5. Ayda neler veriyodum şu an tam hatırlamıyorum ama çok yaratıcı ürünler denediğimi hatırlıyorum:)

Koyu kıvamlı tarhana çorbası ve yayla çorbası yedirebilirsiniz onlar da doyurucu olur. Eğer doyduğunu hissederse iştahı artar

Deneyeceğim. Tesekkurler
Benim de kızımda besin alerjisi çıkmıştı emerken sonra geçti gitti. El gıda konusunda da çok mıymıy. Ama irmiği öutşaka dene bayıla bayıla yiyor. Bir de makarna lütfen’in muhallebi karışımı var. O ikisi bende hayat kurtardı

İrmik bebek irmiği olacak değil mi?
Benim de kızımda besin alerjisi çıkmıştı emerken sonra geçti gitti. El gıda konusunda da çok mıymıy. Ama irmiği öutşaka dene bayıla bayıla yiyor. Bir de makarna lütfen’in muhallebi karışımı var. O ikisi bende hayat kurtardı

Golden goat keci sutlu. Laktoz intoleransi olanlara oneriliyor bildigim kadariyla

Benim de kızımda besin alerjisi çıkmıştı emerken sonra geçti gitti. El gıda konusunda da çok mıymıy. Ama irmiği öutşaka dene bayıla bayıla yiyor. Bir de makarna lütfen’in muhallebi karışımı var. O ikisi bende hayat kurtar

Makarnalutfen hemen baktım. +8 ay diyor. 5 aylık bebeğe verebilir miyim? Hemen sipariş edicem

Makarnalutfen hemen baktım. +8 ay diyor. 5 aylık bebeğe verebilir miyim? Hemen sipariş edicem
İrmik +6 üzeri bildiğim kadarıyla +8 olduğunu ilk kez duydum. Ben de +5,5-6 ay civarı vermeye başlamıştım irmik. Mesela içine elma püresi yapıyordum karıştırıp pişiriyordum az su ile. Veya irmiği pişirip içine muz şeklinde. Az büyüdüğünde de irmiğe bal/sağlıklı özler/pekmezler şeklinde de vermiştim. İrmik baya kurtarıcı olmuştu.

Benim bebeğim de ek gıdaya geçtiğinde iştahlı bir çocuk olmadı maalesef, belli bir aya kadar hatta sütten tamamen kesilene kadar (20 ay) çok çektirdi bana. Deneye deneye sevdiği şeyleri buldum. Hala bir yediğini başka zaman yemediği olur tabi.

Bir de stres olmayın olur mu? Gerçekten sizin stresiniz de onu etkilediği için de yemiyor olabilir. Ben de maalesef çok stresliydim. Yemiyor diye ağlayacak kıvama gelirdim. Mama konusunda bir çözüm bulmaya çalışın ama. Henüz ek gıda ona yetmez bence, doyana kadar yiyecek kıvama gelmesi birkaç ayını alır daha.

X