Dayanması çok zor..

Beni anlayarak böyle güzel yazılar yazdığınız için teşekkür ederim herkese. Kimseye anlatamıyorum kendime yakıştıramadigim bir durum zaten her yönden ama bir daha yaşamayız umarım herkes için bunu diliyorum. Ben üç kere amniyosentez oldum birisi İstanbul'da birisi Eskişehir esogüde birisi Marmara üniversitesinde yani emin olmak için daha bir sürü testler yaptırdım hayırlısı buymuş diyorum
Hayırlısı olsun kimsenin sizi yargılamaya hakkı yok ama çok büyümesini de beklemeseydiniz keşke. Üzülmeyin diyemem psikolojik destek alın bu dönemi atlatmak için.

Allah aşkına şuraya cahil cahil bilmem kimin xocuguna da öyle dediler normal dogdu soyle oldu böyle oldu yazmayın ya. Amniyosentez yüzde 99 dur! Bi sürü genetik test yapılmış gorumcemin bilmem nesinin cocuguna dediler bir şey olmadı diye zirvalamayin ya. Konu sahibi bunu yaşamayan bilmez. Lütfen kendini suçlama. Lütfen.
Ama %99 denen çocuk engelli doğmadıysa amniyosentez e rağmen. Yalan söylüyor mu diyeceksiniz doğuran kişiye?

Allah aşkına şuraya cahil cahil bilmem kimin xocuguna da öyle dediler normal dogdu soyle oldu böyle oldu yazmayın ya. Amniyosentez yüzde 99 dur! Bi sürü genetik test yapılmış gorumcemin bilmem nesinin cocuguna dediler bir şey olmadı diye zirvalamayin ya. Konu sahibi bunu yaşamayan bilmez. Lütfen kendini suçlama. Lütfen.
Ama %99 denen çocuk engelli doğmadıysa amniyosentez e rağmen. Yalan söylüyor mu diyeceksiniz doğuran kişiye? Keni suçlamasın tabiki

Ama %99 denen çocuk engelli doğmadıysa amniyosentez e rağmen. Yalan söylüyor mu diyeceksiniz doğuran kişiye? Keni suçlamasın tabiki
13 sayfa boyunca yazıldı çizildi. Doktoru açıkladı, başından geçen açıkladı. Hadi işin bilimsel boyutunu geçtim, bazı yazarlar talihsiz cümleler kurdu, konuşuldu, kendileri de söylemlerinin incitici olduğuna hak verdi. Konu sahibi başlığında bile "dayanması çok zor" yazmış. Ama ille de yaraya tuz basma arzusu mu bu? Keşke daha erken aldırsaydın demişsiniz. Sanırım okumamışsınız, ama bunun da nedenleri konuşuldu önceki sayfalarda. Hadi sizin dediğiniz gibi olsun, konu sahibi geç kaldı. Şu noktada bu düşüncenizi paylaşmanın ne anlamı var? Bitmiş bir süreç var ortada. Öyle %99 engelli dendi, sağlıklı doğdu, ama konu sahibi suçlamasın kendini deyince işin vicdani boyutu yok oluyor sanırım bazıları için.

Ya sizinde çocuğunuz var. Üyenin ne kadar zorlandığını Nsıl bir acı yaşadığını anlamanız empati kurmanız lazımdı. Ama siz diyorsunuz ki belki de bebek sağlıklıydı çünkü bir yakınım öyle oldu. Öyle mi? Ne gerek vardı sizce bu yoruma?

Ama %99 denen çocuk engelli doğmadıysa amniyosentez e rağmen. Yalan söylüyor mu diyeceksiniz doğuran kişiye?
Amniyosentez yapılıp engelli denilen cocuk sağlıklı doğamaz. Amniyosentez sonucunun Almanyaya gönderilmesi diye bir şey yok zirvalamayin yalan yanlış. Uydurmaya bak ya amniosentez sonucu almanyaya gönderilmiş. Evet yalan söylüyor dicem ayrica yazmış olmak için yazma paylaş boş yapma hadi canim hadi

Yarasını deşmek için yazmadım. Özür dilerim kendisinden. Yapacak birşey yok. Rabbim sağlıklı bir evlat nasip etsin. Çok zor bir durum.
Evet özür dile verdiğin bu yanlış bilgi yüzünden. Muhtemelen başka bi testle karıştiriyorsun şunu yapıp rezil olmayin şu hassas insanı da üzmeyin. Amniyosentez yüzde doksan 99 kesin tanı testidir. Yurt dışına gönderilen kan testleriyle mi karıştırıyorsunuz anlamıyorum. Ki o testler bile bazi genetik hsstaliklarda kesin tanı değil onun üzerine garanti olsun diye amniyosentez yapılıyor. Hadi Ara arkadaşını bizimle de raporunu paylaş bu kadar eminsen Hadi bakalım. Konu sahibi kendini üzme doktoruna güven. Doktor ne dediyse o.

Lütfen yanlış anlamayın ama etrafımda çocuğunuz engelli denilen birçok kişinin çocuğu sağlıklı doğdu , çok zor bir karar vermişsiniz asla bu konuda kimse sizi yargılayamaz, işin dini boyutunu hocalara sormak lazım bence ..

Amniyosentezden sonra böyle bir ihtimal yok.

Bence en doğrusunu yapmışsınız. O çocuk öyle yaşamak ister miydi? Yaşadığı her zorlukta bakıp bakıp sizin kararınız yüzünden o acıları çektiğini hatırlayacak daha çok kahrolacaktınız tabi yaşarsa. Doktorlar aldırma önerisi getirdiyse muhtemelen hayatta kalamayacağı zor bir sıkıntısı vardır.
Herkes kendi çevresinde sakat denilip sağlıklı doğanları anlatmış ama bir de madalyonun diğer tarafı var. Benim de tanıdığıma tüm doktorlar aldırmasını önerdiği halde aldırmadı. 5 yaşına kadar girmediği ameliyat çekmediği acı kalmadı. Maddi manevi bir sürü sıkıntı çektiler. 5 yaşında vefat etti. 5 yaşına kadar hastanelerde yaşam mücadelesiyle geçti kısacık ömrü. Kadıncağız da kendini suçluyor neden doktorları dinlemedim diye.

Evet özür dile verdiğin bu yanlış bilgi yüzünden. Muhtemelen başka bi testle karıştiriyorsun şunu yapıp rezil olmayin şu hassas insanı da üzmeyin. Amniyosentez yüzde doksan 99 kesin tanı testidir. Yurt dışına gönderilen kan testleriyle mi karıştırıyorsunuz anlamıyorum. Ki o testler bile bazi genetik hsstaliklarda kesin tanı değil onun üzerine garanti olsun diye amniyosentez yapılıyor. Hadi Ara arkadaşını bizimle de raporunu paylaş bu kadar eminsen Hadi bakalım. Konu sahibi kendini üzme doktoruna güven. Doktor ne dediyse o.
Arkadaşı üzmek istemiyorum ama sizde uzatmayın neden bu durumu yaşayan insanlar yalan söylesin acaba? Demekki %1 ihtimale gelip sağlıklı doğmuş. Yanlış bilgi vermedim.

Arkadaşı üzmek istemiyorum ama sizde uzatmayın neden bu durumu yaşayan insanlar yalan söylesin acaba? Demekki %1 ihtimale gelip sağlıklı doğmuş. Yanlış bilgi vermedim.
Peki bunun konu sahibine ne gibi bir faydası var?
Yüzde bir ihtimal gerçek olmasa çocuk ömür boyu cihaza bağlı olsa daha mı iyi? Yaşadığım şehirde bir aile var instagramda sürekli karşıma çıkar. Çocuk oğlumla yaşıt cihazla yaşıyor, boğazında kocaman hortumlar var. Midesine direkt bağlı hortum var annesi o hortuma şırıngayla püre enjekte edip doyuruyor. Çocuk cihazdan ayrılınca nöbet geçirip nefessiz kalma ihtimali var. Böyle bir hayat mı yaşasaydı çocuk ve anne babalar.
Bu yaptığınız vicdansızlık terbiyesizlik

Şu yorumunuz insanı intihara bile sürükleyebilir farkında mısınız? Çok vicdansızsınuz

Şu yorumunuz insanı intihara bile sürükleyebilir farkında mısınız? Çok vicdansızsınuz
Umarım bu kadar rahat konuşan bir insan yaşamında yüzde birlik bir ihtimale bağlı kalıp hayatının kararını vermek zorunda olmaz. Empati yapan siz ve diğer gönlü güzel insanlara teşekkürler tekrar tekrar..

Umarım bu kadar rahat konuşan bir insan hayatında yüzde birlik bir ihtimale bağlı kalıp hayatının kararını vermek zorunda olmaz. Empati yapan siz ve diğer gönlü güzel insanlara teşekkürler tekrar tekrar..
Lütfen lütfen siz bakmayın o vicdansız yorumlara. Asıl zor olanı siz yapmışsınız, bencillik yapmamışsınız ve sağduyulu davranmışsınız.
Bundan sonrasında da gönülden diliyorum, dizi daha fazla yormadan hiç üzmeden sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız.

hala ısrarla doğru olduğunu savunuyor ya. hala diyorki %1 . paylaşsana raporunu arkadaşının bu derece emin olduğuna göre çok samimisin. yok uzatıcam, öyle kafanıza göre yalan yanlış bilgiler veremezsiniz kusura bakmayın. hadi bekliyoruz şu amniyosenteze rağmen yüzde 1 sağlıklı palavrasını ispatlayın.

arkadaşın yalan söyledi demiyorum, okuduğumuzu anlayalım, sen yanlış anlamışsın ve yalan söylüyorsun diyorum. paylaş bekliyoruz ispatı.

hala ısrarla doğru olduğunu savunuyor ya. hala diyorki %1 . paylaşsana raporunu arkadaşının bu derece emin olduğuna göre çok samimisin. yok uzatıcam, öyle kafanıza göre yalan yanlış bilgiler veremezsiniz kusura bakmayın. hadi bekliyoruz şu amniyosenteze rağmen yüzde 1 sağlıklı palavrasını ispatlayın.

arkadaşın yalan söyledi demiyorum, okuduğumuzu anlayalım, sen yanlış anlamışsın ve yalan söylüyorsun diyorum. paylaş bekliyoruz ispatı.
Benim okuduğum hocalardan öğrendiğim amniyosentez yanılmaz sadece %1 sonuç vermeyebilir oda kültürde üreme olmaması veya yanlış bilmiyorsam amniyosentez sıvısı alırken sıvıya kan karışması olursa çalışamıyorlar ve tekrar numune isteniyor Muş. Amniyosentezin %1 bile yanılması olmaz demişti hoca bana

X