Dengesiz davranan koca ve evhami

Evrence

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2019
668
1.218
Eşimle yaklasik 11 yıldır evliyiz.Evine ,bana ve çocuğuna çok bağlı bir adamdır. 7 yaşında oğlumuz var ve ona resmen tapar derecesinde sever. Esim çok evhamlı olduğundan ve çok bıdı bıdı yaptığından( evet gercekten çenesi durmaz) herşeye ama herşeye karışır.Mutfaktaki eşyanın yerinden , evdeki herhangi bir durumdan, çocukla ilgili olur olmaz çok küçük şeylere dahi herşeye.Mumkun değil ki konuşmadığı gün olmasın.Ama çocuğumuzu da beni de bunaltacak kadar konuşur bazen. Cokkkk evhamlidir,aman çocuk düşmesin, aman bir yerine bişey olmasın, aman başını carpmasin, aman evde cam kırılmasın yani anlatmakla mümkün değil bitmez.Bugun oğlum dayısında kalmayı çok istedi kuzeniyle ki hiç kalkmaz.gece uyanıp beni cagirir bazen uykusunda
neyse 40 yılda bir gittiginden onu kırmak istemedim ve izin verdik.Allahim akşamdan beri onlara mesaj atıp gelip alayım mı, uyudu mi vs vs.Bende kalmasına çok alışkın değilim ama onu kirmak istemedim bu defa(yeğenim bende çok sık kaldığı için hala bu sefer o gelsin dedi kiramadim çocukları) Neyse bu akşam evde haftasonu keyif yapalım biraz içelim dedik .Akşamdan beri (kafa da hafif iyi onda tabii) oğlum niye gelmedi diye beni yedi bitidi. Ya diyorum emin ellerde dayısıyla yengesiyle ki hep kuzeni gelip kalıyor bir kere de o kalsa ne olacak ki, belki gece kalmak ta istemezse gider alırız , 2 semt kadar uzağız.Arabayla alırız. Beni yedi resmen baktım gözünden yaşlar süzülüyor tamam anlıyorum çok düşkün ama bende annesiyim ya .Dedim amma bunalttin bir susmadin tamam yani uzatmayalım bu kadar ağlayacak kadar ne var. Kalktım içeri giderken bana s.cti..min gerizekalisi dedi ki gündüz de tartıştık. Sürekli kavga ediyoruz eften puften sebeplerle .Çok sinirli ve çokk ani tepkileri var sonra çok pişman oluyor ama sürekli sar başa.Pisman olacaksan tekrar etmeyeceksin. Beni sevmiyor desem o da değil inanın. Ama seven insan böyle yıpratır mi diye de düşünüyorum bir yandan.Arti sevse dahi beni seviyor diye hakaret mi duyacağım hayatım boyunca.İkimiz de çok sinirliyiz ben bir süre ifadelerime davranislarima dikkat ediyorum diyorum ,sende dikkat et düzeltelim bu durumu, yazık yipraniyoruz, git evhaminla ilgili tedavi ol ki asıl en büyük problemimiz bu kavgalarimiz hep bundan ve evhaminin getirdiği çenesinden.Tamam diyor düzeleceğim diyor. Gerçekten artık hakaret duyacak halim kalmadı ki bende zivanadan çıkıp bende ediyorum.İstemiyorum bunu yapmak ama çok ciddi bir şekilde saygımızı tükettik sonra kalkıp ertesi gün birşey olmamış gibi devam ediyoruz. Evliliğimiz, ilişkimiz yalama oldu.Durumumuzu normallestirdik ama normal olmadığını ben çok iyi biliyorum.Git evhamindan dolayı tedavi ol bu şekilde devam etmeyelim böyle gitmez diyorum.Gercekten dünya iyisi bir insan annemin babamın tüm alışverişlerini yaptı Corona döneminde .Bize bir alırsa onlara 3 alir.insan olarak iyi , baba olarak iyi, evlat olarak,damat olarak iyi. beni sever sarılır, öper ,iyi ki karimsin der. Bence olamadiysa iyi bir eş olmayı başaramadı bu hayatta. Ve evhami beni tüketti ve kavgalarimiz, çirkin sözlerimiz , bende yapıyorum inanın bundan kurtulalım diye mücadele ediyorum ama tek taraflı olmuyor.Boyle de nereye kadar gidecek bilmiyorum.Hakaret duymak istemiyorum artık etmekte istemiyorum. Resmen evlilik yalama oldu ya. İcimi dökmek istedim .Ne yapacağımı onu nasıl düzelteceğimi bilmiyorum.Lutfen bana bir yol gösterin.Evet "hakaret duyup o evde kalmaya devam ediyorsan keyfin bilir" diyecek olanlar olacak. İstegim bu değil.Tedavi, terapi her neyse onu yapmamız lazım önce.Cunku yaşadığımız her şeyin kökeni yoğun evhami.Siniri de burdan geliyor.Ama bilemedim ki saygısızlık diz boyu olan bir evlilik düzelir mi.Duzelmezse yolumu çizmem gerekecek.Sinir harbi içinde bir evliliği ne kadar surdurebilecegimi bilmiyorum.😒okudugunuz için sonsuz teşekkürler

Eşin bağlımlı bağlı değil, bağımlı olmakla bağlı olmak arasında fark var. Eşinin Terapiye ihtiyacı var. Sende Sinirlenmeden konuşup telkin edebilirsin. Zorlanacak sıkılacak bir söz konusu yok ortada..

Evet eksileri var ama total de çok kişinin istediği özellikleri taşıyor.Bence terapiste gidin ve onu pek duymamaya çalışın.

Öncelikle üzüldüm durumunuza. Ben çok yanlış buluyorum tarafların birbirine hakaret etmesini ama anlıyorum sizi de.
Fikrim birkaç gün sadece çocukla ilgili olarak konuşun, onun dışında sessiz kalın.
Bu arada avukatlık büroları açıldı zaten salı duruşmalar başlıyor. Maddi durumunuzu bilmiyorum ama bir protokolü uygun bir ücret karşılığı hazırlatabilirsiniz.

Sonra eşinizi karşınıza alın, eğer tedavi olmazsa-ki doktordan randevu da alın- o protokolü imzalasın. Ya tedavi ya boşanma. Boşanmayı seçerse zaten evliliği yürütme niyeti yoktur, önden görmüş olursunuz. Tedaviyi seçerse de umarım uzun süre sebat edip yürütebilir ve iyileşebilir.
Ama iyi bir eş değilse, diğer vasıfları sizi ilgilendirmez. Boşansanız dahi iyi bir baba olmaya devam edebilir, aklınızda bu da bulunsun.
Mutluluklar dilerim.

Öncelikle üzüldüm durumunuza. Ben çok yanlış buluyorum tarafların birbirine hakaret etmesini ama anlıyorum sizi de.
Fikrim birkaç gün sadece çocukla ilgili olarak konuşun, onun dışında sessiz kalın.
Bu arada avukatlık büroları açıldı zaten salı duruşmalar başlıyor. Maddi durumunuzu bilmiyorum ama bir protokolü uygun bir ücret karşılığı hazırlatabilirsiniz.

Sonra eşinizi karşınıza alın, eğer tedavi olmazsa-ki doktordan randevu da alın- o protokolü imzalasın. Ya tedavi ya boşanma. Boşanmayı seçerse zaten evliliği yürütme niyeti yoktur, önden görmüş olursunuz. Tedaviyi seçerse de umarım uzun süre sebat edip yürütebilir ve iyileşebilir.
Ama iyi bir eş değilse, diğer vasıfları sizi ilgilendirmez. Boşansanız dahi iyi bir baba olmaya devam edebilir, aklınızda bu da bulunsun.
Mutluluklar dilerim.
Teşekkür ederim .Boşanmak isteyeceğini sanmıyorum.Tedaviye gitmesi gerektiğinin farkında aslında itirazı yok ama hep oteliyor.Sonra Corona başladı gene öteledi bahanesi tabii. Çalışıyorum kazancım çok şükür iyi.Soyledikleriniz çok mantıklı.Tesekkur ederim. Hani iki tarafta yanlış olduğunu bilir tekrarlansin istemez ama sürekli başa sarar ya o durumdayız.Ben oğluşumun yatağına yattım, gelmiş benim kafam iyi söylediklerimi şahsına söylemedim deyip özür diledi ama anlamı yok çünkü gene yaşanacak bunlar. "Gece uyanıp seni arar ozlerse" diyor, "gece yataktan düşerse" diyor. Bende özledim çünkü bizden ayrı kalmaz ama "gece uyanıp beni ararsa bunu deneyimler ve istemezse bir daha kalmaz" diyorum bana çok rahatım sen özlemedin mi diyor.Sanki çocuğumu sokakta bırakmışım gibi suçluluk hissi yaratıyor bende. Sanki ben anne değil de bakıcısıyim. Çok zor böyle bir insanla yaşamak. Yorumunuz için teşekkür ederim🌸

Eşin bağlımlı bağlı değil, bağımlı olmakla bağlı olmak arasında fark var. Eşinin Terapiye ihtiyacı var. Sende Sinirlenmeden konuşup telkin edebilirsin. Zorlanacak sıkılacak bir söz konusu yok ortada..
Konuşuyorum bolca. Haklısın diyor. Sonra gene ofkemize yenik düşüyoruz. İki yetişkinin yapmaması gereken hatalar bunlar , ikimizde farkindayiz. Terapi olmazsa hiçbir şey düzelmez zaten. Değerli yorumunuz için teşekkürler..

Konuşuyorum bolca. Haklısın diyor. Sonra gene ofkemize yenik düşüyoruz. İki yetişkinin yapmaması gereken hatalar bunlar , ikimizde farkindayiz. Terapi olmazsa hiçbir şey düzelmez zaten. Değerli yorumunuz için teşekkürler..
Rabbim tez vakitte huzura kavuştursun.

Teşekkür ederim .Boşanmak isteyeceğini sanmıyorum.Tedaviye gitmesi gerektiğinin farkında aslında itirazı yok ama hep oteliyor.Sonra Corona başladı gene öteledi bahanesi tabii. Çalışıyorum kazancım çok şükür iyi.Soyledikleriniz çok mantıklı.Tesekkur ederim. Hani iki tarafta yanlış olduğunu bilir tekrarlansin istemez ama sürekli başa sarar ya o durumdayız.Ben oğluşumun yatağına yattım, gelmiş benim kafam iyi söylediklerimi şahsına söylemedim deyip özür diledi ama anlamı yok çünkü gene yaşanacak bunlar. "Gece uyanıp seni arar ozlerse" diyor, "gece yataktan düşerse" diyor. Bende özledim çünkü bizden ayrı kalmaz ama "gece uyanıp beni ararsa bunu deneyimler ve istemezse bir daha kalmaz" diyorum bana çok rahatım sen özlemedin mi diyor.Sanki çocuğumu sokakta bırakmışım gibi suçluluk hissi yaratıyor bende. Sanki ben anne değil de bakıcısıyim. Çok zor böyle bir insanla yaşamak. Yorumunuz için teşekkür ederim🌸

Rica ederim, ben protokol olayını tedavi olması adına itici bir güç olması için söyledim. Bahsettiğiniz döngünün kırılması lazım artık, siz de farkındasınız. Umarım bu yıpranmalarınız son bulur, çok mutlu olursunuz.

Hacamat sinirlere iyi geliyor sinir stres evham gibi şeylere bence iyi gelebilir güvenilir bir yere gidin hacamat yaptırın derim ben hatta Ankara’da iseniz yer bile öneririm

Evet eksileri var ama total de çok kişinin istediği özellikleri taşıyor.Bence terapiste gidin ve onu pek duymamaya çalışın.
Duymamayi basaramiyorum.Deniyorum, bir süre duymuyorum, sonra insanım patlıyorum bir yerde. Çok yorucu gerçekten. Teşekkürler yorumunuz için

Rica ederim, ben protokol olayını tedavi olması adına itici bir güç olması için söyledim. Bahsettiğiniz döngünün kırılması lazım artık, siz de farkındasınız. Umarım bu yıpranmalarınız son bulur, çok mutlu olursunuz.
Teşekkür ederim , döngüyü kırmak benim de temennim🙏

Seni anliyorum. Bizde 5 yillik evlyz. Bizde hakaret kufur cok ettik. Karşılıklı. Bazen ilk o rtti bazen ilk ben. Saygi bitti. Ben bosanmak istedim istemedi bi sekilde ikna etti vs. Hep duzeliriz umuduyla. Duzelirmiyizki acaba ? Bilemiyorum
Umut ediuoruz iste . Acana bizim gibi olup sonra duzelen varmidir :KK43:

Alay mı etsen acaba?
-ya yataktan düşerse
-düşmekle kalmaz uzaya gider

-ya seni özlerse
-e napalım söyleriz oradan yollarlar biz de buradan karşılarız

yani her dediğini takıp açıklama yaparsan üzerine gelir. Çürüt ne derse dalga geçerek.
Ama en güzeli çift terapisi almak. Zaten doktor farkedip tek çağıracaktır eşini normal bulmayıp.

Hangi seven erkek esine mictigimin gerizekalisi der yahu,biri beni ikna etsin? Ya da hangi seven erkek-kadin esine hakaret eder? Sozlerim sizin icin de gecerli. O hakaret ediyor diye siz de ediyormussunuz ,cozum bu mu?Ailenize iyiymis alisverislerini yapmis da bilmem ne bir suru ayrinti. Keske yapmasa da size saygili olsa,adam sizinle evli. Ama size hakaret ediyor baskasina iyi davransa ne ise yaradi? Ben olsam bir gun durmazdim ne munasebet,terbiye almamis ailesinden. Terapiyle duzelmez.

Tedaviye gitsin bir sure evlerinizi ayirip sizde psikolojik destek alin,birarada toparlayamazsiniz

Teşekkür ederim , döngüyü kırmak benim de temennim🙏
Eğer ciddi bir adım atmazsanız -arkadaşın dediği gibi ya boşanma protokolünü imzalarsın ya da tedavi olursun önerisi- kocanız düzelmez. Çünkü eşiniz özür dileyince, zihni o hatalarını siliyor, o yüzden başa sarıyorsunuz.
Sürekli affeden biri olsa ben de her öküzlüğü yaparım pişkince.
Bir insanı o haliyle kabul eden varsa değişmeye gerek duymuyorlar, çünkü katlanan var. Neden uğraşsın ki?

Bir de tecrübemi aktarayım; çevremde böyle bir insan var. Bir insan sürekli konuşur mu, konuşuyor işte. 40 yaşındaki kızı, 60 yaşındaki karısı bunun çenesi yüzünden cinnet getiriyorlar artık. Yaşlandıkça daha çok konuşuyorlar ve çekilmez oluyorlar. Şimdi oğlunuz bile isyanda. Büyüdükçe evden kaçacak. Siz ne yapacaksınız o zaman?

Evham kısmı sizi bunaltabilir ama daha büyük probleminiz saygıyı kaybediyor oluşunuz..Çift terapisi alın lütfen, eminim iyi gelecektir. Doktorunuz gerekirse eşinizi tek olarak da tedavi eder.Ya da psikiyatriste yönlendirir .Ama siz eşinize evhamın,takıntın bizi bu duruma getirdi diyip durmayın.Sıkıntı varsa doktor söylesin..Anladığım kadarıyla eşiniz kötü biri değil ama anlık çıkışlarını yönlendirmeyi öğrenmesi lazım.Yoksa bir süre snra güzel yönlerinin de bir önemi kalmaz.Siz adım atın,çift terapisti araştırın,randevu alın.Bir mucizenin sizi bulmasını beklemeyin yani,adım atın.Bol şans.

Seni anliyorum. Bizde 5 yillik evlyz. Bizde hakaret kufur cok ettik. Karşılıklı. Bazen ilk o rtti bazen ilk ben. Saygi bitti. Ben bosanmak istedim istemedi bi sekilde ikna etti vs. Hep duzeliriz umuduyla. Duzelirmiyizki acaba ? Bilemiyorum
Umut ediuoruz iste . Acana bizim gibi olup sonra duzelen varmidir :KK43:
Yani düzelmek için iki taraflı uğraş vermek gerekir. Tek taraflı olmaz hele bir taraf problem olmadığını düşünüyorsa mümkün değil. Biz bu sabah konuştuk." bir süredir sana ev arkadaşım gibi davranıyorum, sözlerimde çok yanlış dün çok sarhoş olmuştum ve oğlumuz yanımızda olmadığından çok duygusaldim "dedi. Bunlar bahane değil dedim. Kavgalarimiz % 98 cocukla ilgili konular hep. Onu da çok bunaltir zıplama, atlama, koşma , oglumda bahçeye inerken" baba sen evde dinlen, annemle inelim"der. Çift terapisti bulup gidelim dedi, ben iyi bir terapist bulup araştıracağım.Hatta öneri isteyebilirim burdan.

X