Deneyimlerimizi paylaşalım🌹🌹🌹

Ayyy bizde sevindik hamilesin diye. Belkide hamile olacaksındır inşallah. Kuzum konunu çok detaylı okumadım ama polemik olmuş galiba boşver ya sinirini bozmaya değmez. Gitme sen bizimle kal 🥰
Yani 40 yılın başı bir şey açayım dedim insanlar küçücük çocuğu bile düşünmüyorlar zaten eşimle aram bozuk akşamdan beri o kadar pişman oldum ki tekrar çocuk düşündüğüme yani bu ay hamile değilsem kızlar ben Bir daha kesinlikle düşünmüyorum galiba kızdım yani ona çok

Bir yandan da inşallah hamile kalmışımdır Allah'ım diyorumm kayınvalidemin beni emri vaki ile uykusuz o kadar saat düğüne götürtmeye calısmasına evimize müdahale etmesınden nefret edyorum Yani bir tane imza için 1400 kilometre yol gitmemi bekliyor çocuğumla yaklaşık 34 saat hiç uyumadan gidip gelmemi bekliyor uçakla bir de kaç tane aktarma var yani böyle bir zihniyet olamaz buna da çanak tutuyor insanlar bir tane konu açayım dedim inanamadım yazılanlara

Yani 40 yılın başı bir şey açayım dedim insanlar küçücük çocuğu bile düşünmüyorlar zaten eşimle aram bozuk akşamdan beri o kadar pişman oldum ki tekrar çocuk düşündüğüme yani bu ay hamile değilsem kızlar ben Bir daha kesinlikle düşünmüyorum galiba kızdım yani ona çok
Ay böyle diyincede kesin hamile olursun. Aslında banada oluyor bu kavga ettiğimde ben bu adamı neden baba yapmaya çalışıyorum diyorum sonra barışınca yine düzeliyor. Akışına bırak kuzum boşver

Canim sakin ol ve öyle düşünme. Eşine kızmış olacağın bundan sonraki tüm hayatını ve zamanını kızgın geçirecek anlamını taşımıyor. Ben hiç bakmadım konuya

Bir yandan da inşallah hamile kalmışımdır Allah'ım diyorumm kayınvalidemin beni emri vaki ile uykusuz o kadar saat düğüne götürtmeye calısmasına evimize müdahale etmesınden nefret edyorum Yani bir tane imza için 1400 kilometre yol gitmemi bekliyor çocuğumla yaklaşık 34 saat hiç uyumadan gidip gelmemi bekliyor uçakla bir de kaç tane aktarma var yani böyle bir zihniyet olamaz buna da çanak tutuyor insanlar bir tane konu açayım dedim inanamadım yazılanlara
Senin bu kaynananda ne fena kız. Küçücük çocukla okadar yolu nasıl gidiceksin harap olur yavru

Senin bu kaynananda ne fena kız. Küçücük çocukla okadar yolu nasıl gidiceksin harap olur yavru
Ya işte Yani insanlar bunu anlayamayacak kapasiteye sahipler düşün Sabah 6.00'da kalkıp aktarmalı havaalanına gidip uçağa binip ki tek sefer var buradan batıya yaklaşık 8 saat sonra evime gidip o akşam yemek ve artı salonda imzalarını seyredip gece 12'de eve dönüp 2'de Sabiha gökçen'e yola çıkıp sabah 6.30 uçağına binip 11.00'de doğudaki evime gelmek demek çocuğumun gram uyuyamaması ve benim helak olmamız demek ve bu insanlar bunu anlayamayacak kadar duygusuz dün akşamdan beri o kadar öfkeliyim ki keşke size yazsaydım konu açmak yerine

Ki zaten benim sorun kocamın gitmesine izin vermemek değildi yani kocam bana çocuğumu alır giderim dedi Ben de buna öfkelendim benim çocuğumu götüremezsin dedim benim olmadığın yere kalkmışlar yok eltine Sen mi karar veriyorsun şöyle böyle insanlar okuduğunu anlayamıyor işte

Bir de eşime diyorum ki hamile olursamn da beni yalnız mı bırakacaksın diyorum hamile olursam yani annene net çizgiyi koy bize göre yapsınlar diyorum yani gelinin annesi babası fındığı var diye bekleyecekti abisinin de izni yok onu da 2 ay fazladan beklesinler ya da ben 3 ay boyunca kendi evimde olacağım batıda ağustosta onu yapsın yani bu ne saçmalık onların keyfi için benim çocuğuma rahat olacak bir de hamile olursam hamile halimle ben ya da en kötü bizi gözden çıkarsınlar diyorum yani tek bir imza görmek için düğün de olmayacak tek bir imza için bizi bu kadar yormaya hakları yok bencillik yani ana kuzusu falan dedim hani kızlar çok taşmışım kusura bakmayın

Ya işte Yani insanlar bunu anlayamayacak kapasiteye sahipler düşün Sabah 6.00'da kalkıp aktarmalı havaalanına gidip uçağa binip ki tek sefer var buradan batıya yaklaşık 8 saat sonra evime gidip o akşam yemek ve artı salonda imzalarını seyredip gece 12'de eve dönüp 2'de Sabiha gökçen'e yola çıkıp sabah 6.30 uçağına binip 11.00'de doğudaki evime gelmek demek çocuğumun gram uyuyamaması ve benim helak olmamız demek ve bu insanlar bunu anlayamayacak kadar duygusuz dün akşamdan beri o kadar öfkeliyim ki keşke size yazsaydım konu açmak yerine
Oooo kız o ne çocuğu geçtim kocaman insan harap olur. İmzayı da izlemeyi verin tek eşin gitsin gelsin olmaz mı? Senin orda olman şart mı? Kayanan hiç mi düşünmüyor çocuğu

Oooo kız o ne çocuğu geçtim kocaman insan harap olur. İmzayı da izlemeyi verin tek eşin gitsin gelsin olmaz mı? Senin orda olman şart mı? Kayanan hiç mi düşünmüyor çocuğu
Eşim zaten biz tartıştıktan sonra kayınvalidem ile konuştu biraz yükseldi 2 ay bekleyemiyorlar mı dedi ya da biz 3 ay boyunca evdeyiz biz gittikten 1 ay sonra yapmak çok saçma değil mi falan dedi bence hatasını anladı ama ortalık karışmasın diye sesini çıkarmak istemiyor çok anlamıyorlar şekerim bugüne kadar ne emri varkiler yaptılar ben de Ocak ayında evimize gittiğimizde ki bu arada uçakla gidiyoruz hep bıkac gun önceen çocuğumu alıp gidiyordum ve yolda çocukla gerçekten çok yoruluyorum aktarmalı uykusuzluk uçağın yaptığı halsizlik baş ağrısı migrenim tutuyor dayanamıyorum Bir daha asla eşim olmadan önden gelmeyeceğim dedim daha 3 ay once. 2.ye eşim konuştuğunda diyor ki karını önden gönder alışık zaten o önden gelir kınaya da gelsin emrivertilere bak Allah'ım ne olur hamile kalmış olayım da o zaman 5-6 aylık olayım ya sana söylemiştim hatırlarsan kayınvalideden kaynımın düğünü olmadan aman ikinciye hamile falan kalma demişti karın ağrısı belli oldu gidemem diyor ödü patlıyor millet rezil olacak ya aklınca

Eşim zaten biz tartıştıktan sonra kayınvalidem ile konuştu biraz yükseldi 2 ay bekleyemiyorlar mı dedi ya da biz 3 ay boyunca evdeyiz biz gittikten 1 ay sonra yapmak çok saçma değil mi falan dedi bence hatasını anladı ama ortalık karışmasın diye sesini çıkarmak istemiyor çok anlamıyorlar şekerim bugüne kadar ne emri varkiler yaptılar ben de Ocak ayında evimize gittiğimizde ki bu arada uçakla gidiyoruz hep bıkac gun önceen çocuğumu alıp gidiyordum ve yolda çocukla gerçekten çok yoruluyorum aktarmalı uykusuzluk uçağın yaptığı halsizlik baş ağrısı migrenim tutuyor dayanamıyorum Bir daha asla eşim olmadan önden gelmeyeceğim dedim daha 3 ay once. 2.ye eşim konuştuğunda diyor ki karını önden gönder alışık zaten o önden gelir kınaya da gelsin emrivertilere bak Allah'ım ne olur hamile kalmış olayım da o zaman 5-6 aylık olayım ya sana söylemiştim hatırlarsan kayınvalideden kaynanamın düğünü olmadan aman ikinciye hamile falan kalma demişti karın ağrısı belli oldu gidemem diyor ödü patlıyor millet rezil olacak ya aklınca
Ay kuzum durumun çok zormuş ya. İnşallah hamile kalırsında bir nebze olsun kurtulursun

Ay kuzum durumun çok zormuş ya. İnşallah hamile kalırsında bir nebze olsun kurtulursun
Evet canım Yani kocam beni bırakmak bile istemez adım gibi eminim öfke ile giderim dedi dün gece İnşallah şu anda kalmış olayım çünkü önümüzdeki ay tam araba yolculuğumuza denk geliyor yumurtlama dönemim 17 saat araba kullanacağız ertesi gün de bayram falan yani değerlendirme ihtimalimiz pek yok haziranda umarım bu ay hamilelik olmuştur ya

Evet canım Yani kocam beni bırakmak bile istemez adım gibi eminim öfke ile giderim dedi dün gece İnşallah şu anda kalmış olayım çünkü önümüzdeki ay tam araba yolculuğumuza denk geliyor yumurtlama dönemim 17 saat araba kullanacağız ertesi gün de bayram falan yani değerlendirme ihtimalimiz pek yok haziranda umarım bu ay hamilelik olmuştur ya
İnşallah olmuştur çok arada derede bir durum gerçekten. Bu ayda olmazsa bir ay daha boş geçecek demektir

İnşallah olmuştur çok arada derede bir durum gerçekten. Bu ayda olmazsa bir ay daha boş geçecek demektir
Evet canım muhtemelen boş geçecek anca Yola çıkmadan bir tane olur O da bilmiyorum nasıl olur eşimin nöbetine denk gelmemesi lazım Bir de bayramda misafir gelirse yani kalabalık gelebiliyorlar bazen kendi evimde de ağırlamam gereken insanlar olabilir o yüzden yani %0 gibi ihtimal şu an bakalım hayırlısı kafanızı ağrıttım ya kusura bakma kuzum vallahi

Ay oradaki yorumları okudum. Orası kapatılmış kuzum ne kadar daraldıysa.konuyu kapattırmış. Şimdi bende yorum yapıcam yanlış anlama olmasın asla. Öncelikle oradaki konuda sanki özellikle seçilmiş gibi kartanesi8892 kartanesi8892 ne yazarsa yazsın eksi yemiş. Herkese ters gelmiş. Orada günleri gelin ve damat belirler denilmiş. Fakat sadece gelin ve damat olarak değil ailelerinde müsait olduğu gün seçilir. Eşim ve bende Karadenizliyiz. Bizimde fındıktan önce yapıyoruz düğünleri ki Karadeniz fındığa göre ayarlanır. Ötesi verisi derken görümcemin açıköğretim sınavları bile vardı ve biz onu bile düşündük. Düşünmek zorundayız. Tamam gelin damat olarak önemliyiz ama fındık zamanı düğün yaparsak evet ailelerimiz gelir fakat ailemizin geri kalanları? İnsanlar köyde olacak gelemeyecekler. Sen çok haklısın kmlerce yolu ufacık cocugunla gidemezsin. O çocuk 15 yaşında olsa evet babası alsın gitsin. Ama 5 yaşındaki çocuk babayla gönderilmez. Kayınvaliden bunu düşünmeyebilir. Ama sen bunu kayınvalidene açıkça ve net bir dille anlattın mı? Eşine kurduğun cümlede evet azıcık kırıcı olmuş. Ama siz ailesiniz. Nikah bile olsa eşinin kardeşinin. Ve eşin kardeşinin en mutlu zamanlarına tanıklık etmek ister ve kardeşi de abisini yanında görmek ister. Çünkü telafisi yok. Nikahtan sonra ekstra yapılacak düğün yok. Ama sen zorunda değilsin. Hamile bile olsan yanında durabilecek bir kaç gün yakının ailen vs yok mu? Eğer yoksa eşin yanında kalmalı. Bu zaruri bir haldir

Evet canım muhtemelen boş geçecek anca Yola çıkmadan bir tane olur O da bilmiyorum nasıl olur eşimin nöbetine denk gelmemesi lazım Bir de bayramda misafir gelirse yani kalabalık gelebiliyorlar bazen kendi evimde de ağırlamam gereken insanlar olabilir o yüzden yani %0 gibi ihtimal şu an bakalım hayırlısı kafanızı ağrıttım ya kusura bakma kuzum vallahi
Olur mu öyle şey kuzum ya mululuğumuzu da sıkıntımızı da paylaşıcaz burda. Olacağı varsa her türlü olur sen canını sıkma inşallah bu ay olmuştur

Ay oradaki yorumları okudum. Orası kapatılmış kuzum ne kadar daraldıysa.konuyu kapattırmış. Şimdi bende yorum yapıcam yanlış anlama olmasın asla. Öncelikle oradaki konuda sanki özellikle seçilmiş gibi kartanesi8892 kartanesi8892 ne yazarsa yazsın eksi yemiş. Herkese ters gelmiş. Orada günleri gelin ve damat belirler denilmiş. Fakat sadece gelin ve damat olarak değil ailelerinde müsait olduğu gün seçilir. Eşim ve bende Karadenizliyiz. Bizimde fındıktan önce yapıyoruz düğünleri ki Karadeniz fındığa göre ayarlanır. Ötesi verisi derken görümcemin açıköğretim sınavları bile vardı ve biz onu bile düşündük. Düşünmek zorundayız. Tamam gelin damat olarak önemliyiz ama fındık zamanı düğün yaparsak evet ailelerimiz gelir fakat ailemizin geri kalanları? İnsanlar köyde olacak gelemeyecekler. Sen çok haklısın kmlerce yolu ufacık cocugunla gidemezsin. O çocuk 15 yaşında olsa evet babası alsın gitsin. Ama 5 yaşındaki çocuk babayla gönderilmez. Kayınvaliden bunu düşünmeyebilir. Ama sen bunu kayınvalidene açıkça ve net bir dille anlattın mı? Eşine kurduğun cümlede evet azıcık kırıcı olmuş. Ama siz ailesiniz. Nikah bile olsa eşinin kardeşinin. Ve eşin kardeşinin en mutlu zamanlarına tanıklık etmek ister ve kardeşi de abisini yanında görmek ister. Çünkü telafisi yok. Nikahtan sonra ekstra yapılacak düğün yok. Ama sen zorunda değilsin. Hamile bile olsan yanında durabilecek bir kaç gün yakının ailen vs yok mu? Eğer yoksa eşin yanında kalmalı. Bu zaruri bir haldir
Evet canım gerçekten çok haklısın Ben de zaten bize değer verip bize göre de seçmemelerini çok üzülüyorum bak gelinin ablası hamile diye temmuz'da falan da düğün yapmıyorlar zaten bildiğim kadarıyla benim kaynımın abisi abi değil mi. Neden bu ayrımcılık söylemez olur muyum ocakta çok söyledim kendi abim bile olsa beni beklemesini söylerim dedim bu konuyu kahve içerken konuştuk kayınvalidem ısrarla dedi ki tabii ki de saçmalamayın sizsiz olur mu hiç sizin olduğunuz tarihe göre ayarlatırım ben dedi şimdi takındığı tavır bu siz kimsiniz modunda Ben asla eşime gitme demiyorum asla demedim oraya da yazdım o bana çocuğumu alır giderim istemiyorsan gelme dediği için çok sinirlendim maalesef bütün ailemiz batıda yani şimdi şehiir vermek istemiyorum açığa çıkmamak için ben de güneydoğu'dayım işte 7 ay önce geldik buraya zaten buraya gelişimizde mucize oldu Ben aile apartmanından kurtulmak isterken eşim arkadaşının zoruyla sınava girdi ve kolejde çalışırken devlete atandı burada tekrar bir ev kurduk işte kiradayız burada bayağı sıkıntı da çektik çekmedik değil ikinci bir evi kurmak hiç kolay olmadı eşyası beyaz eşyası Yani ben bunları yaşarken bir de ekstra psikolojik sorunlar çıkardılar neymiş her gün aramıyormuşum ben onları babasını aramıyormuşum falan sürekli sorunun üstüne sorun yaratan insanların Ben neden çocuğuma harap edip düğününe gideyim ki yani benim gitmeme hakkım var zaten benim annem ablam falan herkes 1400 kilometre uzakta burada kimsemiz yok sadece arkadaşlarım var ama yani hiç tanımadığı insanları da beni emanet etmesi hamile olursam beni derinden üzer

İki haset bir araya gelmemeliydiniz. Biri eltisini, kaynanasinin eltisine olan ilgisine hasetlenir, digeri hamile kadinin testine hasetlenir. Körler sağırlar birbirini ağırlar.
Ne alakası var. Kıpkırmızı pozitif teste hamile miyim diye sormuş hani gölge falan olsa anlıycam. Diğer konuya beni bulaştırmayın

X